Novinky v roce 2023

Recenze: "Bar U Nováků", Bystřice p. H.-Lázně

1.10.2023 by Los
Bystřické hospody

Tak a je to venku, Los ve svém živém vstupu v reportáži 18.5.2023 na ČT24 neměl pravdu; ne že žádné nové hospody nevznikají, ba právě naopak, vznikají chlapče, vznikají. Kromě letošní občerstvovny Maruška na Sv. Hostýně, Hostýnského pivovaru v domě Sušil, anebo hospůdce Kravín v Rajnochovicích, se kousek nad Bystřicí už pár let nachází nová hospoda, nazvaná podle příjmení majitelů Bar U Nováků. Je to kousíček nad hřbitovem, první odbočka vlevo do kopce a po cca sto metrech jste tam! A protože si je Los vědom svého pochybení, tak taky jako první z naší poroty poctil tuto celodřevěnou a dvoupodlažní kolibu svou hodnotící návštěvou. A my hned teď můžeme prohlásit, že se v současnosti jedná asi o tu nejzajímavější hospodu na celém podhostýnském poli. Tak pojďme na to!

Počet recenzí celkem: 657


Napsali jsme před 15 lety!

28.9.2008

RECENZE ŤINŤONSKÉ RESTAURAČKY "U DVOU LVŮ"
Tato hospoda je spíše známá pod předchozím názvem "Mrtvolka", ale od těch dob se mnohé změnilo. Dnes je to více restaurace než hospoda, navíc pod vedením a majitelským patronátem soudruhů z Vietnamu. Jak si tedy tento podnik pod jejich vedením vede? Na to vám může odpovědět dnešní recenze U dvou lvů od Dědy Lebedy (Fr.). Ani proměna typické pivnice Mrtvolka v tuto (v onu dobu) vietnamsky laděnou restauraci zdejšímu podniku nepomohla. Ba asi právě naopak. V té době ještě na pivním poli tvrdě vládly spíš nálevny než restaurace, a tak návštěvnost nebyla nijak závratná. A to ani díky strategickému umístění hned u sběrného parkoviště pro návštěvníky nedalekého Sv. Hostýna - ti totiž nahoře na Hostýně v té době už našli dostatek občerstvovacích stanic, a tak zde dole u parkoviště se zastavil fakticky už jen málokdo. V roce 2008 tu ovšem bylo vše nové a čisté a nic nenasvědčovalo tomu, že skoro na den přesně za 6 let se to tu uzavře navždy - pozn. red.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 13/52

27.9.2023

Pension U Ježka, Rajnochovice-Košovy
Krásná hospůdka u cesty mezi Rajnochovicemi a Bernádkou, poskytující taktéž 10 lůžek. Bohužel to tu vyhořel v roce 2010 a tak zbývají už jen vzpomínky a pár fotografií. RIP.
Více na FB: ZDE.
Příběh srazu poroty: ZDE.


Napsali jsme před 10 lety ...

22.9.2013

RECENZE BYSTŘICKÉ "NÁDRAŽKY" ALIAS "U BOBRA"
APo celých 5-ti letech tu máme recenzi hospody nacházenící se u vlakového nádraží. Tato hospoda se dříve jmenovala "U Bobra", nicméně dnes se již jmenuje jednoduše U nádraží. Jestli měla změna názvu vliv i na zlepšení či zhoršení kvalit této knajpy, toho se zhostil Čiva, aby to zjistil a pro nás napsal na svá zjištění recenzi. (Fungovalo to zde bez větších problémů nadále i pod novým provozovatelem a novým názvem, nicméně podobně jako u desítek dalších hospod i tady zatnul tipec covid, resp. vládní restrikce. Od roku 2020 je objekt přebudován na sídlo jedné místní stavební firmy, z čehož je jasně patrné, že k restartu tady už nikdy nedojde - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

21.9.2008

RECENZE BUSOVÉ NÁDRAŽKY "NA FLORENCI"
Už jsme se báli, že se Kafka uspokojil s členstvím v naší porotě a tím že jeho recenzoidní kousky byly skončeny. Ono už to tak skoro opravdu vypadalo, protože třičtvrtě roku se ani neozval, ani nezavolal ani nás nikoho nepozval na nějakou spářku. Nevadí, dnes je vše zapomenuto. Kafka se osmělil a za naši porotu navštívil nevábný podnik nacházející se na bystřickém autobusovém nádraží, známý pod neprofláknutým názvem Na Florenci. Že posezení zde není optimální, tomu nasvědčuje Kafkovo celkové hodnocení - více viz v Kafkově recenzi, která bohužel není ozdobena žádnou fotografií, ale jak Kafka řekl, chlast zvítězil a na foťák už nezbylo...


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 12/52

19.9.2023

Retro bar, Holešov
Pan Tomáš se po ukončení nájmu v baru Černá Hora v Bystřici p. H. přesunul do rodného Holešova, kde u cesty kousek od dnešního kruhovéhoo objezdu u gymnázia zprovoznil bar pod názvem Retro. Tento ale také neměl na růžích ustláno a po cca 15 letech v roce 2017 taktéž ukončil svou činnost.
Více na FB: ZDE.
Příběh absence parkoviště: ZDE.


Recenze: "U bílého koně", Rusava

17.9.2023 by Děda Lebeda
Bystřické hospody

Letos se na Rusavě snad trhly dveře, protože toto už je druhá letošní recenze rusavské hospody, a to dokonce furt té samé. Po předchozím vysoce pozitivním hodnocení šéfredaktora Losa z února k nám dorazila naopak ne úplně příznivá recenze penzionu U bílého koně od Dědy Lebedy. Co jej tady štvalo a naopak co se mu zde líbilo, to si přečtěte v jeho dnešním hodnocení.

Počet recenzí celkem: 656


Napsali jsme před 15 lety!

13.9.2008

RECENZE PIZZERIE OSÍČKO
No hezky bratře Čivo, hezky si se nám rozpovídal. Je jasné, že takhle obsáhlou recenzu jsme na našich srnkách neměli už hodně hodně dlouho. No paráda. A kde že to náš Čivoid obecný zavítal? Do nedalekého Osíčka, kde sa nacházá proslulá Pizzerie, kde si zcela určitě skvěle pošmáknete na netekutých pochutinách. Ale jak si pochutnáte na pivku, v jakém prostředí a s jakýma lidma, to si budete muset přečíst v dnešní Čivově recenzi.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 11/52

12.9.2023

Bar Černá Hora, Bystřice p. H.
Tento bar vznikl v roce 1996 a zanikl ještě před covidem. Nicméně za těch více jak 20 let existence zcela určitě zanechal nesmazatelnou stopu na zdejším pivním poli. Proto čtěte detaily o jeho vzniku, provozu i zániku.
Více na FB: ZDE.
Příběh krabicových vín: ZDE.


Napsali jsme před 5 lety

9.9.2018

Recenze nádražky "U mašinky" v Otrokovicích
Tak jako minulý týden, tak i dnes, vám přinášíme krátkou recenzi od nového externího přispěvovatele, tentokát od jistého Luťase, který se jeden páteční večer objevil na nádraží v Otrokovicích, kde si chvíle čekání na noční spoj krátil v místní nádražce U Mašinky. Tuto hospodu zrecenzoval již v roce 2014 Čiva a tak je možné posoudit, kam se kvality zdejší náslevny posunuly. Naštěstí, o co více je recenze kratší, o to více fotografiemi je obohacena, takže tam můžeme alespoň prostřednictvím jich nahlédnout.


Napsali jsme před 10 lety ...

8.9.2013

RECENZE RUSAVSKÉ HOSPODY "NA ROZCESTÍ"
A je to tu!!! Konečně se někdo rozhoupal k recenzi hospody, která se na našem žebříčku drží na prvním místě již několik let! A kdo jiný by tuto hospodu měl znovu zrecenzovat než ten, který ji v roce 2009 poctil tak vysokým hodnocením. Ano, je to opět Čiva! Díky němu se můžeme podívat do útrob rusavské hospody Na rozcestí, která v roce 2009 dostala výborných 4.25 bodu. Udržela si tato hospoda svůj nadstandard anebo se dokonce zlepšila? Čtěte dnešní recenzi! (Tak i tato podhostýnská hospoda to už má za sebou. Je zde trvale uzavřeno a nevypadá to, že by se zde konaly nějaké akce na znovuoživení. A proč taky, když hned budova vedle je další pohostinství, dokonce restaurace "Obecní dům", který se drží dodnes, takže otevřít si hospodu vedle zavedené restaurace by byla asi ekonomická sebevražda. Já osobně jsme se tomu divil i v dobách, kdy zde fungovaly hospody obě, ale jak je vidět, čas to vše rozluštil za nás - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 10/52

5.9.2023

Hodnocení krabicových vín
Slyšeli jste někdy o šílencích, co hodnotili (ne)kvality krabičáků? Tak tedy čtěte...
Více na FB: ZDE.
Příběh krabicových vín: ZDE.


Recenze: "Hospoda v Sehradicích"

2.9.2023 by Los
Zlínské hospody

V živém vstupu na ČT24 ve čtvrtek 18.5.2023 Los komentoval hromadný zánik vesnických hospůdek v Podhostýnském regionu, nicméně jeho slova se dají aplikovat na všechny vesnické hospody v ČR. Dnes recenzovaná Hospoda v Sehradicích je zatím výjimkou, protože doposud funguje, byť paběrkuje. A právě na jejím příkladu dnes Los sepsal namísto klasicky seřazené recenze volný Příběh vesnické hospody, kde uvádí z jeho pohledu fakta na neveselé fungování stávajících hospůdek, pivnic a náleven na vesnicích, přičemž umně do příběhu zakomponoval i hodnocení samotné hospody v Sehradicích, což je malá vesnička u Luhačovic. Proto si dnes vychutnejte tento příběh, možná v něm poznáte i osud některé z hospůdek ve vašem okolí, ať ještě fungující nebo již nenávratně uzavřené.

