Novinky v roce 2018

Vzpomínka na bývalé porotce

24.12.2018 by Los
Články

Aktuálně na náš web přispívá několik recenzentů, které jde na prstech obou ruk spočítat. Nicméně za naši více než 17ti letou historii zde dopisovalo daleko daleko více osob, které se buď jenom mihli, anebo vydrželi s námi dlouhé roky, než nakonec upustili kormidlo. Myslíme si, že je čas pořádně se na tyto osoby podívat, protože se taktéž zasloužili o to, že se dnes pyšníme již více než 500 zveřejněnými recenzemi. Los si tedy dal tu práci, vytáhnul všechny dostupné informace a recenze o bývalých porotcích a sepsal pro naše čtenáře a příznivce sáhodlouhý článek se vzpomínkou na tyto bývalé porotce.


Napsali jsme před 5 lety

22.12.2013

RECENZE "TIPSPORT BARU" ALIAS "U KRBU"
Na závěr roku tady máme zcela jistě zajímavou recenzi, protože dnes recenzovaný pajzl se tu objevil naposledy v roce 2008 a celkem se jedná pouze o třetí recenzi. Dříve se tato hospoda jmenovala "U krbu", nicméně následně změnila svůj interiér i zaměření a po dlouhá léta se jedná o Tipsport Bar. A kdo že se sem vypravil? Žádné překvapení pro ty, co letos sledují naše srnky, opět velmi aktivní Čiva, u něhož se v roce 2013 jedná již o 19. recenzi! Dotáhne to Čiva na dvacítku? Ještě jedna neděle zbývá ...


Recenze nádražky "Lokálka" v Břeclavi

16.12.2018 by Čiva
Nádražní hospody

Čiva se rozcestoval vlakem směrem Rakousko, přičemž má občas možnost i spočinout na některém z nádraží po cestě. Dnes vám přinášíme jeho aktuální recenzi na nádražní restauraci Lokálka v Břeclavi, kterou už poctil svou recenzí počátkem roku 2016 a tak je možno srovnávat, jak se zde kvality služeb i nápojů vyvíjí.

Počet recenzí celkem: 543


Napsali jsme před 10 lety...

14.12.2008

VYJÍMEČNĚ ZIMNÍ RECENZE VAGÓNU
Děda Lebeda nepíše zrovna dlouhé recenze a tentokrát to opět potvrdil. Je sice fakt, že napsat krátkou recenzi je lepší než žádnou, ale od takovéhleho zasloužilého kmeta bychom čekali víc. Dnes se rozpomenul na to, jak byl posedět před nějakým časem na Vagóně, a tak vám tedy tuhle zpožděnou recenzu přinášíme. Na druhou stranu, jeho neobvykle vysoké hodnocení je důkazem vysokých kvalit tohoto zařízení. Více v jeho recenzi.


Recenze hotelového baru "Armstrong" v Praze

9.12.2018 by Candát
Pražské hospody

Když nám v e-mailu přistála dnešní recenze, tak nám málem vypadly oči z důlků. Po neuvěřitelných skoro osmi letech se nám ozval zakladatel stránek Candát! Je vidět, že totálně změnil svůj vkus, protože od hodnocení zaplivaných bystřických pajzlů se vypracoval až k posezení v lobby baru Armstrong pražského hotelu International. A že i přes spisovatelskou pauzu Candát nic neztratil ze svého básnického střeva, to můžete sami posoudit v jeho dnešní dlouhé recenzi.

Počet recenzí celkem: 542


Recenze pražské restaurace "Pod hrází"

2.12.2018 by Beer Belly
Pražské hospody

Beer Belly opět korzoval po pražských ulicích a parcích, a tak mu do oka padla restaurace Pod hrází, která se schovává na začátku (nebo na konci, jaks e to vezme) hostivařského parku, hojně využívaného cyklisty, běhaři, chodiči i jinými individui. A co je lepšího než si dát po sportovním výkonu speciální vychlazené pivko? Asi nic lepšího není, takže o klientelu tu snad nemají a nebudou mít nouzi; tedy pokud zlepší obsluhu. Více ale už v dnešní Beer Bellyho recenzi.

Počet recenzí celkem: 541


Napsali jsme před 10 lety...

30.11.2008

ČIVOVA RECENZE RENNO CLUBU
Konečně se někdo po pěti letech odhodlal do Renna, do podniku, který patří k těm méně oblíbeným naší porotou. Čiva se obětoval a tento podnik navštívil. Jak se to tam změnilo od poslední recenze z roku 2003? Pokud si přečtete Čivovu recenzi na Renno Club, tak zjistíte, že je tam furt stejně ... stejně blbě. Tímto ztrácí Renno titul nejdéle nerecenzované hospody. (I Renno Club je již minulostí. Na jeho místě vznikla nová hospoda pod názvem "Rosefish", která chce navázat na taktéž již nefungující fotbalovou pivnici "U Hanuša", protože se zde pravidelně scházejí fanoušci evropského fotbalu, aby při popíjení koukali na sportovní přenosy. Recenzi určitě chystáme, protože jsme na tuto novou knajpu hodně zvědaví - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

25.11.2003

Za novou porotu vás všechny zdraví Candát. Ne, nelekejte se, dnes rozhodně nemáme v plánu se vám představovat, ale chtěli bychom slavnostně uvést aktualizovanou recenzi hospody U Hanuša, kterou nám zaslal na mail bývalý člen poroty, Štajny. (Pivnice "U Hanuša" byla prvními porotci nenáviděna, nicméně ať už to bylo z objektivních či subjektivních důvodů, tak této hospodě již nikdo neupře, že se jednalo o hojně navštěvovaný podnik, kde kromě karambolu si přišli na své sportovní fanoušci sledující sportovní utkání na některé z mnoha plazmových televizí, visejících u stropu všude možně. Dnes již tento podnik nefunguje a na jeho místě vyrostl další nonostop bar v Bystřici s výherními automaty - pozn. red.).


Recenze hotelové restaurace "Gálik"

25.11.2018 by Beer Belly
Meziříčské hospody

Hotely ve Velkých Karlovicích se blyští luxusem a přepychem a vozový park před každým z nich je výstavkou milionových aut. Jeden hotel ale jakoby zaspal dobu a zůstal v komunistické éře. A právě sem se vydal Beer Belly, aby nakouknul do hotelové restaurace hotelu Gálik, protože jak Beer Belly zjistil, půjde tento hotel příští rok k zemi, aby jej vystřídal opět nablýskaný luxus v podobě hotelu nového, tak abychom měli propříště srovnání.

Počet recenzí celkem: 540


Napsali jsme před 10 lety...

