Novinky v roce 2024

Recenze: Zámecká Vrátnica, Vizovice

14.7.2024 by Los
Zlínské hospody

Ve Vizovicích právě probíhá každoroční metalový festival Masters Of Rock a tak je dnešní recenze vlastně aktuální. Vizovice jsme navštívili před 14 dny, odkud jsme pak započali náš výlet po geokeších směrem na Janův hrad a pak dále. A na posilnění jsme si nevybrali skvělou restauraci U Tonka, kterou jsme v minulých letech ohodnotili významně vysoko, ale zkusili jsme jinou, nacházející se poblíž, konkrétně hned u vizovické největší křižovatky. Jmenuje se to tady Zámecká Vrátnica a v létě se sedává venku vzadu za domem na rozlehlé letní zahrádce, kryté jak od okolních lidí i hluku, tak od slunce přístřešky a slunečníky. Nicméně Losova recenze nedopadla zrovna dobře a tak si přečtěte proč.

Počet recenzí celkem: 684


Napsali jsme před 10 lety ...

13.7.2014

Recenze U Valacha v Rychlově
Po dlouhých předlouhých 7 letech tu máme recenzi hospody, která byla v minulosti hojně navštěvována za účelem obědů zaměstnanců okolních podniků. Od té doby se hodně změnilo, ze skororestaurace se stala obyčejná hospoda, ovšem taktéž hojně navštěvovaná, s vlastními štamgasty a dokonce i nočním barem. I od té doby se hodně změnilo, ale v posledních letech neměl nikdo čas, anebo snad ani chuť, to tu vyzkoušet. Až dnes Čiva, který se rozjel po bystřických lokálech, a bral to hlava nehlava. A o jaké hospodě je dnes řeč? Jde o knajpu U Valacha, nacházející se na pomezí mezi Bystřicí a Rychlovem po pravé straně směrem na Přerov. Díky Čivovi tak máme jedinečnou příležitost sem konečně po dlouhé době nahlédnout a zjistit aktuální kvalitu místních pochutin apod. (Hostinec jako takový je již minulostí, aktuálně zde funguje plnohodnotná restaurace pod podobným názvem „Valach“, ale to už je jiné story. My bereme původní provoz za definitivně uzavřený, a právě proto se tato hospoda objevila i v naší kronice, konkrétně v 17. kapitole nazvané Příběh metalového festivalu, což je s ohledem na právě probíhající (byť jiný a jinde) metalový festival Masters Of Rock docela příhodné – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 54/68

9.7.2024

Jak jsme Jirku na onen svět doprovodili
I když de facto všechny kapitoly v této kronice vznikly na základě mých vlastních vzpomínek a zkušeností z oněch již uzavřených provozů, tak i tak jsem se chtěl vyhnout čistě osobnímu příběhu. V této kapitole nicméně musím udělat výjimku, protože jde na den přesně o třetí výročí dané události. Jde o tragický příběh, který se nám udál v červenci roku 2021 v penzionu Pod Kyčerou; a byť tato ubytovna nadále vzkvétá, tak daný příběh se již nikdy v životě opakovat nebude, ani nemůže, protože smrt je definitivní tečkou navždycky...


Recenze: Rybářská chata, Luhačovice

7.7.2024 by Rotkader
Zlínské hospody

Dnešní recenze je poněkud zvláštní, protože jde spíše o hodnocení piv v rámci Luhačoviských pivních slavností, než o hodnocení Rybářské chaty jako takové, kde se vše každoročně koná. Na druhou stranu, jak dnešní recenzent Rotkader píše, tak právě díky náporu návštěvníků v tomto čase může dát vyniknout kladům i záporům zdejšího provozu o to víc, a tak není důvod, proč i návštěvu pivních slavností nepojat jako plnohodnotnou recenzi. Jak se to Rotkaderovi podařilo, to si přečtěte v dnešní recenzi Rybářské chaty nad Luhačovickou přehradou. A jak už je posledních pár měsíců zvykem, tak je zpracována i anglická verze recenze pro případné zahraniční zájemce.

Počet recenzí celkem: 683


Napsali jsme před 5 lety

7.7.2019

Recenze restaurace Réva v Rakvicích
Restaurace Réva byla otevřena teprve před rokem a půl, a patří do konsorcia vinařství Réva Rakvice, které patří taktéž mezi ty novější, protože vzniklo až po revoluci v roce 1995. Los sem zajel na kole nejen na občerstvení, ale vědom si svých povinností, taktéž s recenzentskými úmysly.


Napsali jsme před 10 lety ...

6.7.2014

Recenze nádražky ve Svinově
Jak to tak sledujeme, tak tu máme již několikátou recenzi nádražní restaurace, tentokrát v Čivově podání na restauraci na vlakovém nádraží Svinov v Ostravě. Proto naše porota silně uvažuje o tom, že kromě stávajících sekcí „Recenze“ a „Výjezdní recenze“ vytvoří sekci novou, a sice „Nádražky“; mno, necháme si to ještě projít hlavou… (Nechali jsme si to projít hlavou a k 31.8.2014 jsme zavedli samostatnou rubriku Nádražní hospody. A věřte nebo ne, je to veleúspěšná kolekce recenzí nádražek, protože k dnešnímu dni tam evidujeme již 65 hodnocení z celé ČR – pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

5.7.2009

RECENZE BARU U NELLY V PŘEROVĚ
Máme zde nový měsíc a pravidlem je, že první recenze v měsíci bývá vždy výjezdní. I tentokrát pro vás máme jednu připravenu, respektive ji pro vás připravil, sepsal a ohodnotil Čiva. Jedná se o hernu bar  U Nelly v nedalekém Přerově. Upozorňujeme, že Čiva se natolik rozepsal a poslal iks zajímavých fotografií, že si opravdu najděte aspoň 5-10 minut času a v klidu si dnešní recenzi projděte, protože určitě stojí za to. (Bar pod tímto názvem již zanikl a namísto něj se tady dnes hrají výherní automaty a jiné hry casinovského typu pod značkou Forbes. Tato 15 let stará recenze je jen jedna jediná stopa kterou zanechal na našem webu, přičemž asi hlavním důvodem bylo to, že přerovák Čiva nedlouho poté změnil místo bydliště směrem od Přerova dále, jinak bychom se prý určitě dočkali více hodnotitelských děl z tohoto podniku. Jen o něco méně důležitým důvodem bylo pak to, že Čivova jediná recenze je opravdu všeobsažná a monumentální, takže nebylo potřeba více popisovat zdejší pobyty - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 53/68

2.7.2024

Resort Vičanov, Rajnochovice
Dnes se vypravíme do rekreační oblasti mezi Tesákem a Trojákem zvané Vičanov. Tam se nachází desítky chat, některé zcela soukromé a některé k pronájmu veřejnosti. V každém případě zde dlouhá léta nebylo žádné veřejné pohostinství; to se změnilo v roce 2022, kdy původní areál firmy Sigma zprovoznila firma Goden Apple Cinema a kromě ubytování a letního kina zde vznikla i hospůdka. Ta vydržela v provozu i následující rok 2023, ale letos svůj výčep již nezprovoznila, a tak si o ní něco krátce řekneme v připravovaném Příběhu pomíjivé existence.


Recenze: U Toma, Frýdek-Místek

30.6.2024 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Frýdek-Místek, místo hodně vzdálené od naší rodné podhostýnské hroudy, ale proč ne? Obzvláště, když jsme odsud ještě žádnou recenzi nepřinesli. Takže dnes premiérově z tohoto kraje (docela kritické) hodnocení Hospůdky U Toma, kterou nám opět přinesl náš severomoravský dopisovatel Pavluscha.

Počet recenzí celkem: 682


Napsali jsme před 10 lety ...

29.6.2014

Recenze letní hospody „Tenis klub“
Takže už i Los se letos konečně pohnul jinak než jen od výčepu k výčepu, a zmasakroval své zlenivělé tělo na bystřických antukových kurtech. Nebyl by to však Los, aby si neodpustil zrecenzovat i místní putyku příhodně nazvanou Tenis klub. Jedná se čistě jen a pouze o letní hospodu, tzn. v zimě mimo tenisovou sezonu se tu neděje lautr nic. Nicméně teplých měsíců v roce je stále dost a dost, proto se sem určitě vyplatí stavit nejen si zahrát, ale i jen tak na čumendu s pitivem i jídlem před sebou.


Napsali jsme před 15 lety!

28.6.2009

RECENZE BARU U TŘÍ ŠUTRŮ
Je tomu skoro na den 8 let, kdy se otevřela činnost těchto srnek, a to konkrétně recenzí na knajpu „U Supa“. Po osmi letech vám tedy u příležitosti 8. narozenin našich srnek přinášíme recenzi hospody U tří šutrů, která se nachází právě v místech, kde před dávnem zmíněná hospoda „U Supa“. (Jak je zmíněno v úvodní slovu dané recenze, toto bylo poslední hodnocení ještě v majetku původních třech "šutrů" alias třech kamarádů. Tito se rozhodli hospodu přenechat dalšímu zájemci, k čemuž je donutila jak celosvětová krize, tak i únava z mnohaletého provozování tohoto celonočního baru. Následně to tu převzal provozní Dýza, který to tu vydržel nicméně jen rok a pak zmizel taktéž. Jak víme, od r. 2010 definitivně uzavřeno a nic se tady od té doby neděje - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 52/65

25.6.2024

U supa, Bystřice p. H.
Zítra oslavíme 23. výročí vzniku našeho webu a tak je nasnadě si připomenout, co že spustilo lavinu recenzí trvající do dnešních dní. Byla to recenze na bar U supa, nacházející se vedle bystřické hasičské zbrojnice. Bar U supa zanikl ještě onen rok 2001, převtělil se do baru Na Kamenci, a za pár let opět do jiného baru. A tak si ten první pojďme připomenout v Příběhu přejmenovávané hospody.


Recenze: Nádraží Otrokovice

23.6.2024 by Los
Nádražní hospody

A je to tu, další nová hospoda, která má letos premiéru na našem webu. Na vlakovém nádraží v Otrokovicích a v okruhu pár desítek metrů je hospod celá řada, ale doposud jsme stihli zrecenzovat jen restauraci U Mašinky, byť hned 2x v letech 2014 a 2018. Ale nádražku I. kategorie, tzn. tu přímo v nádražní budově, ještě nikoli. Tedy až do dneška, kdy se hodnocení ujal Los a zavede nás do nádražního Bufetu Express, kde se mimojiné odehrávala i část reportáže pro ČT.