Počet recenzí celkem: 655


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 9/52

29.8.2023

Restaurace "Sušil", Bystřice p. H.
Po sametové revoluci byla restaurace v prostorách městem vlastněné budovy Sušil uzavřena a znovu se dočkala provozu až od roku 2006. Od té doby se zde provozní střídali jak ponožky, ale my jsme si dali tu práci a celou dobu jsme řádně sesumírovali.
Více na FB: ZDE.
Příběh prázdné hauté cuisine: ZDE.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 8/52

23.8.2023

"INTERNETOVÁ PIVÁRNA", BYSTŘICE P. H.
Tato pseudohospoda vznikla jako takový vedlejší produkt v rámci skupinky lidí, kteří ve zdejších prostorách hrávali online počítačové hry, a tak přišel nápad tyto služby rozšířit i o pitivo a další pochutiny. Fungovalo to zde od roku 2005 do cca roku 2014, a díky společné návštěvě Losa a Čivy máme k dispozici i fotografie interiéru, které jsou už z dnešního pohledu opravdu raritní.
Více na FB: ZDE.
Příběh Trojnožky: ZDE.


Recenze: "Občerstvovna Maruška" Sv. Hostýn

20.8.2023 by Děda Lebeda
Podhostýnské hospody

Je pro nás velmi milou povinností uvést na Podhostýnsku nově vzniklé pohostinství, což je událost zcela jedinečná, a po covidu i unikátní. Počátkem letošních prázdnin byla na Sv. Hostýně, v místech dole pod schody, pod Vodní kaplí, v sousedství vyvěrajících pramenů, otevřena tzv. Chalouka Maruška, což je zrekonstruovaná bývalá Kramářská bouda. V přízemí se nachází výdejní okénko tzv. občersvovny, v 1. patře je možno se ubytovat v tzv. poustěvnně. Nás samozřejmě zajímala a zajímá ta první možnost, a prvním z porotců, kteří to tu navštívili, byl náš kmet Děda Lebeda, který si zde v polovině srpna pochutnal na místním speciálním pivu. Proto vám dnes můžeme přinést premiérovou, a řekněme si hned na začátek, že velmi pozitivní, recenzi občerstvovny Maruška s tím dodatkem, že i z jiných zdrojů se k naším uším dostávají jen slova chvály. A tak nás vznik a provoz tohoto občerstvení těší dvojnásob. Držíme palce.

Počet recenzí celkem: 654


Napsali jsme před 5 lety

19.8.2018

Recenze hospody "Na třináctce" v Henčlově
Dnes tady máme něco i pro milovníky cyklistiky. Na trase cyklostezky „Bečva“ vedoucí z Přerova přes Troubky a dále do Tovačova nachází se i dědina zvaná Henčlov, v kteréžto najdete hospody hned dvě. Pozorný čtenář má jistě v paměti dva roky starou recenzi jedné z těchto hospod, a sice knajpy Na třináctce, a právě sem se opět podíváme, abychom zjistili, zda je vše při starém, či došlo k nějakým převratným změnám. (Toto je typicky jedna z vesnických hospod, kterou doběhla covidová vlna spolu se skokovými nárůsty cen energií. Ano, tušíte správně, je trvale uzavřená, stejně jako dalších několik set vesnických hospůdek jen za poslední rok dva, o kterých byly obě reportáže na ČT24 i ČT1, jejichž jsem byl hostem. A jestli je jí škoda? Pro místní určitě je, pro provozovatele určitě taky, ale pro nás je to jen další číslo, my bychom se tam stejně nikdy nepodívali, a nebýt cyklisty Čivy, tak ani o ní nevíme (a s ohledem na to, že Čiva bydlí již stovky km daleko, tak ani ten už by to tam nikdy nenavštívil) - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

18.8.2013

RECENZE BÝVALÉ PARTIOVKY "SEVEN"
Dlouhých předlouhých 5 let nepáchla do tohoto podniku recenzentská noha, až nyní se Čiva při tůře po bysřických pajzlech odhodlal i sem. Sedmička patří mezi dlouholeté stálice a tak nás určitě zajímalo, jak se tu teď sedí a pochlastává. Díky Čivo! (Tento bar nacházející se v budově po bývalé socialistické partiovce na kraji bystřického sídliště byl pravým nočním podnikem, kde se o víkendech nezřídka končilo až za jasného rána. Což bylo docela nepochopitelné s našimi docela negativními zkušenostmi, které se projevily i v našich recenzích. No, jak se říká, sto lidí sto chutí, a tak asi proto to tu fungovalo fakt po dvě dekády. Aktuálně tam je údajně nějaká kavárna Laurencie - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 7/52

16.8.2023

"LÁZEŇSKÁ KOLIBA", CHVALČOV-LÁZNĚ
Jednalo se o mimořádný pohostinský počin, a to nejen na podhostýnském pivním poli, ale vlastně i na celé střední moravě. Interiér byl vyveden do podoby celodřevěné koliby, připomínající podobné koliby ve Vysokých Tatrách, s funkčním krbem a plnohodnotnou kuchyní. Nacházel se kousek pod kamenolomem v obecní části Chvalčova nazvané Lázně, a fungoval zde v letech cca 2002-2007. Zánik nebyl ani tak z ekonomického důvodu jako spíše z důvodu rodinného, kdy jeden z rodinných příslušníků se sem následně nastěhoval. Škoda přeškoda, a tak nám nezbývá už jen se slzou v oku na toto pohostinství vzpomínat.
Více na FB: ZDE.
Příběh rodinného krbu: ZDE.


Recenze: "Bufet na koupališti" Sehradice

13.8.2023 by Los
Zlínské hospody

Léto je v plném proudu a tak jsme si pro vás připravili aktuální recenzi bufetu na koupališti v Sehradicích. A měli štěstí, protože tato není po covidu otevřena celotýdenně, ale de facto jen na víkendy. Los zde nedaleko bydlí, a tak zdejší koupaliště navštěvuje pravidelně, což mu taky umožňuje vyzkoušet všechny nabízené služby a zboží. Díky tomu máte jedinečnou možnost objektivně nahlédnout do zdejšího areálu, a to samozřejmě včetně zhodnocení služeb v místním bufetu.

Počet recenzí celkem: 653


Napsali jsme před 10 lety ...

11.8.2013

RECENZE INTERNETOVÉ PIVÁRNY
Me tomu už pár měsíců, co Čiva s Losem prolezli pár hospod a tato nesměla chybět. Internetovou pivárnu v každém městě nenajdete, teda pokud vůbec někde něco podobného existuje. Ale jak je z letošní Losovy recenze i z dnešní Čivovy recenze tohoto pajzlu zřejmé, tak jinde určitě ani nelitují. (Internetovou pivárnu jsme na na našem webu od počátků její existence od roku 2005 nazývali "U trojnožky", a to údajně díky tomu, že zde Candát při své první návštěvě viděl třínohého psa. V té době totiž ještě tato pseudohospoda neměla ani jméno, tak prostě stejně nebylo zbytí. A tento název se stal opravdu na chvíli názvem oficiálním, což potvrzuje článek v Deníku Kroměřížska ze dne 11.7.2007, kde je doslova napsáno: „Pravou raritou se mohou pochlubit v Bystřici pod Hostýnem. Už druhým rokem tam totiž provozují internetovou pivárnu. „Kdysi to napadlo jednoho z hostů, a tak jsme původní klasickou putyku přebudovali,“ vzpomíná provozovatel podniku U Trojnožky…“ - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 6/52

9.8.2023

PIZZA BAR "ANGELO", BYSTŘICE P. H.
Tato luxusní pizzerie a restaurace v jednom vznikla v roce 2008 a zabírala prostor v bývalém průmyslovém areálu na bystřickém sídlišti. Tam vydržela zhruba dekádu než se musela přestěhovat do městského domu Sušil, odkud pak koncem roku 2022 taktéž ukončila svou činnost díky nesmyslně vysokým poplatkům za energie. Aktuálně vlastní provoz nemá, ale aspoň z pivnice U ryby připravuje catering, rozváží obědy a ve čtvrtky má svůj pizza den, takže občané úplně o svou pizzu nepřišli.
Více na FB: ZDE.
Příběh umělého osvětlení: ZDE.


Recenze: "U Mokrošů" u přehrady Bystřička

6.8.2023 by Los
Meziříčské hospody

Přehrada Bystřička se od naší podhostýnské rodné hroudy nenachází až tak daleko, aby si tam nějaký ten našinec neudělal nějaký rodinný výlet. A tak se stalo i nyní, poslední víkend před letošními letními prázdninami, kdy se Los s rodinkou vydal prozkoumat tamní zákoutí, kde strávil pár svých dovolených naposledy před dobrými 12 lety. A samozřejmě se nemohlo vynechat občerstvení; původní záměr byl dát si něco lehkého v občerstvení U vodníka na hlavní pláži, ale toto bylo bohužel ještě uzavřeno. A tak volba padla na podnik pár set metrů vedle, hned u přehradní hráze, a to v restauraci U Mokrošů. A měli štěstí, protože tato není po covidu otevřena celotýdenně, ale de facto jen na víkendy. Kdo na čem a jak si ne/poškmákl, to si přečtěte v naší dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 652


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 5/52

2.8.2023

PENZION "U KŮLU", RUSAVA
Spíše v létě cyklisty navštěvované občerstvení ve venkovních prostorách pod kůlem (alias torzem stromu), ale v chladných měsících jste se mohli uchýlit dovnitř, do krásně útulné místnosti ve valšském stylu. A pro ty, co byli zmoženi, mohli zde i přespat v několika pokojících na patře. Provoz byl ukončen na konci prázdnin 2016 ze zdravotních důvodů provozovatelů.
Více na FB: ZDE.
Příběh křtu první knihy: ZDE.