23.11.2008

RECENZE "BARU SEVEN" NA SÍDLIŠTI
Děda Lebeda s přibývajícími mrazy nachází útočiště stále častěji uvnitř sídlišťských hospůdek. Jednu z nich pravidelně míjí při svých důchodcovských procházkách, a kterou již před dvěma roky zrecenzoval. Tentokrát se tam vydal znovu za zjištěním, jestli se kvality této hospody pozvedly anebo nepozvedly. A jak je z jeho aktuální recenze baru Seven vidět, nic moc se co do kvalit nezměnilo. Škoda.


Recenze restaurace "Celnice" v Hulíně

18.11.2018 by Luťas
Holešovské hospody

Hodnotit hospody, ve kterých jsme byli "odkojeni", je vždy ošidné a důvody asi nemusíme nijak podrobněji specifikovat. Do jedné takové recenze se pustil i náš externí dopisovatel Luťas, který si vzal na paškál hospodu Celnice, ležící na okraji Hulína u výpadovky směr Otrokovice.

Počet recenzí celkem: 539


Napsali jsme před 10 lety...

16.11.2008

RECENZE RESTAURACE "BEST CLUB"
Best. Best club. Symbol bystřického humusu, smradlavého, zapoceného a zakouřeného doupěte honosící se podtitulem "Disco". Tak sem Los rozhodně nezavítal. Naštěstí nad zmíněným doupětem se nachází rozlehlá restaurace s bowlingem, kulečníky, stolním fotbálkem a kdovíčímješče. Sem se už Los odvážil a jeho recenze nedopadla až tak špatně, jak jsme očekávali. Více už v Losově recenzi restaurace Best Club. (K této restauraci moc aktuálních informací nemáme, snad jen to, že stále ještě funguje. Nicméně jsme koukli na jejich webové stránky, které už víc jak rok a půl nejsou nijak aktualizovány, takže to tu asi taky žádná sláva už nebude - pozn. red.).


Recenze "Tankovny" na Moskvě ve Zlíně

11.11.2018 by Beer Belly
Zlínské hospody

Jak píše Beer Belly ve své dnešní recenzi: "V centru Zlína je už Kozlovna, Pilsner Urguel Origibal Restaurant, svou značkovou hospodu otevřel Bernard, chystá se Budvarka, k tomu stávající hospůdky a restaurace, dlouhodobě se udržet může být náročné." A přece vznikla další hospoda, přesněji pivnice pod názvem Tankovna Moskva, přímo v centru, dle názvu správně hádáte, že v prostorách zlínského Interhotelu Moskva, konkrétně v přízemí. Tuhle pivní událost si Beer Belly samozřejmě nenechal ujít, a to ne jednou, a tak nám odsud přináší aktuální zážitky.

Počet recenzí celkem: 538


Napsali jsme před 10 lety...

9.11.2008

RECENZE DENNÍ HOSPODY "NA ROŽKU"
Uff, to jsme si oddychli. Letos byla dnes recenzovaná hospoda uzavřena na věky věkův, alespoň to tak vypadalo. Po pár měsících nás ovšem příjemně překvapilo, že se hospoda znovuotevřela a funguje dodnes. Co se tam změnilo, jestli je to tam lepší nebo horší, to se vydal zjišťovat Ozzy. A kam že zašel? No přece do hospody Na rožku, nacházející se na rožku na křižovatce pod Kovonou, která je otevřena více ve dne než večer a v noci. (Dnes už tato hospoda neexistuje, protože neexistuje dům, kde se nacházela, který musel ustoupit parkovišti u Lidlu. Naštěstí díky pohotovému Kuzmičovi vám můžeme ukázat asi poslední fotky této hospody před jejím zbouráním v roce 2017, viz foto1 a foto2 - pozn. red.).


Recenze "Rally baru" ve Vizovicích

28.10.2018 by Los
Zlínské hospody

Dnes zveřejňujeme historicky první recenzi vizovické hospody. Los se s týmem pracovních kolegů vydal na podzimní výšlap a své putování pak zakončili ve vizovické hospodě Rally bar, kde sečkali na odvoz. Jelikož se zde Losovi líbilo, máme příslib, že další recenze z Vizovic budou určitě následovat.

Počet recenzí celkem: 537


Napsali jsme před 15 lety!!!

26.10.2003

V nově vytvořené Knihovně jsme pro vás zanechali dopis na rozloučenou. Těšíte se na novou porotu alespoň tak jako my? (Střídání poroty bylo podrobně popsáno jak v naší knize Pajzly, tak v ročence Slavné dny, ale v krátkosti shrneme, že původní porota vydržela rok, konkrétně 26.6.2001-27.9.2002, druhá taktéž rok, 27.9.2002-26.10.2003, a ta třetí to měla nejinak, opět rok, 26.10.2003-1.11.2004. K 1.11.2004 již nastoupil jako šéfredaktor Los, který náš web kočíruje dodnes, a dokonce se mu podařilo zpět nalákat jak původní zakladatele webu, tak některé bývalé porotce - pozn. red.).


Recenze pizzerie "Bludička" v Pozlovicích

21.10.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Tak na přečtení dnešní Losovy recenze s Rotkaderovým komentářem budete potřebovat opravdu hodně hodně času, protože oba dva se pěkně rozepsali. Před zhruba měsícem navštívili opět lázeňské město Luhačovice i s městysem Pozlovice a najedli a napili se v tamní pizzerii Bludička, odkud pro čtenáře přinesli nemálo zážitků, postřehů a komentářů.

Počet recenzí celkem: 536


Napsali jsme před 10 lety...

19.10.2008

RECENZE "OSMIČKY" U BENETKOVÉHO
Do hospody, jejíž recenzi vám dnes přinášíme, se nikomu ze členů poroty nechce, a tak se recenze této knajpy objevuje na našich srnkách po dlouhýc třech letech. Reputaci nám zachránilo Divoké prasátko, který před pár týdny vlezl na křižovatce u Benetkového do smrdící hospody nazvané jednoduše Bar 8. Hodnocení tohoto pajzlu se nachází vždy na podprůměrných číslech a v celobystřickém hodnocení recenzí zabírá jednu z posledních příček. Jak si tedy po třech letech od poslední recenze dnes knajpa vede? (Již spousty posledních let se tato hospoda nacházející se u nového, a jediného, kruhového objezdu v Bystřici pod Hostýnem, nazývá "Bingo Bar", a jejím poznávacím znamením je skoro neomezená otevírací doba; prostě po vzoru již zavřené knajpy "U třech šutrů" se zde řídí pravidlem, že dokud jsou hosté, dotud máme otevřeno, a toto my kvitujeme - pozn. red.).


Recenze bufetu "Na hřišti" v Dolní Lhotě

14.10.2018 by Los
Zlínské hospody

Pivo a klobáska, to patří ke každému venkovskému fotbalu. Nejinak uvažoval i Los, který přijal pozvání na fotbalový zápas III. B třídy v Dolní Lhotě, a kromě fotbalového i společenského zážitku si odtamtud odnesl natolik pozitivních dojmů, že mu to nedalo, a zaslal nám recenzi bufetu pracovně pojmenovaného Na hřišti. Jestli jste nebo nejste fanoušky fotbalu, je v tomto případě úplně jedno, pro zážitek si sem určitě někdy zajděte.

