U bílého koně, Rusava (Vlčková)


28.6.2015, sepsal Los


Penzion U bílého koně
Rusava 52
768 45 Vlčková

Tel.: 573 392 098
Mobil: 777 135 146
E-mail: sobalova.irena@seznam.cz
Web: www.bilykun.cz
Facebook: Penzion U bílého koně

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš dnešní den je opravdu slavnostní ažaž. Objevili sme sa U bílýho koňa na Rusávje u příležitosti hned dvou hlavních bodů, a to díky premijéře divadelní scénky "Pajzly Litera" o naší knížce "PAJZLY aneb 15 let recenzí moravských hospod", a pak díky křtu naší první ročenky pod názvem "Zpravodaj pajzlů Bystřice p. H. a okolí". A toš už sme tu a vzhůru do víru dění!


Los pivos kvalitos

A toš Zubroidní jedenáctka. Napřed sme mjeli podezřéní, že sa jedná o starýho Golda, ale byli sme vyvedeni z omyla, že sa prej fuckticky jedná o novýho Granda. Mno, pivko bylo načepovaný do goldoindních krýglů, toš proč temu nevjeřit, že, ale přece enem furt nám chyběla ta hořká chuť teho čtyřikrát chmelenýho moka. Ináč bylo pivko výborný, se skvjeló teplotó, pjenó aji krýglama, toš mosím ohodnotiť opjet více než pozitivně.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš jídlo tu byla paráda. Maso na grilovaných kolénkách od kosti odpadávalo samo od seba, sulcík pod kožó byl jedna báseň a masko samo o sobje bylo šťavnatý a ani trocha suchý. Následné grilované kuřecí paličky, křidýlka aj čtvrtky byly enem absolutním doplněním dnešního gurmánskýho večera, bravo!

4.75


Los obsluhos kvalitos

A toš pomladší klučina kmitál seč mu nohy, ruky a čas dovolíl. Je fakt, že nás tu bylo povícero, toš splnit fšecko hned nebylo v jeho silách, ale naščéstí tu byl ešče pan majitél, kerý po navařéní kulinářských specijalit pomohl gde sa dalo a gde bylo potřeba. Paní majitelová sa pak motala mezi stolama od zákazníka k zákazníkovi a ke každému mjela co řéct anebo aspoň povzbudit k vyššímu tempu požívání; jojo, takto vypadá přímá forma marketingu, a takto si představuju důkladnou péči o klientelu.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš fotky interijéra sem fakt nestihnul pořídiť, toš sem si tedy pár zapůjčil z webu, snáď nigdo nebude po mně zpjetně chtět dajaký dividendy či tak neco. Venkovní posezéní sa dělí na podširákový železnodřevjený stolky s lavicama a pro horší počasí pak zimní zahrádka oddělená od venku průhledným plexisklem či čím. Tam sme strávili asi nejvíce času, páš úplně venku byla i v půlce června kosa jak z nosa, ale na této kryté zahrádce bylo po nadýchání fajn. Nakonec sme sa přece enem přesunuli úplně dovnitř hospody, gde je takových 5-6 stolků s bytelnýma židlema. Blízkost výčepu uvnitř je vítaná a příjemná, stejně tak jako vůně prostoru, gde sa už prochlastalo dajaké ty milijóny ...

4.25


Los klientelos

A toš tadyk nemožu dať nízký hodnocéní, páč tu byli porotci a přátelé našeho bloga pajzly.cz. Kromje nich sa tu však vyskytovala ešče skupinka lidí z Brna, keří se projevili jako velmi společenští spolupiči a tak dotvářeli famózní klientelskou atmosféru dnešního večera, a vlastňě aji noci. Plný hodnocéní ovšem ani zdaleka dať nemožu, páč nás byl poloviční stav oproti křtu knihy vloni U kůla ...

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš tu je to parádní; skvjelý pivko, úžasný jídlo, rychlá obsluha a určitě aji v jiný dny a časy i klientela; škoda enem, že je tu tak zruky, moc lidí sa sem pěšmo moc nedostane, páč blíž je to jak ke zmíněnýmu Kůlovi, tak třebas aji na Grůň, a byť obje hospody zdaleka nedostahují kvalit Bílýho koňa, toš jejich umístění je určitě pro lenivce příznivjejší. Ale co, gdo sa chce chutně nadlábnúť, a nechať sa skvjele oblúžiť goldovým Zubrem a dalšíma pochutinama, toš Bílýho koňa doporučuju!

4.25


Los prognózos

A toš tady nebudu dlóho prognózovať, prostě to tu musí stáť navjeky a hotovo, tadyk iná varianta prostě néni!


Los záznamos z čtení los povídkos