Sport bar


9.8.2020, sepsal Los


Sport bar & Café bar
Čs. Brigády 131
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Tel.: 774 029 796

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš dnešní hodnocéní této hospody sa uskutečnilo v rámci předávání, křtu a autogramijády mojí novéj knížky Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství, tagže někerá slova možou byť více či méně subjektivní, protože nešlo až tak o bježnou náfštěvu. Na druhú stranu bylo přítomno, kromje mojich hostí, aj standardní osazenstvo, kerý zpočátku čumjelo na náš jako na zjevéní, ale nakonec sa aji přidali, a aj pár knížek navíc zakúpili, tagže sme mezi ně nakonec zapadli jak vlastní. Akce sa uskutečnila v pátek 7.8.2020 od 17:00 hodín a až do odchodu něgdy za tmy to tu neskutečně žilo. Ale poďme si představiť jednotlivá kritéryja.


Los pivos kvalitos

A toš jedna značka, dvje voltáže. Radegast deset a Radegast 12, abysem byl přesňéjší. Jelikož sem si byl vjedomej toho, že sa nemožu, jakožto pořadatél tohotok večera, sešrotovať pod obraz moc rychle, toš sem zvolíl slabší variatu, i gdyž mosím zrovna řéct, že desítkovú voltáž u této značky moc nemusím, a daleko radši bysem sa zakúsnúl do plnotučnýho škopka. Desítka byla nošená ve sklenicách bez ucha, s Radegastovým motívem, což bylo příjemný. Teplota byla na dnešní tropický deň více než optimální, studený to bylo tak akorát, pivo bylo osvježující, a naščéstí studenost nevylamovala zubní sklovinu. Chuť čistě europivní, nebylo to určitě vůbec špatný, a padalo to do mě jak do bezedný studny, tagže než nadešél čas křtu, toš sem jich určitě ze pjet šest lúpnúl, a to je určitě skvelá referencija. Kolegové, keří si dali dvanáctku, toš ti si pochutnávali v plnohodnotných těžkých krýglech s uchem. Mysím, že v oblasti pejva sa tady nemosí za nic styďěť.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš totok je čistokrevná nalívárna, proto jídlo dneskaj hodnotiť nebudu. Na druhú stranu, v rámci dnešní akce sa tu nad dřevjeným uhlím rožnily klobásky, cigára, a fšecko bylo doplněný nakládanýma hermelínama. Mosím oceniť, že sa tady dokážú přizpůsobiť klijentele, aktuální akci, bravo.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš kmitajú tu dva lidi, pan majitél a jeho pohledná kolegyňa ženskýho pohlaví. A gdyž říkám, že tu kmitali, toš říkám, že tu kmitali. Desítky žíznivých hostí uvnitř a dalších nemálo kusú venku na zahrádce, to by dalo zabrať každé hospodě. Já sem nijak nezaznamenál jakúkoliv mezeru mezi donáškú a odnáškú, sklénky lítaly vzduchem od pípy ke stolům a naopak jak namydlené blesk, a s pokračujícím večírem sa začaly rojiť aj skleničky menšího vydání s různobarevnýma tekutinama a lihovým aromatem. Po křtu, gdyž podlaha byla dolítá pivem, bylo všechno v cukuletu uklizený, aby žádný z hostí sebú nelisknúl skrzevá vlhkú dlažbu. Paní slečna nalívala mezitím paňáky jak na bježícím pásu, a žádná únava ani nechuť k této činnosti nebyla nijak znáť. Jojo, profesyjonalita na maximum, a já nemožu hodnotiť taky jinak, než na maximum.

5.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš ne-e, to jako fakt? Prosklená budka v hlavní místnosti, obsazená dajakú paní? No tvl, to je retro jako svině! Ale fakticky mně oči nešálily, do dobré šesté večerní za prosklenú stěnú fakt vysedávala dajaká ženština a přijímala sportovní sázky od případných zájemcú. Proti gustu žádné dišputát, a tento archaický interyjérový doplněk mě fakt pobavíl. Ináč co, suprovní posezéní je venku před hospodú, gde stojí příjemná pergola s několika podlúhlýma stolama a lavicama pro dobrých dvacet třicet hostí. Uvnitřka je pak malá místnůstka s výčepem, kerú sme obsadili v rámci přísunu štamprdlí, no a pak po levý ruce hlavní místnot se zmíněnú sázkařskú budkú a taky několika stolama pro dalších 20-30 lidí. Mně sa tu docela líbilo, ale gdybysem tu šel sám, toš asi upřednostním posezení venku.

4.25


Los klientelos

A toš tady to kurva žije, jeden štamgast vedle druhý, doprčic, takovú hustotu štamgastů na metr čtvereční sa enem tak nevidí! Mosém pogratulovať provozovatelovi, že si tu dokázál natáhnúť kvalitní klyjentelu, kerá sa mu neenem vracá, ale aji tady nechává nemalý procento ze svých výplat (no, při pohledu na někeré spíš vjetšinu podpory), a to je určitě faň. A gdyž sa tu večír přimotál aji megalegendární pjetiboďák Belmondo, toš nemožu hodnotiť jináč než na plný kule. Hovno, plný počet bodú je tady setsakra málo! Super!

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Na to, za jakú špeluňku sem to tady ešče před časem považovál, toš sa zdejší pobyt promjenil ve skvělý večír. Jasně, bylo to určitě hodně ovlivněný zmíněným křtem, to znamená známým osazenstvem, ale fšecko ostatní bylo autentický, opravdový a otevřeně řečeno, příjemně pozitivní. Panu majiteli gratuluju, že si vypiplal opravdu kvalitní pohostinství s kvalitní obsluhou a kvalitní klientelou, a já (i objektivně i subjektivně) místní putyku doporučuju. A ten, gdo má navíc rád radegastový pivo, toš si k celkové hodnotě klidně može přidať dalšího 0,25 až 0,5 bodu.

4.25


Los prognózos

A toš jak je zřejmý z mojí knížky, kterú sme tu pořktili, toš na bystřickým poli je po smrti už víc jak dvacet hospod. Dříf tu bylo na každým rohu dajaký pohostinství a lidi si mohli vybírať podle svýho gusta anebo stavu svojí peněženky. Aktuálně si popivulačnící človjek taky može ešče solidně vybrať, kam zapadnúť, ale doba přívjetivých čtyřkových pivnic je prostě u konce, už je jich opravdu jen co by na prstech rukou napočítal. Proto si vážím teho, že tady v "Tipáči" se drží starého poctivýho řemesla a nenutí lidi tráviť čas ve zmodernizovaných, nicneříkajících, sterilních interyjérech. A lidi to vidí a cítí, ináč by tu nemohlo být furt plno. Pokáď si majitél bude hostí vážiť furt stejně jako fčil, nemám o podnik obavy.