Říka, Chvalčov


27.12.2015, sepsal Los


Hotel Říka
Rodina Volkova
Na Říce 59
768 72 Chvalčov

Tel.: 573 381 163

Recenze z předchozích let:
2014, 2011, 2010, 2009, 2008, 2006, 2005

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem sa vydál na pjeknú podzimnú tůru po Hostýnkám. Začal sem kúšček nad Valaškama, gde ňa vyklopíl na mú žádost autobusák, a šinúl sem si to po žlutý skorem až na Tesák, gde sem ale uhnúl doprava pod sjezdovkama smjerem na Klapinov a pak na Skalný. No a pak sem si to šinúl cesestó na Dřínkový, U Malované, Kuželka, až sem sa objevíl na Švajgrovce. Tam už sem býl ucaprtaný až na kosť, toš sem enem slaníl smjerem dole na Říku, což byla moje dneska plánovaná konečná stanica, gde sem sa s kamarádem hodlál dobře najest a napojiť. A jaxa nám to povedlo, to si možete přečíst v dnešní recenzi, listopad 2015.


Los pivos kvalitos

A toš už tu nemajó enem dvanáctku Budvar, jak to tu bylo zvykem snáď po desítky let, ale aji jedenáctku Pardála z téhož pivováru státní značky. A protože mojím dnešním cílem nebyla sa ožrať pod obraz, toš sem si dal odlehčenú verziju zdejšího piva, a to oneho Pardála, kerý mi před pár mjesícama tak chutnál v holešovským pajzlu Na špici. Mňam, aji tu ho umijó natočiť. Není sice tak fajný jako ve zmíněným Holešovje, možná tu majó inačí průtočnosť, ale určitě to není špatný pivko.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš tu sem neváhál ani na sekúndu a objednál si místní tatarák, kerý si nechávám aji namíchať, protože jednak to sám neumím a jednak tadyk vím, že mi to namíchají par exellence. A taxa aji stalo, tataráček jedna báseň, křupavá topinka s kilem česneku na povrchu a následný mohutný smradlavý dech, to byla dobrútka. Kolega si dál smaženýho hermelína s vařbr alias vařenýma zemákama, kerý si taky pošmakovál, a toš nezbývá než hodnotiť hodně vysoko.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš dneska jsme nemjeli to ščéstí, aby nás obsluhovál sám pánko velkomožný Volek starší, ale moseli sme sa spokojiť s mladým vydáním. Ale jedným dechem nutno dodati, že sme sa tu díky obsluze cítili jako doma, páč usmjevavý klučina kolem hostů kmitál a furt sap tál, či máme nebo nemáme fšecko. Rychlost donesených tekutín aji jídla byla chvályhodná a toš tadyk nemám co vytknúť.

4.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš je to tu furt stejný v tym smyslu, že sa mi to tu furt líbí. Docela mně ale vadily malý stolečky, takže u jedneho sa najest čtyři mosí byť fakt problém, my sme sa u stolu pro čtyry takotako najedli dva, páč víc talířků by sa na stůl prostě nevešlo. Taky dřevácký židličky nejsó pohodlný, a to už vůbec nemluvím o malým rohovým stolku vlevo od vchoda, gde sa opíráte o kryt radiátora, tam je posezéní meganepohodlný a toš sme si moseli přesednúť už po pár minutách. Ale gdyž sa tu nebudete moc zdržovať, toš je to tu ináč čistý jako slovo bóží, stoly aji prostředí jako takový, hajzlíky taky aji s tepló vodó a dostatečnó zásobó papírových ručníků.

3.50


Los klientelos

A toš moc nás tu v dobje naší náfštěvy nesedělo, proto sme taky využili volných stolků a přesedli si, abychom nemjeli vytlačený radiátorový kryt na zádech. Kromje nás tu teda byli obsazený ešče tři stolky, u každýho po dvou kusech, konkrétně kluk-holka, kluk-holka a kluk-kluk, pak u štamgastskýho stola zamjestnanci, ale ty nepočítám mezi klientelu. Bylo tu docela ticho, takže žádný družný rozhovór nebyl možný, a toš sme spíš potichóčku čumjeli do piva a do talířa, a žádný zpívánky sa tu dneskáj nekonaly.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš tady kdykoliv zajdu jak na výborný pivko, tak na ještě výbornější kuchyni, kerý si dám v čistým prostředí byť na nepohodlných židličkách. Pokáď tu bude víc náfštěvníků, toš enem dobře, páč pak to tu bude hučeť a nebudu muset mlčeť, aby ňa nigdo neposlúchál. Jojo, fajne!

4.00


Los prognózos

A toš je to rodinný hotýlek, kerý tu stójí už snáď sto let, takže já dúfám, že tu ešče dalších sto let bude, a že aj moje děcka a děcka mojich děcek sa tu budú moct ukázať a nasáť místní atmosféru, kerá na každýho mosí dýchnóť hnedkáj po příchodu a kerá je moc fájn…