Restaurace U Tonka, Vizovice


28.5.2023, sepsal Los


Restaurace U Tonka
Masarykovo nám. 414
763 12 Vizovice

Tel.: 577 452 044
E-mail: utonka@utonka.cz
Web: www.utonka.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš jaro vtrhlo do našeho kraja s mocnou silou slunka na obloze, a toš ani my sme nezůstali tomuto úkazu netknutí, a vydali sa na pola neprozkúmané, do lesů Vizovických hor, luk a lesů. A gde jinde začať než ve Vizovicách, gde kúšček od zastávka busu na námjestí se v zástavbje objevuje zelený baráček, gde jedna část slúží jako restauračka a ta druhá část jako cukrárna. No je jasný, do kerý části sme zamířili, že?


Los pivos kvalitos

A toš na výbjér hned tři pivka, Staropramen 11, Plzeň a nakonec cosi specijálního, tmavá ostravská Černá Barbora. Nu což, sme tu na průzkumy a toš poďme otestovať tu černú dobrotu, aj gdyž vím, že černý pivka nijak nepreferuju kvůlivá jejich přesládlé chuti. Ale ale, co sa děje, pivko hustý jak omáčka, černý jak bota a s krásnú pjenú jak čepica. Chuť zdaleka ne přesládlá, ale velmi příjemně pivní. Pivko má voltáž 13 a čepuje sa tu do 0,4 lt krýgla, asi by mjeli strach, aby sa jim tu hosti neopili po jednom dvúch škopkoch. Výborné pivínko, moc sme si pošmákli, a deň byl hnedkaj o moc krásňéjší. Další pivka sme nezkúšali, ale standardní výbjér plzeňskýho pivovára nás nijak neoblažil, do Staráče bysem nešél nigdy a Plzeň sa dostane v každým druhým okolním podniku...

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš byli sme tu enem na skok, ale přeca enem dajakú polívečku s pečivem sme vynechať nechtěli. Na výbjér tři čtyři polívky, a dneska to vyhrála valašská kyselica, no prostě sme sa drželi moravského kraja aj v gastronomii. Tak jak bylo pivko skvjelý, tak polívka byla bombovní, tak dobrú kyselicu sem snáď ešče nejedl, možná tak ve Valmezu v Abácii to umijó podobně, ale tam to majó v inačí cenový kategórii. Plný počet bodú dať nemožu, přece enem sme neochutnali další chody, ale aj tak hodnotím hodně vysoko.

4.50


Los obsluhos kvalitos

A toš dvje servírky středního vjeku, kerý f pohodě stíhaly fšecko možný, a hlavně, nosili sa po lokále s úsmjevem na rtech, se slovy díků a příjemným vystupováním. A protože bylo plno, toš moseli aj odmítať novje příchozí, což taky dělali s grácií a doporučovali jim další možnosti občerstvení ve Vizovicách. Jojo, obsluha palec hore.

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš je to tu fakt malinkatečký, vlastně po příchodu vidíte úzkou nudlu se stolama jakoby v boxem po levý stěně, 4-5 stolů max. a vpravo pak schodek k dalším dvěma stolům, kerý sú tu aj s výčepem. A to je vše. Jasně, přes léto pak kapacitu razantně zvjetšuje venkovní zahrádka za barákem, ale uvnitřka je to fakt vše. Ale v tom je celá ta krása, lidi sú si tu jaksi blíž, servírka vás može obslúžiť gdykoli ide kolem, páč kolem vás prostě mosí projíť, tady je enem jedna cestička. A díky tomuto malýmu prostoru je tu jaksi víc útulno.

4.50


Los klientelos kvalitos

A toš narváno až na půdu, pokáď to tak ide řéct, gdyž tu je enem pár stolů. Podle mně vnitřní kapacita je tak 25-30 lidí, víc sa ke stolom prostě nevende. Některý stoly byly aj na určitú hodinu zarezervovaný, asi lidi vijó, že ináč si tu nesednó. A to je vlastně ta nejlepší reference. V dobje naší krátké návštěvy tu přišlo a bylo nuceno odejíť spousta lidiček, skupin, part a rodinek, takže atraktivita zdejší restaurace je určitě vyhlášená. Ináč tu asi štamgasta nepotkáte, což je pro tento typ podnika vlastně dobře, aspoň nigdo neotravuje. A zbývající smjesica rodinných příšlušníků, důchodců, či jen přátel, ta dotváří zdejší atmosféru dokonale.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Návštěvu zdejší restaurace sme naplánovali podle blízkosti od autobusu, tagže sme vlastně ani moc nečekali. A už vůbec ne, že sa nám tu bude tak líbit, že sme litovali enem krátkého času vyhrazeného pro zdejší pobyt. Výtečné netradiční pivko okořeněné skvělú polívkú, to fše vám donesú příjemný defčata v malým, komorním a o to víc útulňéjším prostředí, gde je furt plno, no toto esli není jedna z top hospod na Zlínsku, tak už žádná. Za mě fakt povedená náfštěva a díky temu už víme, že tady si to i napříště zvolíme jako zastávku na našem vandru (ale to už s rezezvací místa). Doporučuju.

4.50


Los prognózos

A toš funguje to tu aj po covidu, kerý tady temu nezatnul tipec, a jak tak vidím onu návštěvnost, tak sa nebójím o dajaký výraznější zmjeny; prostě ať to tu fachčí dál, to budiž jim přáno.