Počet recenzí celkem: 681


Napsali jsme před 10 lety ...

22.6.2014

Recenze zahrádky „Vagón“ v Lázních
S příchodem léta se Los vrátil do života po zimní i jarním spánku a začal objíždět a obcházet Hostýnské hory jako sup. Tentokrát jeho kroky zamířily z Hostýna směrem dolů do Bystřice a po cestě prostě nelze minout občerstvení Vagón ve čtvrti Lázně. Čas již byl pozdní, ale i tak stihl pár piv a západ sluníčka nad Bystřicí, prostě závidíme... (Shodou okolností dnes na den přesně po 10 letech jsme měli Vagón opět navštívit, ale různé okolnosti byly proti a tak se musíme spokojit jen s touto 10 let starou vzpomínkou - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 51/65

18.6.2024

Amerika, Bystřice p. H.
Objekt lidově zvaný Amerika nebyl pohostinstvím jako takovým, ale šlo o budovu, která se pronajímala, a kde se celoročně konaly párty všeho druhu. Fungovalo to zde někdy od 60. let minulého století až do celosvětové krize v roce 2008, kdy to majitel, firma TON, s ohledem na úspory uzavřela. Aktuálně je budova v držení soukromého osoby a díky oplocení a úpravám je jasné, že tady už žádná pařba nikdy neproběhne.


Recenze: Nádraží Luhačovice

16.6.2024 by Los
Nádražní hospody

Po neuvěřitelných 4 letech tu dnes máme novou recenzi na nádražní hospodu. Na jednu stranu Los dokázal v televizi básnit o svých zkušenostech s nádražkami, ale na druhou stranu v posledních letech skutek utek. Naštěstí se po reportáži chytil za nos a dnes nám předkládá aktuální hodnocení nádražky v Luhačovicích, což je asijské bistro pod názvem Princ Asie.

Počet recenzí celkem: 680


Napsali jsme před 5 lety

16.6.2019

Recenze Zaječského šenku v Zaječí
Je zde určitě celá řada čtenářů, kteří jezdí provětrat své bicykly do Lednicko-Valtického areálu a okolí. Tak pro všechny tyto, a nejenom je samozřejmě, zde máme tip od Losa, který v rámci svých projížděk navštívil v dědince Zaječí zcela novou putyku, nově patřící k již zavedené restauraci Zaječský šenk. A že šlo o výtečnou volbu, to určitě Los potvrzuje ve své recenzi, a zároveň zve k návštěvě. Díky za tip. (Jak je na jedné fotce vidět, tak v roce 2019 zde stála jen jedna budova, kde se právě nacházela tato hospůdka. Ale již o rok později tady přibyla ještě jedna, ta samá, kde se dodnes nachází plnohodnotný penzion, takže když už to v šenku někdo přežene, má možnost ukončit své putování a přespat zde - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

15.6.2014

Recenze stánku na Hostýně
Ani si nepamatujeme, že by se někdy někdo pokusil zhodnotit nějakou nálevnu, která nemá zděné stěny. Až dnes, dnes tu máme pro vás recenzi jednoho ze stánků nacházející se na Svatém Hostýně a který několik bystřických lidí nazývá U Madony. Tuto netradiční, ale neméně kvalitní, recenzi, na neméně kvalitní podnik, nám zaslal Los, který si kvůli tomu snad vzal i dovolenou, aby měl čas a klid se tu podívat, ochutnat, zhodnotit a recenzi napsat. (Stánek U Madony je již minulostí, paní Madona s ohledem na svůj věk a rodinu toto občerstvení opustila někdy v době covidové a aktuálně to tu funguje pod novým provozovatelem. Více se můžete dozvědět v kapitole naší kroniky nazvané Příběh otevřených dveří - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

14.6.2009

RECENZE HOSTINCE NA ROZCESTÍ
No jo, Los sice zašel zrecenzovat již podruhé rusavský Čecher, ale že se u autobusové zastávky na rozcetí nachází daleko zajímavější restaurační podnik, toho si nevšiml. Naštěstí tu máme Čivu, který Losovo opomenutí briskně napravil a tak se dnes můžeme kochat Čivovou recenzí na rusavskou hospodu Na rozcestí, která je o to zajímavější, že dosud na našich srnkách není zrecenzovaná, byť by si to vzhledem k Čivovu velmi kladnému hodnocení již dávno zasloužila. (A jak mnozí ví, tak tento hostinec byl uzavřen někdy kolem roku 2018. Díky tomu se taktéž objevil i v naší kronice, konkrétně v 39. kapitole nazvané Příběh rusavského rozcestí – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 50/65

11.6.2024

Příběhy bez příběhu
Některé zaniklé hospody v nás nezanechaly žádný příběh, který bychom vám mohli odvyprávět, ale zase cítíme potřebu je nějakým způsobem zmínit, zavzpomínat, ještě jednou je vytáhnout na světlo světa. A ten čas přichází nyní, v jubilejní 50. kapitole naší kroniky, kdy ještě jednou, a asi i definitivně naposledy, zmíníme krátce existenci těchto putyk, abychom je navěky odložili do věčného archivu. Dnešní kapitola má tedy příznačný název Příběhy bez příběhu.


Recenze: U hejtmana Šarovce UH

9.6.2024 by Los
Zlínské hospody

Opět se hlásíme z oblasti, kam jsme svými recenzemi ještě nikdy nedosáhli. Uherské Hradiště! Jasně, pár recenzí již máme ze sousedního Starého Města, ale odsud nikoli. Tak tedy premiérově odrýváme taje restaurace a Kozlovny pod názvem U hejtmana Šarovce, která se nachází naproti přes cestu od vyhlášeného rockového klubu Mír. Tam si to Los namířil se svým zahraničním šéfem na místní pivo a hovězí steaky a své hodnocení tentokrát pojmenoval Příběh steakové konkurence.

Počet recenzí celkem: 679


Napsali jsme před 10 lety ...

8.6.2014

Recenze hospody U Králů
Dnes tu máme pro vás opravdu specialitku. Nejenže se nám opět ozval RUMcajs, jehož letošní již druhá recenze je naplněním jeho ročního množství recenzí, koukaje na posledních 5 let pozpátku, ale navíc nám zrecenzoval hospodu, která už 3 roky marně čekala na svého hodnotitele. Jedná se o pajzl U Králů na Chvalčově, kam se popravdě mnoha z nám fakt nechce a jak je zřejmé z RUMcajsovi recenze, tak právem. (Tato hodně negativní recenze byla v mnoha ohledech velmi pravdivou výpovědí o tehdejších skutečnostech a tamních poměrech. I slova v jeho prognóze se ukázala jako správná a tak bylo divu, že hospoda fungovala ještě další tři roky, kdy ji někdy kolem roku 2017 definitivně uzavřeli, a od té doby objekt leží ladem. Díky této skutečnosti si tato hospoda našla své místo v naší kronice se svým Příběhem promarněného jména – pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 49/65

4.6.2024

U Vašinů, Křtomil
Díky našim porotcům Čivovi a Ozzymu jsme kdysi několikrát nahlédli i do této vesnické hospůdky v obci Křtomil. Ta se nacházala hned u hlavní cesty vedoucí z Bystřice p. H. na Přerov a její dny byly sečteny s příchodem covidu. Dnes je objekt přebudován na rodinné bydlení, takže k návratu do podoby pohostinství již nikdy nedojde.


Recenze: Na Florenci, Bystřice p. H.

2.6.2024 by Los
Podhostýnské hospody

Dnes vám přinášíme od Losa netradičně krátké hodnocení, které uskutečnil na samotný závěr svého nedávného tour de knajp po bystřickém maloměstě. I když jeho pobyt v tomto místě netrvala víc jak půl hodinky, přesto přináší své aktuální hodnocení, protože zdejší návštěva nebyla vůbec špatná, a tak by se o tom měla dozvědět širší veřejnost, aby se to tu nebáli někdy navštívit. Dnešní recenze má název Příběh zpožděného autobusu.

Počet recenzí celkem: 678


Napsali jsme před 10 lety ...

1.6.2014

Recenze hostince U Kratochvílů
Los při svých cyklotůrách po Bystřicko-Holešovsku neopomněl zastavit v hojně navštěvované hospodě v Dobroticích u cesty u zatáčky, kam se desítky lidí zastaví na místní vynikající zmrzlinu. I tu Los ochutnal, ale kromě ní si dal ještě místní pivko na košt, aby mohl příp. nemohl doporučit cyklistům a dalším projíždějícím zdejší občerstvovací zastávku. Mnozí již tuší, že se jedná o hospodu U Kratochvílů a jestli to tu stojí za to, to čtěte v dnešní Losově výjezdní recenzi. (Tahle hospoda prošla významnou interiérovou i exteriérovou proměnou; dnes se tedy již nejedná o obyčejnou nálevnu, ale nachází se zde plnohodnotná restaurace vyzývající okolo projíždějící na typickou českou kuchyni, kterou si můžete dát jak v kompletně přebudovaném interiéru, tak na prosklené zimní zahradě, tak i venku. Dosud jsme služby tohoto zrekonstruovaného podniku nevyzkoušeli, tedy kromě krátké zastávky na zmrzlinu, kterou tady mají stále nejlepší široko daleko – pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

31.5.2009

RECENZE KOLIBY ČECHER NA RUSAVĚ
Nevím, jestli jste četli Losovu recenzu na Penzion kolibu Čecher z roku 2006, ale pokud ne, přišli jste o jedno z nejhorších hodnocení v historii našich srnek. Od té doby došlo na Čecheru k výměně majitelů a tak Los neváhal a zašel tento podnik zrecenzovat znovu, aby se přesvědčil jestli změna provozovatele byla k lepšímu (k horšímu to už ani nešlo). Jak tedy dopadlo hodnocení dosud nejhůře hodnocené hospody na našich srnkách? Čtěte Losovu recenzi na Penzion Čecher nacházející se nad koupalištěm na Rusavě.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 48/65

28.5.2024

Bar Seven, Bystřice p. H.
Celonoční bar v budově po bývalé partiovce, na samotném okraji bystřického sídliště, fungoval určitě dobrých 20 let. S ohledem na to, že jiné celonoční podniky se odsud nacházely relativně daleko, tak jeho návštěvnost bývala i „ve tři ráno“ slušná. Bohužel, stabilní osazenstvo řídlo, nové nepřicházelo, a tak již před dobrými 10 lety došlo k definitivnímu ukončení provozu a aktuálně tady funguje kavárna.


