Občerstrvení "U Madony", Hostýn


20.11.2016, sepsal Los


Občerstvení U Madony
Stánek na Hostýně
768 61 Bystřice p. H.

Recenze z předchozích let:
2014

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sme zaséj na tym svatým Hosténě. Je krásné podzimňí volný odpoledne, a toš co iného vymysleť než vélet. Rodinka sa těšila na Hostén už dlúhú dobu, páč i gdyž sme z nedalekej Bystřice, toš sme tu nebyli snáď půl roka. Bus nás vyvézl hore šupydup a prvňí kroky samozřéjmje musí smjeřovať někam na občerstvéní. A kam jinam než tam, gde majó "občerstvení" napsaný přímo na stánku. I gdyž sem f průbjehu naší náfštěvy pátral fšudemožně, toš sem nezjistíl nic bližšího o názvu tehotok místa, proto zůstávám u pracovního názvu "U Madony", páč Madonou jest nazývána údajně majitelka tohotok stánku ...


Los pivos kvalitos

A toš točené Zubr, néni lepčí volba. Jest fakt, že sa Zubr točí na Hosténě snáď fšude, naproti přes schody v horném stánku a samozřéjmje na Ovčárně pod točnó autobusovó. Jest to logický, Zubr jest nejbližší pivovar, a toš to tu má obšlápnutý, ale pro mňě jest totok ráj na svjetě, páč sem Zubrem odkójéný a taxi tu možu vybírať, gde si ho dám. Dnekáj mně ale moc nešmakovál, asi nemjeli tolik odtočený, ináč si to neumím vysvjetlit. Ale možná dovedu, přece enem už je podzim, venku docela kosa (12°C) a to lidi moc už studený pivko nepijó, kór na Hosténě, gde sa pivson chlastá venku. Proto to byla asi ona kombinácija neodtočenosti a chladnýho počasí, kerá mně prostě nedovolila si pivko vychutnať na pplný kule. Dal sem si teda enem jedneho a přešél na hrubší kalibr v podobje rumu ...

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš místňí specijality sú dostatečný pro účel, pro kerý tu totok občerstvéní stojí. Polívka, párky, hranolky, klobásky, bramoborový placky a pak specyjalita nad specyjality - krajíc chleba s domácím sádlem a cibulkó, totok sem ešče nigde neviďél a tatok nabídka mně dostala. A toš sem neodolál a ochutnál. Odcházál sem pak dostatečně nasycené, nic sem nevyhodíl, fšecko zežrál, proto nemožu hodnotiť zle.

3.00


Los obsluhos kvalitos

A toš Madona se svojím sú tu snáď po celé rok, léto, zima, je to úplně jedno, páč ide o jejich obživu. Sú ochotní, a i gdyž je viďěť, že určitě nésó vyštudýrovaní čísníci, tak jejich přehnaná snaha namíchaná nefalšovanó nemotornosťó je milá, příjemná, nefalšovaná a o to více pohodová. Kvalita jejich obsluhy jest o hodně vyšší než v někerých iných občerstvovacích stáncích na Hosténě, byť je nutný fšeobecně říct, že sa aji v iných stánkoch snažijó. Já dávám palec nahoru a vjeřím, že aji pro jiné náfštěvníky bude jejich přítomnost zpříjemněním chfil tu strávených.

3.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš pravý občerstvéní, stánek, jakých už moc néni. Je velkú vzácnosťú najít knajpu podobnýho ražení, maksimálně je ešče možno něco podobnýho najít na dajakých nádražích, ale taky už enem sporadicky. Venku se sedí krásně, gdyž je venku krásně a dneskáj fuckticky bylo - podzimní skoro slunečý čas, ani horko ani zima. Pamatuju to tu aji v tropických letních dnech, gdy tu pivo crčí prúdem a gdy sa tu nasává daleko víc. Jak užsem psál ve svý dva roky starý recenzi, jde o jediný stánek tu na Hosténě, gde sa dá seďěť aji uvnitřka a to činí tuto občerstvovnu naprosto unikátní. Proto gdyž už fakt byla kosa, přesunúli sme sa na chfilku dovniřka, gde bylo teplo přeteplo, ale rozhodně příjemně. Pár stolků pro pár hostí bohatě postačuje. Místnosť je relativně malá, nicméně díky temu sa možete zapojiť do rozhovora s okolosedícími a nám se tu moc líbilo.

4.50


Los klientelos

A toš hosténští náfštěvníci, tůristi, vjeřící nevjeřící, kolaři apod. Dneskáj tu seďěl enem jeden postarší manželsko partnerský pár venku a jeden týpek uvnitř. Paxme sa přesunúli dovnitřka aji s oním párem, a toš nás tu bylo už docela plno. Super je, že sa dá pokecať jak s majitelama, tak s ostatníma spolustolovníkama, páč si takříkajíc čumíte navzájem do talířa díky malému prostoru. My sme sa tu zabavili skvjele, a nebyť teho, že sme chtěli jít pješky ešče za svjetla, toš bysme se tu zdrželi o hodně dýl. Jest faktem, že sa tu klientela furt střídá, že tu asi nésú štamgasti, proto nemožu hodnotiť nijak ekstra moc, ale dnes sme asi mjeli ščéstí na okolopiče a taxme si odnésli nejen pjekný zážitky, ale aji spústu drbú.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš U Madony jest určitě jedno z nejzajímavjéjších občerstvovacích zařízení na Hosténě. Je to f přírodě, kúšček od místního kostela aji křížový cesty. Na pivko sem pudu gdykoliv, na dajaký rychlý laskominy taky, a díky posezéní uvnitř v jakýmkoliv počasí. Co sem ešče nezmínil je, že narozdíl od ostatních pajzlů to tu nezavírajú po odjezdu posledního busu (Ovčárna zavírala v ten den snáď o půl čtvrtý, no nevim, co to tam majú za pracovnú dobu), ale asi až po opuščéní posledního zákazníka. Možná tu aji něgde spijó, proto jim otvíračka nedělá problém. A to je určitě ten nejvjétší bonus, páč my občas zavítáme na Hostén aji pozdě odpoledne, v podzim, zimu, a totok je jediný otevřéný podnik na celém Hosténě. Takže ať je to jak je to, tyhle občerstvéní mám rád a sem velmi rád, že tu sú.

3.75


Los prognózos

A toš já neenem dúfám, ale aji chcu, aby to tu fungovalo nafurt. Jak už sem psál, v pozďéjších hodinách je to jediný otevřený podnik, gde vás uvítajú, napojijú, nasytijú, pokecajú a nevyhodí! A totok je to nej, co tohle občerstvéní može nabídnúť a mysim si, že právje proto tu je a mosí byť!