Počet recenzí celkem: 535


Napsali jsme před 10 lety...

12.10.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉHO HOTELU "ŘÍKA"
Tuhle hospodu Los recenzoval před dvěma lety a tak jsme byli zvědavi, jak se její vývoj posunul v čase. Jelikož první, co jsme na Losově recenzi shlédli, bylo celkové hodnocení, musíme přiznat, že se asi hospodě daří, resp. že vzkvétá. Jo, a jaké hospodě je řeč? Jde tedy o Hotel Říka na Chlaščově. Proto tedy čtěte, neváhejte! (Dodnes rádi vzpomínáme na návštěvy této hotelové restaurace, která má i dnes neustále své kouzlo, protože její exteriér i interiér v zásadě nezasáhly žádné změny, což v tomto případě považujeme spíše za klad než zápor. Ale slibujeme, že jakmile se vyskytneme někdy poblíž, určitě se sem rádi znovu podíváme - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

9.10.2003

Milí návštěvníci, ač se to zdá k nevíře, je tomu již více než rok, co spanilý obličej Havraního vlase zdobí naše stránky věnované recenzím bystřických hospod. K tomuto výročí jsme připravili dlouho očekávanou recenzi hospody Zahájené. (V posledních letech se hospodě Zahájka neřekne jinak než Jazajka podle jeho provozovatele známého pod přezdívkou Jaza. Tento bystřický dobrodruh pozvedl na vyšší level totální rekonstrukcí interiéru a letními atrakcemi pro děti zdarma venku vedle megazahrádky. Mimochodem, letní posezení na zdejší zahrádce je jedno z nejpříjemnějších, jaké známe, takže i v dnešní době návštěvu doporučujeme - pozn. red.).


Druhá recenze "Moštárny" v Neubuzi

7.10.2018 by Los & Luťas
Zlínské hospody

Hospoda Moštárna v Neubuzi u Slušovic již byla letos jednou Losem recenzovaná, nicméně okolnosti tomu chtěly, aby se zde Los i s Luťasem objevili poslední páteční odpoledne, kdy to tu fungovalo za předchozího výtečného provozovatele. Z toho důvodu se rozhodli tento stav popsat a zaarchivovat, aby bylo v budoucnu případně s čím srovnávat. Proto vám dnes přinášíme aktuální dvojrecenzi hospůdky Moštárna, která má od 1.10.2018 nového provozovatele, a tudíž se sem Los s Luťasem chystají v zimních měsících, aby prozkoumali, co je oproti předchozímu majiteli nového. Ale o tom až příště.

Počet recenzí celkem: 534


Napsali jsme před 10 lety...

5.10.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE MĚSTSKÉHO PIVOVARU VE ŠTRAMBERKU
Čiva se snaží i letos udržet primát nejaktivnějšího recenzenta a jak tak sledujeme, zatím se mu to víceméně daří. Tentokrát si vyrazil do Štramberka, a hned zaslal ze svých cest skvělou recenzi podniku Měststký pivovar Štramberk (Jedná se o jedinou recenzi tohohle podniku na našich stránkách, takže nemáme možnosti srovnání, jak se zdejší kvality vyvíjejí. Co ale z webu jsme schopni zjistit je, že tento podnik funguje radostně do dnešních dní, což můžete sami shlédnout na jejich webových stránkách - pozn. red.)


Recenze bufetu na koupališti na Rusavě

30.9.2018 by by Los
Bystřické hospody

Pozdě, ale přece. Přistála nám na stole Losova recenze bufetu Na koupališti na Rusavě, který těžce zkritizoval už před dvěma lety. Možná by propříště ale nebylo na škodu nám hodnocení čistě letních posezení zaslat v době, kdy ostatní mají možnost na danou recenzi osobně reagovat návštěvou nebo vyhnutí se těmto místům, takhle po sezóně už to nemá ten efekt. Ale co, třeba si čtenáři vezmou Losova slova a doporučení k srdci příští léto.

Počet recenzí celkem: 533


Napsali jsme před 10 lety...

28.9.2008

RECENZE ŤINŤONSKÉ RESTAURAČKY "U DVOU LVŮ"
Tato hospoda je spíše známá pod předchozím názvem "U mrtvolky", ale od těch dob se mnohé změnilo. Dnes je to více restaurace než hospoda, navíc pod vedením a majitelským patronátem soudruhů z Vietnamu. Jak si tedy tento podnik pod jejich vedením vede? Na to vám může odpovědět dnešní recenze U dvou lvů od Dědy Lebedy (Fr.). (Hospoda Mrtvolka alias U dvou lvů je bohužel dlouhodobě zavřená, minimálně takové tři čtyři roky, a nevypadá to, že by zde byly jakékoliv snahy o znovuotevření. Na druhou stranu, hospod je v Bystřici celá řada, od zaplivaných pajzlů typu Las Vegas I. i II., až po solidní restauračky typu Rondo, takže je z čeho vybírat, a není třeba za Mrtvolkou nijak zvlášť truchlit - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety...

21.9.2008

RECENZE BUSOVÉ NÁDRAŽKY "NA FLORENCI"
Už jsme se báli, že se Kafka uspokojil s členstvím v naší porotě a tím že jeho recenzoidní kousky byly skončeny. Ono už to tak skoro opravdu vypadalo, protože třičtvrtě roku se ani neozval, ani nezavolal ani nás nikoho nepozval na nějakou spářku. Nevadí, dnes je vše zapomenuto. Kafka se osmělil a za naši porotu navštívil nevábný podnik nacházející se na bystřickém autobusovém nádraží, známý pod neprofláknutým názvem Na Florenci. Že posezení zde není optimální, tomu nasvědčuje Kafkovo celkové hodnocení - více viz v Kafkově recenzi, která bohužel není ozdobena žádnou fotografií, ale jak Kafka řekl, chlast zvítězil a na foťák už nezbylo...


Recenze pivnice "Formanka" v Krumlově

16.9.2018 by by Čiva
Vzdálené hospody

Je tomu nedávno, co jsme zaregistrovali vznik nového pivovaru jménem Pivovar Krumlov. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že pouze došlo k přejmenování tradičního pivovaru Eggenberg s tím, že základní sortiment zůstává prakticky stejný. Neváhali jsme tedy a pokusili se této marketingové podivnosti přijít na kloub přímo na místě.

Počet recenzí celkem: 531


Napsali jsme před 10 lety...

13.9.2008

RECENZE PICÉRKY V OSÉČKU
No hezky Čivo, hezky si se nám rozpovídal. Je jasné, že takhle obsáhlou recenzu jsme na našich srnkách neměli už hodně hodně dlouho. No paráda. A kde že to náš Čivoid obecný zavítal? Do nedalekého Oséčka, kde sa nacházá proslulá Pizzerie, kde si zcela určitě skvěle pošmáknete na netekutých pochutinách. Ale jak si pochutnáte na pivku, v jakém prostředí a s jakéma lidma, to si budete moset přečíst v dnešní Čivově recenzi.