Interview pro INZLIN 10/2020

31.7.2023

Dnes jsou tomu přesně 3 roky, co byla vydána kniha Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství. Při té příležitosti jsem byl pozván na rozhovor a vyzpovídán redaktorem Jakubem Malovaným pro měsíčník INZLIN, a tento rozhovor měl vyjít v říjnovém vydání roku 2020. Bohužel, Covid-19 vše zhatil a dané číslo se nikdy nedostalo do tisku; konkrétně tento měsíčník přestal vycházet po mnoho měsíců, a to od čísla 10/2020 do čísla 07/2021. A tak aspoň nyní, v rámci výročí vydání mé knížky, zveřejňuji toto celé, nezkrácené, neredigované a necenzurované interview zde, aby nepřišla snaha všech vniveč a další informace, detaily a skutečnosti se tak dostaly k očím a uším našich čtenářů.
Čtěte ZDE.


Recenze: "Tenis klub" v Bystřici p. H.

30.7.2023 by Brtník
Bystřické hospody

Po neuvěřitelných 4,5 letech se nám ozval náš externí dopisovatel Brtník a přinesl nám svou verzi hodnocení občerstvení, které je součástí zázemí na bystřických tenisových kurtech. Jeho krátké, ale výstižné, hodnocení nás těší o to víc, že my se na tamní kurty již nemáme možnost podívat, a tak alespoň díky jeho recenzi můžeme nasát zdejší atmosféru pro nás již tak vzdálenou. Proto neváhejte a čtěte Brtníkovu recenzi na bufet Tenis klub.

Počet recenzí celkem: 644


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 4/52

29.7.2023

OBČERSTVENÍ "U MICHALA", TESÁK/RAJNOCHOVICE
Samostatně fungující letní zahrádka k tehdejší chatě "Tesák" zde fungovala od roku 2010 ro zhruba léta páně 2016, kdy se u chaty Tesák objevila regulérní venkovní posezení, a tak služeb občerstvení "U Michala" již nebylo potřeba. Následně v době covidu sice došlo k oživení činnosti, nicméně tuto ukončil navěky požár v lednu 2022.
Více na FB: ZDE.
Příběh alternativní zahrádky: ZDE.


Napsali jsme před 15 lety!

27.7.2008

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Čiva toho letos moc neposlal a tak o to více potěšila jeho recenzentská aktivita. Co na tom, že šel do nejbližší hospody, hlavně když z toho pro naše srnky něco káplo. Takže vám tímto představujeme Čivovu recenzi na S club v Dřevohosticích. Zajímavé je, že tuto hospodu Čiva zrecenzoval už v roce 2006, takže můžeme srovnat, co se tam změnilo. (Hospoda a bar S club, jak se to tu oficiálně nazývalo, je již minulostí, konkrétně od léta 2017, ale místní obyvatelé nemusí smutnit, protože na daném místě funguje restaurace jiná, nazvaná jak jinak než Radnice, když už je v budově radnice, že jo. Mimochodem, k dnešnímu dni jsou stále ještě funkční FB stránky S clubu - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 3/52

26.7.2023

HOTEL "PODHORAN", BYSTŘICE P. H.
Budova bývalého hotelu se nachází na bystřickém náměstí a i když se zde již dlouhou dobu nic zásadního neděje, stále je to jedna z dominant města Bystřice p. H., byť je ve zchátralém stavu. V dřívějších dobách byla tato stavba přítomna skoro na všech pohlednicích ze zdejšího kraje, a tak si Podhoran určitě zaslouží být další v pořadí v našem seriálu o zaniklých hospodách.
Více na FB: ZDE.
Příběh křivého bowlingu: ZDE.


Napsali jsme před 15 lety!

20.7.2008

RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Po krátké odmlce dané Losovou abstinencí se vracíme k pravidelnému nedělnímu zveřejnění nové recenze. Dnešní je opravdová specialitka od Rumcajse, již šestá recenze pajzlu U Tří šutrů, která byla na našich srnkách zveřejněna. Mimochodem, tímto počinem vyrovnala tato knajpa počet recenzí hospody "U Hanuša" a sdílí tak první místo co do počtu recenzí. (Tato zlatomládežnická hospoda byla v první dekádě tohoto tisíciletí nejhojněji navštěvovanou hospodou a každý víkend to tu žilo de facto nonstop, protože zavírací doba nebyla stanovena a záleželo tedy jen na osazenstvu, kdy se uráčí jít domů. Bohužel tak jak rychlý byl nástup popularity této hospody, tak rychlý byl její pád a od roku 2010 je tato hospoda po smrti - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 2/52

19.7.2023

ZANIKLÉ OBČERSTVENÍ U VODNÍ KAPLE ZŮSTALO LIDEM V SRDCÍCH
První díl o zaniklých pohostinstvích na Podhostýnsku začneme stylově na Hostýně, konkrétně si připomeneme původní provoz v Kramářské boudě pod Vodní kaplí.
Více na FB: ZDE.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.
Příběh ne-posledního stánku: ZDE.


Recenze: "Bašta U Dokládalů" v Přerově

16.7.2023 by Los
Přerovské hospody

Přerov není tak daleko od naší rodné podhostýnské hroudy, tzn. je určitě spousta našich čtenářů, kteří se sem častěji či řídřeji dostanou. Takže pokud chcete doporučení, kam se tady zastavit za výborným pivkem, skvělou atmosférou v neskutečně krásném prostředí, tak vězte, že u vodních ploch Lagun existuje areál hospody zvané Bašta U Dokládalů, kde kromě občerstvení můžete dostat i sportovní vyžití. Toto místo se nám sice podařilo odhalit premiérově až začátkem letošních prázdnin, a s ohledem na místní kvality neváháme a recenzi s Losovým maximálním hodnocením dáváme na náš web co nejdříve.

Počet recenzí celkem: 643


Napsali jsme před 5 lety

15.7.2018

Recenze hostince "U Krajčů" v Pozlovicích
Ještě předtím než Los s Rotkaderem navštívili v Pozlovicích minulý týden šenk Ogar, který docela solidně zkritizovali, tak se v zastavili uhasit žízeň v sousedním hostinci U Krajčů. Jak následně vyhodnotili, kdyby se zde zdrželi více, a nehledali jiný podnik pro zasycení, určitě by udělali lépe; alespoň tohle je zřejmé na první pohled z jejich další společné recenze, která se tentokrát nese ve velmi pozitivním duchu.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 1/52

8.7.2023

O ČEM SERIÁL JE?
Cílem přehledu zaniklých hospod v rámci projektu „Kronika podhostýnských pohostinství“ není důvody hledat, jako je spíš jen okomentovat v souvislosti s tou konkrétní hospodou, o které je řeč.
Více na FB: ZDE.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.
Kronika podhostýnských pohostinství: ZDE.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ

7.7.2023

NOVÁ SÉRIE
Dnes k vám doputoval první příspěvek z rozsáhlé série nazvané „Kronika podhostýnských pohostinství“ s podtitulem „Zaniklé hospody z oblasti pod Hostýnem v 21. století“.
Více na webu ZLINEWS.cz ZDE.


Recenze: "Nová chata Tesák" na Tesáku

2.7.2023 by Los
Podhostýnské hospody

A jsme opět na Tesáku, kde se, narozdíl od zbytku Podhostýnska, pivní scéna docela hýbe. Dnes slavnostně zveřejňujeme historicky první recenzi nového stálého náhradního provozu původní vyhořelé chaty Tesák, který jsme pracovně nazvali jako Nová chata Tesák. Tato chatička je tak trochu schovaná vedle torza původní chaty a za lavicemi před letním stánkem na parkovišti, ale to nic nemění na tom, že tu stojí, že tu je a že tu funguje; a podle stavu na transparentním účtu pro obnovu původního provozu to vypadá, že tu tento náhradní provoz bude fungovat opravdu asi dlouho. Tímto tedy přijměte pozvání do těchto novotou vonících prostor a alespoň prostřednictvím dnešní recenze nasajte zdejší atmosféru.

Počet recenzí celkem: 642


Novinky: Nová občerstvovna na Sv. Hostýně

1.7.2023

Dnes máme pro vás krásnou novinku - na Sv. Hostýně byla zrekonstruována původní Kramářská bouda pod Vodní kaplí, která byla uzavřena před dobrými 10 lety, a na jejím místě vznikla nová "občerstvovna" pod jménem Maruška. Přejeme dlouhou životnost, protože Hostýn si podobné zařízení určitě zaslouží, nejinak samozřejmě zdejší návštěvníci, poutníci a turisti. No a jako takové zavzpomínání přinášíme i celou kapitolu z šéfredaktorovy knihy "Zaniklé příběhy podhostýnských pohostinství", která je právě o tomto místě, a která se nazývá Příběh ne-posledního stánku.


