U Vašinů, Křtomil


15.4.2015, sepsal Čiva


Hospoda U Vašinů
Křtomil 47
751 14 Křtomil

Tel.: 604 543 472


Recenze z předchozích let:
2008, 2006

Mapa


Úvodní slovo

Jednoho krásného pobečkového odpoledne jsme se s kamarádem začali na místě naší akce již trochu nudit, a tak jsme vymýšleli, co podniknout inovativního. Tu kamaráda napadlo, že bychom mohli navštívit jednoho kvalitního pivaře křtomilského, i počali jsme tento nápad rozvíjeti. Neodradil nás ani fakt, že naši lokaci a Křtomil dělilo cca 17 km, a když jsem o něco později spatřil tvůrce tohoto nápadu na zastávce s batohem plným lahváčů, bylo jasné, že se jede.


Kvalita piva

Samozřejmě, i když doma je doma, ty lahváče vás po chvíli omrzí, zvláště když víte, že se ve zdejší putyce točí kvalitní Zubrova jedenáctka. Očekávání se naplnila v podobě moku chladivého, chutného, pěny bohaté, jen ty sklenice byly „výšky“, což já bych rád za krygly vyměnil.

4.00


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

I pracovala zde krom paní provozní i její slečna dcera, což bylo jedině plus, jelikož slečně dceři jsme mohli ve značně pokročilém stavu tykat všichni (paní provozní tyká jen zdejší, křtomilský pivař). Lidí zde bylo tak akorát, což korespondovalo s velmi hbitou donáškou objednaného tovaru.

3.75


Kvalita prostředí

Interiér popsal detailně před sedmi lety jistý David a zřejmě se zde nic nezměnilo. Je tu sice čisto, ba dokonce útulno, velká, plochá TV vám zahraje cokoli a židle jsou betelné tak, že z nich spadnete jen málokdy, nicméně pro mě osobně tato knajpa ztratila přestavbou své kouzlo.

3.50


Klientela

K vidění byl docela nevšední úkaz – totiž u stolu pro starší štamgasty seděla komplet zdejší „omladina“ (neboli lidé kolem třiceti), kteří na tom byli zřejmě jako my – tedy na dojezdu. Musím podotknout, že vidět pár starých známých po několika letech bylo milé.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Velmi chutné pivko (a zřejmě i nějaká ta baňka zasvištěla), které bylo příjemnou obsluhou nošeno v příjemných intervalech, stará známá klientela, avšak v novém (i když již několik roků starém) interiérovém kabátě – ve výsledku příjemná kombinace, která až nebezpečně navodila atmosféru starých časů.

3.75


Prognóza

Docházejí mě zprávy, že sem, zejména přes týden, zavítá málokdo, ale těžko si tuto informaci ověřím brzy na vlastní oči. Každopádně kdyby hospoda zavřela, ubyl by jistě obci významný kulturní prvek.