Recenze: Penzion Jas Luhačovice

26.5.2024 by Los
Zlínské hospody

Penzion Jas kousek nad Luhačovickou přehradou sloužil dlouhá desetiletí až do zhruba roku 2011, kdy se to tu uzavřelo. Jaké bylo pak příjemné překvapení, že se zdejší prostory znovu otevřely veřejnosti v loňské letní sezóně 2023. Tehdy jsme to tu nestihli navštívit, a tak letos de facto jen pár týdnů po opětovném otevření jsme neváhali a navštívili zdejší restauraci. Nám osobně se zde líbilo, o tom žádná, ale prostě díky několika malých nedodělkům se obáváme, že zdejší popularita nebude růst do nijakých závratných výšin. Více si přečtěte v dnešní Losově recenzi nazvané Příběh malých detailů.

Počet recenzí celkem: 677


Napsali jsme před 10 lety ...

25.5.2014

Recenze penzionu Rondo
Minulý týden byla hodnocena jedna z mála bystřických restaurací a dnes tu máme další z nich, takže tím se jejich výčet pomalu uzavírá, minimálně se dostáváme do poloviny … Penzion Rondo je na našich srnkách recenzován již celkově podeváté, a tak se určitě dá s čím v minulosti srovnávat. Dnešní recenzi napsal a poslal Los, stejně jako vloni. O to více je překvapující, že hodnocení jednotlivých kritérií se oproti jeho recenzi z roku 2013 je mnohdy výrazně rozdílné. Nevěříte? Tak čtěte …


Napsali jsme před 15 lety!

24.5.2009

RECENZE PENZIONU RONDO
Tak jak recenzovanému podniku z minulého týdne vládnou Volkovi, tak dnešnímu zase vládnou Živní. Ano ano, Los se rozmlsal a s příchodem vyšších teplot neodolal a vyzkoušel si, jak chutná zachlastat vyšší střední třídě, kam se Los podívá opravdu jen ve výjimečných případech, kdy si z účtu vybere svůj minimální plat za úklid popelnic. Takže vzhůru dolů na čtení Losovy recenze na restauraci Rondo alias U Živných.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 47/65

21.5.2024

Hospůdka Na hřišti, Martinice
V letech 2013-2015 pro nás psala tato hospůdka krásný příběh plný přerovského Zubru 11, v příjemném prostředí vesnice, u fotbalového hřiště, za přítomnosti spousty štamgastů a hlavně paní provozní Zuzky. Holt, příběh se přestal psát po létě 2015, kdy to tu paní Zuzka opustila a o rok později jsme ze zdejšího kraje zvedli kotvy i my. Hospůdka nicméně funguje dodnes.


Recenze: Hostinec Horní Lhota

19.5.2024 by Los
Zlínské hospody

A opět se na našem webu setkáváme se zcela novou, dosud námi nepolíbenou, hospodou. Teda, tento hostinec v Horní Lhotě u Luhačovic určitě není nový, funguje zde desítky let, ale jak pro nás, tak pro naše čtenáře jde o úplně první setkání se zdejším provozem. Toho se ujal šéfredaktor Los společně s bývalým externím dopisovatelem Luťasem (jenž v letech 2018-2019 sepsal celkem 7 recenzí). S ohledem na fakt, že v době jejich návštěvy se tady sešla opravdu velká skupina místních obyvatel, tak Los nazval svou recenzi jako Příběh společenského místa.

Počet recenzí celkem: 676


Napsali jsme před 10 lety ...

18.5.2014

Recenze pizzabaru Angelo
V Bystřici je fakt málo solidních restauraček, takže lidi vyjíždějí do okolí např. do Brusného, do Osíčka, na Rusavu apod. Nicméně jednou z těch mála slušných (ve všech směrech) je určitě Pizzabar Angelo. Jaké to bylo pro nás překvapení, když jsme zjistili, že tato hospoda zde byla naposledy recenzována kdysi dávno pradávno v roce 2010! A tak neměl Los těžkou volbu, kam tentokrát zajít a díky němu se zde můžeme podívat nejen v rámci hodnocení, ale také díky několika fotkám, které dosud na našich srnkách chyběly. (Jak Angelo dopadlo, to asi mnozí ví - za dva roky po této recenzi byl provoz ve zdejších prostorách ukončen a přesunut do městského domu Sušil, kde pak po významném zdražení cen energií v roce 2022 byl ukončen definitivně. Aktuálně tedy funguje náhradní provoz Angello (s dvěma "L") v Pivnici ,,U Ryby", ale pizzu zde dostanete jen každý čtvrtek, a to jen buď na vyzvednutí nebo s dovozem - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

17.5.2009

RECENZE RESTAURACE HOTELU ŘÍKA
Los začíná vykukovat z bystřických luhů a hájů i mimo svůj obvyklý rajón, a tak se díky tomu můžeme podívat i do jiných než bystřických hospůdek a pajzlů. Tentokrát si vybral Hotel Říka, jemuž železnou rukou vládne klan Volků. (Oblíbenost restaurace v hotelu Říka je na našem webu zřejmá (byť ne vždycky hodnocení překročilo magickou hranici 4 bodů značící mimořádné kvality), o čemž svědčí fakt, že k dnešnímu dni máme na našem webu celkem 12 recenzí této hospody - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 46/65

14.5.2024

Renno Club, Bystřice p. H.
Tento noční klub byl vyhlášený svou nekonečnou otevírací dobou, všudypřítomnou tmou, hracími automaty u hajzlíků a příjemnou obsluhou. Naši porotu to tu sice nikdy nezaujalo, ale i tak je ho škoda. Uzavřeno v r. 2019 a dnes zde funguje Rosefish sport bar.


Recenze: Kapka Resort, Lhota u Vsetína

12.5.2024 by Los
Meziříčské hospody

Asi není na škodu někdy vyměnit pajzly, nádražky, bufety, občerstvení, pivnice a podobné nálevny za něco luxusnějšího. Tak vězte, že dnes se výjimečně do jedné takové restaurace pro vyšší střední třídu podíváme, a sice konkrétně do restaurace v multifunkční budově Kapka resortu, nacházejícího se u hlavní cesty ve Lhotě u Vsetína, de facto jen pár desítek metrů od Vsetína samotného. Los se sem vydal na celovíkendový relaxační pobyt a samozřejmě neopomněl zdejší restauraci podrobit kritickým okem; jak tedy tato restaurace dopadla, to si přečtěte v dnešní recenzi pojmenované Příběh přijatelného luxusu.

Počet recenzí celkem: 675


Napsali jsme před 15 lety!

10.5.2009

RECENZE CUKRÁRNY VENDULA
Kdyby na našich srnkách nebyla taková nouze o recenzenty, asi by se to nikdy nestalo. Ale už je to dnes venku. Přišla, viděla, zvítězila. Kdo? No Teta z Moravy, nový přírůstek mezi našimi recenzenty. Specialitkou Tety z Moravy ovšem nejsou hospody, ale kavárny, cukrárny atd. Dnes nám přistála její recenze na cukrárnu Vendula a my se ihned rozhodli změnit pořadí chystaných recenzí, jen abychom vás co nejdříve seznámili s tímto zajímavým počinem. (Teta z Moravy se následně zařadila mezi více než 20 dalších externích přispěvovatelů, kteří nám zaslali jeden jediný příspěvek a hotovo. Škoda, že neexistují fotky interiéru z té doby - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 45/65

7.5.2024

U kapličky, Rychlov
Tuhle pro nás vzdálenou hospodu naše porota moc nenavštěvovala, a tak jsme rádi, že alespoň kluci z Dřevohostic nám byli schopni zaslat tři recenze na náš web. Kromě toho se podařilo vyzpovídat tehdejšího vrchního Dýzu a tak díky těmto poznatkům vám můžeme přinést o této hospodě plnohodnotný, byť zaniklý, Příběh přílišné vzdálenosti.


Recenze: U Jakšíků, Lhota u Vsetína

5.5.2024 by Los
Meziříčské hospody

Třikrát hurá a sláva, máme tady historicky první recenzi ze Vsetína! No ne úplně, skončili jsme ve Lhotě u Vsetína, ale to nic nemění na tom, že jsme konečně otevřeli recenzentské brány i na Vsetínsku. Tato vesnice je známá v posledních letech hlavně díky resortu Kapka, což je vlastně obrovská multifunkční budova s hlavním lákadlem ledovou plochou, společně pak s hotelem, wellness, fitness a restaurací. My jsme ovšem byli taktéž věrni názvu našeho spolku a jali se vyhledat nejbližší pajzl, který by prošel naším hodnotitelským okem. A našli jsme, něco přes kilometr od zmíněné Kapky se nachází hostinec U Jakšíků, kam jsme zavítali po oba dva večery našeho pobytu. A nelitovali jsme ani vteřiny zde strávené, což odpovídá i Losovu velmi vysokému hodnocení. Proto čtěte jeho recenzi nazvanou Příběh držící pěny.

Počet recenzí celkem: 674


Napsali jsme před 15 lety!

3.5.2009

RECENZE PIZZABARU ANGELO
Je první neděle v měsíci a měla by se tu tudíž objevit výjezdní recenze. Bohužel, není tomu dnes tak, protože mimobystřičtí recenzenti jsou asi na Havaji a na recenze kašlou. Tak se pro dnešek musíte smířit s Losovou recenzí pizzerie na sídlišti Angelo. (Tato picérka na sídlišti je uzavřená již spousty let; následně byla snaha přesunout provoz do prostor městského domu Sušil, ale jak říká provozovatel Robert v reportáži na ČT, tak strmý nárůst cen energií byl pro něj smrtící. Aktuálně provoz Angello kooperuje v pivnici U Ryby a pizzu zde dostanete jen každý čtvrtek – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 44/65

30.4.2024

Na rožku, Bystřice p. H.
Dlouhá desetiletí fungovala tato hospoda i jako vývařovna pro dělníky z okolních fabrik, až se to tu po roce 2010 změnilo v čistokrevnou nálevnu, okořeněnou navíc nonstop vůní výherních automatů. Razantně se zde obměnila klientela a návštěvy do zdejších útrob již tolik nelákaly. Proto jsme nakonec vzali zavděk sousednímu supermarketu Lidl, který objekt v roce 2017 odkoupil, zboural a na jeho místě došlo k rozšíření parkoviště.


