Pivnice U Hanuša, Bystřice p. H.


26.4.2015, sepsal Los


Pivnice U Hanuša
Čs. brigády 91
768 61 Bystřice p. H.

Tel.: 573 380 119
E-mail: uhanusa@email.cz
Web: www.uhanusa.cz

Recenze z předchozích let:
2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002,

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sme sa domluvili s kamošama, že vyrazíme do bystřických putyk, ve kterých uděláme vjetr. Nabrali sme smjer centrum a po cestě sa nám dostala jako první pivnica U Hanuša. Žízeň už sem mjél jak bulhar a toš sme sem vrazili jak živá voda...


Los pivos kvalitos

A toš piv tu mjeli docela dosť, co si pamatuju, toš hnedkaj tři typy, značky aj stupňovitosti. Mysím, že to byl desítkový Kozel, jedenáctkový Gambáč a dvanáctkový Zlatý bažant od bratov slovákov. Já si dal jedenáctku, no spolupiči šli do jedneho na Slovensko do Bažanta. Fšecky piva byly překvapivje výborný, a to jak chuťó, tak teplotú. Za normálních okolností bysme se tu zdrželi daleko dýl, ale jak si přečtete dál, toš nás něco odradilo a my sme po prvním a posledním škopku zde zmizeli.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš tu sa chlastá, tu sa nežere. Kdo chce, toš se může nažrať buď doma anebo ve vedlejší restauračce patřící k jednemu podniku. I když to bysem asi kecál, přesně to, co dostanete v uvedené restauračce, toš dostanete na sežrání aj tu. No my sme nezkusili nic, toš nemožu řéct, či je to tu chutné či ne.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš tadyk byl kameň úraza. Za výčepem stál postarší chlápek, který ani vzhledem ani oblečením nebyl pravý výčepní, ale otáčal se docela solidně. Obsluhovala pak postarší žena, která ... nevím, jak to řéct, prostě která v minulosti určitě strávila spoustu času na druhý straně výčepu, tím mám na mysli při kozumaci a ne při roznášce. Její strhané rysy nás natolik rozladily, že sme rychle vypadli. Nicméně obsluhovala rychle, slušně, bez problémů, tak si vyberte; díky kvalitám obsluhy dávám aspoň průmjer.

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš fotbalová pivnica jak vyšitá. Všude míče v sítích u stropa, na zdech vládla "zelená je tráva", a v zapnutých TV bednách šel ... ne, fakt tam dneska nešel fotbal, ale ináč si myslím, že určitě v drtivé vjetšině času tu čutálisti na vás kukajó aji z televizorových kraksen. Mně prostředí docela vyhovuje, až na to, že tu nenajdete malý stoly, ale skoro enem megastoly s deseti stoličkama u každýho, takže gdyž přindete sám, dva nebo tři, toš si u teho stola připadáte fakt divně.

3.50


Los klientelos

A toš dneska tu moc lidí nebylo, ale kdo ví, ešlivá jich tu bývá víc. Kromje nás tu seděl jeden mladý páreček vzádu u kulábru vedle vchodu mezi automaty, pak třé čtyřé u stola kúšček od výčepa a pak dvá třé u vedlejšího megastola. A toť vsjo. Ale různorodost osazenstva potěšila a my byli mezi nima v pohodě.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš co řéct závjerem? Snáď enem to, že pivko tu natočiť umí, prostřédí v klidu, ale nemosí seďeť každýmu, klientela solidní, ale jaksi lidí pomálu, a na jídlo si možete dať cokoliv co nabízajú ve vedléší restauračce. A pokáď by nás obsluhovala dajaká fešná robka, tak by sa to tu dalo aji přežiť na delší dobu. Aji tak ale hodnotím lehce nadprůmjerně, protože zas tak zlý to tu néni, i gdyž bůhvíco to tu taky néni.

3.50


Los prognózos

A toš jo, može byť, není to tu až tak špatný tak jako sme to tu recenzovali například před deseti a více rokama. Aspoň dajaký kvality to tu mosí mjeť, páč v okolí pár set metrů se nacházá hned víc než deset hospod a restauraček a tak konkurenca je v tomto případě motorem pro udržení všech možných kvalit. Toš snáď vydrží.