Pivnice Cihelna


11.10.2020, sepsal Pavluscha


Pivnice Cihelna
Průkopnická 2690/2a
700 30 Ostrava-Zábřeh

Tel.: 737 728 572
E-mail: restpol@seznam.cz
Web: www.cihelna-ostrava.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Úvodní slovo

Objekt kde se dnes nachází pivnice Cihelna byl postaven někdy v 70. letech 20. století a odhaduji, že v "Akci Z" protože v budově až do roku 1989 sídlilo Agitační středisko. Těžko přiblížit mladším generacím, k čemu takové místo sloužilo protože i já mám jen mlhavou představu o tom, co se tam dělo, teda kromě výstavy papoušků jednou ročně.
V 90. letech tedy v období kdy agitaci vystřídal dravý kapitalismus a objekt často měnil nájemce i účel podnikání. Takže bar, pak prodejna potravin, znovu bar tentokráte pivní a nakonec někdy kolem roku 2005 otevřela svou náruč žíznivým pivnice Cihelna.


Kvalita piva

Tady zase není o čem moc polemizovat. Když byla asi před 4 lety pivnice z části předělána na tankovnu už tak vysoká kvalita čepovaného piva byla povýšena na maximální level. V současné době můžete ochutnat vynikající tankový Radegast 12 a sudovou Radegast 10 , Pilsner Urquell ať už na hladinku či s čepicí a každý měsíc nějakou specialitu z programu "Volba sládků PP.a.s.". Všechny druhy piv jsou skvěle ošetřeny.

5.00


Kvalita jídla

Je to pivnice, takže nabídka tomu odpovídá: Utopenci, nakládaný hermelín a pak soriment slaných pochutin (oříšky, mandle, chipsy, tyčinky, bambůrky). Vyzkoušel jsem utopence a na můj vkus byl chuťově nevýrazný, málo utopený. Ale to je jen drobná vada na kráse tohoto podniku.

3.00


Kvalita obsluhy

I když je mé hodnocení ovliněno tím, že do zdejší osvěžovny často zavítám a i když si s obsluhou netykám, tak máme za ten čas vybudovaný hezký vztah. Na druhou stranu jsem nikdy nezaznamenal, že by si někdy z řad příchozích na cokoliv stežoval. I když je v letních měsících otevřená teresa, tak dvoučlená hlídka stíhá vyřídit objednávky hostů rychle a kvalitně.

5.00


Kvalita prostředí

Kombinace cihlových zdí a masivních dřevěných stolů, židlí či lavic mi imponuje, už jen proto, že takhle těžký "nábytek lze jen velmi těžko převrhnout, spadnout z něj či snad jím na druhého útočit. V hygieně opět nevidím problém, vše tak jak má být v době Covidové a čisto i na záchodech. Jediným mínusem může být výhled ze zahrádky na okolní paneláky a parkoviště.

4.50


Kvalita klientely

Tím , že je Cihelna uprostřed sídliště je dáno, že 60-70% klientely jsou štamgasti. Většina se hostů se zná od vidění, nebo se zdraví a výhodou je , že i když jdete do hospody sami, je velká pravděpodobnost, že potkáte známého, můžete přisednout , pokecat a popíjet společně. Z tohoto důvodu bych provozovnu označil za maximálně bezpečnou a klidnou. Myslím si, že i náhodný host se zde bude cítit velmi komfortně.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Tady není moc nad čím špekulovat. Návštěvu všem co mají rádi dobré pivo, klid, pohodu doporučuji. Jediným problémem může být poloha Cihelny, kde pokud nejste místní a domluvíte se s někým kdo zde nikdy nebyl musíte počítat s tím, že to nenajde, takže většinou jej musíte vyzvednout na zastávce tramvaje a dovést na místo. Tohle je z mého pohledu jen detail.

4.25


Prognóza

Myslím si, že těch cca 15 let kdy pivnice funguje v nezměněné podobě dokazuje, že se konečně našla forma využití objektu, která je úspěšná a vyhovuje hostům i okolním nájemníkům, které nezatěžuje nepořádkem v okolí či hlukem.