Plan B, Olomouc


13.12.2015, sepsal Los


Bar a Caffe Bar House - Plan B
Palachovo nám. 620/1
779 00 Olomouc

Tel.: 773 046 454
E-mail: planbolomouc@seznam.cz
Web: www.bar-planb.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš tadyk sem sa objevíl víceméně náhodú, a bylo to hlavně proto, že prej tu majó dajaký spacijální pivko, kerý prej mosím za každú cenu okoštovať. A toš co bysem nešél dovnitř, že jo, navíc, gdyž sem tu byl zvaný…


Los pivos kvalitos

A toš přistálo mi na stůl cosik hodně silného, až sa mi z teho hlava zamotala. Nevím přesně název, ale mysím, bylo to jakésik hodně silné (snáď 18°), kalné, asi nefiltr a hlavně hnusné, s ovocnou příchuťou, kerá zabila fšecky pivní chutě. Já sem pivo nejenže nedopíl a obsluze vrátíl. Paxem si tedy už sám objednál klasický pivko, kerý tu točijó, což mi na stole přistál Bernard 11. Ten byl zase naopak vynikající, chladný, s bohatú pjenú, skvěló teplotó a na rozdíl od předchozího specijála i pivní chutí. A toš tak, na bježnýho škopka tu pudu gdykoli, na specijála nigdy.

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš večír je to bar, takže žrádlo tu moc nečekejte. Určitě sem tam zahlédnul dajaký hermelín či co, ale tady sem šel na pivko, ne žrať, toš sem ani nic nezkusíl.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš slečna, co nás obsluhovala, byla asi na podobný grázly zvyklá, ináč by nás fšecky poslala s našima kecama hodně hluboko. A ešče navíc, gdyž sem jí sepsul speciální pivko. Ale nic, s úmjevem specijála odnesla a za pár vteřín mi na stole přistál klasický Bernardík. Ani okem nemrkla a obsluhovala nás dál a dál, až do naší platby, kerá přišla ani ne po hodině po příchodu. Jojo, nervy z ocele.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš nahuleno tu bylo jak v doupjeti, ale co bych taky mjel čekať od baru dagde uprostředka Holomóca v pozdní noční čas. Hospoda je to dost členitá, rozdělená zdma na několik místnůstek. Abysem nezapomjél řéct, toš sa vlastně nacházá ve sklepje, páč z venku sa tu ide dolů schodama, a toš asi ze sklepních prostor to tu bylo vytvořený a páč fšecky zdi sú asi ty nosný pro baráčisko stojící nad barem, toš nemjeli moc možnosť to tu dispozičně změnit a upravit. Ale co, aspoň je to dobrý kontrast vůčivá megaknajpám, gde fšeci vidí fšecky, tadyk aspoň zapadnete do někerý místnůstky se pár stolama a je tu vícméněj schován před zrakama zvjedavcú. Fajne, mně to takto vyhovovalo.

3.50


Los klientelos

A toš důchodca tu nigdo nenande, a toš to tu asi žádnýho x-boďáka nedohledáme. Povjetšinou mladí lidi, maksimálně kolem štyrycítky, ale všech pohlaví a vzezření. Bylo tu docela narváno (ne docela, ale až povrch, takže najít volný stůl byl úkol hodný Šerloka Holmse) a tak bylo možno sledovať ruch a debaty spousty lidí. Hučelo to tu jak v úle a to bylo moc příjemný.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš pajza hodná pro hodnocéní na našem blogu. Nehraje si na žádnú luxusní restauračku, ale ide o čistokrevnú nalívárnu s několika typama i stupňovitostma piv s rychlú obsluhú. Oblíbenost týhle knajpy jednoznačně odráží to, jak byla hospoda narvaná, a jaxe nikemu nechtělo zvedať k odchodu. A to já temutok baru přeju, páč takových je potřeba.

3.75


Los prognózos

A toš protože v Holomócu žije spousta lidstva, takže se o klientelu nebójím. Aji ve velkomjestě je nutné mjeť bary podobnýho stylu a vyznání, se specijálama, kerý určitým chutí a temu zbytku je tu nabízený skvjelý Bernard. A já chcu, abysem se tu ešče něgdy objévíl, takže chcu, aby to tu fachčilo i dál.