Recenze nádražky "U mašinky" v Otrokovicích

9.9.2018 by Luťas
Nádražní hospody

Tak jako minulý týden, tak i dnes, vám přinášíme krátkou recenzi od nového externího přispěvovatele, tentokát od jistého Luťáka, který se jeden páteční večer objevil na nádraží v Otrokovicích, kde si chvíle čekání na noční spoj krátil v místní nádražce U Mašinky. Tuto hospodu zrecenzoval již v roce 2014 Čiva a tak je možné posoudit, kam se kvality zdejší náslevny posunuly. Naštěstí, o co více je recenze kratší, o to více fotografiemi je obohacena, takže tam můžeme alespoň prostřednictvím jich nahlédnout.

Počet recenzí celkem: 530


Napsali jsme před 10 lety...

7.9.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE KOJETÍNSKÉ NÁDRAŽKY
Nádražní restaurace, byť jde o honosný název, bývají pravidelně ty nejzaplivanější putyky, na které lze narazit. Pár jsme jich už na našich srnkách zrecenzovali a dnes nám opět další recenzi přináší Myšák, který při zastávce vlakem v Kojetíně navštívil tamnější nádražní bufet. Jak se tedy mohou občerstvit cestující čekající na vlak v Kojetíně, to čtěte v naší dnešní výjezdní recenzi.


Recenze liberecké nádražky "La Rocket"

2.9.2018 by dr.ano
Nádražní hospody

Jistý dr.ano se zastavil v Liberci na vlakovém nádraží v místní nádražce honosně pojmenované La Rocket. Jeho krátká recenze ovšem žádné honosné hodnocení nepřináší, takže to tam asi není nic moc.

Počet recenzí celkem: 529


Recenze koupaliště "Duha" v Luhačovicích

26.8.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Podle předpovědí počasí už letos asi léto skončilo, minimálně však koupací sezóna na venkovních koupalištích. Los jich letos navštívil několik a tak si určitě nebude na škodu si letní teploty připomenout alespoň jeho recenzí. Dnes pro vás přinášíme premiérové zhodnocení bufetů a občerstvoven na venkovním koupališti Duha, které je ukryto v lesním porostu hned u Luhačovické přehrady. S Losem se tady vyskytnul i Rotkader, takže se připravte na pořádně obsáhlý recenzentský nášup.

Počet recenzí celkem: 528


Napsali jsme před 10 lety...

24.8.2008

RECENZE HOSPODSKÉ KLASIKY "VAGÓN" V LÁZNÍCH
Dnes máme pro vás pravou lahůdku. Na bystřickém pivním poli se nachází skvělá zahrádková hospůdka, v letních měsících jedna z nejnavštěvovanějších hospůdek v Bystřici a širokém okolí. Zajímavé je, že dosud se nikdo neodhodlal k jejímu zrecenzování. Až dodnes. Rumcajs vzal na sebe břímě prvotní recenze a byť se jedná o krátkou recenzi, tak i tak díky za ni. Takže vám tímto servírujeme recenzi na lázeňský Vagón, nacházející se na cestě mezi Harmonií a Sola Gracií.


Recenze hospody "Na třináctce" v Henčlově

19.8.2018 by Čiva
Přerovské hospody

Dnes tady máme něco (i) pro milovníky cyklistiky. Na trase cyklostezky „Bečva“ vedoucí z Přerova přes Troubky a dále do Tovačova nachází se i dědina zvaná Henčlov, v kteréžto najdete hospody hned dvě. Pozorný čtenář má jistě v paměti dva roky starou recenzi jedné z těchto hospod, a sice knajpy Na třináctce, a právě sem se opět podíváme, abychom zjistili, zda je vše při starém, či došlo k nějakým převratným změnám.

Počet recenzí celkem: 527


Napsali jsme před 10 lety...

27.7.2008

RECENZE S-CLUBU V DŘEVÁKOVĚ
Čiva toho letos moc neposlal a tak o to více potěšila jeho recenzentská aktivita. Co na tom, že šel do nejbližší hospody, hlavně když z toho pro naše srnky něco káplo. Takže vám tímto představujeme Čivovu recenzi na S club v Dřevohosticích. Důležité je, že tuto hospodu Čiva zrecenzoval už v roce 2006, takže můžeme srovnat, co se tam změnilo. (V dřevohostických hospodách máme docela velký zmatek. Čiva zrecenzoval hospodu S-club, před měsícem jsme vám přinesli 10 let starou Ozzyho recenzi na hospodu Pod radnicí, přičemž dle fotek je vidět, že se asi jedná o jednu a tu samou knajpu. Mno, snad nám to někdy někdo vysvětlí - pozn. red.)


Recenze bufetu na koupališti v Sehradicích

22.7.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Losova jízda po Luhačovicku nemá konce, tento kraj je prostě jeho oblíbený, a při jeho toulkách s Rotkaderem samozřejmě nezapomínají navštěvovat místa již známá anebo zcela nová. Dnes tu máme aktuální recenzi na Bufet Koupaliště v Sehradicích, kde to navštívil i vloni, takže je možno srovnávat. Pokud tedy přemýšlíte, kam vyrazit k vodě, čtěte dnešní recenzi, třeba vám bude nápomocna k vašemu rozhodnutí.

Počet recenzí celkem: 526


Napsali jsme před 10 lety...

20.7.2008

6. RECENZE HOSPODY "U TŘÍ ŠUTRŮ" NA KAMENCI
Po krátké odmlce dané Losovou abstinencí se vracíme k pravidelnému nedělnímu zveřejnění nové recenze. Dnešní je opravdová specialitka od Rumcajse, již šestá recenze pajzlu U Tří šutrů, která byla na našich srnkách zveřejněna. Mimochodem, tímto počinem vyrovnala tato knajpa počet recenzí hospody "U Hanuša" a sdílí tak první místo co do počtu recenzí. (Tato zlatomládežnická hospoda byla v první dekádě tohoto tisíciletí nejhojněji navštěvovanou hospodou a každý víkend to tu žilo de facto nonstop, protože zavírací doba nebyla stanovena a záleželo tedy jen na osazenstvu, kdy se uráčí jít domů. Bohužel tak jak rychlý byl nástup popularity této hospody, tak rychlý byl její pád a již cca 6-7 let je tato hospoda po smrti - pozn. red.)


Recenze hostince "U Krajčů" v Pozlovicích

15.7.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Ještě předtím než Los s Rotkaderem navštívili minulý týden šenk Ogar, který docela solidně zkritizovali, tak se v Pozlovicích zastavili uhasit žízeň v hostinci U Krajčů. Jak následně vyhodnotili, kdyby se zde zdrželi více, a nehledali jiný podnik pro zasycení, určitě by udělali lépe, což je alespoň zřejmé z jejich další společné recenze, která se tentokrát nese v o dost v pozitivnějším duchu.

