Na rozcestí, Rusava


1.3.2015, sepsal Čiva


Hospoda "Na rozcestí"
Rusava 243
768 41 Rusava

Tel.: 604 543 472

Recenze z předchozích let:
2013, 2009

Mapa


Úvodní slovo

Dva roky jsem nebyl na inspekci této milé knajpy, kde vás vždy uctivě přivítají a výborný škopek natočí, a než se spoléhat, že sem tato kombinace přiláká porotce jiného (jakože nepřiláká), tak jsem to zase vzal na sebe – s tím už se budu muset naučit žít.


Kvalita piva

Jedenáctkový Zubr, který jsem stihl za stále stejnou (vysokohorskou) cenu 24 českých, v klasickém zubráckém kryglu, který má tuze široké herdlo, a proto jej mám tak rád. Studené, pěna hutná a chutná, stejně tak i tekutina pivní, chuť nahořklá, ihned ke konzumaci dalšího pěňáka vyzývající. Hodnotil bych i výše, jen bych nerad, aby knajpa usnula na vavřínech.

4.25


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

Asi totéž, co u pivka, jen s tím rozdílem, že obsluhu do kryglu nenarvete. Mužský výčepní kolem čtyřicítky, uctivost sama, a kdyby to neměl od výčepu tak daleko, i dveře od knajpy by vám snad otevřel – tady svému řemeslu rozumí, tady jo.

4.25


Kvalita prostředí

Od mé poslední návštěvy se zde vymalovalo na světle zelenou (?), což knajpu oživilo a bylo to patrné (zřejmě zejména) i v tomto sychravém počasí. Pozitivně hodnotím přítomnost dvou koček prohánějících se po hromadě dřeva na topení, možná došlo i ke zmenšení televizního přístroje, což taky není na škodu. Příště ještě musím zkontrolovat hajzly, na ty sem letos zabudnul.

3.75


Klientela

Minule jsem tomuto podniku sebral nějaké ty desetinky na základě (téměř) absentující klientely. Dnes se situace opakovala, leč napadlo mě, že klientela (a hospodský se svou hospodou) přeci nemůže za to, že já sem lezu hned po otvíračce – tudíž pro dnešek nehodnotím vůbec.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Interiér prosvitnul a byl obohacen o pivní mačky, kvalitní výčepák stále točí kvalitního Zubra. I přes krátký pobyt zde u mě panuje velká spokojenost.

4.10


Prognóza

Podle slov výčepáka a provozního v jedné osobě kšefty (kupodivu) docela jdou i přes přítomnost knajpy Obecní dům hned vedle, což je v časech zvyšující se spotřeby lahváčů (doma) na úkor točeného (v hospodách) jistě informace potěšující a snad toto uslyším i při mé další návštěvě.