Ve dvoře, Rajnochovice


29.7.2015, sepsal Los


Ubytovací hostinec Ve dvoře
Rajnochovice 124
768 71 Rajnochovice

Tel.: 573 391 286
E-mail: hotelpolom@seznam.cz
Web: www.hotelpolom.cz

Recenze z předchozích let:
2014

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem sa zaséj jednóc vydál na kole po tých hostýnkách, abysem provjetrál svoje špekouny a udělál si pro zmjenu žížeň pohybem. Potem, co sem přejél Tesák (a dál si tam venku pivko) sem sjél dolů na tzv. Bernátku, gde dříf stávala fabrika na výrobu dřevjenýho uhlí, ve kerý gdysik dokoce makál aj medijádlně známý silák Iron Zekon. Na Troják sa mně šlapať nechtělo, toš sem sa vydál doleva cestičkó do Rajnošek. Minul sem jak vyhořelý penzion U Ježka, tak dosud nezhodnocenú knajpu Penzion Ve Škole a štrádovál si to ke Dvoru, gde sa dá aji nažrať, páč žalúdek si už dačo žádál ...


Los pivos kvalitos

A toš co k temu řéct, desítka Radegast a dvanáctka Plzéň, stejná nuda jako vloni, a stejná nuda jako gdekoliv, gde v hospách vládnú pivovary. A toš co už, po dvanáctce bysem asi umřél, nehledíc na to, že sem ju tu zrecenzovál vloni, toš sem sa jál okusíť Radka. Mnó, a šlo to, spíš ušlo to. Teplota tak akorát, asi tých pivisek mjeli vytočených dosť, tak sa to nestihlo zchladit na teplotu mraza. Chuť taková europivovská, ale furt lepčí než různý experimentální piviska od okolních minipivovárů. Pjena bílá, trubky asi fakt čistí, pár bublinek, abyse neřeklo a aby to rychlejc teklo při čepu. No, sice průmjer, ale čakál sem průser, toš díky temu příjemnýmu překvapéní sem si dal ešče dvje a padal sem na cestu do kopca kolem "Foncky" zpjet na Tesák na pořádnýho Zubra Granda...

3.25


Los jídlos kvalitos

A toš tu sú hlavně zabijačkový specijality jako teplý jelita, jitrnice apod., to všecko se zelím a vařeným bramborem. Jo, je možno si tu dať aj bježný masový smjesi či stejky, ale já sa na zabijačkách moc nevyskytuju, toš sem testnúl miks jelit a jitrnic. Mno, jelítka skvjelý, ale jitrnice jakásik divná, po jedným soustu sem ju nechál na taléři a dojédl jen to jelito. Zelí super, kyselý, osvježující, ale trochu dlúhý, toš mi furt to trčelo z huby. Na zemákoch sa snáď nic zkaziť nedá, snáď, že mohlo tam byť víc kmínu. Celkovje dojem průmjer, což k pivu tak dajak sedí.

3.00


Los obsluhos kvalitos

A toš nemladá nestará ženština sa venku ukazovala docela často, na objednávky nezapomínala a nosila aj docela v pohodě, takže tu bysem asi ani moc výhrad nemjél.

4.00


Los prostřeďos kvalitos

A toš i gdyž sem seďél venku, toš sem nigde na webu nenašél fotky interijéra, toš sem sa tam vydál a nafotíl. Jak je viděti, uvnitř pusto prázdno, páč fšeci byli venku a toš mňě aspoň nigo neotravovál. Vevnitř je to fakt solidní dřevjenica se dvjema místnostma, vjetší s výčepem, spousta stolama a vchodem do kuchyně, vzadu pak malá místnústka se dvjema stola, jeden nalevo vjetší, druhý napravo menší, prostě pro súkromné párty a oslavy. Venku bylo fajne, ale strašně tu srmděly ty koně odvedle, kerý k penzijónu patří a kvůlivá kerým tu lidi jezdijó aji s děckama na výlet nebo dokonce na tábory. Kromje smradu tu bylo nepočítaně much, toš mysím, že by sa tu dajaký flájboj Eda z pohádky Tři veteráni na stopro uživíl. Ble, jest s muchama všude kolem a smradem od koňských lejn, to je fakt hnus. Díky interijéru hodnocení neposílám úplně do kytek, ale v létě fakt asi enem na rychlý pivko a pryč.

2.00


Los klientelos

A toš kolaři, cyklisti, tůristi, rodinky s děckama na koně a místní štamgasti. Ti sice seděli okolo, ale popíjeli lahváče z přilehlý samoobsluhy, asi to mjeli o dost levnější. No a protože sámoška taky patří k penzijónu, tak jim to tu prostě trpí, že točený pivko si ty postavičky prostě nedaj. Nicméně mně potěšilo, že právje tito x-boďáci tu rozbíjeli stereotyp pěšocyklo turistů a tak byla klientela rozmanitější a zábavňéjší.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

A toš jo, aji v létě, aji v zimje sa tu dá zastaviť. V létě sice hlavně na pivko, aby človjek nenačuchl tým koňských smradem a nebyl obsypaný mušiskama, ale v okolí nic jinýho s jídlem prostě néní. Pivko v pohodě, ani ne bomba, ale ani ne průser, jídlo jakéžtakéž, obsluha v pohodě, klientela taky a prostřédí taktéž jaktéž taktéž. Vloni sem dal celkem za tři, letos to bylo o kapánek lepčí, toš hodnotím o něco víc.

3.25


Los prognózos

A toš kvůlivá koním to tu fungovat bude, kvůlivá sámošce taky a kvůlivá temu, že tu v okolí vlastně nic jinýho není, toš zcela samozřejmje. Neexistence konkurence sice nenutí majitele ke zlepšení kritizovaných podmínek, ale furt lepčí ňeco než nic, že jo ...