Radegastovna Rex, Zlín - Jižní svahy


23.1.2022, sepsal Los


Radegastovna rex
Okružní 4701
760 05 Zlín - Jižní svahy

Tel.: 774 805 195
E-mail: radegastovnazlin@email.cz
Web: www.radegastovnazlin.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš dnešní pivní putování započalo jako docela zajímavý dobrodrůžo; prostě sme si nemohli vybrať, kam nakonec zapadneme. Ale popořadě; prvňí byla na řadě pivnice "U Máců", gde sme si aj na sedum zarezervovali stůl. Pak ale od nekeho z nás padlo, že tam sa nevaří, a že má hlad. No a tak došlo ke zmjeně, že pudeme do "PUORu", zlénské plzeňské restaurace. Pro jistotu sme hodili tydlyfonní rezervačku aji tu. No ale pak dalšího napadlo, že bysme mohli zajíť aj na tankový Radegast na Jižní svahy; voláme, voláme, a stůl je volný, tagže jest rozhodnutý. Po cestě na svahy nám ale gdosik prozradíl, že kúšček od naší plánovaný pivní zastávky existuje dajaký pivni minimjestečko, snáď neco jako "šmoulí mjesto", ešlivá sem správně rozumjél, hnedka v súsedství údajně výtečný picérky Italiana. A dokonca, že tam čepujó značku Polička. No doprčic, točenú Poličku by chtěl každé, toš sme vystúpili tam. Ale bylo obsazíno, tagže konečný verdikt tedy zněl na Radegastovnu, tak vzhůru dolů podél cesty ze svahu a za chvílu sme otvírali prosklený dveři týto megapivnice.


Los pivos kvalitos

A toš na čepu byly hnedka tři verze Radegastu a jedna verze Plzně. My sme na začátek vyzkúšali hořkú verzi Ratar, keré ve flaši mám fakt rád. Ale tu to nebylo vono, bylo to jako voda, teda přiznávám, hořká voda, ale furt voda. Na dotaz při další objednávce, kerá verze se čepuje z tanku, nám bylo se zděšéním řečený, že žádná! Cože? Nojono, prej v covidu to dajak Radegast nechce riskovat, že se nevyčepuje, tak fšecko na čepu je z normálních sudů. Jafix, to bylo docela zklamání. Tak sme kousnuli do Plzně, kerá snáď nemože byť špatná, a ona nebyla, byla přímo výtečná. Ale to néni nijaká pochvala pro podnik, kerý sa honosí ménem "radegastovna", že si tam raději pochutnáme na plzeňském moku...

3.00


Los jídlos kvalitos

A toš výbjér k pivu fakt skvělý, od žeber, přes tataráky, až po domácí čipsy s mnoha typy dipů. A ty čipsy byly fakt moc dobrý, objednali sme dvojitú porci a mjeli sme co dělat, abysme to snědli ešče předtím, než k nám přistála dvojitá porce tataráku. i ten byl namíchané skvjele, s přiloženýma beraníma rohama, hromadou nakrájený cibulky, českýho (a fakt hodně silnýho) česneku a příjemně osmažených topinek. No řeknu vám, oblizovál sem sa až za ušima. Příště, jak ochutnám další pokrmy, a bude to furt tak famózní, dám klidně plný počet bodú.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš lítala kolem nás postarší paní kolem padesátky, ale vjek na její rychlosti a hbitosti nebyl vůbec znát. Kromje teho nás informovala o fšem možném, na co sme sa ptali, jídlo, prostředí, a bohužel i to již zmíněný neexistenci tankového piva. S pokračujícím večírem jí ale síly ubývaly a nám se na stole hromadily prázdný talířky i krýgle, což bylo v onu hodinu už možná jen ku prospjechu vjeci, abysme nebyli nakašu. Naštěstí sa jednalo enem o pár nesvjetlých okamžiků, ináč sme byli spokojení. Jen jedna docela humorná událost - při tydlyfonickém ojednávání nám bylo řešeno, že jak dorazíme, tak se máme obrátit na jedinýho mužskýho obsluhujícího; následně sme ale zjistili, že daný mladý klučina je typickým vzorem gaye, včetně vzezření, pohybů, chování i mluvy, takže nám ta jeho zmínka ohledně jediného mužského elementu v rámci místní obsuhy připadla následně fakt hodně komická. Ale proč ne, klučík taky lítal mezi stolama jako střela a bylo vidět, že ho to baví, a nás tím pádem taky.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš jedná sa o jednu veličajznú místnosť, s megavysokýma futuristickýma stropama. Rozdělení stolů je docela faň, nigdo nikemu nečumí do talířa, a prosklená stěna s umístěním pivních tankú, bohužel toho času umístěný enem pro potěchu oka nikoli pro potěchu žaludka, je faň zpestřéní. Bohužel ale akustiku nigo neřešíl, páč fšude bylo křiku jak v dajakým dětským kútku, to byl děs bjes. Jediný prostor, gde vládl relativní klid, byly hajzlíky, tam ale pro zmjenu byl docela frmol okolo pouhopouhých dvou pisoárů; na tak velkú hospodu to chtělo aspoň pjet šest. Fukar na ruky byl načasované na dajakých pjet vteřin fungování a pak snáď půl minutová pauza, tagže zbývalo buď na hajlíku ochomejtat několik minut, aby sa ruky usušily, anebo to vzdať a s mokrýma rukama pak jít zpjet ke stolu. Já mám šrumec v hospodách rád, ale co je moc, to je moc.

2.50


Los klientelos kvalitos

A toš plno až po strop, to bylo velmi velmi příjemný zjičťéní, že ani doby covidový a povinný očkování a já nevím jaký ešče výmysly, neodradily lidi od pivních radovánek. To, že tato vysoká hustota osazenstva byla v přímé úmjeře řevu díky už zmíněný špatný akustice, to si človjek uvjedomí po pár minutách sezení, ale tady hodnotím osazenstvo jako takové. No, o nějakým x-boďákovi tady možete enem snít, podle mě ale štamgasti tady existujú, a to v podobje velmi starých pánú, keří okupovali stolek hned po televizú umístěnou gdesik v prostoru vysoko na stěně. A pak tu bylo všecko možný. Docela mě podivilo, že pomjer mužů a žen bylo tak jedna ku jedný, možná v určitú dobu po odchodu štamgastú aj ženský element vládnul. To ale není nic proti ničemu, já si hleděl svého stolu a svých kumpánů.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Byl sem příjemně překvapen prostorem, počtem lidí, parádní obsluhou a skvjelou kuchyní. Pivní nabídka mě už tolik neuhranula, ale možná je to tím, že mám raději sladší pivo než jakým Radegast je. No ale nigdo mě nenutí sem chodiť, že jo. Nicméně určitě doporučuju, pokud překúsnete ten nelidský ryk tvořený štěbetáním z desítek hrdel, tak budete určitě spokojéní.

3.50


Los prognózos

A toš tady fakt nevim, ani gdy to vzniklo, ani jak si to vede, tak enem všeobecně možu enem popřáť, ať služby týhle megarestaurace slúží obyvatelstvu co nejdýl a co nejlíp.