Obecní dům, Rusava


4.10.2015, sepsal Los


Obecní dům Rusava
Rusava 152
768 45 Rusava

Tel.: 737 721 461

Recenze z předchozích let:
2013

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš jaxem se tu objevíl? Prostě a dobře sme si naplenovali trasu po Hostýnkách, a došli sme až na Rusavu, gde nás mjel čekať autobus. Bohužel sme sa blbje kouknuli a namísto v sobotu tento mjel jet až v nedělu, takže sme mjeli najednó spośtu času. Ze zastávky na nás koukaly dvje rusavský hospody vedle sebe, a to Obecní dům a Na rozcestí, a toš sme do jedný z nich zapadli; tentokrát zvátězil Obecní dům, páč byl o pár metrů blíž, ale příště to može byť ináč ...


Los pivos kvalitos

A toš žádný překvapéní sa nekonalo, Zubr v Grandovém vydání. Né, že by mně nechutnál, to ani náhodú, naopak, toto pivko je moc chutný, ale možná už by to chtělo zmjenu značky. Ale tu nic iného nemjeli, toš sme si fšeci pochutnali na výtečné hořké chuti přerovskýho moku. Úplně nejlepčí byla pjena, ta byla natočená jak z reklamy, hustá a vysoká a já na to čumjél jak tele na nový vrata. Sklénky sice nebyly široký s uchem, ale enem úzký vysoký, ale mňě z nich šmakovalo na stoprocent!

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš tu je to restauračka, toš sa tu dá najesť co hrdlo ráčí. My sme si ovšem již dali gábl jinde, takže hlad sme nemjeli a chuť taky ne-e, stačilo nám už výše popisované výtečné hutné pivko.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš paní, kerú sme mjeli možnosť v minulosti potkať už u bystřického Hanuša anebo v nedalekým Čecheru, takže skušeností mjela a má na rozdávání. A ono sa to tak aj projevovalo, kromje perfektně natočenýho pivka se kolem hostí točila s grácií jí vlastní a i když zdaleka nebylo plno, tak na stolech mjeli fšeci plno a to byla ta nejlepčí vizitka, no ni?

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš totok je mega hospoda s kapacitó daleko přes 100 kusů. Klidně ale vjeřím temu, že tu majó aji tak furt plno, protože turistů a cyklistů sa tu o víkendech motá přehršel, teda v případku, že je pjekně, a že venku nesere jak zrovna dneska. Všude bylo čisto, ubrusy aji zem, na hajzlíkoch sem se sice skoro bál, jak só rozlehlý, ale aji tam sem nezaznamenál dajakú viditelnú nečistotu. Škoda enem, že byť sa jedná o restauračku, tak tu neteče teplá voda na umytí rukou, to je velký mínus spousty hospod, protože právje takováto drobnost pak rozhoduje o ne/spokojenosti zákazníků. Navíc sa uvnitř može kuřiť, takže moc chuti to k jídlu nepřidá...

3.00


Los klientelos

A toš enem pár lidí, keří sa nenechali zastrašiť venkovním deštěm a přesto fšecko vyrazili na tůru či na kola. Příjemný bylo, že vesměs tu seděli chlapci kolem třicítky, keří mjeli furt co řešiť, ať už právje ujetou trasu, anebo přípravu na večerní ožíračku apod. Fšeci sa bavili v klidu, žádný extempóre; no možná po našem odchodu ve večerních hodinách to tu ináč řve, ale to už sme nemjeli možnosť zistiť...

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš na pivko kdykoliv, na jídlo už ne-e díky kúření v interiéru. Ináč je tu čisto a díky zapálenýmu krbu i teplo a útulno, a to i přesto, že je to fakt megahospoda srovnatelná tak maximálně se zavřeným Corone na Chlaščovje. Ještě pustit teplú vodu a nemjel bych dalších výtek. Ale aj tak, až budu mít na Rusavje času, klidně sa tu stavím znova.

3.50


Los prognózos

A toš díky konkurenci hnedkaj vedle v podobje hospody Na rozestí sa tu mosijó furt snažiť držet fše na relativně vysoké úrovni, což je enem dobře pro nás, zákazníky. Mysím si, že tu to bude fungovať i v daleký budúcnosti, pokáď sa nic zásadního nestane.