Počet recenzí celkem: 525


Recenze šenku "Ogar" v Pozlovicích

8.7.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Původně neměl Los s Rotkaderem v úmyslu tuhle hospodu vůbec hodnotit, prostě se jen chtěli v klidu někde najíst v průběhu jejich cykloturistiky, nicméně ve valašském šenku Ogar v lázeňských Pozlovicích zažili takový gastrošok, že s tímto už museli seznámit naše čtenáře. Proto vám přinášíme velmi obsáhlou Losovu recenzi, stejně obsáhle komentovanou Rotkaderem. A ti, co si nechtějí zkazit žaludek, tak čtěte, vy ostatní však také!

Počet recenzí celkem: 524


Napsali jsme před 10 lety...

6.7.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U JEDLIČKY" V ČECHOVICÍCH
Ani se tomu nechce věřit, ale do poroty přibude v nejbližší době další stálý porotce. Tím je Divoké prasátko, který začal recenzovat teprve před dvěma měsíci, a k dnešnímu dni již splnil podmínku třech recenzí na srnkách. Tou třetí a dnešní recenzí je výjezdní recenze knajpy U Jedličky v Čechovicích, tj. městská část Prostějova. A podle vysokého hodnocení se musí v Prostějově chlastat královsky... (Jak to tak sledujeme, tak výčet 10 let starých recenzí je vlastně výčtem bývalých porotců a přispěvovatelů. Divoké prasátko byl velký cestovatel, který kromě pár bystřických a pár olomouckých recenzí přinesl pohled i na zahraniční knajpy v Izraeli a New Yorku. Bohužel, jeho členství muselo být pozastaveno z důvodu dlouhodobé neaktivity, kdy jeho poslední regulérní recenzí byla hospoda U Hanuša v roce 2012 - pozn. red.)


Recenze pivovaru "Riegrovka" v Olomouci

1.7.2018 by Čiva
Olomoucké hospody

Po delší době se dnes zase podíváme do hanácké metropole Holomóce, kde Čiva navštívil Minipivovar Riegrovka sídlící ve stejnojmenné ulici v samém centru města. Zajímavostí je, že zde předtím už dva minipivovary (Svatováclavský a Měšťanský) sídlily, takže by to mohlo vypadat, že je to tady snad nějaké zakleté. Jak tomu je ve skutečnosti, čtěte v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 523


Napsali jsme před 10 lety...

29.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZA ŤINŤONSKÉHO "LAS VEGAS"
Měsíc červen je ve znamení druhých recenzí těch samých podniků. Už jsme zveřejnili letošní druhé recenze "Bílé hory" a "U Králů", no a tentokrát máme pro vás durhou letošní recenzi vietnamského doupěte s honosným názvem Las Vegas od Candáta. Letos tento pajzl už jednou zrecenzoval Rumcajs, který jej zkritizoval, že už to snad ani víc nešlo. Ale jak teď můžeme sledovat z Candátovy recenze, šlo ... Díky tomuto negativnímu hodnocení pajzl Las Vegas zase klesl níže ke dnu ve srovnání s ostaními recenzemi. (Tak jak minulotýdenní recenze z roku 2008 od Ozzyho, tak i tato od Candáta byla jedna z jeho posledních tuzemských recenzí; i Candát krátce po této recenzi v českých restauracích přestal recenzovat, a po dvou maďarských výletech v roce 2009 a 2011 se odmlčel taktéž nadobro - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

28.6.2003

Přestože jsme Sokolovnu navštívili již v květnu, své dojmy z našeho posezení vám z nedostatku volného času přinášíme až teď, na konci června. Pokud jste alespoň trochu zvědaví, co vše se v této hospodě za poslední dva roky změnilo a co naopak zůstalo při starém, neváhejte se podívat na recenzi Sokolovny pro rok 2003. (Bystřická Sokolka stále žije, ale s ohledem na tu skutečnost, že z původní poroty v Bystřici již nebydlí vůbec nikdo, tak nemáme aktuální informace o tom, jak si na tom vede nebo nevede, a ani z jejich nového FB profilu toho moc nevyčteme, tedy kromě aktuálních fotografií interiéru, které vypadají skvěle. Budeme tedy doufat, že nám tamní aktuální atmosféru někdy přiblíží třeba náš občasný bystřický dopisovatel brtník - pozn. red.)


Recenze "Zahájky" v Bystřici p. H.

24.6.2018 by brtník
Bystřické hospody

Pachatelé se vrací na místo činu, toto známé motto dnes můžeme jen potvrdit. Na bystřické Zahájce alias restauraci a pizzerii Zahájené vyrostlo několik generací nejen našich předků, ale i valná část naší původní a aktivní poroty, a předpokládáme, že ještě několik dalších generací sem bude chodit. Proto jsme rádi, že náš přispěvovatel brtník se objevil na zdejší megazahrádce a přinesl nám aktuální novinky z této legendární hospody.

Počet recenzí celkem: 522


Napsali jsme před 10 lety...

22.6.2008

RECENZA "BUFETA POD RADNICÓ" V DŘEVOHOSTICÁCH
Toš Ozzy sa nám jaksi rozepsál a po hanácku či jinačó řečó nám sepsal další recenzu. Jak už to u tehoto chalana je zvykem, jest tato recenza z oblasti dřevohostické, potažmo přímo z Dřevohostic. Tentokrát si vzál na paškál jakésik to Bufet pod radnicó, kde jakésík to pivo vychlastal a svojima zážitkama sa nám tu pochlubil. (Byla to jedna z posledních Ozzyho recenzí, ještě jich pár poslal v roce 2009, ale pak se odmlčel nadobro. A s ohledem na to, že to byl jediný Dřevohostičák v našich řadách, s jeho odchodem taktéž skončily recenze dřevohostických pajzlů, takže dnes nejsme schopni nijak ověřit, jak si tamní hospody dnes vedou nebo nevedou - pozn. red.)


Recenze Memoriálu Jana Vaculíka 2008

21.6.2018 by Los
Bystřické hospody

Dnes je tomu přesně 10 let, co se uskutečnil již 9. (a zároveň předposlední) ročník turnaje v malé kopané na hřišti u Sokolovny v Bystřici p. H., nazvaný Memoriál Jana Vaculíka. S ohledem na to, že se zde čepovalo pivo, byl otevřený plně funkční bar, grilovalo se jídlo, atmosféra, prostředí i návštěvníci byli úžasní, tak nám dovolte, abychom prostřednictvím Losovy aktuálně sepsané recenze vám všechny ty prožitky a zážitky připomněli, protože tato každoroční událost si připomenutí, a zpětné zhodnocení, určitě zaslouží.

