Občerstvení Vagón, Chvalčov-Lázně


17.5.2015, sepsal Los


Občerstvení "Vagón"
Lázně 420
768 61 Bystřice p. H.
Tel.: 608 402 636, 732 208 633

Recenze z předchozích let:
2014, 2012, 2010, 2009, 2008-2, 2008-1

Los slovos úvodňos

A toš sem sa opjet vydál z Hosténa dolů, přes Lázňe až do Bystržíce pad Gastínom. Protože sem ofšem na Hosténě cosik požíl, toš sem byl na poli cesty tak žíznivé, že sa to nedalo vydržať a toš sem objetovál svůj čas a zapadnul sem do lázeňské pomályjižlegendy hospy, kerá vlastně ani tak hospou není a nehraje si na ňu, ale ide spíše o letní občerstvéni pod širákom. Je fakt, že se sem može človjek vydať aji v zimje do útrob vagóna, ale to pravý kúzlo si mysím je v tej venkovnej zahrádce ...


Los pivos kvalitos

A toš dlúhodobje tu majó Zubra a Holbu. Chuti só obje pivka výtečný, ale rozdíl nepoznáte na první polknutí, protože jak jedenáctkový světlý Zubřík tak jedenáctková polotmavá Holba jsou nasládlé. Tím ovšem nechci říct, že by byly špatné, právě naopak, obě pivka byly lahodné, lehce sklouzávající do krku a zanechávající v ústech krásnou chuť plnotučného piva. Dokonce bych řekl, že mi Holba chutnala o něco víc, což je při mém subjektivním upřednostňování Zubrácké značky je až s podivem.

4.25


Los jídlos kvalitos

A toš domácí kuchyňa jak vyšitá. Langoš se vším (sýr, česnek, kečup) byl skvělým doplňkem k pivnímu holdování (spíše Holbování;-) a byl skvělý, tedy na poměry venkovní zahrádky. Bohužel to samé se už nedalo řéct o bramboráčcích, u kerých bylo na prvňí i druhý pohled jasný, že se jednalo o zmražený polotovar, hozený do oleja; neslaný, nemastný (aspoň chuťovje, jinak byl mastný dost) a nezachránila to ani megazeleninová obloha. Další pochutiny sme už nevyzkóšali, takže langoš za 4.00, bramboráky za 1.00 ...

3.00


Los obsluhos kvalitos

A toš f klidu, i gdyž byla zahrádka narvaá k prasknutí, toš se nám dostalo pivka v relativňe krátkém čase; určitě to nebyla žádná rychlostní hitparáda, ale semtam napomohla i paní majitelka a tak o nás bylo dostatečňe opečováváno.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš tady je to jednoznačně vo prostředí, nebyť tady tohodlenctohodle venkvního posezéní s výhledem na panorama Bystřice, toš by se tu lidi asi enem tak nehrnuli. Více fotek je možno zlédnúť v loňské recenzi, já sem tentokrát u sebe nemjél foťák a můj smártfoun byl vytřískané. A jaxe tu začne stmívať a slunko zapadať za orizónt, toš to potem je ka-ka-karása!

4.50


Los klientelos

A toš sjak už bylo psaný v minulých recenzách, je to tu plný děcek, kerý nedajó rodičám ani tu chvílu klidu a furt cosik vykřikujó a o neco brečijó. Až večír, gdy se prolízačky a houpačky vylidní je tu fakt klídek a to sa tu potem dá seděť furt. Kromje děcek, mamin a tatíků sa tu ale scházajó aji cyklotůristi, což poznáte už při příchodu podle desítek kol opřených o pletivový plot. Pár štamgastů z Lázní tu taky nandete a tahle všehochuť je docela příjemná, teda bez děcek...

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš ja, večír klidně, kdykoli. Přes den sám ne-e, enem s děckama, anebo bez děcek raději někam inam. Ale kam, gdyž tu néni široko daleko konkurencija? Lázeňskú kolibu před lety zavřeli nadobro a sousední penzion Harmónija je spíš enem pro hosty a pacienty penzijóna. Níže u hřbitova je Mrtvolka taky zavřetá, toš pak néni jiné možnosti. Ale není čeho litovať, tu to fajne je a možu aji doporučiť.

4.00


Los prognózos

A toš pokáď sa pivo nezkazí, pokáď sa jídlo trochu napraví a prostředí nezhorší, toš tu furt bude dajaká klientela. A já to Vagonu přeju.