Recenze: Nová chata Tesák

28.4.2024 by Los
Podhostýnské hospody

Od vyhoření původní chaty Tesák v lednu 2022 se objevilo (a znovu zaniklo) hned několik náhradních provozů v okolních objektech. Věřte tomu nebo ne, ale aktuální stálý a dlouhodobý náhradní provoz v malé budově vedle vyhořelého místa je již čtvrtým náhradním provozem. Premiérové hodnocení má toto místo již za sebou, toho se ujal Los již v červenci 2023, takže nyní je na čase prověřit vývoj kvalit a nekvalit v čase. Proto čtěte aktuální Losovu recenzi, okořeněnou výstižnými komentáři dopisovatele Rotkadera, nazvanou Příběh náhradního provozu č. 4.

Počet recenzí celkem: 673


Napsali jsme před 10 lety ...

27.4.2014

Recenze hotelu Na Trojáku
Minulý týden jste měli možnost posoudit ne/kvality hospody na Trojáku, která se nachází u cesty u autobusové zastávky a tento týden můžete z Losovy recenze poprvé na našich srnkách posoudit, jak si na tom stojí restaurace patřící k hotelu Na Trojáku. Obě zmíněné hospody spadají pod jednoho provozovatele, nicméně jejich rozdílnost je doočíbijící, a to nejen prostředím, ale i poživatinami a pochutinami. (Hotelové restaurace nejsou mým oblíbeným místem, ale když na to přijde, tak pozvání tam neodmítnu. To samé se stalo i ono jaro roku 2014, kdy jsem sem premiérově zavítal v rámci jednoho z našich výletů směrem na Prženské paseky s panem Milanem, a určitě jsem udělal dobře, protože se mi zde líbilo. A to natolik, že od té doby jsem využil služeb jak této restaurace, tak dokonce i hotelu samotného, ještě několikrát – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 43/65

23.4.2024

Restaurace Sport, Holešov
V holešovském Sportcentru se po sportovním vyžití logicky dostavuje hlad a žízeň; a obojí uměla zahnat místní restaurace Sport, která svým hostům sloužila až do rekonstrukce budovy před pár lety. Od té doby musí sportovci vyhledávat občerstvení mimo areál jinde. Čtěte Příběh saunování.


Napsali jsme před 5 lety

21.4.2019

RECENZE PUORU VE ZLÍNĚ
Baťův areál ve Zlíně se zaplnil jak firmami, státními institucemi, tak restauracemi a hospodami. Jednou z nich je již vloni zrecenzovaný PUOR, kam tentokrát vkročil Los za doprovodu třech po pivu lačnících kumpánů. Předem objednaný stůl se ukázal jako výtečný nápad, protože v onen páteční večer tu bylo narváno, což svědčí o vysokých kvalitách této restaurace a pivnice, a Los tento předpoklad ve své recenzi jen potvrzuje. (Ano, a potvrzuji i to i dnes; i když pivnice tohoto megalomanského typu nemám rád (tzn. Kozlovny, Radegastovny apod.), tak zde se mi líbilo a líbí. asi je to tím, že podnik není přetechnizovaný a jde spíše o útulnou (byť velkou) hospodu, a ne o výstavku píp, rour, kádí a dalších strojů na výrobu piv – pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

20.4.2004

RECENZE RESTAURACE ZAHÁJENÉ
Los se opět rozepsal a zaslal nám recenzi hospody Zahájené. Nezapomeňte, že jaro už klepe na dveře – tato hospoda je proslulá zejména svou věhlasnou maxizahrádkou, na které stojí za to posedět a zpovzdálí sledovat obnažené děvy skotačící na nedalekém koupališti.


Napsali jsme před 15 lety!

19.4.2009

RECENZE HOSTINCE NA ROŽKU
Čiva se krátce po Ozzym vydal taktéž dobýt hospodu u Kovony, která bude zanedlouho sousedit s mega hyper supermarketem Lidl. Ano ano, Čiva se nám zastavil na nejedno do denní hospůdky Na rožku a zaslal nám svou recenzi doplněnou o celou řadu aktuálních fotografií. K překvapení ostatních porotců nás Čiva přesvědčil o faktu, že na rožku se chlastá rok od roku lépe a lépe, což je zřejmé také z jeho výrazně pozitivní recenze. (V tomto roce tato hospůdka vykazovala ještě známky typické české pivnice, s příjemným interiérem a kvalitními službami, tak, jak si ji pamatujeme z dob 20. století. Zmíněný Lidl následně objekt vykoupil a zboural, takže v místech, kde tehdy Čiva seděl a poípíjel, stojí dnes auta – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 42/65

16.4.2024

U tří šutrů, Bystřice p. H.
Krátkou éru pohostinství v budově vedle bystřické hasičské zbrojnice započal bar „U supa“ na přelomu tisíciletí, v roce 2003 fungující pod názvem „Na Kamenci“, ale od roku 2004 až do trvalého uzavření v roce 2010 pod nejvíce profláklým názvem „U tří šutrů“. A právě na tento poslední provoz se podíváme v dnešní dílu kroniky i zaniklém Příběhu zlatomládežnického doupěte.


Napsali jsme před 20 lety!!!

16.4.2004

RECENZE HOSPŮDKY U KRBU
Naše další recenze je pro změnu od Rumcajse. Ve svém příspěvku popisuje své dojmy z nedávné návštěvy hostince U Krbu, dříve spíš známého pod označením „Bistro Z“.“ (Jednalo se a navždy bude jednat o unikátní jedinečnou a jedinou recenzi tohoto provozu pod názvem U krbu, o to jsou slova v daném Rumcajsově hodnocení z dnešního pohledu cennější a foto (byť jedno jediné) raritnější. Pod tímto názvem vydržela tato restauračka do roku 2008, kdy se to tu pak přeměnilo v sázkařskou pivnici Tipsport bar. I ta už je k dnešnímu dni zavřená a kompletní výčet nám známých fakt o tomto místě najdete v Příběhu Františka Tugendlieba, který byl součástí 36. kapitoly Kroniky podhostýnských pohostinství – pozn. red.).


Napsali jsme před 20 lety!!!

15.4.2004

RECENZE LÁZEŇSKÉ KOLIBY
Tentokrát vám přinášíme opravdovou lahůdku, recenzi Lázeňské koliby pro rok 2004, v Losově podání. Pro úplnost dodáváme, že se Los stává nejnovějším členem naší poroty, přestože o něm vůbec nic nevíme – teda až na to, že nemá foťák. (Tak a je to tady, dnes slavím na webu pajzly.cz 20. narozeniny svého působení. Recenze na Lázeňskou kolibu byla opravdu ta první, kterou jsem tehdy sepsal (byť o několik týdnů dříve než byla ve skutečnosti zveřejněna), a která započala mou dodnes trvající „kariéru“ – pozn. red.). PS: historie této restaurace byla se objevila v 7. kapitole naší Kroniky, a ti kdož mají zájem se o ní dozvědět něco více, nechť si přečtou Příběh rodinného krbu.


Recenze: Pivnice U Ryby, Bystřice p. H.

14.4.2024 by Los
Bystřické hospody

Není už dávno běžné, abychom na své rodné hroudě v Bystřici p. H. objevili zcela novou hospodu, která doposud neprošla naším hodnocením. Ale občas se zázraky stávají a tak je tomu i dnes. Jasně, nejde o úplně nový objekt, v těchto prostorách do roku 2019 fungovala restaurace U Luďka, ale dnešní provoz ji nepřipomíná ani zdaleka. Proto se pohodlně usaďte a vychutnejte si premiérovou recenzi pivnice U Ryby, která zde plně vládne přes víkend, nicméně přes všední dny zde úspěšně alternuje s náhradním provozem pizzabaru Angello.

Počet recenzí celkem: 672


Napsali jsme před 5 lety

14.4.2019

RECENZE RALLY BARU VE VIZOVICÍCH
Los se opět vydal do Vizovic a byť jeho recenzentské kroky měly původně vést do úplně jiné hospody, tak nakonec vsadil na jistotu a zašel do pivnice Rally bar, kde se dobře napojil již vloni. A letos byl jeho zážitek ještě povýšen na vyšší level, čímž chceme říci, že to tu fakt stojí za to. (Covidové restrikce se nevyhnuly ani této hospodě, která je trvale uzavřená, a žádné náznaky obnovy se nekonají - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

13.4.2014

Recenze Dodo Pubu na náměstí
RUMcajs není zrovna moc aktivní, ale v posledních letech standardně udržuje frekvenci v intervalu jedné až dvou recenzí za rok. Tato chvíle v roce 2014 přišla právě nyní a tak si můžeme přečíst aktuální recenzi na Dodo Pub, nacházející se v samém srdci Bystřice u náměstí, a postupně se, se vzrůstajícími teplotami, rozšiřující i na chodník před hospodu. (Výše uvedené o RUMcajsovi již bohužel neplatí; RUMcajs přestal na náš web přispívat v roce 2017, a poté co se rozešel se svou Mankou, tak kdoví, zdali se k povinnostem porotce ještě někdy vrátí. Nicméně jeho zásluhy jako zakladatele našeho webu jsou neoddiskutovatelné, a proto v naší stálé porotě i přes neaktivitu zůstane navěky - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

12.4.2009

RECENZE HOSTINCE NA TROJÁKU
Los jel zase lyžovat, je to magor, furt kdesi lítá po bílých planinách nahoru dolů, mno, každý svého (ne)štěstí strůjcem. Ale díky tomuto lítání nám donesl skvělou recenzi plnou aktuálních fotek, a to na hospodu, která doposaváď nebyla na našich srnkách zrecenzovaná (a jakože už jich moc nezrecenzovaných není). Jedná se o hostinec Na Trojáku. Aby se nenechal Los zahanbit Čivou, tak nám taktéž servíruje docela obsáhlou recenzi, plnou zajímavostí a postřehů. Jak se teda chlastá v lyžařském středisku? Kdo to chce vědět, tak má možnost si to přečíst v Losově nejnovější recenzi. (Zajímavé, jak se názory a preference člověka v čase mění; to co mě přišlo na prostředí v roce 2009 odpudivé a nezáživné, tak dnes naopak vychvaluji a preferuji. Takže tehdejší hodně podprůměrné hodnocení prostředí bych dnes vynesl do nebes a zavedl speciální hodnocení nad 5 bodů. Ale co, každé období má své pro a proti a nejinak tomu je i v tomto případě - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 41/60

9.4.2024

Pivnice Jednota, Jankovice
Neočekávané akce byly, jsou a vždy budou ty nejlepší, na které pak vzpomínáme ještě dlouho poté. Nejinak tomu bylo v roce 2007, kdy se Čiva se svými kumpány (z Přerova!) vydali do hospody (v Jankovicích!) pod názvem Jednota. Kromě letitých zážitků pak přinesli našim čtenářům jedinečnou (a taky tedy bohužel jedinou) recenzi této vesnické pivnice. A díky tomu, že hospoda již nefunguje (a nikdy fungovat nebude), tak jedině díky tomu máme možnost i dnes nasát zdejší atmosféru.