Napsali jsme před 5 lety

1.7.2018

Recenze pivovaru "Riegrovka" v Olomouci
Po delší době se dnes zase podíváme do hanácké metropole Holomóce, kde Čiva navštívil minipivovar Riegrovka sídlící ve stejnojmenné ulici v samém centru města. Zajímavostí je, že zde předtím už dva minipivovary (Svatováclavský a Měšťanský) sídlily, takže by to mohlo vypadat, že je to tady snad nějaké zakleté. Jak tomu je ve skutečnosti, čtěte v dnešní recenzi. (Tak zmínka o zakletém místě je zde vcelku pravdivá, protože jak se nám podařilo vypátrat z interfernetových zdrojů, tak i pivovar Rieglovka je už minulostí, konkrétně někdy v průběhu roku 2020 se to tu natrvalo uzavřelo. Aktuální provoz se jmenuje "Burger&Beer Brothers", no tak snad jim to tu chvilku vydrží - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

28.6.2003

RECENZE HOSPODY "SOKOLOVNA" V BYSTŘICI P. H.
Přestože jsme Sokolovnu navštívili již v květnu, své dojmy z našeho posezení vám z nedostatku volného času přinášíme až teď, na konci června. Pokud jste alespoň trochu zvědaví, co vše se v této hospodě za poslední dva roky změnilo a co naopak zůstalo při starém, neváhejte se podívat na recenzi Sokolovny pro rok 2003. (To jsou původní slova z našeho webu tak, jak je tehdy uvedli autoři této čtyřrecenze. Ano, čtete správně, tak jak je dnes problém získat recenzi od jednoho jediného porotce, tak v ranných dobách naší činnosti byly recenze běžně tvořeny třemi i čtyřmi hodnotiteli najednou. Ale zpět k "Sokolce"; tato pivnice se statečně drží na podhostýnském pivním poli, a neskolil ji ani předchozí režim, ani drsné devadesátky, a dokonce ani covid. Vždy si našla své zákazníky, a otevřeně řečeno, je jen málo důvodů proč litujeme, že už nebydlíme na Bystřicku, a chybějící návštěvy v této skvělé pivnici jsou jedním z nich. Držímě pěsti do dalších (desítek) let - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

24.6.2018

Recenze "Zahájky" v Bystřici p. H.
Pachatelé se vrací na místo činu, toto známé motto dnes můžeme jen potvrdit. Na bystřické Zahájce alias restauraci a pizzerii Zahájené vyrostlo několik generací nejen našich předků, ale i valná část naší původní a aktivní poroty, a předpokládáme, že ještě několik dalších generací sem bude chodit. Proto jsme rádi, že náš přispěvovatel Brtník se objevil na zdejší megazahrádce a přinesl nám aktuální novinky z této legendární hospody. (Musíme nekriticky přiznat, že venkovní letní megazahrádka, schovaná v hustém lesním porostu lesoparku stejného jména, je opravdu jedním z těch nejpříjemnějších míst, kam lze v létě na pivko zapadnout, a to neplatí jen pro Bystřici samotnou, ale určitě i v rámci širokého okolí na střední Moravě. Dodnes to zde funguje a žije, však hned sousední koupaliště zajišťuje minimálně v létě velmi bohatou klientelu, a tím, že se to tu profiluje jako pizzerie, tak je jasné, co se asi každý podvečer nachází v odpadkových koších po celém koupališti - prázdné obaly od pizzy. Přejeme hodně úspěšných desetiletí i do budoucna - pozn. red.).


Recenze: Penzion "Pod Kyčerou" na Tesáku

18.6.2023 by Los
Podhostýnské hospody

Dnes recenzovaný podnik je tak trochu výjimkou mezi ostatními, protože tento vznikl teprve nedávno, a sice v roce 2018, a vzkvétá dodnes, narozdíl od letitých pajzlíků, které postupně zanikají. Nachází se na jednom z vrcholů Hostýnských hor, na Tesáku, a je tak trochu zastrčený za velkým parkovištěm. To nic nemění na tom, že jde o plnohodnotný penzion s plnohodnotnou restaurací, kde pod názvem Pod Kyčerou, naštěstí skoro furt svítí zelená cedule, že je otevřeno. A i díky tomu se sem Los za poslední dva roky vrátil nesčetněktrát, a i díky tomu vám můžeme dnes odprezentovat jeho verzi úrovně místních služeb.

Počet recenzí celkem: 641


Napsali jsme před 5 lety

17.6.2018

Recenze baru "Legenda" v Luhačovicích
Když projíždíte Luhačovicemi, tak u cesty kousek od místního zdravotnického střediska narazíte na nezvykle prosklený prostor, za kterým se nachází nálevna zvaná Bar Legenda. Podle nás tato hospoda není určena pro ty, kteří nechtějí být viděni, jak požídají alkoholické nápoje, protože na vás kolemjdoucí prostě koukají jako do výlohy. Pro všechny ostatní, kterým je to jedno, přinášíme dnes Losovu recenzi, abyste dopředu věděli, do čeho jdete. (V Luhačovicích to žije, covic necovic nebo postcovid, prostě houfy návštěvníků se sem valí horem spodem, a o víkendech tu někde zaparkovat, to je umění. No a díky tomu je o klientelu na této hlavní štráse zajištěno navěky. A díky tomu, že tu korzuje asi většina extrovertů, kterým nevadí oči zvědavců koukajících jim do piva přímo z chodníku, tak je zde pořád koho obsluhovat. A to je jen dobře - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

15.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "U KRÁLŮ" NA CHLAŠČOVĚ
Nový čekatel na členství Divoké prasátko na nic nečeká a pilně se ujal aktivního recenzenta. Dnes vám můžeme od něj představit dlouhou a vtipnou recenzi na chlaščovský pajzl U Králů, doplněnou o spoustu fotografií. Tato knajpa byla již jednou letos recenzována Losem a tak můžete porovnat, jak se tam ve skutečnosti chlastá už ze dvou rozdílných zdrojů, protože jak to Los vychválil, tak to Divoké prasátko sepsulo. (Uplynulo jen pár dní a máme tu další zmínku o hospodě U Králů. Je vidět, že tehdy to bylo fakt oblíbené místo odpočinku našich porotců, ale proč ne, v těch dobách šlo opravdu o jednu z těch hospod, za kterou se vyplatilo vyrazit o těch pár kroků dál než jen do centra Bystřice. Zároveň jde o poslední recenzi ještě za života majitele pana Krále - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

12.6.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
Dnes máme pro vás opravdovou lahůdku, 20 let staré hodnocení hospody U Králů od již neaktivních porotců Kryšpína a Ženy se 2 tvářemi. Jak tito porotci upozorňují, v půli roku 2003 "před hospodou vyrostl nový architektonický skvost - terasa ve stylu nástupiště na vlakovém nádraží. Tuto novou atrakci vám rozhodně doporučujeme navštívit." A jak řekli, tak také udělali, a nám na web přistála jejich docela pozitivní recenze, tehdy jestě s nadprůměrným hodnocením zdejší nálevny. Tehdy zde ještě fungovala tzv. televizní místnost, kde byl satelitní signál, a k pivu se zde promítaly filmy a televizní programy, které nebyly běžně dostupné na tehdy dostupných kanálech. Z dnešního pohledu jde samozřejmě o raritu, kterou si současná mládež neumí ani představit, ale v těch dobách to bylo opravdové lákadlo, a najít si zde volné místo bylo mnohdy nemožné. Vývojem kabelových a internetových televizí tato místnost postupně zanikla a zůstala jen hlavní hospodská místnost s karambolem uprostřed, ale i tak zde byla skvělá atmosféra. Bohužel po smrti pana Krále nastal postupný sestup z hospodských kvalit. Tento stav popsal poprvé RUMcajs ve svém recenzi v roce 2011, a následně to potvrdil i Los téhož roku. Definitivní úpadek ve všech hodnocených kritériích pak ještě jednou potvrdil RUMcajs v roce 2014, a od té doby tam už nikdo z naší poroty nepáchnul, takže informace o uzavření v roce 2017 byla víceméně očekávaná.


Napsali jsme před 5 lety

10.6.2018

Recenze hospody Moštárna v Neubuzi
Po vzoru Beer Bellyho se i Los vydal na kole prozkoumat zlínské vrchoviny. Do oka mu padla hospoda nacházející se na samotném okraji obce Neubuz u Slušovic, která svou megazahrádkou Losa zlákala ne na jedno, ale hned na půlmetr piv. Jedná se o hospodu Moštárna, která byla totálně zrekonstruovaná v loňském roce, a snaží se pod novým vedením přilákat klientelu ze široka daleka. Jestli se jí to daří nebo nedaří, tak i to se dočtete v dnešní recenzi. (Měli jsme opravdu obavy, zdali tato hospůdka někde na okraji obce přežije covidové období. A jak je vidět z jejich Facebooku tak se nejenže podařilo, ale svými akcemi nabité víkendy láká stále víc a více hostí, kteří neváhají urazit i nějaký ten kilometr navíc, aby se sem mohli podívat - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

8.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Je vidět, že s blížícím se létem se Myšák vydává čímdáltímčastěji ven z Brniska do bystřických luhů a hájů, protože letos již zaslal svou druhou bystřickou recenzi, což u něj není až tak obvyklé. Tentokrát si vzal na paškál sídlišťskou knajpu s pracovním názvem Bílá Hora, kterou už letos jednou poctil svou recenzentskou návštěvou Čiva. Tentokrát dopadla recenze daleko lépe a plné Myšákovo hodnocení je toho důkazem. (Tato pivnice musí mít nějaké záhadné osobní kouzlo, protože přežila do dnešních dní, a to i přes docela hustou konkurenci v podobě pizzabaru Angelo hned přes cestu, který se tedy před pár lety odporoučel pryč, ale dosud fungující nedaleká restaurace Zahájené na jedné straně a penzion Rondo na straně druhé jsou stále plně v provozu. Ale přejeme jim to tu, jen ať to tu válí odnevidim donevidim - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

3.6.2018

Recenze občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích
Beer Belly si to štrádoval na kole po Vsetínských i Hostýnských vrších, přičemž v průběhu jeho cyklotrasy se samozřejmě vyskytlo i několik občerstvovacích zastávek. Aktuálně jednou z nich bylo i občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích, kde kromě zahnání žízně a zasycení byl obohacen taktéž o kulturu v podobě místního fotbalového utkání. (Sezónní občerstvení u sportovních areálů máme v oblibě, však kromě tohoto jsme již zrecenzovali i bufety u fotbalovýh hřišť v Dolní Lhotě, Kostelci u Zlína, Martinicích u Holešova či Horním Újezdě, ale třeba také na sjezdovce na Tesáku a Soláni, a nesmíme zapomenout třeba i ty na koupalištích, například v Sehradicích či na Rusavě. Každé z nich má své kouzlo, a ať už mají jejich služby jakoukoliv kolísající kvalitu nabízenýc produktů a služeb, stejně se sem pořád vracíme a celoročně těšíme - pozn. red.).