Počet recenzí celkem: 521


Recenze baru "Legenda" v Luhačovicích

17.6.2018 by Los
Zlínské hospody

Když projíždíte Luhačovicemi, tak u cesty kousek od místního zdravotnického střediska narazíte na nezvykle prosklený prostor, za kterým se nachází nálevna zvaná Bar Legenda. Podle nás tato hospoda není určena pro ty, kteří nechtějí být viděni, jak požídají alkoholické nápoje, protože na vás kolemjdoucí prostě koukají jako do výlohy. Pro všechny ostatní, kterým je to jedno, přinášíme dnes Losovu recenzi, abyste dopředu věděli, do čeho jdete.

Počet recenzí celkem: 520


Napsali jsme před 10 lety...

15.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "U KRÁLŮ" NA CHLAŠČOVĚ
Nový čekatel na členství Divoké prasátko na nic nečeká a pilně se ujal aktivního recenzenta. Dnes vám můžeme od něj představit dlouhou a vtipnou recenzi na chlaščovský pajzl U Králů, doplněnou o spoustu fotografií. Tato knajpa byla již jednou letos recenzována Losem a tak můžete porovnat, jak se tam ve skutečnosti chlastá už ze dvou rozdílných zdrojů, protože jak to Los vychválil, tak to Divoké prasátko sepsulo. (Shodou okolností skoro přesně na den 5 let před danou recenzí jsme o hospodě U Králů zveřejnili následující novinku: "Před hospodou "U Králů" vyrostl nový architektonický skvost - terasa ve stylu nástupiště na vlakovém nádraží. Tuto novou atrakci vám rozhodně doporučujeme navštívit." - pozn. red.)


Recenze hospody Moštárna v Neubuzi

10.6.2018 by Los
Zlínské hospody

Po vzoru Beer Bellyho se i Los vydal na kole prozkoumat zlínské vrchoviny. Do oka mu padla hospoda nacházející se na samotném okraji obce Neubuz u Slušovic, která svou megazahrádkou Losa zlákala ne na jedno, ale hned na půlmetr piv. Jedná se o hospodu Moštárna, která byla totálně zrekonstruovaná v loňském roce, a snaží se pod novým vedením přilákat klientelu ze široka daleka. Jestli se jí to daří nebo nedaří, tak i to se dočtete v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 519


Napsali jsme před 10 lety...

8.6.2008

DRUHÁ LETOŠNÍ RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Je vidět, že s blížícím se létem se Myšák vydává čímdáltímčastěji ven z Brniska do bystřických luhů a hájů, protože letos již zaslal svou druhou bystřickou recenzi, což u něj není až tak obvyklé. Tentokrát si vzal na paškál sídlišťskou knajpu s pracovním názvem Bílá Hora, kterou už letos jednou poctil svou recenzentskou návštěvou Čiva. Tentokrát dopadla recenze daleko lépe a plné Myšákovo hodnocení je toho důkazem.


Recenze občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích

3.6.2018 by Beer Belly
Zlínské hospody

Beer Belly si to štrádoval na kole po Vsetínských i Hostýnských vrších, přičemž v průběhu jeho cyklotrasy se samozřejmě vyskytlo i několik občerstvovacích zastávek. Aktuálně jednou z nich bylo i občerstvení Na hřišti v Lůžkovicích, kde kromě zahnání žízně a zasycení byl obohacen taktéž o kulturu v podobě místního fotbalového utkání.

Počet recenzí celkem: 518


Recenze nádražky ve Vrábče

27.5.2018 by Čiva
Nádražní hospody

Vážený čtenáři, dnes ti přinášíme recenzi knajpy, do které se zřejmě nikdy nepodíváš, ale to nevadí, na tento pocit už jsme si na pajzlech zvykli. Po delší době zde máme recenzi na nádražku, a to konkrétně jménem Hospůdka Na zastávce v obci Vrábče, asi deset kilometrů od Českých Budějovic. Zajímavostí je, že na této trati neoperuje národní zdržovatel České dráhy, nýbrž dopravce „soukromý“, GW Train.

Počet recenzí celkem: 517


Napsali jsme před 10 lety...

25.5.2008

100. BYSTŘICKÁ RECENZE - RESTAURACE "PODHORAN"
Dnes vám představujeme opravdovou lahůdku. Nejen, že se dnes jedná o 100. recenzi na bystřický pajzl, ale navíc se jedná o trojrecenzi ála Los, Candát a Rumcajs, takže kvalita (recenze) sama o sobě zaručena. Touto trojrecenzí vzdáváme hold všem, kteří na naše srnky dosud přispěli, přispívají a budou přispívat, protože tak to má byt, bo tak je to správne. Ale dost keců, dnes si můžete přečíst recenzi na bystřickou stálici mezi hospodami, a sice na Podhoran, který je jednou nahoře, jednou dole. Jak je na tom tedy dnes? (Jak už jste se mohli minulý měsíc dozvědět z našeho "Pojednání o zavřených hospodách I.", tak byť porotci v roce 2008 tvrdili, že jde o stálici, tak hotel Podhoran byl záhy uzavřen a restaurace logicky zrušena. V posledních měsících se ovšem proslýchá, že by v patrech hotelu měly vyrůst nové kanceláře pro bystřické úřednické krysy, a v přízemí nová restaurace. Pochybujeme nicméně, že tato se bude jmenovat Podhoran, tudíž historie původní restauračky je pravděpodobně definitivně uzavřena - pozn. red.)


Pojednání o zavřených hospodách II.

23.5.2018 by Los
Báje a pověsti

Přesně před měsícem jsme vám přinesli velmi rozsáhlé pojednání o zavřených hospodách na Bystřicku, kde jsme vyjmenovali hned 14 pajzlíků, které v minulosti prošly naším hodnocením, a které jsou aktuálně zavřeny. Dnes vám přinášíme volné pokračování pod názvem "Pojednání o zavřených hospodách II.", kde jsme dohledali a uvedli dalších 6 hospod v celém Zlínském kraji (kromě výše zmíněného Bystřicka), které jsou aktuálně mimo provoz, ať už navěky, anebo jen dočasně, což ukáže až čas.


Recenze chaty "Grůň" na Rusavě

20.5.2018 by Beer Belly
Bystřické hospody

Ani se nám nechtělo uvěřit, že dnes Beer Bellym zrecenzovaná myslivecká chata Grůň na Rusavě nebyla doposud na našem webu hodnocená. Vždyť přece jsme všichni byli na Rusavě snad milionkrát. A přesto je to pravda, restaurace Grůň doposud odolávala nájezdu našich porotců, tedy až dodnes. Proto už ani chvilku neváhejte a čtěte dnešní premiérovou recenzi této dlouhodobé stálice na rusavském restauračním poli.

Počet recenzí celkem: 516


Napsali jsme před 10 lety...