Napsali jsme před 10 lety ...

6.4.2014

Recenze motelu Zátopek
Kdo někdy projížděl vesnicemi Hošťálková a Ratiboř, tak určitě ví, jak je důležité mít pevné nervy, než se těmito nekonečnými dědinami prokousáte z jednoho konce na druhý. A přesně v místě, kde jedna dědina končí a druhá začíná, stojí motel Zátopek, který láká na domácí kuchyni a sportovní vyžití v podobě přilehlých tenisových kurtů. Los se sem vydal po tůře na Pržácích a tak si můžeme přečíst historicky první recenzi na tuto hospodu. (Jak mnozí víte, motek Zátopek zaniknul v roce 2019 a na jeho místě byl po zevrubné rekonstrukci otevřen moderní penzion Hora. A tak po právu tento zaniklý provoz dostal do naší kroniky, kde jsme letos na konci ledna v rámci 31. kapitoly odvyprávěli i jeho zaniklý příběh vtipného vrchního – pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

5.4.2009

RECENZE BARU EVROPA V PŘEROVĚ
Věčný študák Čiva má pár zkušeností s návštěvami hospod v okolí busových či vlakových nádraží. Dnešek nebude výjimkou, protože se Čiva odhodlal navštívit a pro vás zrecenzovat přerovskou putyku s názvem Bar Evropa, nacházející se kousek od obou nádraží. Podle jeho recenze se tam musí nejen Přerovákům docela dobře chlastat, takže proto doporučujeme přečtení jeho opravdu hodně rozsáhlé recenze, doplněné o řadu zajímavých fotografií.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 40/60

2.4.2024

Rusavské pohostinské rozcestníky
Dnešní jubilejní 40. kapitola této kroniky je opět odlišná od ostatních příběhů; před týdnem jsme se objevili na Rusavě (anebo v Rusavě, jak kdo chce) a představili si historii zaniklého hostince „Na rozcestí“. A tak ještě chvíli na Rusavě zůstaneme a dnes si kompletně sesumírujme, jak na tom tady jsou co se týče pohostinských zařízení, protože tato obec je hlavně turistickým rájem pro rekreační pobyty, a to v zásadě celoročně, tak to by bylo, aby tady hospod jak much nebylo.


Recenze: Minipivovar Parník, Přerov

31.3.2024 by Čiva
Přerovské hospody

Opět se vrátíme do samotného Přerova, kde se nachází známý pivovar Zubr. Ale kromě této velkovýrobny se ve zdejším městě nachází několik dalších menších pivovarů. Jeden z nich se nachází pár desítek metrů od autobusového nádraží, schovaný za hypersuper marketem Albert a jmenuje se Parník. Tato restaurace byla na našem webu již jednou ohodnocená, a to v lednu 2016, a tehdy si odnesla vysoké hodnocení, takže to dnešní, dokonce ještě vyšší, tedy není výjimkou, ale pravidlem, bravo!

Počet recenzí celkem: 671


Napsali jsme před 10 lety ...

30.3.2014

Recenze restaurace penzionu Brusénka
Los před pár týdny nahlásil hotel Říka jako kandidáta na hospodu roku 2014. Nyní si otevřeně řekněme, že to bylo prohlášení předčasné a v tuto chvíli již neplatí. Dnes tu pro vás máme opravdového, nefalšovaného kandidáta na nejlepší hospodu roku 2014, která se sice nenachází přímo v Bystřici, ale jen pár kilometrů vedle v dědince Brusné a odtud tedy i název tohoto skvělého podniku Brusénka. Los se zde objevil letos hned několikrát, protože tomu nechtěl věřit, jak skvělé to tu je, ale nakonec ho to tu natolik přesvědčilo, že už pak neváhal a zaslal nám obsáhlou a všemi směry chválu pějící recenzi. Zajímavé je, že nekolik je tento podnik dle Losa výtečný, tak dosud na našich srnkách recenzován nebyl. Nu podívejme, to je raketový vstup na recenzentské pole, první recenze, první místo, nu proč ne...


Napsali jsme před 15 lety!

29.3.2009

RECENZE RESTAURACE U KRAJCARA
Amio nebylo zrecenzováno už skoro čtyry roky. Od těch dob změnila tato restaurace jednak majitele a jednak název. Los se sem vypravil zjistit po tak dlouhé době, jestli stojí tento podnik poctít svou návštěvou či nikoliv. Z jeho recenze vyplývá spíš to druhé. Pro více info čtěte dnešní recenzi na restauraci U Krajcara. (Před necelými 14 dny jsme tento provoz zmiňovali v 38. kapitole naší Kroniky a dnes jsme opět zde; první hodnocení této restaurace pod novým majitelem i názvem U Krajcara nedopadlo zrovna dobře a v dalších letech to nebylo o moc lepší. Mno, dnes už je to jedno, podnik je od covidu zavřený, resp. přebudovaný do pizzerie Kabone – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 39/60

26.3.2024

Na rozcestí, Rusava
Po příjezdu do obce Rusava na prvním rozcestí byly hospody dvě, Na rozcestí a Obecní dům. Ta druhá funguje úspěšně do dnešních dní, ta první bohužel zanikla, a to již před covidem; a o té je tedy dnešní Příběh rusavského rozcestí.


Napsali jsme před 20 lety!!!

26.3.2004

RECENZE HOSPODY BÍLÁ HORA
S téměř měsíčním zpožděním nám zaslal Pivoj své hodnocení hospody s našim interním označením Bílá hora mezi některými Bystřičany známé spíš pod názvem „Udírna“. Pokud jste alespoň trochu zvědaví a zajímá vás, co se v této hospodě od naší poslední recenze změnilo, jste na tom správném místě. (Pro neznalé, jde o hospůdku „U Icely“ nacházející se uprostřed bystřického sídliště, naproti bývalému provoz pizzabaru Angelo (dnes firma Dobrý textil). Zajímavé na této recenzi snad je to, že se jedná o úplně poslední recenzi pod vedením původních porotců; už za měsíc nastala éra Losa trvající dodnes – pozn. red.).


Recenze: Pivnice Sokolovna, Bystřice p. H.

24.3.2024 by Los
Bystřické hospody

Povinnou zastávku při bystřické tour de knajp byla legenda všech legend, pivnice Sokolovna, nacházející se zboku olbřímí budovy patřící místnímu Sokolu. Zde chodívali již naši dědové i otcové, nejinak je tomu u nás a věříme tomu, že zde budou další naše generace v návštěvách pokračovat. A proč by taky ne, když zdejší pivo je to nejlepší široko daleko a genius loci opravdové hospody násobí zdejší atmosféru. Los v dnešní recenzi udělil Sokolce skoro plné hodnocení, takže neváhejte a čtěte jeho recenzi.

Počet recenzí celkem: 670


Napsali jsme před 5 lety

24.3.2019

RECENZE HOSPŮDKY MOŠTÁRNA V NEUBUZI
Zima nám venku již asi definitivně skončila, ale ještě jednou si ji připomeneme zimní Losovou recenzí hospůdky Moštárna, nacházející se u fotbalového hřiště na kraji obce Neubuz u Slušovic. V loňském roce zdejší venkovní zahrádku Los s Luťasem pravidelně navštěvovali v rámci svých cyklovýletů, ale tentokrát se zde objevili za třeskutých mrazů, aby si užili i vnitřek hospody a nasáli tak komplexní atmosféru. A že se jim líbilo i vevnitř, to Los potvrzuje v dnešní recenzi. (Kolem této hospůdky již ani moje ani Luťasovy kroky již pár lete nevedou a s největší pravděpodobností ani nepovedou, takže další recenze od nás dvou asi moc nehrozí. A je to určitě škoda, protože zdejší prostředí i pohostinnost určitě za návštěvu stojí - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

23.3.2014

Recenze hostince Na rožku
Čiva se opět odvážil do těch nejhorších hospodských zákoutí z těch nejhorších a z těchto odvážných cest vám přinášíme další recenzi. Dnes je to recenze na hospodu u Lidlu Na rožku, která v dobách minulých byla oblíbeným podnikem místních dělníků, ve které trávili jak svačinové, tak obědové i odpolední pauzy; bohužel, minulý čas je zde na místě; více v Čivově recenzi. (Po zdejší hospodě, ba co víc, po zdejším objektu se doslova a do písmene slehla zem; ano, objekt byl zbourán a na tomto místě dnes parkují auta u zmíněného Lidlu – pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

22.3.2009

RECENZE PIVNICE U HANUŠA
Los se nějak letos rozchlastal, aji rozepsal. Dneska má pro vás recenzu nejčastěji recenzované hospody v historii našich srnek; věřte nevěřte, ale je to fakticky už sedmá recenza pajzlu U Hanuša. (Fotbalová pivnice zanikla před mnoha a mnoha lety a byť se naše hodnocení zpočátku nešplhala do nějakých závratných výšin, tak postupem času se tato hospoda stala skvělým místem pro naše pivní radovánky. Její kompletní historii (alespoň z pohledu našeho webu) si můžete přečíst v jejím zaniklém příběhu – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 38/60

19.3.2024

Amio alias U Krajcara, Bystřice p. H.
Restaurace "Amio", to byl na Podhostýnsku velký pojem v 90. letech 20. století na restauračním poli, a nejinak tomu bylo i v nultých letech tohoto tisíciletí. Bohužel, majetkové poměry tomu chtěly jinak a tak se to tu v cca roce 2008 převtělilo do restaurace "U Krajcara", které se (alespoň ne u nás) už takové dobré pověsti nedostalo. Ať už to bylo jakkoli, jedno je jasné - definitivně uzavřeno ještě před covidem. A tak nám zbývají jen vzpomínky, které jsme přenesli do našeho zaníklého Příběhu Amia.


Recenze: Pivnice Mlýn, Přerov

17.3.2024 by Čiva
Přerovské hospody

Na hodnocení přerovských hospod jsme zapomněli na dlouhých více než 5 let, ale naštěstí se snad začíná blýskat na lepší časy; náš porotce Čiva začíná opět navštěvovat svou rodnou hroudu a tak se recenze pohostinství z oblasti Přerovska začínají množit. Což je dobře, protože se ukazuje, že ne vše je v Přerově v pořádku; dnes zhodnocená pivnice Mlýn totiž nemile překvapila některými znaky nekvalit, což je docela neblahé zjištění. Mno, snad se jednalo pouze o výjimku a ne pravidlo, ale pro dnešek si tato pivnice odnesla jen zcela průměrné hodnocení.