Recenze: Restaurace "U Tonka" ve Vizovicích

28.5.2023 by Los
Zlínské hospody

Vizovice jsou pro nás dosud neprozkoumaných krajem, kromě dávných recenzí na "Rally bar" a "Valašský šenk" jsme toho zatím moc prozkoumat nestihli. Ale snad se to pomalu změní a začneme třeba zrovna dnes. Na začátku každého výletu musí být polívka a pivo a nejinak se k tomu postavil i Los s Matsem, kteří svůj prvomájový pochod začínali práve ve Vizovicích. A jako startovací čáru si vybrali dosud pro nás neznámou restauraci U Tonka, která se nechází u hlavní cesty pár desítek metrů od náměstí směrem na Zlín. Co je překvapilo hned po příchodu byly dvě skutečnosti. Zaprvé jde o malinkatou hospůdku s pár stoly. A zadruhé tu bylo narváno hned pár minut po otvíračce. Obojí bylo příjemné zjištění, a když našli dvě volná místa, neváhali, usadili se a zakousli místní dobroty. A že se jim tam líbilo, to odráží dnešní Losovo vysoké hodnocení, díky kterému se tato restaurace dostala na pomyslné 1. místo mezi zlínskými hospodami.

Počet recenzí celkem: 640


Napsali jsme před 15 lety!

25.5.2008

RECENZE HOTELU "PODHORAN"
Dnes vám představujeme opravdovou lahůdku. Nejen, že se dnes jedná o 100. recenzi na bystřický pajzl, ale navíc se jedná o trojrecenzi ála Los, Candát a Rumcajs, takže kvalita (i recenze) sama o sobě zaručena. Touto trojrecenzí vzdáváme hold všem, kteří na naše srnky dosud přispěli, přispívají a budou přispívat, protože tak to má byt, bo tak je to správne. Ale dost keců, dnes si můžete přečíst recenzi na bystřickou stálici mezi hospodami, a sice na Podhoran, který je jednou nahoře, jednou dole. Jak je na tom tedy dnes? (Restaurace hotelu Podhoran byla dlouhá desetiletí brána jako místo pro setkávání "horních" pater bystřické smetánky. Po pádu socialismu se zde následně scházeli spíše důchodci na kulečník. Když uvadala i tato návštěvnost, tak hotel zabral i prostor pivnice "Formanka" a vybudoval zde dráhy pro bowling; křívé, ale hojně navštěvované. Ale ani to podnik nezachránilo, okolní konkurence v počtu desítek dalších náleven tuto sterilní restauraci s celým vybydleným hotelem poslalo do věčných lovišť pár let po této recenzi - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

20.5.2018

Recenze chaty "Grůň" na Rusavě
Ani se nám nechtělo uvěřit, že dnes Beer Bellym zrecenzovaná myslivecká chata Grůň na Rusavě nebyla doposud na našem webu hodnocená. Vždyť přece jsme všichni byli na Rusavě snad milionkrát. A přesto je to pravda, restaurace Grůň doposud odolávala nájezdu našich porotců, tedy až dodnes. Proto už ani chvilku neváhejte a čtěte dnešní premiérovou recenzi této dlouhodobé stálice na rusavském restauračním poli. (Je pravdou, že tady se nikdo moc z naší poroty nevyskytuje. Není k tomu žádný odpor anebo jiný negativní postoj, prostě a dobře máme na Rusavě více v oblibě jiné podniky, kam se uchýlíme vždy, když jsme poblíž. A protože na Rusavě býváme v posledních letech velmi málo, tak o to více si užíváme své rusavské přítomnosti, holt ale někde jinde. A tak jsme rádi, že tato recenze existuje, a že mají čtenáři možnost skrze ní nahlédnout dovnitř chaty Grůň - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

18.5.2008

RECENZE HOSTÝNSKÉ HOSPODY "OVČÁRNA"
Pro dnešní neděli zde máme 99. bystřickou recenzi, kterou nám připravil náš šéf Los. Ten se vydal na Hostýn, kde po třech letech prověřil kvality zdejší megahospody Ovčárna. Jak jeho hodnocení dopadlo si přečtěte v jeho recenzi doplněnou o celou řadu fotografií. (Tohle byla poslední recenze Ovčárny ještě za fungování bystřického provozovatele Karla, který to tu pojal spíše jako takovou pivnici spojenou s polední velkovývařovnou. Tenkrát velmi strohý interiér pak bil do očí v porovnání s následným provozem rymického kuchaře Pavla, který to tu vyzdobil vycpaným zvířectvem, ale to už je jiná kapitola - pozn. red.).


Recenze: Sportbar Pohoda na Praze 1

14.5.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Náš externí dopisovatel Pavluscha si to tentokrát prošmejdil po hlavním městě, odkud nás neopomněl zásobovat informacemi o tamních pohostinstvích. Aktuálně k nám tedy přistále recenze sportbaru Pohoda nacházejícího se na Dlouhé ulici v městské části Staré Město. Jeho skoro absolutní hodnocení nás nenechává na pochybách, že díky okolní konkurenci si pražské podniky prostě musí držet vysoké kvality, jinak by bylo po nich. Takže vzhůru do útrob zdejšího sportbaru, nyní alespoň prostřednictvím dnešní recenze.

Počet recenzí celkem: 639


Napsali jsme před 5 lety

13.5.2018

Recenze občerstvení "Zátoka" v Pozlovicích
Pokud si dobře pamatujeme, tak před pár lety navštívil jistý Rotkader s Losem několik hospod v Holešově a Losovy recenze následně hutně komentoval. To se stalo i dnes, kdy Rotkader spolu s Losem navštívili nejlépe hodnocenou hospodu Zlínska pro rok 2017, a to občerstvení Zátoka, rozprostírající se v zátoce Luhačovické, alébrž Pozlovické, přehrady. Už tak rozsáhlé (navíc vysoce pozitivní) Losovo hodnocení je ještě rozsáhlejší díky mohutným Rotkaderovým komentům ke každému hodnocenému kritériu, takže si vyhraďte dostatek času, a v klidu si jejich recenzi pročtěte, protože to stojí za to.


Napsali jsme před 15 lety!

11.5.2008

RECENZE RESTAURACE "U LUĎKA" V BYSTŘICI P. H.
Tak už snad všichni stálí porotci letos své recenze zaslali. Tím posledním byl Myšák, který ovšem všechny ostatní překvapil, když zaslal bystřickou a ne výjezdní recenzi, jak je u něj zvykem. Proto vám dnes přinášíme recenzi hospody U Luďka, kterou naše porota moc nenavštěvuje, a o to je tato recenze cennější. (My jsme brali tuto putyku vždy spíše jako pivnici než jako restauraci, byť nad průčelím vstupních vrat se slovo "restaurace" hrdě neslo po celou dobu existence. V 90. letech zde fungoval i bar nalevo v průchodu, hospoda pak byla napravo; pokud jste průchodem prošli, dorazili jste na malou uzavřenou venkovní zahrádku, kam jste stejně museli tak jak tak, protože tam byly po levé straně záchody. A jestli jste si všimli, hovoříme zde v minulém čase; ano, zdejší provoz byl ukončen ještě před covidem v roce 2019 a aktuálně tu funguje pivnice "U Rybky", a hostuje zde pizzabar "Angelo" - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

Recenze minipivovaru "Kněžínek"
Dnes se s Čivou opět podíváme do malebného kraje jihočeského, konkrétně kousek za krajské město do městské části Haklovy Dvory, kde se, obklopen několika rybníky, hvozdy a ptactvem zpěvavým nachází rozlehlý areál minipivovaru Kněžínek.


Napsali jsme před 15 lety!

4.5.2008

RECENZE "SOLNÉ KRČMY" V PROSTĚJOVĚ
Dnes jsme tu od toho, abychom vám představili recenzi od nového přírůstku do mezi čekateli na členství v porotě, od Divokého prasátka. Tento recenzent se vypravil do nedalekého Prostějova, aby nám zprostředkoval, jak se v Prostějově chlastá. A abychom vás nenapínali, tak se tam chlastá sakra dobře. A kde? No konkrétně v Solné krčmě, jejíž nadprůměrné hodnocení nás nenechalo na pochybách, že si Divoké prasátko pošmáklo. Chro! (Tato krčma již tehdy byla součástí penzionu s názvem "Alberta", a po čase se vytratil její původní název, a dodnes to tam funguje pod názvem celého penzionu. Jedna zajímavost ale zůstává, a sice dodnes funkční původní webové stránky, krásné, strohé, dřevácké, ale prostě pořád funkční, včetně odkazu na "Solnou restauraci", a taktéž na týdenní menu z posledního týdne měsíce června roku 2012! - pozn. red.).


Recenze: Hostinec U Krajčů v Pozlovicích

30.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Městys Pozlovice je doslova našlapán různými občerstvovacími stanicemi, drtivá většina z nich jsou ovšem spíše jídelny než nálevny. Restaurací, pizzerií, hotelových či penzionových vývařoven taktéž hafo, ale kde si zajít jen tak na dobré pivko? Je tady jedna možnost, je to kousek pod kostelem, u hlavní cesty, a jmenuje se to tady hostinec U Krajčů. Tento byl na našem webu hodnocen již několikrát, ale je vidět, že jeho kvality časem rostou, což je konkrétně v postcovidové době skvělé znamení. Koncem března se sem vydal Los společně s místním štamgastem, aby konečně po roce opět poklábosili a nasáli nejen atmosféru této typické pivnice, ale taky nasáli do sebe pár pivek.

Počet recenzí celkem: 638


Napsali jsme před 15 lety!

27.4.2008

RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Neexistuje mnoho hospod, které nemají oficiální název. Jedna z nich je dnes recenzovaná hospoda nacházející se na sídlišti, hned naproti nově vzniklé pizzerii. Oficiální jméno této hospůdky fakticky neznáme, jedni říkají "U Iicely", my jsme si ji pracovně nazvali "Bílá Hora". Název ovšem není důležitý, důležité je, jak se tady chlastá. No a toto šel prověřit Čiva, jehož recenzi na hospodu Bílá Hora vám dnes přinášíme.


