Restaurace "U třech", Přerov


8.5.2016, sepsal Čiva


Restaurace & pivnice U třech
Palackého 44
750 02 Přerov

Tel.: 603 469 504 (jen SMS), 777 353 502 (menu)
Facebook: Restaurace a Pivnice U Třech

Recenze z předchozích let:
2009

Mapa


Úvodní slovo

Zajímavostí této knajpy budiž to, že si lidé dosazují za tři tečky v názvu roztodivná dokončení. Populární je např. „U třech cecků“, realitě se však více blíží označení korespondující s logem hospy – „U třech hroznů“; naopak řešení zvolené majitelem je poněkud krkolomné. Každopádně chodím sem s většími mezerami už tak patnáct járů a měl jsem pocit, že recenzi tomuto podniku tak nějak dlužím.


Kvalita piva

Na čepu byla novinka v podobě černé dvanáctky Litovel, navíc za lákavou cenu 22 kč za kus. Karamel z piva přímo čišel – bylo lehce přeslazené, leč po všech těch okolních Zubrech příjemná změna.

3.75


Kvalita jídla

Na ceduli docela laciný bramboráky, něco uzeniny a hermelín – já se však rozhodl pro výše zmíněný karamel.

x.xx


Kvalita obsluhy

Lehce zakopřená žena lehce pod padesát – tipuju. Ale není se co divit vzhledem k tomu, že zde i se mnou bylo v pozdním odpoledni cca 6 hostů. Zajímavé bylo, že do mého příchodu byla televize vypnutá, leč po mém příchodu ji obsluha zapnula – asi vyzerám ako televízny maniak.

3.25


Kvalita prostředí

Dříve zde fungovaly de facto podniky dva – restaurace a pivnice, dnes existuje již jen pivnice, a to na místě dřívější restaurace (což by mohl být i důvod pro podivuhodné oficiální označení). Pominu-li předpotopní hajzlíky, tak se mi tu hodně líbí. Má to takovou staroanglickou atmosféru, nábytek sice značně rozvrzán, ale pěkné zdobení zdí (nějaké ty staré obrázky a smaltované cedulky) a příjemná světla vytvářejí spolu s pomalu stoupajícím startkovým kouřem velmi zajímavý genius loci.

3.75


Klientela

Z dřívějších návštěv vím, že o víkendech zde může být i plno, tentokrát ale velká slabota. Nicméně já měl na klid docela náladu, a tak jsem se nezlobil. Pokud chci živější hospodu, vím, kde ji hledat.

3.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Příjemné posezení v klidném prostředí u zajímavého pivka. Kdo vyhledává hospodský cvrkot, moc si ho tu asi neužije, ale ani to nemusí být na škodu

3.50


Prognóza

Obávám se o osudy zdejší krčmy – ne že by byla v okolí nějaká extra konkurence, ale není to ani restauračka, ani herna – ale „jen“ pivnice, což hordy lidí nepřiláká. Ale třeba se pletu a lidí zde bývá dost, zase tak často kolem nechodím.