Počet recenzí celkem: 669


Napsali jsme před 5 lety

17.3.2019

RECENZE RESTAURACE ŘÍKA NA CHVALČOVĚ
Jakmile vysvitne sluníčko a ptáci začnou zpívat, tak Los vylézá ze svého brlohu a hledá si hned cestičky skrze Hostýnské hory a lesy. Dnes mu na jeho výletě dělali společnost Rotkader s Pítkečem, a že šlo o výlet více než úspěšný, to dokládá i dnešní recenze na restauraci v hotelu Říka, což je hned první stavení na Chvalčově poté, co se směrem z Tesáku vynoříte z lesa. Jde o jedinou chvalčovskou restauraci, ale i tak velmi kvalitní. Návštěvu zde doporučujeme a důvody si přečtěte v dnešní Losovo Rotkaderově rozsáhlé dvojrecenzi. (Tahle retro postsocialistická restaurace v rodinném hotelu Říka na samotném cípu Chvalčova směrem na Tesák je jednoznačně stálice s nezaměnitelnou kouzelnou atmosférou, kterou chodím nasát pravidelně. Však k dnešnímu dni čítá počet recenzí již počet 12 a jsem přesvědčen o tom, že ještě jednou tolik recenzí v budoucnu přibude, alespoň pokud bude zdraví sloužit jak mně tak zdejšímu provozu - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

16.3.2014

Recenze penzionu Ovčárna na Hostýně
Na Hostýně je restaurací „něúrekom“, jak říkají naši bratia Slováci; Poutní dům, Poutní dům 2, U Madony a hlavně pak dnes Losem recenzovaná Ovčárna. Tato hospoda, respektive penzion, protože se tady opravdu dá přespat, se nachází kousek od zastávky autobusu směrem z kopce. Zároveň byla nejlépe hodnocenou hospodou roku 2010, takže toto jsou reference samy o sobě ty nejlepší. A dnes vám Los ve své recenzi dokáže, že kvality zůstávají…


Napsali jsme před 15 lety!

15.3.2009

RECENZE SOKOLOVNY
Sokolka je pojem, pro mnohé generace je to stálice mezi bystřickými hospodami. Také proto se sem naše porota ráda stavuje na pivko, a také proto tu máme dnes již šestou recenzi za doby existence našich srnek. Tentokrát se hodnocení ujal Los, který Sokolku zrecenzoval pro letošní rok. (No věřte tomu nebo ne, ale na Sokolce jsem se po více než 10 letech vyskytnul pře pár týdny znovu a již příští víkend se můžete těšit na aktuální hodnocení zdejší kvalit – pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 37/60

12.3.2024

Penzion Corone, Chvalčov
Provoz této velikánské restaurace v objektu u cesty na Chvalčově byl opravdu krátkodobý, odhadem tak dva-tři roky, ale i tak se nám poštěstilo to zde navštívit, a tak vám můžeme přinést plnohodnotný, byť zaniklý, Příběh nenaplněného očekávání.


Recenze: Zahájené, Bystřice p. H.

10.3.2024 by Los
Bystřické hospody

Na procházku po bystřických knajpách jsme se vydali po zhruba deseti, možná i více letech, a dané sobotní odpoledne opravdu stálo za to, podívat se do míst, kde jsme vysedávali už od dob čerstvé plnoletosti pak po několik desetiletí. Jako první jsme míjeli legendární hospodu Zahájené, která je proslulá hlavně v letních měsících svou nádhernou letní megazahrádkou v sousedství místního koupaliště, krytou korunami letitých kaštanů. Jak se ovšem žije a pije v Zahájce v zimě, uvnitř? To si přečtete v aktuální Losově recenzi.

Počet recenzí celkem: 668


Napsali jsme před 10 lety ...

9.3.2014

Recenze chaty Tesák na Tesáku
Na Tesák se nemálo členů naší poroty pravidelně vrací, kde buď začíná nebo končí jejich tůristické úsilí. Proto jsme byli zvědaví, jak to tam pro letošní rok vypadá, protože jaro už klepe nezvratitelně na dveře a tento podnik bude hojně navštěvován. Hodnocení protentokrát ujal Čiva, který vám dnes přináší recenzi na restauraci Tesák. Zajímavostí této recenze je, že se jedná o jubilejní 200. bystřickou recenzi! (Tehdejší návštěva nedopadla právě dobře, spojilo se totiž hned několik negativ najednou. Zaprvé hajzlíky ještě nebyly zcela zrekonstruované a tak zdejší vzduch byl opravdu k poblití. A unavená neochotná obsluha to pak dorazila, takže Čiva hodnotil nezvykle průměrně. Naštěstí to nebylo pravidlem, ale jen výjimkou. Zdejší služby po vyhoření v lednu 2022 pak můžeme dostávat i nadále ve vedlejším náhradním provozu, kde je naštěstí vše v pořádku (moje aktuální recenze bude následovat v řádech pár týdnů) - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

8.3.2009

RECENZE BARU ČERNÁ HORA
Ozzy je odvážlivec, jinak to ani není možné, že se odvážil dovnitř jednoho z největších pajzlů v Bystřici a širokém okolí, a sice do Baru Černá Hora. Ale jakožto člena poroty ho tam donutily recenzentské povinnosti, takže budiž mu za jeho recenzi dík. (Koncem 90. let a na přelomu tisíciletí se jednalo o jednu z nejvíce navštěvovaných hospod s neomezenou otevírací dobou a neomezenou kapacitou, kdy se i ve tři ráno stálo u baru v několika řadách. Od nového tisíciletí to začal provozovat majitel budovy na vlastní triko a šlo to do kopru a to tak, že to zde bylo uzavřeno ještě dávno před covidem. Celou historii zdejšího místa si můžete přečíst v Příběhu zamřížovaného vstupu - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 36/60

4.3.2024

Tipsport bar, Bystřice p. H.
V 90. letech to zde byl "Z club" bar, po přelomu tisíciletí hospůdka "U krbu", a až někdy v roce 2008 to zde bylo na dobrou dekádu změněno na sázkařskou pseudohospodu "Tipsport bar". Já to zde navštěvoval jen a pouze při návštěvách pana Františka Tugendlieba, kterému jsem tehdy tvořil webové stránky, ale ostatní porotci se činili více a sepsali ze zdejších návštěv nemálo recenzí. Celý příběh si můžete přečíst ZDE.


Napsali jsme před 5 lety

3.3.2019

RECENZE MINIPIVOVARU „ČERNÝ OREL“ V KROMĚŘÍŽI
Los se po dlouhé době objevil v Kroměříži a tak si nenechal ujít pozvání do místního minipivovaru Černý orel, který se nachází v horní části hlavního kroměřížského náměstí. Recenze na tento podnik jsou na našich stránkách víceméně rozporuplné, někomu zdejší pivko chutnalo, někomu ne. Je jasné, že každý má své chutě, a tak se Los těšil, že ochutná, a přikloní se buď na stranu chválitelů anebo na stranu kritiků. Jak to tedy dopadlo, to vše je v dnešní recenzi ke čtení.


Napsali jsme před 10 lety ...

2.3.2014

Recenze Retro baru v Holešově
Když Los v roce 2005 zavedl sekci Výjezdní recenze, tak jednou z historicky prvních výjezdních recenzí, čili recenzí hospod z měst mimo Bystřici p. H., byla recenze na „Retro“ bar v nedalekém Holešově. Od té doby už bylo vypito nemálo piv, ale Los na tuto hospodu nezapomněl a po neuvěřitelných devíti letech se sem vrátil a tuto knajpu zhodnotil. Jak se tedy pije v holešovském baru Retro se dnes dozvíte v Losově recenzi, doplněné o pár interiérových fotografií. (V tomto roce 2014 se majitel budovy Tomáš vrátil za výčepní pult, aby pozvedl dávnou slávu svého baru, který pod nájemcem začal uvadat. Úroveň sice pozvedl, ale ani to s ohledem na okolní konkurenci nestačilo, a tak bar za rok dva skončil opět v rukách dalšího nájemce. Ale i tak, jak asi mnozí víte, Retro bar je již dávnou minulostí a zdejší prostory jsou přebudovány na průmyslové účely - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!

1.3.2009

RECENZE NOVÉ HOSPODY „U ŠICÁKA“
Naproti v současné době rekonstruovaném Baru 8 vyrostla vloni nová hospoda, které někdo říká U Šicáka podle jména majitele, jiní zase „Ytong“ kvůli matrijálu, který byl na výstavbu použit ve větším než malém množství. Ať už je pravda takové nebo onaká, představujeme vám dnes historicky první recenzi této hospody, které se ujal náš šéfredaktor Los. Jak se teda chlastá v novém? Mrkněte na Losovu recenzi a posuďte sami. Bystřejší již asi tuší, že zdejšímu provozu se říká Las Vegas II a jde o nálevnu na křižovatce "U Benetkového", hned naproti nočnímu baru "Bingo". Věřte nebo ne, ale minulou sobotu jsme stáli před touto hospodou, že ji zrecenzujeme, ale nabídka radegastových tekutin nás odradila a tak se tedy můžete těšit na recenze jiných bystřických hospod, tuto ovšem vyjímaje - pozn. red.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 35/60

27.2.2024

Destino, Bílavsko
V Bílavsku byly kdysi dávno hospody dvě, jedna tzv. obecní v přízemí Obecního úřadu, druhá pak hned u hlavní cesty vedoucí mezi Bystřicí p. H. a Holešovem. Zde se vystřídalo několik provozů, ale my si pamatujeme jen ten poslední pod názvem Destino. Dnes už je Bílavsko bez hospod a tak jsme příběh zdejší zaniklé hospody nazvali Příběh smutných mužů.


Recenze: U Babek, Stará Ves n. O.

25.2.2024 by Pavluscha
Vzdálené hospody

Další recenze ze severní Moravy od našeho externího dopisovatele Pavluschi. Tentokrát se podíváme na předměstí Ostravy, konkrétně do vesničky jihozápadně od ní, a to Staré Vsi nad Ondřejnicí, kam v rámci svého výletu zavítal do hospůdky U Babek (někde také nesoucí přídomek „pizzerie“).

Počet recenzí celkem: 667


REPORTÁŽ V ČT1

23.2.2024

Události v regionech
Nádražních restaurací ubývá.


Napsali jsme před 10 lety ...

