Hostinec Pančava, Valtice


30.7.2017, sepsal Los


Hostinec Pančava
Rudé Armády 355
691 42 Valtice

E-mail: mikula.pancava@seznam.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sme sa tu vydáli na koloidní výlety, přičemž samozřéjmje vyžízní každé, a toš bylo na čase sa aji porozhlédnúť, kam zapadnúť a doplniť chybjející tekutiny. Narazili sme na zajímavú dvojknajpu, gde z f přízemí to byla picérka Tři grácie s pár lavkama před barákem a zbytkem pak v útrobách ve sklépje, a f prvním patře a megazahrádkou za barákem to pak byla pivnica alias hostinec Pančava …


Los pivos kvalitos

A toš na výbjér byly pokáď si dobře pamatuju tři typy pivního pitiva – desítka a dvanáctka Březňák a jedenáctka Starobrno. Abysem pravdu řekl, na vjetší voltáž sme si kvůlivá kolům moc netrúfli, a toš sme si objednáli desítkovýho Březňáka. Mňam, to je fakt desítka? Nechtělo sa nám vjeřiť, páč na chuti nijak nepostrádál, ba naopak bysme to klidně za jedenáctku mohli považovati. A fčil si sednite, páč vám prozradím cenu … neuvjeřitélných 19 vočí! Ano, čtete správně, dát si v roku 2017 něgde točený pivko za míň jak dvacku, toš to už sa nevidí! Vzhledem k temu, že žádnú chuťovú vadu sme nijak nezjistíli, a vzhledem k ceně, nemožu hodnotiť jináč, než hodně vysoko.

4.75


Los jídlos kvalitos

A toš stejné cenové šok, jako sme zažili s pivem, sme pak zažili aji s jídlem. Nejdražší jídlo tu stojí 70 kaček! Ano, opjet čtete správně, jde o nejdražší jídlo, a to ať už guláš, anebo smažené hermouš. Nejlevňéjší pak jest smažené řízek s hranclama za 63 káčé. Ať tak nebo onak, my sme nezkusili ani jedno, toš hodnotiť chuť nemožeme, ale aji tak hodnocéní dám, páč aj gdyby to zkurvili uvařiť, toš za ty prachy to bude stáť za to vždycky.

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš totok jest zajímavá knajpa v tym, že uvnitřka ide o plně obsluhující knajpu, gdežto na venkóvní zahradě ide o samoobsluhu. Vymyšléný jest to ale tak, že nejvíce čepovaný pejwo (f tomto případku jedenáctkový Starobrňák) má ešče samotné výčep venku v budovje na zahradě za rohem u hajzlíků, tagže hosti nemosijá chodiť až do hospody. Gdo si chce ofšem dať druhú pivní značku, toš k výčeppultu dovnitřka prostě mosí. Ale ani v jednym případku člověk chybu neudělá, páč o venkovní výčep sa stará paní v důchodcovským vjeku, správně ukecaná a následně hbitě odnášející prázdný sklénky ze stolů, a o vnitřní hospodu sa stará sám majitél, keré byl vždycky taky otevřené prohodiť několik slov, pozeptať sa, poradiť apod. Palec hore!

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš totok jest snáď ta nejvjétší devíza! Nádherně rozlehlá venkovní zahrádka (spíš zahrada) s lavkama a stolama pod čtyřma megaobrstromama, stejně jako na bystřický Zahájce. Díky temu sú náfštěvníci furt ve stínu, a toš možú chlastať celé deň (což dle stavu mnohých přítomných byla aji pravda). Kromje skvjelýho posezéní pro dospjeláky jest tu celá řada vyžití pro malý i vjetší děcka, od prolízaček počínaje, přes trampolínu, až po dvje samošlapací motorky, kerý jest možno si prnajmúť za smješných 30 káče na 30 minut (kerý stejnak nigdo nekontroluje, ešlivá sú dodržovaný, anebo ne). My sa tu cítili úplně skvjele, a toš sme sa tu stavili po každým našem výletě, a pokaždý sme tu zatmjeli. Opjet palec hore!

4.25


Los klientelos kvalitos

A toš na zahrádce fšehochuť, ale uvnitřka plná hospod štamgastů! Nigde za posledních 10-15 roků sem neviďél tolik štamgastů, každé deň co deň vysedávájíc u svého stola na svojej židli. KAždé mjél svoje odpito, ale nigdo nebyl agresivní, spíšéj naopak, skvjele tvořili celkovú atmosféru týhle putyky. Kromje teho sa jich pár objevilo aji venku, ať už za účelem kúřa, anebo pozdraviť známý, prostě byli fšude. Zbytek tvořili cykloidní hosti, místní obyvateli neštamgastského typu, rodinky s děckama, prarodiče hlídající absentujícím rodičům děcka, tenistky, turisti, prostě tak. Zahrádka byla každé den plně obsazená, ale my sme mjeli vždycky to ščéstí, že sme stůl obsadili, ať už díky dřívjejšímu příchodu, anebo díky aktuálnímu odchodu některých hostí. A opjet možu řéct, že takto narvanú zahrádku sem už spustu let neviďél. Navíc gdyž to srovnám s prázdnýma či poloprázdnýma putykama na valtickém námjestí, pod zámkem apod., toš náfštěvnost Pančavy opravdu byla doočíbijící! Bravo!

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokaváď ste četli výše uvedená hodnocéní, toš vám fšem mosí byť už fčil jasný, že moje hodnocéní mosí byť, a je, vysoký. Nadprůmjerně dobrá desítka, ovšem za bezkonkurenční cenu, dělá z týhle putyky středobod Valtic a okolí už sama o sobje. Jídlo jest sice jednoduchý, ale jeho cena je opjet příjemně omračující, a gdo se nespokojí s touto nabídkou, toš bez problémů si donese megapizzu z picérky f přízemí, což majitél pivnice bez problémů akceptuje. Venkovní obsluha jest sice samoobsluha, ale při čekání na načepování si dobře pokecáte, štamgast kam oko dohlídne a příjemný, oplocený, posezéní pod stromama, večír navíc s příjemně svítícíma lampama a otvorama ve zdech, to fše tvoří kandydáta na hospodu roku mezi od nás vzdálenýma hospodama. Gratuluju, a jakmile sa objévím opjet ve Valticách, není třeba přemýšlať, kam zajíť na pivo, já pudu jedině sem!

4.75


Los prognózos

A toš s ohledem na vysokú náfštěvnost sa nebójím o budúcnosť, a to je enem dobře.