18.5.2008

RECENZE HOSTÝNSKÉ HOSPODY "OVČÁRNA"
Jak to tak vypadá, přístí týden budeme mít na našich srnkách velkou slávu, protože zveřejníme již 100. bystřickou recenzi. Těšte se již dnes, máme připravenou opravdovou specialitku. Pro dnešní neděli zde máme 99. bystřickou recenzi, kterou nám připravil náš šéf Los. Ten se vydal na Hostýn, kde po třech letech prověřil kvality zdejší megahospody Ovčárna. Jak jeho hodnocení dopadlo si přečtěte v jeho recenzi doplněnou o celou řadu fotografií. (V době tehdejší recenze šlo o počátky zdejšího působení Pavla Plhala, výtečného kuchaře a provozovatele, který tuhle restauraci pozvedl do hvězdných výšin. Interiér sice ještě vykazoval sterilní prvky po předchozích provozovatelích, nicméně k určitých přestavbám již došlo, což je vidět z historických fotografií obsažených v recenzi. Bohužel Pavel Plhal před pár měsíci zemřel, takže na osud Ovčárny jsme osobně hodně zvědaví - pozn. red.)


Recenze občerstvení "Zátoka" v Pozlovicích

13.5.2018 by Los, komentuje Rotkader
Zlínské hospody

Pokud si dobře pamatujeme, tak před pár lety navštívil jistý Rotkader s Losem několik hospod v Holešově a Losovy recenze následně hutně komentoval. To se stalo i dnes, kdy Rotkader spolu s Losem navštívili nejlépe hodnocenou hospodu Zlínska pro rok 2017, a to občerstvení Zátoka, rozprostírající se v zátoce Luhačovické, alébrž Pozlovické, přehrady. Už tak rozsáhlé (navíc vysoce pozitivní) Losovo hodnocení je ještě rozsáhlejší díky mohutným Rotkaderovým komentům ke každému hodnocenému kritériu, takže si vyhraďte dostatek času, a v klidu si jejich recenzi pročtěte, protože to stojí za to. Zároveň jsme pozvali Rotkadera do naší stálé poroty, gratulujeme!

Počet recenzí celkem: 515


Napsali jsme před 10 lety...

11.5.2008

MYŠÁKOVA RECENZE "U LUĎKA"
Tak už snad všichni stálí porotci letos své recenze zaslali. Tím posledním byl Myšák, který ovšem všechny ostatní překvapil, když zaslal bystřickou a ne výjezdní recenzi, jak je u něj zvykem. Proto vám dnes přinášíme recenzi hospody U Luďka, kterou naše porota moc nenavštěvuje, a o to je tato recenze cennější. (Tato hospůdka funguje dodnes, a pokud si dobře pamatujete, tak 22.2.2018 jsme si ji připomněli díky 15 let staré multirecenzi; bohužel, byť se na našem webu nachází recenzí této hospody celá řada, tak fotek interiéru se jaksi nedostává, což je určitě škoda, protože příjemné a útulné to tu fakt je - pozn. red.)


Recenze minipivovaru "Kněžínek"

6.5.2018 by Čiva
Vzdálené hospody

Dnes se s Čivou opět podíváme do malebného kraje jihočeského, konkrétně kousek za krajské město do městské části Haklovy Dvory, kde se, obklopen několika rybníky, hvozdy a ptactvem zpěvavým nachází rozlehlý areál minipivovaru Kněžínek.

Počet recenzí celkem: 514


Napsali jsme před 10 lety...

4.5.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE "SOLNÉ KRČMY" V PROSTĚJOVĚ
Je nový měsíc, a tudíž jako první následuje vždy výjezdní recenze. Dnes jsme tu od toho, abychom vám představili recenzi od nového přírůstku do mezi čekateli na členství v porotě, od Divokého prasátka. Tento (nebo tato?) recenzent se vypravil do nedalekého Prostějova, aby nám zprostředkoval, jak se v Prostějově chlastá. A abychom vás nenapínali, tak se tam chlastá sakra dobře. A kde? No konkrétně v Solné krčmě, jejíž nadprůměrné hodnocení nás nenechalo na pochybách, že si Divoké prasátko pošmáklo. Chro! (Název Solná krčma se dnes stále v Prostějově používá, nicméně oficiální název je Penzion Alberta - více si můžete přečíst na jejich webu a Facebooku - pozn. red.)


Třetí recenze pivnice "Na Jižní" v Přerově

29.4.2018 by Greystone
Přerovské hospody

Letos se s recenzemi přerovského minipivovaru Na Jižní roztrhl pytel, a tak tu dnes máme již třetí verzi hodnocení v letošním roce. Externí přispěvovatl Greystone jakožto rozený Přerovák nám přináší údajně tu nejobjektivnější recenzi, nicméně jeho průměrné hodnocení i napotřetí potvrzuje, že je to tu velmi průměrné.

Počet recenzí celkem: 513


Napsali jsme před 10 lety...

27.4.2008

RECENZE "BÍLÉ HORY" ALIAS "U ICELY"
Neexistuje mnoho hospod, které nemají oficiální název. Hned dvě ovšem máme v Bystřici. Jedna je bývalá restauračka "Amio" a druhá je dnes recenzovaná hospoda nacházející se na sídlišti, hned naproti nově vzniklé pizzerii. Oficiální jméno této hospůdky fakticky neznáme, jedni říkají "U Icely", my jsme si ji pracovně nazvali Bílá Hora. Název ovšem není důležitý, důležité je, jak se tady chlastá. No a toto šel prověřit Čiva, jehož recenzi vám dnes přinášíme.


Dvojrecenze "Aniččiného dvora" v Přerově

22.4.2018 by Čiva & Myšák
Přerovské hospody

Myšák s Čivou si dali v Přerově scuka a společně zašli do hospůdky jménem Aniččin dvůr prověřit obsluhu, kterou zde před měsícem Čiva solidně zkritizoval. Tentokrát však bylo vše v pořádku a jejich společná dvojrecenze se nese ve velmi pozitivním duchu.

Počet recenzí celkem: 512


Napsali jsme před 10 lety...

20.4.2008

RECENZE "TIPSPORT BARU"
V březnu jsme vás informovali o tom, že počátkem roku byla uzavřena hospůdka "U krbu" a v březnu byl na jejím místě otevřen Tipsport Bar. Jako první z naší poroty se sem vrhnul Ozzy, který taktéž zpracoval recenzi na tento podnik. Jak se tady chlastá, to vám Ozzy připravil ve své aktuální recenzi.


Pojednání o zavřených hospodách I.