Napsali jsme před 5 lety

Dvojrecenze "Aniččiného dvora" v Přerově
Myšák s Čivou si dali v Přerově scuka a společně zašli do hospůdky jménem Aniččin dvůr prověřit obsluhu, kterou zde před měsícem Čiva solidně zkritizoval. Tentokrát však bylo vše v pořádku a jejich společná dvojrecenze se nese ve velmi pozitivním duchu. (Sami nevíme, co se tady mohlo stát, vždyť ještě v prosinci na FB stránkách tohoto areálu bylo vše v pořádku, nicméně podle aktuálních zjištění je to tu natrvalo uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

20.4.2008

RECENZE "TIPSPORT BARU"
Počátkem tohoto roku byla v těchto místech uzavřena hospůdka "U krbu", fungující někdy od počátků tisíciletí, a hned v březnu téhož roku byl na jejím místě otevřen "Tipsport Bar". Jako první z naší poroty sem vtrhnul Ozzy, který samozřejmě neopomněl zpracovat pro naše čtenáře recenzi na tento podnik. Jak se tady pije a žije, to vám Ozzy připravil ve své aktuální recenzi Tipsport Baru. (V 90. letech to tu fungovalo pod názvem "Z club", v novém tisíciletí pak jako hospůdka "U krbu". Roku 2008 se to tu převtělilo do tohoto "Tipsport baru", kde to fungovalo až do covidového období. Aktuálně je zde denní kavárna "V ulici" - pozn. red.).


Recenze: Restaurace U Jána v Pozlovicích

16.4.2023 by Los
Zlínské hospody

Když se Los před 7 lety nastěhoval na Luhačovicko, tak samozřejmě neopomněl obejít spoustu tamních hospod, restaurací, pizzerií, pivnic a dalších pohostinských zařízení. Následné druhé kolo mu pak překazil na více než 2 roky covid, nicméně ten je dnes již běžnou nemocí a tak nic nebrání tomu, aby se Los vydal do zdejších putyk znovu. A nejinak je tomu i v dnešním případě, kdy v Pozlovicích navšítil restauraci bowling a pizzerii U Jána, kterou poprvé prověřil těsně před zmíněným covidem v roce 2019. Dnešní návštěva se uskutečnila po vydatném pozdně zimním výšlapu na Komonec společně s Matsem, a zrovna si řekněme, že se moc nevydařila. Více ale v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 637


Napsali jsme před 15 lety!

13.4.2008

RECENZE NONSTOPU "LAS VEGAS"
Mnoho z nás dnešní zrecenzovaný podnik nenavštívilo a asi ani nenavštíví. O to více samozřejmě potěší recenze tohoto non-stopu, abychom se přesvědčili o tom, že návštěva zde nestojí za to. A tak děkujeme Rumcajsovi, který se obětoval a tento pajzl navštívil. Proto čtěte Rumcajsovu recenzi na vietnamský non-stop Las Vegas nacházející se na náměstí vedle Městského úřadu, v domě, kde se dříve nacházela hospoda "U Stejskalů" a ještě dříve hospoda "U pavouka". (Tento vietnamský podnik byl vše jiné než jen chlouba mezi podhostýnskými pohostinstvími. Jasně, ne každý zajde do nóbl restaurace anebo do vyhlášené pivnice, a raději se zavře tady mezi další anonymní zoufalce, kteří si krátí čas nad hracími automaty. No, v každém případě je zde trvale uzavřeno, a tento objekt žije jen přes den v rámci asijského bistra, což je pro bystřické náměstí asi vhodnější forma služeb - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

8.4.2018

Recenze hospody v Sehradicích
Podle nás si asi nikdo nevzpomene na bývalého externího přispěvovatele Trpajzlika, který se na našich strákách mihnul v roce 2005 svou jedinou recenzí restaurace Podhoran. To už dneškem neplatí. Trpajzlik navštívil za účasti šéfredaktora Losa Hospodu v Sehradicích a sepsal své hodnocení (jak on sám nazývá - pošťouchnutí), které lze považovat za plnohodnotnou recenzi, a proto ji zde dnes uvádíme.


Recenze: Na Staré Kovárně na Praze 3 Žižkov

2.4.2023 by Pavluscha
Pražské hospody

Tak dnes pro vás máme opravdovou lahůdku, recenzi obnovené domovské hospody populární skupiny Tři sestry, Na Staré Kovárně sepsanou naším externím dopisovatelem Pavluschou, který shodou okolností směřoval na koncert ke 40. výročí vzniku zmíněné kapely. Tak doufáme, že konečně potěšíme i naše čtenáře z hlavního města, pro které je to první pražská recenze po neuvěřitelných více než 3 letech!

Počet recenzí celkem: 636


Napsali jsme před 15 lety!

30.3.2008

RECENZE CHVALČOVSKÉHO PENZIONU "CORONE"
Dnes máme pro vás lahůdkovou novinku, recenzi. A že se jedná o recenzi více než zajímavou, to vám můžeme garantovat. Všimli jste si, že na Chvalčově byl otevřen nový penzion? A že jeho součástí je megarestaurace? Ne? Asi jste špatně četli naše srnky, konkrétně novinku z 23.1.2008. V každém případě si tento fakt můžete ověřit při čtení Wickermanovy velmi zajímavé recenze na Penzion Corone doplněnou o velké množství skvělých fotografií. (Tato restaurace, stejně jako celý penzion, měl jen jepičí život, pokud to bylo rok, co to tu fungovalo, tak to bylo moc. Následně zdejší objekt stál dobrých 12-13 let nevyužitý, až v době postcovidové se v něm objevil vietnamský nonstop všehoobchod, jak už to na dědinách bývá. No tak sláva, i když nejde o putyku, tak alespoň už tady nestraší tento barák jako jeden z adeptů na urbex, ale žije - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

25.3.2008

RECENZE TURISTICKÉ CHATY "TESÁK"
Ale koukněme na něj, na uličníka, vloni jedna recenze a letos už na nás vyblil svou třetí? No hezky se nám rozchlastal chlapec. Tentokrát nám Los zaslal recenzi své oblíbené restaurace Tesák, kterou už zrecenzoval v roce 2006. Letos je hodnocení o poznání nižší a pokud jste zvědaví proč, tak si nenechte ujít Losovu aktuální recenzi. (Zde raději bez komentáře, každý ví, jak to na Tesáku vypadá, chata shořela a od té doby její provozovatelé kočují z jednoho objektu do druhého, aby nakonec si zařídili malý stánek, za který pak staví trochu větší provizorní provozovnu. Těch změn a novinek zde je tolik, že by to vydalo na knížku, a možná se tak nakonec stane - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

24.3.2013

RECENZE HOSPODY "NA TROJÁKU""
Měsíční pauza snad dala všem čtenářům opětovnou chuť ke čtení nových recenzí, takže vám dnes hned jednu speciální přináším. Los v doprovodu svého sparinga Pítkeče navštívil hospodu Na Trojáku, kde udělali bordel, ale nezapomněli si zapamatovat dostatek faktů pro sepsání recenze. (Ano ano, Pítkeč, jakožto častý Losův průvodce po Hostýnských pajzlech, sice žádnou recenzi nikdy nenapsal, a ani nenapíše, nicméně se ve všech oněch hospodách nesmazatelně zapsal jednak jakožto štamgast a jednak jakožto správný potenciální alkoholik, v dobrém smyslu samozřejmě myšleno. Hospoda Na Trojáku stále funguje, však poslední recenzi jsme mohli od Losa číst před necelým měsícem, a je vidět, že takovýchto horských chat je opravdu potřeba, aby člověk nabral síly a případně v onom retro prostředí zavzpomínal na bývalé zlaté hospodské časy - pozn. red.).


Recenze: Náhradní stánek chaty Tesák

19.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Když už jsme si to na konci zimy rajzovali po Hostýnských luzích a hájích, tak jsme samozřejmě nemohli minout i náš nejnavštěvovanější vrchol Tesák. Před vyhořelou chatou se nachází malý stánek, kde se i v zimním období snaží udržet nějakou klientelu a udržet jakous takous návštěvnost tohoto místa. V zimním období to tu určitě nemá své kouzlo, byť postát, popít i pojíst se tu jakžtakž dá, ale věříme, že jakmile odezní poslední mrazíky (což je děje právě v těchto dnech), a rozpučí se květena v okolí, najednou atraktivita tohoto venkovního občerstvení vystřelí nahoru raketovým způsobem. My s Matsem jsem tu pobyli někdy v půlce února ještě za hruhé zimy, a tak toto hodnocení i dopadlo, ale vězte, určitě tu nejsme naposledy a další a další hodnocení v teplých jarních a letních měsících budou následovat.

Počet recenzí celkem: 635


Napsali jsme před 20 lety!!!

14.3.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ" NA CHVALČOVĚ
První výjezdní recenze za hranicemi města Bystřice pod Hostýnem je hotova. Terčem našich výtek byla pro tentokrát hospoda U Králů, nacházející se v nedalekém Chvalčově. (Tak to teda koukáme, že jsme před těmi 20 lety brali za výjezdní recenzi i tu z Chvalčova. Hospůdka U Králů je již natrvalo uzavřena, po smrti pana majitele se jeho ženy nedokázaly o hospodu postarat, a tak již několik let objekt zeje totální prázdnotou a chátrá - pozn. red.).


Recenze: Bufet na sjezdovce na Tesáku

12.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

I přes naši již skoro 22letou hodnotitelskou činnost se najdou místa, která jsme nepoctili svou návštěvou. Jedno z nich ale dnešním dnes přestává být tabu a díky Losovi odkryje svá pohostinská tajemství. Vítejte tedy na cvičné sjezdovce na Tesáku, kde se vpravo od prodejního okénka na lístky nachází malý Bufet, majitelsky pod patronací pana Petra z penzionu "Pod Kyčerou", ale obsluhovatelsky pod palcem pana Mychala, taktéž z Přerova, majitele občerstvení "U Dokládalů". Toto pouze v zimě otevřené občerstvení je těžké navštívit, protože v posledních letech sněhové podmínky moc lyžování nepřejí, ale naštěstí se letos v polovině února konečně zadařilo, a tak neváhejte a nahlédněte do malé místnůstky s typickým výdejním okénkem bufetového typu.