23.2.2014

Recenze hotelu Říka na Chvalčově
Když si pročteme historické recenze na dnes recenzovaný podnik, tak zjistíme, že Los je asi jediný, kdo hotel Říka navštěvuje, protože jinak si nedovedeme vysvětlit, jak je možné, že je toto již jeho 6. recenze této knajpy v řadě! De facto tuto hospodu recenzoval kromě něj jen a pouze Myšák, a to už někdy v pravěku v roce 2005. Naposledy byla tato hospoda recenzována v roce 2011 a to je dost dlouhá doba na to se tu opět podívat, takže pojďme na dnešní Losovu dlouhatánskou vševypovídající recenzi. (K dnešnímu dni se chlubíme již 12 recenzemi této hotelové restaurace a s ohledem na naši oblíbenost zdejšího místa toto číslo určitě není konečné - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 34/60

20.2.2024

Formanka, Bystřice p. H.
Až v této 34. kapitole se dostáváme k úplnému prvopočátku, a sice k úplně prvnímu, premiérovému, příběhu o zaniklé hospodě, který vznikl z pera Losa někdy v polovině roku 2019. Jelikož byl Los s výsledkem spokojen, tak jen díky tomu vzniklo několik desítek dalších příběhů, které jsou součástí této kroniky. A tak tedy prostřednictvím Příběhu prvního příběhu nahlédněme do dávno zapomenuté, ale v 90. letech 20. století hojně proslulé, pivnice "Formanka", která se nacházela v bočních prostorách bývalého hotelu "Podhoran" na náměstí v Bystřici p. H.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 33/60

13.2.2024

Pod Skálou, Bystřice p. H.-Rychlov
V těchto místech na samotném chvostu bystřické čtvrti Rychlov směrem na Přerov se pohostinství střídala rychlostí blesku a ani si netroufáme spočítat, kolik provozů zde ve skutečnosti fungovalo. Ale v jednom roce to víme; v roce 2014 jsme odsud zaznamenali pro náš web hned dvě recenze s docela nadprůměrným hodnocením. O to více nás překvapilo, když se provoz pod názvem hospůdka anebo restaurace Pod Skálou po necelých 7 měsících uzavřela. Následující provozy jsme již nesledovali, ale jejich životnost byla podobně jepičí jako ten z roku 2014. I proto jsme zaniklý příběh této hospody nazvali Příběh zakleté hospody.


Recenze: Base Camp, Přerov

11.2.2024 by Čiva
Přerovské hospody

Na přerovské hospody tak nějak zapomínáme, a nebýt mimořádné loňské recenze na Baštu U Dokládalů, tak vězte, že poslední hodnocení přerovské putyky bylo až z roku 2019. Tímto hodnocením tedy aspoň trochu napravujeme naši reputaci pro opomíjenou oblast Přerovska, a přinášíme Čivovu recenzi na hospodu Base Camp, nacházející se v samotné centru Přerova, vedle kostela Sv. Cyrila a Metoděje, kousek od Žerotínova náměstí.

Počet recenzí celkem: 666


Napsali jsme před 5 lety

10.2.2019

Moravská jídelna Avion, Kroměříž
Před 3,5 lety našel Los na kroměřížském náměstí typickou nádražku a rozplýval se nad atmosférou i pochutinami v ní. Aktuálně se zde objevil Myšák, který taktéž obdivoval její nabídku. Ano, doposud stále ještě funguje Moravská jídelna Avion na kroměřížském hlavním náměstí, obklopena jedním hotelem vedle druhého, a doposud bojující svou skromností proti luxusu okolních reastaurací a náleven. Jak dlouho to ještě vydrží, to nám není známo, ale dokud funguje, určitě stojí za to ji navštívit. Jakmile se na jejím místě totiž vyskytne fast food či jiné stereotypní zařízení, pak už bude pozdě nasát nostalgickou atmosféru dob nedávno minulých. (A jídelna funguje skvěle do dnešních dní. Do roku 2019 jsme si nedokázali vůbec představit, že tento typ stravovacího podniku by mohl jakkoli konkurovat a přežít v sousedství desítek luxusnějších restaurací v centru Kroměříže. Ale nyní po covidu vidíme, že nejenže může, ale dokonce že podobné jídelny vznikají i v dalších městech jako houby po dešti. Holt covid výrazně změnil preference návštěvníků, a my samozřejmě všem, nejen Avionu, přejeme do budoucna jen "samá pozitiva a sociální jistoty" - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 32/60

6.2.2024

Stánek U Madony, Sv. Hostýn
Stánků je na Sv. Hostýně několik desítek po obou stranách schodiště vedoucího k bazilice a jejich zaměření je opravdu všeho druhu. Najde se mezi nimi i několik čistokrevných občerstvení a jedním z nich bylo i to zvané U Madony. Toto bylo provozováno paní Madonou v letech 1998 až 2018 a specifikem byla netradiční otevírací doba „od rána do večera“. Bohužel, paní Madona se odebrala na zasloužený důvod, a noví nájemci již ctí tradiční hostýnskou otevírací dobu „od příjezdu prvního a odjezdu posledního autobusu“, takže příběh věčně otevřených dveří je opravdu již minulostí. Dnešní kapitola je okořeněna o čerstvě získané informace přímo od paní Madony, takže čtenáři jsou schopni nahlédnout i do dosud neznámého pozadí zdejšího provozu.


Recenze: Hotel Säntis, Komorní Lhotka

4.2.2024 by Pavluscha
Vzdálené hospody

A máme tu opět po delší době hodnocení hospody, která je od rodné podhostýnské hroudy trochu dál, konkrétně na samém severním cípu CHKO Beskydy, místopisně ve středu mezi Frýdkem-Místkem na západ a Třincem na východ, kterou nám přinesl externí dopisovatel Pavluscha, pocházející práv z těchto severních oblastí. Tato část Beskyd není dosud turisty přelidněna, což jsou právě místa, které Pavluscha vyhledává, a tak přijměte tedy pozvání do restaurace hotelu Säntis v dědince nazvané Komorní Lhotka.

Počet recenzí celkem: 665


Napsali jsme před 5 lety

3.2.2019

Nádražní bufet, Hulín
Po kritické recenzi zlínského bufetu je tu Luťas znovu, a jak je vidět, tak i po předchozí špatné zkušenosti na nádražky nezanevřel. Tentokrát si vzal na paškál „domácí“ nádražní Bufet, který v jeho hodnocení docela obstál. Na hulínském nádraží se nicméně nachází i vyhlášené občerstvení Mašinka, a tak se tamní bufáč musí snažit, aby přežil. A jestli se mu to daří nebo ne, to vám napoví Luťas ve své dnešní recenzi.


Napsali jsme před 10 lety ...

2.2.2014

Recenze Farmy v Brně
Dnes slaví naše srnky malý svátek, protože nám po celých čtyřech letech zaslal recenzi náš specialista na výjezdní recenze Myšák. Žije, a to je to nejpodstatnější! Díky němu máme dnes možnost poznat, jak se chlastá v Brně, konkrétně v restauračce zvané  Farma. Kdo navštíví Brno, měl by navštívit i tuto knajpu, když už ne kvůli hodnocení, tak určitě kvůli exotickému pivu, které se tu čepuje, a které tady v okolí prostě nikde nenajdete! Jinak se jedná již o druhou recenzi této hospody na našich srnkách, ta první je z pradávného roku 2006, takže určitě stojí za to si přečíst i ji a porovnat rozdíly... (Tato restaurace se stále těší dobrému zdraví, což můžete posoudit z jejich Facebooku - pozn. red.)


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 31/60

30.1.2024

Motel Zátopek, Ratiboř
Restaurace motelu Zátopek s teplým jídlem nejvíce připomínala turistickou občerstvovnu a venkovskou pivnici než motelovou restauraci. A díky tomu si držela jak své kouzlo, tak svou klientelu i své štamgasty. Já to tu navštěvoval pravidelně, nejen kvůli lidovým pokrmům za lidové ceny, ale hlavně pak kvůli již zmíněnému prostředí a taktéž famóznímu číšníkovi, který pobavil i slovem potěšil, a který vlastně dal i jméno zaniklému příběhu zdejšího v roce 2018 zaniklého motelu, a sice Příběh vtipného vrchního.


Napsali jsme před 5 lety

27.1.2019

RECENZE RESTAURACE „LIDOVÝ DŮM“ V PROSTĚJOVĚ
Máme tu nového externího přispěvovatele, který hned svou premiérovou recenzí velmi příjemně překvapil. Jmenuje se Gryzly a bydlí v Prostějově, odkud k nám taktéž přistála jeho prvotina. A ne ledajaká, jde o velmi obsáhlé hodnocení kvalit prostějovské restaurace Lidový dům. Gryzlyho jsme osobně potkali i poznali a tak jeho příslib následujících recenzentských počinů vypadá více než reálně, což nás díky jeho spisovatelským kvalitám velmi těší. (Nadšení Gryzlyho bylo krátké a vlastně se omezilo jen na tuto pouhopouhou jednu jedinou recenzi. Ale zdaleka není a nebyl sám; jen tak pro zajímavost, podobně jako on, který napsal jedinou recenzi, si počínalo hned 21 dalších přispěvovatelů, celkem tedy 22 - pozn. red.).


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 30/60

23.1.2024

Příběhy z Prženských pasek
Hospůdky jako restaurace Na Trojáku, Ve dvoře v Rajnochovicích anebo Krčma na Prženském vrchu, byly často součástí výletů, kterých se Los účastnil v letech cca 2009-2014 za účasti pana Milana, přičemž závěrečné posezení pak vždy končilo na jeho chatě těsně pod vrcholem Chladná. Vše podstatné je shrnuto do článku pod názvem Příběhy z Prženských pasek, díky kterému si budete mít možnost utvořit základní představu jak o ne/kvalitách daných pohostinských zařízení jako takových, tak o jejich nabídce, prostředí i atmosféře.


Recenze: Penzion Pod Kyčerou II. Tesák

21.1.2024 by Los
Bystřické & podhostýnské hospody

Ti, kdož četli první část společného putování Murzina a Losa na Silvestra 2023 z pera nového přispěvovatele Murzina, tak vědí, že dnes přichází část druhá z pohledu šéfredaktora Losa. Zatímco Murzinova verze byla spíše zaměřená na detailní popis onoho slavného dne, Los se zaměřil víc a detailněji na samotnou restauraci penzionu Pod Kyčerou, kde se oba hlavní aktéři zdrželi více než chtěli. Ale udělali určitě dobře, protože výsledné velmi vysoké hodnocení je určitě zárukou, že v těchto prostorách na Tesáku se návštěvníci špatně určitě nemají. Ale dost bylo tlachání, pojďte si tedy přečíst Losovu recenzi v podobě Příběhu Silvestrovského veselí II.

