Resort Vičanov, Rajnochovice


4.9.2022, sepsal Los


Resort Vičanov
Vičanov 109
768 71 Rajnochovice

Tel.: 603 493 538
E-mail: info@resortvicanov.cz
Web: www.resortvicanov.cz
Facebook: www.facebook.com/ResortVicanov.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš ne-e, to jako fakt? Velmi velmi milé překvapéní nás čekalo letos v srpnu, gdyž sme už poněkolikátý dorazili do chatové oblasti pod Tesákem zvoucí se Vičanov, a hned na kraji sme narazili na cedulu oznamující přítomnost točenýho piva! Toš totok tady nebylo snáď desítky let, aby sa tu človjek mohl občerstviť v jakýkoliv putyce čímkoliv! Ždycky sme moseli klápať až na Tesák. Až teda dofčilka. No nic, rychle vjeci z auta vyházať na chatu, povjesiť klíče id auta na vješák, stejnak už nebudeme schopni dajak řídiť a hurá sa prozkúmať zcela novú podhostýnskú hospůdku! Huráááá!


Los pivos kvalitos

A toš nabídka mně moc nepotěšila, čekál sem dajaké místní specyjality, ale vybafl na mě desítkový Radegast a Pilsner. Faň, nigdo nad Plzní nos neohrne, to vjeřím, ale Plzeň není pivo na akcu, to je na zapití žrádla, dvje tři a dosť. Toš sem vybrál Radka a nebýl špatný. Chuť to dajakú mjelo, teplota byla vynikající, osvježující, zubní sklovinu nedrtící. Sklénky čistý, radegasťácký, z tenkýho skla. Nebyl problém ale poprosiť o plzeňácký krýgl, těžký, s uchem, ale to pak byl problém u placení, připomenúť sa, že sem nepíl plnotučný, ale enem polotučný pivko. Mno, žádné chuťové zázrak to tu nebýl, ale zázrak býl sám o sobje, že sa na Vičanovje dá vůbec dostať čapáka, a to se mosí oceniť.

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš tady enem pro ubytované, a to jedno jídlo, zdejšíma kuchařkama dopředu předvybrané. Nemjeli sme tu možnosť sa tu vyskytovať v dobje jídla, tagže nésme schopni ani řéct, jak to vypadalo. Nicméně k pivku tu majó permanentně nakládaný hermouš a utopence, a to si mysím na tento bufáč stačí ažaž.

x.xx


Los obsluhos kvalitos

A toš dvje ženštiny, jedna padesátnica, druhá třicátnica, poposedávali u vedlejšího stola, páč sme tu byli sami, ale gdokoliv se pak enem přiblížíl, ať už v chatkách ubytovaný děcka či dospjeláci, tak nigdo nezostal na ocet a fšem sa dostalo toho, čehož žádali. My sme aji vyzvjeděli další informace o tym, gdo to tu provozuje, odgdy, dogdy. Tak enem pro informacu, aktuálním provozovatele je multikino Golden Apple, a to od letošního červenca. Ide enem o sezónní záležitosť, páč chatky nemajó vytápjení, tagže do půli září a pro letošek kaňéc filmá. Jo, a gdyž sem zpomněl ten film, toš každú sobotu tu promítajó nějaké film v rámci letního kina, na nafukovací plátno pod bufáčem, tagže lidi možú v klidu sledovať filmové novinky aj s krýglem v ruce; a to je určitě slovo do pranice pro příští sezónu!

4.25


Los prostřeďos kvalitos

A toš je to spíšéj bufáč, než cokolivjék inačího. Pokáď je hnusně, toš si neumím představiť, jaxa tu lidi stravujú a napájajó, páč tady neexistujú žádný vnitřní prostory; tagže za vjetra dešťa holt si mosí strávník vystačiť buďto s tímto zastřešeným malým bufetem, aneb pak pod střechů kúšček vedle, gde je stolů a židlí habakuk, a kerá prmárně slúží jako školící místnosť. Gdyž si odmyslím stavby a chatky, toš samozřéjmje tu na vás bafne krása hostýnských lesů fšude v okolí, samota, ticho, klid, pohoda; asi tak.

3.00


Los klientelos kvalitos

A toš nigde moc nigdo, prostě je to tu nový a tak spousta lidí ešče míjí tuto odbočku do areálu bez pofšimnutí a valí smjerem na Tesák. Na druhú stranu, chatky prý sú plně obsazené, toš jakmile sa tu nahrnú ubytovaní, toš zaséj tu mosí byť napilno a plno. Pár mladistvých i pár dospjelých sem nakonec dorazilo, tagže sme tu nebyli sami, a to se cení.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Mezi nama, zjiščéní, že sa na Vičanovje dá nakrmiť a napojiť, to je naprosto famózní informace. Ide enem o letní bufáč, nic inačího od teho nečekejte, a taky sa tu budete pohybovať spíše mezi ubytovanýma, než mezi turistama. To není nic proti ničemu, to je enem konstatování. Pivka tu majó dvje, jedno na žízeň, jedno na chuť, k pivku dva studený pokrmy, flašek plný bar, zmrzliny a další pochutiny k ruce, ticho okolních luhú a hájů, solidní obsluhu a v sobotní podvečery letní kino s fimovýma novinka, co zrovna idú v Golden Apple. Já osobně, co pudu kolem, sa tu stavím, mě sa tu líbí. Samozřéjmje mluvím enem o letních mjesících, po zbytek roka tu nedostatete nic. Škoda enem absence jakéhokoliv interiéru, keré by strávníky aspoň dajak chráníl před případným horším počasím, ale třeba se to tu v příštích rokách vypiplá k vjetší dokonalosti.

3.50


Los prognózos

A toš totok byla jejich první sezóna. A s ohledem na vytíženost chatek to vypadá, že sa trefili do černýho. Investice tu byla nemalá, a ešče dajaký miliony tu zahučí do zázemí, propagace apod. Ešli tento bufíč přežije další desítky let, to si netrófnu řéct, spíš ale jo, lidi majó přírodu rádi a zdejší kapacita ubytování zaručuje, že sa tu dostane aj na vás. Ged taky jinde sa v okolí enem tak ubytujete? Na Tesáku v chatkách TON, faň, tam je to ale určitě v horším technickém stavu, a pak v hotelu na Trojáku, faň, ale sakra za inačí prachy. Jo, a pak v Rajnoškách, dole v údolí, faň. Moc teho tu není, toš by tento nově zrekonstruované areál mohl byť tú dírú na trhu, což jim přeju.