Počet recenzí celkem: 634


Napsali jsme před 15 lety!

9.3.2008

RECENZE HOSPODY "U NÁDRAŽÍ" ALIAS "U BOBRA"
Ano ano, jak jste si mohli z nadpisu všimnout, naše nádražka změnila název. Zaběhnutý a všem známý název "U Bobra" byl vyměněn za název "U nádraží", což je vzhledem k umístění více než logické. No a do této hospody se vydal Candát, aby zjistil, jestli měla změna názvu vliv na kvality této knajpy. Měla. Bohužel. Více v Candátově recenzi U nádraží. (Dnes zde již není žádná nalévárna, ať už by se jmenovala jakkoliv. Hospoda byla uzavřena někdy na počátku covidové éry a byla uzpůsobena jako průmyslový objekt alias administrativní zázemí jedné místní stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: Hostinec Na Trojáku na Trojáku

5.3.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Hostýnské vrchy mají několik klíčových míst, kde se turisté chtěnechtě prostě musí objevit, ať už díky odstavenému automobilu, případně z důvodu zkoumání okolních krás. V každém případě pak tato klíčová místa disponují něčím podstatnějším, a tím jsou občerstvovací svatostánky, alias podhostýnská pohostinství. Těchto vrcholových míst není mnoho, konkrétně se bavíme logicky o Hostýnu, následně pak o Tesáku, a tím třetím a posledním je Troják. A právě sem opět zamířil Los se svou družinou, aby se zahřáli, napojili a nakrmili v místním hostinci u cesty, zvoucím se netradičně Na Trojáku, stejně jako celý zdejší rozsáhlý rekreační areál, zahrnující kromě této putyky ještě hotel, podzemní bowling, bazén, squash, saunu a samozřejmě sjezdovku. Dnešní procházka se uskutečnila i přes výraznou nepřízeň počasí, a tak de facto přesně po roce máme další příležitost nahlédnout do místní hospody.

Počet recenzí celkem: 633


Napsali jsme před 5 lety

4.3.2018

Recenze pizzerie "Einstein" na Letné
Beer Belly opět navštívil hlavní město a neopomněl se tam napojit a občerstvit. Jeho kroky se Praze ubírají často na uzemí Dejvic a Bubenče, proto nepřekvapí, že jeho dnešní recenze je na bubenečskou pizzerii Einstein, nacházející se v jedné z uliček blízko parku na Letné, takže odskočit si sem na gábl po příjemné procházce či projížďce není od věci. Tedy pokud vám nebudou vadit některé nedostatky, které Beer Belly při své návštěvě odhalil.


Napsali jsme před 15 lety!

2.3.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U KOLA" V BRNĚ
Taktéž Los si občas vyrazí za hranice Bystřice, a byť v životě nebyl dál než v Holešově, protentokrát si vyrazil nebývale daleko, až do hlavního moravského města, do Brna. A nebyl by to Los, aby neotestoval nějaký brněnský pajzl. V jeho pivním periskopu se objevila typická čtyřka, ani nevěřil, že se na něj uprostřed velkoměsta obrátilo štěstí čelem. Nebo následně Los své návštěvy litoval? To si přečtěte ve výjezdní recenzi brněnského pajzlu U Kola, nacházejícího se kousek od vlakového nádraží Brno-Židenice. (Podle internetových zdrojů funguje tato čtyřková pivnice dodneška a to je moc pozitivní zjištění. Pro zajímavost, jak se tam tehdá Los dostal; byl tam několikrát, protože hned přes cestu bylo dámské kadeřnictví, kam v tehdejších dobách jezdíval se svou nebožkou, a U kola si krátil chvíle čekání. Jelikož nebožka je již dávno minulostí, taktéž zdejší návštěvy jsou pro Losa navždy uzavřenou záležitostí - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

2.3.2003

RECENZE HOSPODY "NA KAMENCI"
Navštívili jsme hospodu Na Kamenci. Naše letošní hodnocení (ve srovnání s těmi předchozími) potvrzuje skutečnost, že kvalita této kdysi dobré hospody neustále klesá. Určitě však existuje skupinka spoluobčanů, kterým se zde líbí a toto místo vyhledávají. Kteří to jsou? Přečtěte si naši recenzi. (Jak asi nevíte, tak tato hospoda, ještě pod názvem "U Supa", byla naší historicky první recenzí na našem webu, a odstartovala dodnes trvající recenzentské hody. Pod názvem "Na Kamenci" to tu fungovalo snad rok, možná o něco déle, nicméně už v roce 2005 to tu jelo na plné obrátky pod názvem "U tří šutrů". Tato hojná éra pak trvala zhruba 5-6 let, než se to tu natrvalo uzavřelo, což platí dodnes - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

28.2.2003

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Konečně je hotova letošní recenze hospody U Luďka. Nutno podotknout, že se i tento rok drží její bodové hodnocení stejně vysoko, a to zejména díky Kuzmičovi, který si ji velmi oblíbil. (Ani tato hospoda, pivnice, restaurace a bar v jednom nepřežila do dnešních dní. Zavřela ještě před covidem v roce 2019, ale místní štamgasti nemusí tak úplně smutnit, protože na jejím místě stojí další pohostinství, a sice "U Rybky". Navíc po uzavření pizzerie Angelo v nedalekém domě Sušil se tato přesunula taktéž sem a tak je zde stále živo - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

25.2.2018

Recenze pivovaru "Pegas" v centru Brna
V samotném centru Brna se nachází hotel, pivovar a pivnice v jednom, nesoucí název bájného koně Pegas. Jestli je ovšem tak bájná i návštěva tohoto pajzlu, to nám dnes přináší Myšák ve svém hodnocení.


Napsali jsme před 15 lety!

24.2.2008

RECENZE NEJNOVĚJŠÍ HOSPODY "NA KLEMPÍRNĚ"
Nejnovější přírůstek na bystřickém pivně-hospodském poli neunikl pozornosti naší poroty, a tak vám můžeme přinést aktuální recenzi na hospodu Na klempírně ála Ozzy. (Hospůdka to tehdy byla pod vedením pana Radka, který posléze pozvedl do výšin Cafe Sport bar naproti bystřického Alberta a aktuálně provozuje hospodu U Černocha vedle bývalého Amia. Ale zpátky ke Klempírně, je potěšující každý den zjišťovat, že jako jedna z mála je tato hospoda stále v provozu - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

19.2.2018

Recenze "Local Lokalu" v Olomouci
Dnes pro vás máme knajpu olomouckou Local Lokal, která sice byla recenzována před „pouhým“ půlrokem, nicméně za tu dobu stihla změnit provozovatele, a tak to sem Čivu nalákalo znovu, aby zjistil, zda proběhla změna k lepšímu, či k horšímu, a zda se třeba splnilo nějaké to přání z recenze minulé. (Dnes na stejném místě najdete hospodu stejného ražení, ale pod změněným názvem "LocAle Pub" - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

19.2.2003

RECENZE RESTAURACE "BEST"
Další recenze, tentokrát hospody s neobvyklým názvem Best, sice proběhla již před dvěma dny, ale z nedostatku času Vám ji předkládáme až nyní. Nezapomeňte také hlasovat pro svou oblíbenou hospodu v anketě umístěné na stránce se seznamem recenzí. (Tahle restaurace v prvním patře měla kdysi i svou vlastní, a řekněme si otevřeně, že hojně navštěvovanou, diskotéku v přízemí. Ta sice postupem doby zanikla, nicméně restaurace s bowlingem funguje úspěšně do dnešních dní, což je v Bystřici docela rarita, protože de facto všechny okolní hospody, které byly otevřené ještě v 90. letech, jsou po smrti. Možná to svědčí o kvalitě zdejších služeb, nevíme, dlouho jsme tu nebyli, ale jako příjemné překvapení to je, to je fakt - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

18.2.2003

RECENZE BARU "ČERNÁ HORA"
Porota navštívila Černou horu Jaké jsou naše dojmy? (Bar Černá Hora vzniknul v prostorách bývalé sauny jako přímý nástupce City baru alias Siťáku. Holešovský provozovatel Tomáš vyšvihl jeho úroveň na top hospodu v širokém bystřickém okolí, nicméně následně mu počátkem nového tisíciletí nebyl prodloužen nájem a tak se přestěhoval do své vlastní putyky v Holešově. A tady to začalo upadat, uvadat, až se to tu někdy před covidem uzavřelo natrvalo - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

17.2.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chvalčově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase. (Nejzajímavější na této hospodě bylo v oněch prehistorických dobách to, že zde disponovali odděleným televizním salonkem, kde se pouštěly tehdy zřídka dostupné sportovní a jiné satelitní programy. S postupem doby nicméně tato místnost ztrácela na atraktivitě, až zcela zanikla, stejně tak jako celá tato hospoda posléze někdy kolem roku 2017 - pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

15.2.2003

RECENZE NÁDRAŽKY "U BOBRA"
Nová recenzentská sezona slavnostně zahájena! Začínáme aktualizovanou recenzí hospody U Bobra. Co se v ní od loňska změnilo a co zůstalo při starém? (Tahle nádražka nesla pojmenování U Bobra ještě pár následujících let, nicméně někdy v roce 2006 plusmínus došlo k přejmenování na logičtější název U nádraží. Tím nic neztratila na své syrovosti a oblíbenosti u tehdejších štamgastů a čtyř- až pěti-boďáků. Tak tomu bylo pak následující více jak dekádu, kdy to tu občas provětral návštěvou %Čiva, naposledy v roce 2014. Pak nic, nic, nic, až někdy v době před covidem se to tu změnilo v průmyslový objekt jedné stavební firmy - pozn. red.).


