Restaurace U Šímů, Luhačovice


19.11.2017, sepsal Los


Restaurace U Šímů
Masarykova 108
763 26 Luhačovice

Tel.: 577 133 759

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

Další náfštěva lázeňskýho mjestečka, další recenza, to přece mosí byť. A taky to tak je. Dneskaj sme sa vydali na procházku podél přehrady, a protože ešče bylo venku docela teplo, toš sme sa chtěli něgde zastaviť venku na žrádlo. Bohužel nás v jedný restauračce vypekli, páč jim nefungovala elektřina, a druhá byla narvaná, toš sme nakonec došli až do centra ke kruháču, gde sme mjeli kúšček zaparkovaný auto. A hle, dajaká restauračka hnedkaj na rohu, U Šímů, s parádní černó tabuló u vchodu, gde byly napsaný denní meníčka bílú školní křídú. A toš totok mám rád, správný retro, kerý nikdy neomrzí ani nezestárne. a toš sem fšem zavelel, a vydali sa do útrob tohotok opravdu postsocialistickýho podnika ...


Los pivos kvalitos

A toš abysem pravdu řekl, toš opravdu netuším, co za pivko sem mjel. Vývjesní štíty na venkovní fasádě hlásajú, že sa tu snáď čepuje Uherský Brod anebo Kozel, nicméně mysím si, že nakonec mi na stole přistál Lobkowitz. Ať tak či tak, pivko bylo ovježující, v zásadě bez vjetších či menších vad, tzn. bez bublin, teplotně v pořádku, aji pjena byla bílá a chvilku na hladině sa udržela. Já si dal enem dvje, přece jen bylo potřeba ešče přes den fungovať, ale docela sem si pošmáknul.

4.00


Los jídlos kvalitos

A toš na žrádlo sem sa těšíl jak malej. Venkovní tabule hlásala, že dnešní meny sú výpečky se zelím a knedló, pak dajaký smažený kuřecí, a ešče cosik. Zkusili sme dvje uvedený jídla, a byl sem velmi spokojený. Zelíčko pjekně kyselý, knedlík pjekně teplý a výpečky mjekoučký a dochucený. Na kuřecí sa nedalo nic zkaziť a toš mosím řéct, že nažrat sa tu dá velmi chutně, docela levně a já mám na příští náfštěvu jasný tip, kam pudu zaplnit žaludek.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš totok už bylo daleko horší než výše uvedený hodnocéní piva a jídla. Starší chlápek, prošedivjelý a aji vlasovje prořídnutý, tady snáď pracuje od sedmdesátých let. A bohužel se tak i chová. Ne že by nebyl rychlej, o tom žádná. Ale bohužel jeho úsečné jednání, odsekávání, žádný úsmjev, žádná řeč, to fše vypovídá o jeho komunistické praxi. Vrcholem pak bylo, gdyž mi odnesl krýgl s nedopitým pivem, gdyž sem byl na hajzlíku. Takhle ne, pane. Body dávám hlavně za to, že na nic nezapomjel a fše donesl a odnesl rychle.

2.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš tak jak je tu postkomunistický čísník, tak je tu aji postkomunistický prostředí. Ne že by mi to nějak vadilo, takový starý dobrý retro prostředí možu, ale tady to bylo špíše o špíně. Pokáď človjek očima slídí do úrovně očí, tak ešče jakžtakž, ale jakmile zvednete oči ke strpu, tak děs a hrůza. Špína, pavučiny, černo. Mysím si, že ty pavučiny tu sú ešče z osmdesátých let. Br... Jinak rozložení stolů a židlí je v pohodě, místa je dost, ubrusy taky čistý, a příbory postkomunisticky zabalený do ubrousku (podobně jako na Tesáku), toto je vše v pořádku, ale ten strop ...

3.00


Los klientelos kvalitos

A toš tady bylo teda narváno. Podle mně tu byli hlavně lázenští hosti, protože vjekový průmjer byl hodně nad 60. U výčeppultu pak posedával dajaký štamgast, ale jinak skoro fšecky stoly obsazený, a pokáď sa dajaký stůl uvolnil, toš sa za pár vteřín hnedkaj obsadil. To určitě svjedčí o tom, že je to tu oblíbený a hojně nafštěvovaný místo, asi kvůlivá dobrýmu žrádlu, což možu potvrdiť.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokus sa chcete dobře, levně a chutně v Luhačkách najest, tak sem klidně zajděte. Samozřejmě musíte zkousnout špinavý stropy a nevrlýho číšníka, ale to sa dá, odmjenou vám bude plný žaludek a pokud si dáte aji pivko na zapití, tak aji žízeň uhasíte docela solidně a chutně. Zajímavostí je určitě otvírací doba, kerá je už od 8:00 hod. ráno. Tagže asi tak.

3.50


Los prognózos

A toš pokáď sa zamyslím, toš moc podobných restauraček v Luhačkách néni. Na nedaleký promenádě sa najdú spíš kavárny, picérky, cukrárny, ale klasickou restauračku abyste pohledali. Proto si mysím, že svoje místo tu tato restauračka má, a má ho naprosto jistý, což je ale pro turisty a lázeňský hosty enem dobře.