Počet recenzí celkem: 664


Napsali jsme před 5 lety

20.1.2019

RECENZE PENZIONU OVČÁRNA NA HOSTÝNĚ
To, že provozovatel a vynikající kuchař pan Pavel v restauraci Ovčárna na Sv. Hostýně vloni zemřel, to je známé. Nicméně méně známé pak bylo, kdo a jestli a jak tuto hospodu i s penzionem povede. Dle webových stránek to tu aktuálně řídí manželé z Bystřice, bývalí provozovatelé restaurace Sušil i restaurace Amio. Restaurace Ovčárna byla vyhlášená díky obřím porcím toho nejlepšího jídla široko daleko, a právě díky výše uvedenému se Brtník v čase vánočním vydal zjistit, jakým způsobem se změna provozovatele projevila na kvalitách. A jedním dechem si řekněme, že projevila, minimálně na jídle, ostatní kritéria nejsou až takový průser, ale více již nebudeme prozrazovat a vy si najděte chvilku na přečtení dnešní Brtníkové recenze. (Ovčárna byla za dob pana Pavla v letech cca 2008-2018 opravdu vyhlášenou restaurací. S panem Pavlem mě osobně dokonce pojilo i pevné přátelství, o to výraznější byla jeho ztráta. A díky tomu, byť restaurace Ovčárna nadále funguje, se Příběh plných talířů objevil i v 13. kapitole naší Kroniky - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

19.1.2014

Recenze pajzlu „Černá hora“
Tak dnes recenzovaný podnik je na bystřické scéně již spousty let a kromě časů, kdy této hospodě šéfoval jistý p. Němec z Holešova a pozvedl její kvality na nejvyšší stupeň, tak její kvality patří mezi podprůměrné. V 90. letech se tady tomu říkalo „City Bar“ alias „Siťák“, ale dlouhá léta je to tu známé jako Bar Černá Hora.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 29/52

16.1.2024

Nádražní bufet Mašinka, Hulín
Pokud si dobře pamatujete, slibovali jsme vám sérii „jen“ čtyř zaniklých podhostýnských nádražek, kterou jsme završili minulý týden zaniklým nádražním bufetem v Přerově, a dnes jsme měli pokračovat opět v Hostýnských horách. Opak je ale pravdou; na základě aktuální fotografie z předchozího víkendu z nádraží v Hulíně jsme zjistili, že zdejší nádražní bufet Mašinka, nacházející se kousek vedle nádražní budovy na hlavním perónu, je trvale uzavřen, a snad dokonce i vyrabován, takže obnova asi už nehrozí. A tak náš nádražní seriál je neočekávaně prodloužen o další díl strávený na kolejích, ale doufáme, že to nebude tak vadit. Vše podstatné jsme shrnuli do krátkého, ale všeříkajícího, článku pod názvem Příběh otevřeno furt, k jehož čtení vás tímto srdečně zveme.


Recenze: Penzion Pod Kyčerou I. Tesák

14.1.2024 by Murzin
Bystřické & podhostýnské hospody

Na Tesáku se v posledních pár letech událo několik novinek; vyhořela chata Tesák, byl otevřen a zavřen náhradní provoz v chatě Meopta, byl otevřen a zavřen náhradní provoz č. 2 v chatě KČT, byl postaven a otevřen stálý náhradní provoz chaty Tesák i s venkovním stánkem, čímž ovšem definitivně zanikla možnost obnovení činnost letního občerstvení U Michala, kromě toho v chatě KČT probíhají významné renovace za účelem zlepšení prostředí jak pro ubytované, tak je chystaná i nová restaurace a vinný sklípek, významně se zvedla úroveň bufetu na sjezdovce, kde přímo pod sjezdovkou byl znovuobnoven provoz ubytovací chaty Slovan, mezitím je stále na prodej areál střediska TON s hlavní budovou a několika chatkami, byla uzavřena chata Čerňava i s pokusy o pobyt ve tmě, a kdoví na co jsme ještě zapomněli. Jedna jistota ale zůstává – Penzion Pod Kyčerou! Jasně, v zimním období jsou brány zdejší restaurace otevřeny spíše jen přes víkend, nicméně jakmile se oteplí, tak je tu otevřeno furt; nehledě na to, že ubytovat se tu ale můžete po celý týden i zimě. A právě sem vedly kroky nového dopisovatele Murzina v poslední den roku 2023, aby za asistence Losa začal slavit svou verzi Silvestra. Jak pro něj tento den dopadl? To si přečtěte v první části Příběhu Silvestrovského veselí, přičemž část č. 2 bude následovat příští neděli.

Počet recenzí celkem: 663


Napsali jsme před 5 lety

13.1.2019

RECENZE NÁDRAŽNÍHO BUFETU VE ZLÍNĚ
Náš nový externí dopisovatel Luťas, dnes příjemně překvapil svou rozsáhlou recenzí nádražního bufetu na zlínském vlakovém nádraží, nazvaného podle cedule nad vchodem Fast food, kterou doplnil celou řadou autentických fotografií a zážitků z tohoto nejšpinavějšího nádraží v celé ČR. Za jeho odvahu mu budiž dík, a vy všichni, kteří sem chcete někdy vkročit, nedělejte to! Důvody si přečtěte v Luťaově recenzi. (I přes veškerá Luťasova varování je zlínská nádražka permanentně obležena místními vágusy, čehož jsem byl např. svědkem na Silvestra, kdy už v 8 ráno zde bylo poloplno a každý zde dlábil jedno pivo za druhým. Holt, ne každý má asi takový fajnový jazýček jako tehdy Luťas, anebo je v tom něco jiného? No, zjišťovat to asi delší dobu nebudeme - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety ...

12.1.2014

RECENZE NA KLEMPÍRNĚÍ
Jak je z předchozího příspěvku zřejmé, nejlepší hodpocenou hospodou roku 2013 byla „Na klempírně“. Tato byla ovšem zrecenzovaná již v únoru, takže ode dneška skoro rok nazpět. Proto děkujeme Čivovi, že se ujal nového hodnocení pro letošní rok a tak můžeme porovnat, co se Na klempírně za tu dlouhou dobu změnilo, a zda-li tu opět máme či nemáme kandidáta na nejlepší hospodu 2014.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 28/52

9.1.2024

Nádražní bufet, Přerov
Přerovská nádražka na peróně nebyla námi nějak extra navštěvovaná, ale jedno prvenství si stejně ponese navěky - právě zde se totiž uskutečnilo první osobní setkání zástupců spřátelených webů, zabývajících se recenzemi hospod, a to Pajzly.cz a Vágus.cz; více o této skutečnosti si můžete přečíst v následujícím Příběhu premiérového setkání.


Recenze: Bar-Bar, autobusové nádraží Zlín

7.1.2024 by Los
Zlínské hospody

Dnešní recenze by spíše měla být zařazena mezi nádražní hospody, nicméně tam řadíme spíše pajzly na/vedle/u vlakových nádraží, přičemž ta dnešní je spíše nádražka autobusová. Ať tak či onak, vítejte u první recenze roku 2024 z pera šéfredaktora Losa, který si to na Silvestra štrádoval po horách a při cestě zpátky při čekání na autobus premiérově navštívil tuto zvenku nevzhlednou knajpu pod názvem "Bar-Bar". Jsa si vědom svých povinností, tak venkovní nevzhlednost přehlédnul a naštrádoval si to dovnitř, kde jej čekalo překvapení v podobě útulné hospůdky. Proto neváhejte a přečtěte si dnešní hodnocení, které dostalo název Příběh příjemného barbara.

Počet recenzí celkem: 662


Napsali jsme před 5 lety

6.1.2019

RECENZE „VALAŠSKÉHO ŠENKU“ VE VIZOVICÍCH
Dnes pro vás máme připravené hodnocení dřevěnice ve Vizovicích, nesoucí název Valašský šenk, která doposud unikala pozornosti porotců i jiných recenzentů. Tuto skutečnost se rozhodl těsně před Vánoci změnil sám šéfredaktor Los, který se sem vydal s dalšími kumpány provětrat jak vnitřnosti, tak peněženky. Nenechte si tedy ujít premiérovou recenzi tohoto vyhlášeného podniku, tentokrát nejen z pohledu návštěvníka jdoucího sem zahnat hlad, ale spíše jdoucího sem zahnat žízeň. Příjemným zjištěním je, že se po více než 10ti letech Los vrátil ke komentování přiložených fotografií, což ještě více vtáhne čtenáře do atmosféry.


KRONIKA PODHOSTÝNSKÝCH POHOSTINSTVÍ 27/52

2.1.2024

Pivnice ČD, Valašské Meziříčí
Třetí příběh cestování vlakem po zaniklých podhostýnských nádražkách nás zavede do nedalekého Valašského Meziříčí, kde do roku 2015 fungovala Pivnice ČD přímo v nádražní budově, a to dokonce jako dvojprovoz, levé dveře do hospody a pravé dveře do bufetu. Bohužel, od těch dob nenávratně uzavřeno a tak atmosféru této nádražky je možné nasát už jen díky jejímu zaniklému příběhu pod názvem Příběh legendární nádražky.


Napsali jsme před 20 lety!!!

1.1.2004


Jak jinak než novými recenzemi uvítat příchod nového roku. Mnoho lidí má v současné době namířeno na Hostýn – proto jsme se rozhodli zrecenzovat pro vás dvě hospody nacházející se na samém vrcholu tohoto posvátného kopce. Takže nezapomeňte pravidelně navštěvovat naše stránky, aby vám něco neuteklo. Slavnostně tedy uvádíme další ze série výjezdních recenzí za hranice města, a to na Sv. Hostýn, do Poutního domu č. 2 a ubytovacího hostince Ovčárna. (Obě dvě hospody na Sv. Hostýně jsou neustále v provozu, což je velmi pozitivní zjištění. Obě mají zkrácenou otevírací dobu podle toho kdy sem jede první a kdy odjíždí poslední autobus, což nám dává smysl a s tím problém nemáme. Problém je v tom, že na Hostýn se moc nedostaneme, a pokud už ano, tak jen naskok a žádná návštěva místních pohostinství není moc reálná. A tak například Poutní dům č. 2 nebyl na našem webu ohodnocen již skoro 15 let, což je tedy ostuda. Mno, i tak nevíme, zdali tento rest někdy brzy napravíme, tak dejme zavděk alespoň dnešní vzpomínce na tyto prehistorické recenze - pozn. red.).