Recenze: U bílého koně na Rusavě

12.2.2023 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Pokud projíždíte Rusavou kolem koupaliště, tak pak míjíte hotel Ráztoka, uzavřené občerstvení U kůlu, za mostem pak trochu skrytou mysliveckou chatu Grůň a už si to směřujete k přehradě. A těsně před ní po pravé straně se nachází rozlehlý areál turistického rekreačního střediska U bílého koně s rozesetými chatkami a sruby a hlavní budovou, sloužící jak jako restaurace, ale se svými několika pokoji i jako penzion. A právě sem zavítal Los, který se tu zjevil po předlouhých 4,5 letech. Ani tato léta ivšem nic neztratila na atraktivitě zdejšího posezení a prostředí, což Los neopomněl náležitě vychválit, a vy si tak dnes můžeme přečíst recenzi aktuálně nejlépe hodnocené hospody na Podhostýnsku.

Počet recenzí celkem: 632


Napsali jsme před 5 lety

11.2.2018

Recenze KMP v Budějicích
Poslední dobou se to na našich srnkách hemží zejména hospodama ze Zlína nebo z Prahy. Tak si Čiva řekl, že trochu pročísne pěnu a přidá zase něco z jihu Čech – no a kam zajít na inšpekci než do nejlepší budějovické knajpy Klub malých pivovarů alias KMP, ještě k tomu když od minulé recenze uplynul více než rok a půl.


Napsali jsme před 10 lety ...

10.2.2013

RECENZE PSEUDOPAJZLU "U TROJNOŽKY"
My vlastně ani nevíme, jak se pajzl, který dnes Los zrecenzoval, jmenuje. Právě proto neustále používáme pomocný název U trojnožky, který poprvé použil Candát v rámci sepisování své první recenze této hospody z roku 2005, a to proto, že zde tehdy údajně pobíhal třínohý pes. Místní navštěvovatelé pak nazývají tuto pseudoknajpu internetovou pivárnou. Ať už je to jak je to, Los se odvážil sem vstoupit a sepsat po dlouhých předlouhých 7 letech další recenzi tohoto pajzlu. (V daný rok to tady ještě stihl zrecenzovat Čiva a pak se zdejší brány nadobro uzavřely. Tento pokus omyl na pivním poli nicméně vydržel úctyhodných 9 let naživu, a tak i přes ne zrovna příjemné posezení si tady povyražení našla celá řada lidí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

4.2.2018

Recenze žižkovské pivnice "Radyně"
Náš nový přišpěvovatel Karel má opravdu široký záběr, jednou pošle recenzi ze středu Moravy, jindy z Prahy, je to holt cestovatel. Dnes tu máme na řadě další pražskou hospodu, konkrétně pivnici Radyně nacházející se ve změti uliček pražského Žižkova. Jedná se o ten nejtypičtější pajzl se vším všudy a takovéto hospody my prostě můžeme, proto jsme rádi, že alespoň pomocí Karlovy recenze sem můžeme nakouknout. U bílého koně (No, díky Karlovu nakouknutí víme, že se jednalo nejen o ten "netypičtější pajzl", ale taky o špinavou hospodu s nedobrým pivem. Proto nás dnes ani nepřekvapilo aktuální zjištění, že je tu trvale uzavřeno - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

3.2.2013

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Byť je první neděle v měsíci a tato obvykle patřila vždy zveřejnění recenze výjezdní, tak z nedostatku externího materiálu dělám protentokrát výjimku a zveřejňuji Čivovu recenzi na hospodu U Luďka. Zajímavostí beze sporu je, že tato hospoda dosud se držící na předních příčkách mezi recenzemi nebyla na našich srnkách recenzována dlouhých předlouhých 5 let! Tak co se zde změnilo vám dnes Čiva prozradí ve své recenzi. (Tato dvojhospoda, nalevo bar, napravo restaurace s pivnicí, nám věčně unikala z pozornosti, a tak jsme vůbec rádi, že se našel někdo, kdo by to tu podrobil recenzi. A o to víc, když už or roku 2019 jsou zdejší brány navěky uzavřeny. No, vlastně nejsou, funguje tu pivnice U Rybky společně s azylem pizzabaru Angelo, ale to už jsou zcela jiné příběhy než původní provoz - pozn. red.).


Recenze: Náhradní provoz č. 2 na Tesáku

22.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Tak chatě Tesák se prostě smůla lepí na paty; po jejím vyhořením de facto přesně před rokem se nastěhovali do náhradního provozu ve vedlejší chatě Meopta. Tam přežili léto a vlastně i skoro celý podzim, aby tam prostě chtě nechtě museli svůj provoz ukončit. A tak se nabídla další možnost, jít sem do turistické kamenné chaty u cesty. A proč ne? A my měli to štěstí, že jsme zdejší krátký provoz (jen pár dní mezi vánočními svátky) zastihli v plné síle, a tak že můžeme podat našim čtenářům aktuální reportáž. Tak tedy čtěte, jak se daří náhradnímu provozu chaty Tesák č. 2. Aktuálně v roce 2023 sice tento provoz ještě nefunguje, ale věříme v brzkou dohodu s bystřickým klubem turistů, aby to tu na čas opět ožilo; a my vás budeme samozřejmě o všem informovat.

Počet recenzí celkem: 631


Napsali jsme před 10 lety ...

20.1.2013

RECENZE RUSAVSKÉHO KLENOTU "U KŮLU"
Jistě si někteří z vás vzpomenou, s jakou slávou jsme v roce 2010 uvedli na našich srnkách 200. recenzi, a pokud ne, tak mrkenzíhír. Jednalo se zároveň o první recenzi na tento podnik na našich srnkách, takže tehdejší oslava byla zcela na místě. Dnes vám tedy přinášíme aktuální recenzi téhle rusavské hospůdky krásně nazvané U kůlu podle skutečného kůlu, který stojí na venkovní zahrádce této hospody. (Tak tady to nefunguje již od roku 2017 a jak jsem se dozvěděl z místního zdroje, ani nikdy už fungovat nebude. Přece jen provozovatelé jsou již hodně v důchodovém věku a potomci o provoz nemají zájem. Tak ledaže by to tu někdo sakum pikum odkoupil a zprovoznil, což sice není úplně nereálná představa, ale moc tomu nevěříme - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

13.1.2008

A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi. (Tak pivnice U Hanuša je již dlouhá léta minulostí a funguje už jen "levá" půlka objektu s restaurací. V místě původní pivnice nicméně není úplné mrtvo, nachází se tam totiž nonstop herna, ale jak asi tušíte, tam se nikdo z nás na výzvědy jen tak nevydá, aby prozkoumal tamní kvality. A tak aspoň máme na Hanuša jak vzpomínat, vždyť přece jen máme v archivu hned 10 recenzí - pozn. red.).


Napsali jsme před 5 lety

7.1.2018

Recenze "U bílého koně" na Rusavě
Dnes máme na našem webu svátek, protože dnes zveřejňujeme již 500. recenzi! Dosažení takového milníku si zaslouží i odpovídající recenzi, a tak jsme Los přichystal velmi pozitivní hodnocení penzionu a restaurace U bílého koně na Rusavě, kde se konaly již dva křty našich ročenek, a letos tomu bude asi stejně tak. Los to zde navštívil i mimo křty několikrát, takže jeho recenze není jen dílem jednoho odpoledne či večera zde stráveného, ale jakožto souhrn pojmů a dojmů z mnoha návštěv, což činí jeho recenzi o to víc zajímější a objektivnější! (A protože penzion a restaurace U bílého koně stále funguje, tak se sem Los i s Divokým prasátkem po předlouhých 5 letech opět vypravil, prozkoumal místní zvyky a obyčeje, a za pár týdnů tady na srnkách přistane čerstvé hodnocení. Jinak nás těší, že to U bílého koně stále vzkvétá, rozrůstá a že ani doba covidová neubrala nic na snažení majitelů a kvalitě zdejšího posezení - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

6.1.2013

RECENZE TURISTICKÉ HOSPODY "TESÁK"
Dnešním dnem opět navazujeme na tradiční nedělní zveřejňování recenzí. Tuto neděli mám pro vás nachystnou svou recenzi turistické vývařovny Tesák, kterou tímto recenzuji již popáté!!! Jak se kvality této hospody vyvíjí v čase si můžete přečíst v jednotlivých recenzích z minulých let a porovnat je s recenzí dnešní. A zjištění je to nemilé, to si řekněme hned na úvod... (Asi všichni víme, jak chata Tesák dopadla, a že je tomu skoro rok, co kompletně shořela. My sledujeme aktuální vývoj na Tesáku a tak víme, že je otevřen náhradní provoz v kamenné turistické chatě u zastávky, na jehož recenzi se můžete těšit již příští víkend - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

6.1.2008

RECENZE RUSAVSKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou. (Restaurace v chatě Grůň přežila i dobu covidovou a tak i dnes je možné se zde zastavit a načerpat síly. Na tuto recenzi z roku 2008 po předlouhých 10 letech navázal v roce 2018 Beer Belly, a tak jen doufáme, že se tady objeví a ohodnotí místní pochutiny někdo dřív než za dalších 10 let - pozn. red.).


Recenze: Hotel Říka na Chvalčově

1.1.2023 by Los & Rotkader
Bystřické & podhostýnské hospody

Vítáme naše čtenáře v novém roce 2023 a přejeme jen to nej. Doufáme, že se nám podaří udržet atraktivitu našeho webu i nadále, a že budete s našimi články spokojeni a budou pro vás přínosné. A jak se říká, jak na Nový rok tak po celý rok, tak hned na úvod jsme pro vás připravili lahůdkové hodnocení hotelové restaurace Říka, sepsané Losem, který se zde ještě v předcovidových dobách vyskytoval pravidelně mezi vánočními svátky a taktéž nás každoročně bombardoval recenzemi tohoto podniku. Snad se tedy začíná blýskat na lepší časy a toto Losovo pravidlo povstane z popela. Pro úplnost dodáváme, že s komentáři a dalšími detaily opět přispěchal Rotkader.

Počet recenzí celkem: 630