U Aničky, Přerov


11.3.2018, sepsal Čiva


Hospůdka Aniččin dvůr
Čechova 3
750 00 Přerov

Tel.: 724 958 595
E-mail: hospudka@aniccindvur.cz
Web: www.aniccindvur.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Se ženou jsme si řekli, že v Přerově zajdeme na kávičku. Nevyužili jsme však k tomu žádnou kavárnu, jelikož to bychom museli do centra, a zkusili jsme tedy opěvovanou „Aničku“ na Čechovce. Za normálních okolností bych z takové návštěvy recenzi nepořizoval, jenže tohle tak úplně normální návštěva nebyla.


Kvalita piva

Zaujal mě točený černý citron nealko od Litovle, jenže slečna servírka pravila, že to aktuálně na čepu nemají, že nealko jen lahvové. Dávám tedy průměr – za chutné a studené citronové nealko „pivo“ v lahvi i díky pěkné sklenici.

3.00


Kvalita jídla

Dalším požadavkem, který nemohl být splněn, byla Marlenka (ke kafíčku). Neaktuální nápoják a/nebo jídelák – to jsou věci, které mě vždy dokáží spolehlivě rozladit. S tím by měl provozovatel něco dělat. Alespoň že byla rustikální pizza (vzhledem spíše rozplácnutá bageta) – sice s poměrně tvrdým základem, ale kombinace zakysaná smetana, sýr, pažitka a cibule se ukázala býti velmi chutnou.

3.75


Kvalita obsluhy

Nyní se dostáváme ke slečně servírce, jejíž pleť připomínala barvu objednanýho kafe, což je vzhledem k zeměpisné poloze Přerova a chumelenici za okny poněkud zarážející. Nemám rád servírky, které jsou němé. Nemám rád servírky, které melou úplně o všem beze smyslu. Zde jsme však narazili na velmi zvláštní případ – v momentě, kdy slečna odnášela prázdnou sklenici, se neoptala, zda si dáme ještě něco. V momentě, kdy přinášela objednaný tovar, ho jen tak, beze slova, položila na stůl a šla. Naopak považovala za nutné informovat nás o tom, že nerada dělá latté a capucino (ale nad námi se z nějakého důvodu slitovala), nebo se mě při dotazu, jak mi chutná rustikální pizza, snažila přesvědčit o tom, že ta bílá vrstva je tvaroh – k tomu ještě dodala, že jí to teda nechutnalo. Asi sem budu muset vzít kumpačku a pořádně tady zachlastat, aby byla obsluha trošku procvičena.

1.50


Kvalita prostředí

Přední část hospy s barem je poněkud „ve stínu“, avšak rozlehlejší část hospy je krásně prosvícena jednak střešním oknem, jednak dveřmi na opravdu velkou zahrádku. Nábytek nový a betelný, toalety zářivě čisté. Uprostřed sice televize, ale nijak nerušila. Za zmínku stojí spousta popínavých i jiných rostlin z vedlejšího květninářství. Tady se mi líbí.

4.50


Klientela

Pár stréců nad pivama a cca sedmičlenné otravná rodinka. Tady není moc co hodnotit, takže průměr.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

K již napsanému je třeba dodat to, že v mém jídeláku záhadně chyběla stránka s pivy, jako by snad jídelák odhalil mou měsíční abstinenci. Zarazilo mě, že taková moderní knajpa má jídelák v eurosložkách a některé stránky působí jako omalovánky. Jinak se v tomto podniku sedí hezky, jen ta obsluha by potřebovala trošku zaškolit.

3.75/b>


Prognóza

Tato návštěva mě tak navnadila, že už přemýšlím, kdy sem zase zajdu. Příště to ale bude na nějaké to pětipivo (mimochodem točí zde Gold, Grand a Plzeň). Zase tak moc ale spěchat netřeba, neboť tento podnik hned tak nezanikne.