Hospůdka Na rožku, Malenovice


18.6.2017, sepsal Milan & Los


Hospůdka Na rožku
Masarykova 62
763 02 Zlín - Malenovice

Tel.: 724 601 435, 737 742 205
E-mail: mungis@seznam.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

Hospodu jsem navštívil spolu s Losem. Byla poslední štací jeho dvoudenní narozeninové párty.


A toš sem mjél narozeniny a taxme to s Milanem troška protáhnuli. Ale jak fšecko má svůj začátek, toš fšecko má aji svůj konec, a toš bylo na čase Milana hodiť dom. Naščéstí sa zadařilo sehnať odvoz do jeho rodnéch Malenovíc, a ešče předtým, než sme si dali sbohom, toš sme skočili na pár "kapůrkovéch" piveček do místní hospody Na rožku, nacházajúcí si hnedkáj u cesty Zlín - Otrokovice ...


Los pivos kvalitos

Vzhledem k tomu, že se jednalo o asi 10. možná 11. pivo ten den, nechci dělat zásadní závěry. Místní Rychtář 11° se určitě vypít dal, ale že bych se k vůli němu měl chuť? vracet, to určitě né.

2.75


A toš to byste po mně chtěli moc, abysem po celodenní kalbje byl schopné řéct, co tu fšecko točijó za patoky. Prostě mi na stole přistálo pivo, neidentifikované značky ani voltáže, a to sem prostě vypíl. A neenem jedno, ale minimálně dvje mi zmizely ve chřtánu do doby odchodu. A jaký bylo? Dalo sa, nijak nesmrďélo, pjena byla bílá, tekutina bez bublinek a chuť byla pivní. Prostě průmjerně šmakózní kousek, což sa nedá řéct o fšeckéch pivech, kerý sem v posledních dnech a týdnech okusíl, a toš to jest určitě dost dobrá reklama, ni?

3.25


Los jídlos kvalitos

Nemají jídlo.

x.xx


A toš si mysím, že tu na jídlo dostanete maksimálně vořechy a čipsy, pokáď nabízejó aji něco víc, toš to si jednak nésem jisté, ale aji gdyby temu tak bylo, toš to určitě nebude teplá kuchyně. Na jídlo sem prostě ne-e, totok jest pivnica, nažrat sem se mjel doma...

x.xx


Los obsluhos kvalitos

Sympatická paní, přišla, obsloužila, odešla. Neurazí, nenadchne.

3.75


A toš paní sa na nás smála už jaxme vešli. Spíš si mysím, že se smála nám, než fšeobecně, páč my sme do hospody nepřišli, my sme sem vpadnuli a paxme sa po místnosti motali sem a tam, dokaváď sme sa neusadili k jednemu z volnéch stolů, a jako že jich tu moc volnéch nebylo. Ale i přes náš zcela očividné alkostav si z teho nic nedělal a klidně nám nalíla neenem pivko, ale aji jakúsik vodečku, či co. Pendlovala po hospodě s přehledem, šak od teho tu taky byla a je, a toš možu řéct, že obsluha f poho.

3.75


Los prostřeďos kvalitos

Vcelku zahulená knajpa, takový ten vcelku obyčejný pajzl, pro mě osobně bez charakteru. Sem dívku na rande neber.

2.00


A toš totok je nádražka jak vyšitá! Vysoké strop, rozložení židlí a stolů evokoválo prostřédí zavřítý nádražky ve ValMezu. Jo, typická nádražka, a takový prostřédí já možu. To, že se jedná o totální pajzl, to je asi fšeckým jasný, ale právje tyto knajpy sú naším hlavním zamjéřéním. A jaxem sa od Milana dozvjéďél, toš o nádražku fakt ide, páč hnedkáj za rohem je zastávka místního trajflu (pro Čecháčky - trolejbusu). Určitě to tu néní na rodinnú sešlosť, ale zbořiť sa tu bysem si klidně zopakovál.

4.25


Los klientelos kvalitos

Štamgasti, kteří tě již od příchodu sledují. Pak nějaký žíznivý cyklista a chlápek, co si dá jedno, když čeká na trajfl.

2.50


A toš typická nádražkovská klientéla; u každýho stola enem jeden důchodce, jeden luštící kříživky, druhé čtoucí noviny, teří kuřící a popíjející enem tak, na baru jeden týpek, my a ináč prázdno. Sem tam tu něgdo probjehne na jedno, buď na stojáka, anebo na sedáka, podle teho, kolik má gdo času, ale ináč stabilní důchodcovský osazenstvo zůstává.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pro mě pajzl, do kterého bych zavítal pouze v případě nejvyšší nouze. Možná v létě na zahrádku.

2.75


Takže asi tak, schovat sa tu před děštěm při čekání na trajfl klidně, cíleně sem asi ne-e, a to i přesto, že pivko ušlo, obsluha f poho, prostřédí nádražky neurazí a klidná a tichá genontoidní klientela neotravuje. V létě zahrádka može byť skvjelá, a toš pokáď v lítě pudu kolem, toš to tu klidně testnu znova.

3.75


Los prognózos

I když návštěvu nedoporučím, o budoucnost knajpy se nebojí. Má výbornou polohu a lidí, kteří od hospody čekají jen obyč pivko je stále dost.


A toš si mysím, že gdyž je hnedkáj za rohem zastávka, toš sa tu vždycky něgdo vyskytne. Ešlivá to stačí, uvidí čas, já tuto knajpu určitě budu koutkem oka sledovať.