Pivnice U Máců, Zlín


11.6.2017, sepsal Beer Belly


Pivnice U Máců
Tyršovo nábřeží 486
760 01 Zlín

Tel.: 776 498 446
E-mail: umacu@seznam.cz
Web: www.umacu.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Pivnice tvoří srdce zdejšího konglomerátu občerstvoven, je obklopena Saloonem (zdejší grilovaná žebra jsou vyhlášená!), hotelem s Indian barem a Pizzerií "U Máců", kde točí shodná pivka jako v pivnici.
Největší chmelová výtoč je v době konání fotbalových zápasů, stadion FC Fastav Zlín je hned vedle. A před fotbálkem je tu opravdu husto - plno fanoušků obou týmů, často sledováni těžkooděnci u problémových utkání, často již pod parou (fanoušci, ne poliši :-)


Kvalita piva

Hvězdou největší je tady Zubr Grand. Myslím, že ho tady umí natočit, a to i při návalu před fotbalovým mačem. Pro řidiče točený Birell (určitě lepčí než flaškový), Litovel polotučné a Plzeň plnotuk a k tomu Radlery pro holky. Kvalita piva je prostě subjektivní, a tady to platí dvojnásob. Když se vyhraje, chutná mnohem lépe, než po prohraném špílu.

4.25


Kvalita jídla

Pizza dominuje, ale dá se uzmout i hospodská klasika jako utopenec apod. Ale proč bych měl chodit do pivnice na jídlo, že? Do bordelu se také nechodí odříkávat otčenáš...

3.00


Kvalita obsluhy

Posbíral jsem za posledních pár let hodně studijního materiálu, proto ty neznalé brigádnice a neškolený personál nemůžu (aspoň v létě) hodnotit úplně pozitivně. Přes zimu, kdy tu návštěvnost nenabobtnává obsazením zahrádek (ano, mají dvě, přední a velice vkusnou zadní), je to městský standard.
Ta letní kombinace objednavačů, nekompetentních nosičů a kasírovačů je možná zajímavý, ale ze zákaznického hlediska ne úplně vítaný experiment.

2.00


Kvalita prostředí

Přední zahrádka prošla rekonstrukcí, bleděmodro natřené old school lavice vzaly již za své. Pivnice přívětivá, nicméně v letním období je perlou vnitřní/zadní zahrádka, nebál bych se říct zahrada. Altán, open i zastřešené posezení, něco povyražení pro děcka, dřevěné oddělené prostory podél boční stěny... vlahý letní večer... pivo prostě musí chutnat!

4.50


Klientela

Konání fotbalu je jednorázová akce, jinak na zadní zahrádce se potkává kdekdo s kdekým, štamgasti se stahují spíše dovnitř pivnice.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Určitě je problém zvládat ten nával při fotbalech. Jinak se tu dá velice příjemně posedět, zahrádka je velkou devizou. Ceny na Zlín přijatelné.

4.00


Prognóza

Jelikož pivnice nabízí několik prostor, kam se konzument může uchýlit, není problém si najít ideální místo pro popíjení. Největší chybu, kterou by pivnice mohla udělat, je podlehnout vábení velkopivovarů. Právě v lokální nabídce piv, dobré dostupnosti a vědomí si pozice, že nejsou "posh" restaurací, je jejich síla, výjimečnost a popularita. Racionálněji pracovat s obsluhou a nebude o zákazníky nouze!