Hostinec U Raků, Dolní Lhota u Luhačovic


7.8.2022, sepsal Los


Hostinec U Raků
Dolní Lhota 34
763 23 Dolní Lhota u Luhačovic

Tel.: 577 138 097

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš do týhlenctý hospy sem mjel nějakú dobu zakázaný vstup, potem, co sem tu hulázňál, což sa obsluze fuckticky nelíbilo. No nic, čas fšecko zavál pod stůl, zmjeníl sa tu provozovatél, a tak sa zdéjší brány opjet otevřely. A tak nastává čas, gdy opjet seznámím čtenáře s hospodů, kam normálně asi nepáchnú, ani gdyby jezdili kolem denně, protože co taky na vesnický knajpje k vidění, navíc, gdyž za další tři kiláky sa človjek objeví v Luhačovicách, gde je toho k vidění daleko víc, a gde je taky daleko víc možností sa napojiť a nakrmiť. Nicméně tato recenza je tu proto, protože kůzlo vesnických paluší naščestí ešče úplně nevymizelo, stále existujú a já stále rači nafštívím dědinskú knajpu, než sterilní rádoby luksusní podnik ve mjestě. A toš vitajte v Dolní Lhotě u Luhačovic, což je poslední dědina před zmíněnýma Luhačkama, teda pokáď do Luha jedete smjerem od Zlína či Vizovic. Dědina je známá asi díky temu, že sa tu balí luštěniny pod značkú Lagris, kerá už drahný roky není v majetku rodiny Adoltů, ale pod megakoncernem Podravka. Hospodu nepřehlídnete, je hnedkaj u hlavní cesty na hlavní a jediný křižovatce v dědině, kde je aji obecní úřad a hlavní odbočka na Sehradice - Újezd - Valašký Klobúky...


Los pivos kvalitos

A toš ne-e, to jako fakt, v takovýhle čtyřce a na čepu tři piva? A ono jo, fakt že jo, sú tu zastúpený všecky tři základní voltáže; desítka Radek, jedenáctka Kozel a dvanáctka opjet Radek. No faň, toto sem nečekál ani v tym nejmokřejším snu, ale hodně potěšilo hnedkaj na úvod. A toš do čeho dneska jíť? S ohledem na venkovní teplotu hodně nad 35+ a zítřejší povinnosti v práci bylo rozhodnuto pro nejnižší voltáž, aj gdyž sem sa ošívál, páč kombinace deset a ešče ke fšemu se značkú Radegast ve mně nigdy moc důvjery nevzbuzovala. No, ale na hodnocení tohotok kritéria už fčil možete zistiť, že sem sa pro dnešek velmi mýlil, a zdejší pivo neenomže bylo skvjele osvježující, ale dokonca tam byla cíťiť chmelová pivní chuť, tagže sem sa ani neptál paní Losové a objednál jí to samý taky. A pro pořádek - dvanáctku jsem taky jedním kouskem ochutnal a tady není co vytknúť, a mezitím jsem se zakúsnúl i do kozloidní jedenáctky, ale to bylo voda na kolena, to sa nedalo ani vypiť prdelú, toš do tý tu už nepudu nigdy.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš tady si možete maksimálně nechať rozmraziť pizzu z dajakýho prefabrikátu. Zkusíl sem, proč ne, hlad na mně došél, a pizza byla fakticky chutná, o tym žádná, ale ani tak nemožu toto kritérium jakkoli hodnotiť, páč sa tu prostě nevaří. A proč by taky mjelo, totok je vesniská čtyřka jak vyšitá, sem sa chodí na pivo a na zmrzlinu, nic víc, nic míň.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš příjemná holčina vjeku tak 25-30, s furtoidním úsmjevem na tváři, tak to mám rád. Je fakt, že do takýchto knajp je lepčí pořádný mužský pingl s pivním pupkem až po kolena, ale na druhp stranu, tu sa služby rozšiřujú o dětský pokrmy typu už zmíněný zmrzliny a pizzy, tagže stávající obsluha je určitě vhodňéjší. A gdyby někemu chybjél mužské element, tak nový pan mladý provozvatél sa tu taky vyskytuje a buď enem pomáhá anebo přímo roznášá, a to je taky cvrkot.

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš popravený venkovní posezéní je velmi faň, akorát fošny na lavkách mě pak docela tlačily na prdél, ale je dobře, že je to i ohrazený, a tak má človjek dajjaký pocit súkromí a bezpéčí. Co mňa sralo, toš bylo neustálý hučení automatu na zmrzlinu; až v podvečér sa to vypnulo a byl klid. I gdyž, aji klid je tady relativní slovo, páč hospoda sa nacházá u hlavní cesty, tagže hluk od projíždějících aut je fšudypřítomný. Na druhé stranu, gdo chce, može jít dovnitřka, kerý je rozlehlý a míst k sezéní sa taky pár najde.

3.50


Los klientelos kvalitos

A toš tady je to těžký. Pro místňáka sa tady vždycky najde něgdo známý, vo tom to néni. Ale točí tu zmrzku, toš sa tu poflakují zástupy děcek, keré průbježně furt ruší klid alkoholika, a celý rodinky taky na klidu nepřidajó. No a pro nemístňáka to tu bude určitě až nepříjemný, na dědině je takový cizák prostě sledované, co sa tu poflakuje za človjeka. A toš ani tak ani tak.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Asi sem začnu regulérně chodiť. Doposud jsem se spíše stahovál do sousedních Sehradic, gde jednak znám fšecky a oni znají mně, a i gdyž tam chodím jednúc za uherské rok, tak aj tak mně tam považujú za štamgasta. Ale tam to mám skoro kilák, gdežto tu to mám dvjestě metrů. A gdyž k temu připočtu chutný pivko, možnost pizzového nakrmení a příjemný atmošky, tak začínám mjeniť svoje preference. A to je asi ta nejlepčí referenca, co možu dať. A to je asi taky tak fšecko, co si z teho ostatní vezmú, protože ani tak sem nigdo nepáchne, jak už sem napsál v úvodním slovje. Ne, škoda to až taká není, v Luhačkách a Pozlovicách je určitě dosť stejně a možná i kvalitnějších pajzlů, takže dnešní hodnocéní berte prostě jako takové zpestřéní, protože gdyby něgdy náhodú hrom do teho uhodíl, a něgdo z vás by sa jal zkúmať vesnický knakpy, tak tadyk určitě neprohlúpí.

4.00


Los prognózos

A toš s ohledem na to, že celé barák má nového majitela, kerý si vydělává ináč než hospodou, a asi sa mu daří, toš není v tuto chvíli o budúcnosti moc pochybovať. Což je určitě dobře, protože kúzlo vesnických knajp nesmí být nigdy vymýceno značkovýma, sterilníma, luksusníma, ale ináč bezatmosférickýma podnikama s tankovým výčepem. Kúzlo čtyřek je něco, co lidi i dodnes tak nějak přitahuje, je něco, co dokonca aji mladší generaci nijak neodrazuje, a navíc, je to pořád místo, gde sa možú lidi na vesnicách setkávať, debatovať, pokecať, popiť a dobře sa odreagovať. A tak dajak to dúfám bude navjeky.