Hostinec Na Trojáku, Troják/Rajnochovice


25.1.2015, sepsal Los


Hostinec Na Trojáku
756 22 Hošťálková č. 217
Tel.: 573 391 090
Mobil: 603 147 342
E-mail: info@natrojaku.cz
Web: www.natrojaku.cz

Recenze z předchozích let:
2014, 2013, 2009-2, 2009-1

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš co s načatú sobotú? Dnešní zimní čas, bezsněhý i bezslunečný, přímo lákal k výletu po Hostýnkách i s předpokladem, že nikeho po cestě nepotkám, a že v hospodách po cestě snáď sám budu vysedávať. Neco sa splnilo, neco naščéstí ne-e a toš jsem si řeknúl, že sa s vama o svoje zážitky podělím...


Los pivos kvalitos

A toš Radegast fakt nemosím. A gdyž už, toš ve dvanáctkovým vydání. Tu majó ovšem desítku, a toš sem si objednál torchu se strachem v očách. Joj, jaxem byl hlúpý! Pivko bylo nečekaně skvjelý! Mjelo pivní říz, pjena byla mohutná i hutná a toš už vzhledovje bylo na co sa kúkať. První hlt byl spíše zvjedavý než žíznivý, páč k desítkovýmu Radkovi mám prostě despekt; naščéstí sa moje předpoklady nesplnily a já mosím pivko hodnotit více než nadprůměrně; fšecky tři pivka byly mňamózní a já snáď začínám k Radkovi cítiť o dačo menší odpor.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš hladné sem byl, jen co je pravda, a toš sem si hnedkaj po příchodu objednal tvarúžkovú bombu na topince a kolega pak hovjezí guláš. Obojí bylo výtečný, pošmakovali sme si oba, a toš neide hodnotiť ináč než vysoko!

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš postarší furt se usmívající a na veškerý dotazy a žádosti kývající ženština po padesátce. Byla v klidu, ptala se, nosila a odnášala, bez mrknutí oka přinesla i námi zmjeňenú objednávku (z rumu na wisku) a celkově bysem řekl, že ju enem tak neco nevytočí. U vedlejšího stola sice dajaké problémy byly, či s pivkem či s příborama, ale to nikeho nerozházelo, natož ju.

3.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš sa mi zadařílo nacvakať dostatek fotek interiéra na to, abyste si udělali představu sami. Místnost s výčepem má stoly dva, z teho jeden pro štamgasty (ale aj tak tam seděli túristi), v hlavní místnosti je stolů habakuk, dneska seřazený do dvúch řad pro dajakou odpolední oslavu či co. Kamna ešče nehořela, páč byť venku bylo kolem nuly, toš uvnitř bylo dostatečně teplo i bez ohňa. Chodba k hajzlíkům pak nabízí taky dajaký stoly a hlavně vstupy na hajzlíky sú nádherně vymalovaný, až oči přecházaly. No, tam gde sme seděli, trochu kamna rušila svojú nečistotú a aj nachystaný dřevo na podpal bylo jaxi naházený nazdařbůh, ináč pak spartánský prostředí je více než dostatečný pro klientelu všeho druha.

3.75


Los klientelos

A toš tadyk dneskaj bylo veselo. V místnosti s pípú byly oba stolky obsazeny, a to ať už babičkama či postaršíma turistama; v hlavní místnosti pak u okna seděl seniorský pár a u jedneho dlúhého stola pak partyja čtyřicátníků aji se svojema protějškama. Jojo, bylo tu fajne veselo; naščéstí se pak fšeci jak na povel zvedli k turistice a toš sem jednak mohl nafotit interiér a jednak nás to taky donutilo opustit prostory týhle knajpy a vydať sa nekam o dům dál.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš jo, možu to tu doporučiť. Pivo mi šmakovalo, zcela nečekaně; obsluha byla klidná, usměvavá, tak trochu s letargií v očích, ale splnila fšecky naše požadavky. Prostředí socialistický, ale uklidňující a spousta návštěvníků nás nenechalo na pochybách, že tady to žije. Díky!

4.00


Los prognózos

A toš pokáď to tu neodfoukne vjetr, toš to tu bude nafurt. A to je dobře, já se tu stavím gdykoli, gdyž pudu kol a kolem, a vzhledem k docela narvaným stolům nejsem sám.