Občerstvení Zátoka, Pozlovice


10.9.2017, sepsal Los


Občerstvení Zátoka
Antonína Václavíka 337
763 26 Pozlovice


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš sme si vyjéli zasportovať na kola. Počasí sicéj nic moc, spíšéj nic než moc, ale naščéstí sme nezmohli a taxme sa suchú nohú dostali až na Luhačovickou přehradu, kerá je spíš Pozlovická, ale Luhačovice majó vjetší méno. Při objížďání přehrady sme narazili na skvjelú putyku zvoucí sa Občerstvéní Zátoka, kerá nás oslovila svojim strategickým umísťéním s krásným výhledem na vodní plochu. A to sme ešče ani netušíli, jak nám bude dobře "uvnitř" ...


Los pivos kvalitos

A toš na zdéjší kraj hodně netradiční pivko, a sice jihlavské Ježek, a to jednak v jedenáctkovým podání, a jednak v podání kvasnicovým. Kvasničáky moc nemusím, a toš sem sa už nemohl dočkať, až do sebe žahnu jedenáctku. Ježka sem dodneška znal enem z lahvovýho vydání, a šmakovál mně, proto očekávání byla veliká. A dostavila sa! Pivko skvjelé, svježí, vonící chmelem a akorát chladný. Žahnul sem jich tu hnedkaj tři a všecky mně šmakovály. Mňam.

4.50


Los jídlos kvalitos

A toš já si dal smažený tvarůžky s hranolkama a docela to ušlo. Vlastně víc než ušlo! Na hranolkách asi nejde co zkaziť, ale na tvarůžkách ano. Ale naščéstí sa nic nepokazílo, tvargle byly pjekně obalený ve strúhance, a toš sa po talířu roztékly, až sem jich rozkrojíl. Joj, ten lahodný smrádek holomóckéch syrečkú, to byla jedna báseň. Ostatní si dali dajakú masovú smjes, gde byly údajně hnedkaj tři druhy masa; ochutnál sem, a bylo to výtečný, vůbec sem netušíl, že v takovým obyčejným občerstvéní sa može tak dobře vařiť. Zasytiť sa tu dá skvjele a dostatečně.

4.25


Los obsluhos kvalitos

A toš tady ide o samoobsluhu, aspoň co sa objednávek piva týká, toš sme moseli vždycky šlapať k okénku, gde sme si na pivko rači zrovna počkali. Je ale fakt, že mnohdy byla mladá obsluhující slečna ochotná a nechala nás posadiť s tým, že nám to donese. Žrádlo je pak nošeno dajakú panímámú přímo z kuchyně, tagže je to takový samo-nesamo obsluhující mišmaš, ale příjemný.

4.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš parádní umísťéní hnedkaj u břehu přehrady, tagže sme viděli vodní hladinku aji cítili vjetřík fúkající přes vodní plochu. Dispozice samotnýho občerstvéní sú těžko popsatelný, prostě sa sedí hlavně venku pod deštníkama u různě rozmístěnéch lavkách a stolech z půlkuláčů, pak jest tam aji jeden stůl zastřešené, další vedle zase nezastřešené aji bez deštníka, prostě zajímavá kombinace. Pak sa dá seďěť aji vevnitř u výčepního a výdejního pulta, tam jest taky několik stolů a lavic, takže aji v dešťu je tu možnosť sa schovať a inkonginto chlastať schovaní před zrakama okolochodících. Úplně mně pak dostala hygiena na weckách - fše čistý, voňavý, spústa toaleťáku, teplá voda, osvježovač vzducha, papírový kapesníky, prostě paráda.

4.75


Los klientelos kvalitos

A toš co byste tu čekali? Jednoduché - kolaři, turisti, lázeňští hosti, místní ožungři, maminy aji s kočárkama, prostě od každýho neco, a tahle mixtura nás fakt bavila, nehledě na to, že sme sem zapadli a nebyli sami navlečení do těsných kolařských tepláků. Navíc sme mjeli ščéstí, že tu zrovna začala hráť dajaká kántry kapela, toš bylo i dost narváno, a staré westernové pecky pak skvjele dotvářely zdejší již tak velmi příjemnú atmošku ...

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jo, tak totok jest jasné favorit na zastavéní při příštím průjezdu Luhačovicema. Netradiční značka piva, ešče k temu s výtečnú chutí, žaludek ide zalepiť vybranýma teplýma aji studenýma pokrmama, navíc nečekaně chtunýma, prostřédí skvjele vidlácký, ale velmi příjemný, takový komorní, hajzlíky čistý a voňavý, umístění knajpy skvjele strategický, hosti neotravní a obsluha stíhající a nevtírající. Hodně doporučuju.

4.50


Los prognózos

A toš moc dlúho to tu asi nefachčí, aspoň podle teho, že na seznamáckých aji gůgláckých mapách to ešče není pořádně nafoceno, ale o to je to příjemně překvapující, že v dnešní dobje sú lidi ochotni vybudovať takové dřevácké posezéní, a neenem mega hyper super luksusní restošky. Podla mňa jest totok čistě "letní" zahrádka, hospůdka, v zimje je to tu asi zavřítý, páč tu néni žádná zateplená místnosť, teda gdyž nebudu počítať zastřešenú a část u výdejního pulta, ale třebas sa mýlím. F každým případku v průbjehu letních mjesíců temu přeju dlúhá léta životnosti, kerá podpóřím svojema občasnýma náfštěvama.