18.4.2018 by Los
Báje a pověsti

Hospody se otevírají i zavírají. Jak asi víte, porotci pocházejí původně z Bystřice p. H. a okolí, proto i nejvíce recenzí je právě z Bystřicka, a proto i nyní sledujeme jejich vývoj, růst i pád. A právě na hospodské pády se dnes Los zaměřil, protože aktuálně napočítal celých 13 hospod, které byly na našem webu v minulosti zrecenzovány, ale dnes jsou již jen ve vzpomínkách, v propadlišti bystřických hospodských dějin. Ale i tyto pajzly tvořily nedílnou součást zdejší pivní kultury, a nemělo by se na ně zapomínat a zapomenout. Proto jsme rádi, že vám můžeme dnes představit Losovo "Pojednání o zavřených hospodách", nyní konkrétně na Bystřicku, kde na všechny tyto hospody vzpomíná jak ze svého pohledu, tak z pohledu tehdejších recenzentů. Pokud chcete nostalgicky zavzpomínat na místa, kde jste se před dávnými časy možná vyskytovali, poseděli, popili, pokecali, a kde to dnes již není možné, tak nyní máte jedinečnou příležitost.


Recenze pivnice "Na Jižní" v Přerově

15.4.2018 by Jarouš
Přerovské hospody

Jestli si dobře vzpomínáte, tak před pouhými 14ti dny se Čiva ve své recenzi rozčiloval tím, že nebyl schopen navštívit pivnici "Na Jižní" v Přerově z důvodu nečlenství v tamním kuřáckém klubu, proto skončil místní restauraci a jeho recenze dopadla veskrze průměrně. Toto hodnocení ovšem nenechalo klidného jistého Jarouše, který s Čivovým "pouze průměrným" hodnocením zcela nesouhlasil, a tak nám zaslal svou verzi recenze, nyní opravdu pivnice Na Jižní, kde věci uvádí na pravou míru, a jeho celkové hodnocení získalo méně než podprůměrnou známku.

Počet recenzí celkem: 511


Napsali jsme před 10 lety...

13.4.2008

RECENZE ŤINŤONSKÉHO NONSTOPU "LAS VEGAS"
Mnoho z nás dnešní zrecenzovaný podnik nenavštívilo a asi ani nenavštíví. O to více samozřejmě potěší recenze tohoto non-stopu, abychom se přesvědčili o tom, že návštěva zde nestojí za to. A tak děkujeme Rumcajsovi, který se obětoval a tento pajzl navštívil. Proto čtěte Rumcajsovu recenzi na vietnamský non-stop Las Vegas nacházející se na náměstí vedle Městského úřadu, v domě, kde se dříve nacházela hospoda "U Stejskalů" alias "U pavouka".


Doplnění recenze hospody v Sehradicích

8.4.2018 by Trpajzlik
Zlínské hospody

Podle nás si asi nikdo nevzpomene na bývalého externího přispěvovatele Trpajzlika, který se na našich strákách mihnul v roce 2005 svou jedinou recenzí restaurace Podhoran. To už dneškem neplatí. Trpajzlik navštívil za účasti šéfredaktora Losa hospodu v Sehradicích a sepsal své hodnocení (jak on sám nazývá - pošťouchnutí), které lze považovat za plnohodnotnou recenzi, a proto ji zde dnes uvádíme.

Počet recenzí celkem: 510


Recenze restaurace "Na Jižní" v Přerově

1.4..2018 by Čiva
Přerovské hospody

Laskavý čtenář srnek si jistě pamatuje na velmi negativní recenzi pivnice a minipivovaru Na Jižní z minulého roku. Brzy po této recenzi jsme od tamního pana jednatele obdrželi velmi pěkný dopis ujišťující nás, že na nápravě všeho se již pracuje. Byl to tedy opět Čiva, kdo se na konci března sebral a zašel tam zjistit, zda v tomto případě platí „sliby – chyby“, nebo zda se opravdu stav změnil k lepšímu - viz recenze Na Jižní.

Počet recenzí celkem: 510


Napsali jsme před 10 lety...

30.3.2008

RRECENZE CHVALČOVSKÉHO PENZIONU "CORONE"
Ha, Wickerman je zpět. Tedy, alespoň první vlaštovka v podobě Wickermanovy recenze. A že se jedná o recenzi více než zajímavou, to vám můžeme garantovat. Všimli jste si, že na Chvalčově byl otevřen nový penzion? A že jeho součástí je megarestaurace? Ne? Asi jste špatně četli naše srnky, konkrétně novinku z 23.1.2008. V každém případě si tento fakt můžete ověřit při čtení Wickermanovy velmi zajímavé recenze na penzion Corone doplněnou o velké množství skvělých fotografií. (Tato hospoda fungovala rok, max. dva, a tak jsme rádi, že se ji Wickermanovi podařilo zrecenzovat a na věky věků zaarchivovat její hodnocení. Důvod uzavření byla pravděpodobně nulová návštěvnost, protože se objekt Corone nacházel ca 20 metrů od zavedené pivnice Pod lipami - pozn. red.).


Napsali jsme před 10 lety...

27.3.2008

OTEVŘENÍ "TIPSPORT BARU"
Tento měsíc je ve znamení zavírání o znovuotevírání různých bystřických hospod. Informovali jsme vás o zavření "Lázeňské koliby" a hospody "Na rožku". Nikde ani slova o tom, že byla zavřena restaurace "U krbu" alias "Z club" nacházející se cca 10 metrů pod již zmíněnou zavřenou hospodou "Na rožku". Restaurace "U krbu" byla u nás zrecenzována pouze jednou jedninkrát v roce 2004 a byla uzavřena někdy na přelomu roku 2007/2008 s osudem neznámým. Na tom samém místě nicméně začala fungovat hospoda nová, a to pod názvem "Tipsport Bar", na který chystáme v nejbližší době recenzi! (Na dnešní novince není nic až tak moc zajímavého, tak proč jsme ji sem dnes tedy dali? Protože jsme zjistili docela raritní věc, že ještě nyní po více než deseti letech od uzavření původní hospody "U krbu" fungují stále jejich webové stránky, viz ZDE - pozn. red.).


Napsali jsme před 15 lety!!!

26.3.2003

RECENZE HOSPODY "RENNO CLUB"
V bezprostředním sousedství s naposledy recenzovanou hospodou se nachází Renno Club. Jistě by od nás bylo neprofesionální, kdybychom nenavštívili i tuto hospodu a taktéž ji náležitě nezhodnotili. (Bystřická legendární skoro nonstop pajza byla vždy odkladištěm zlomených duší, srdcí i těl, a do ranních hodin se zde vyskytovaly všemožné zbořené existence; tento podnik nicméně před pár měsíci navždy uzavřel své dveře a na jeho místě vyrostla nová moderní putyka v barvách Heinekenu - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

25.3.2003

RECENZE HOSPODY "DODO PUB"
První jarní recenze je zde. Porota se konečně rozhodla navštívit a neúplatným okem zhodnotit hospodu Dodo Pub situovanou na našem náměstí. (Před pár dny jsme měli možnost zavzpomínat na recenzi z roku 2008, nyní zde máme trojrecenzi z roku 2003; srovnání kvalit a nekvalit s odstupem 5ti let je určitě zajímavé - pozn. red.)


Napsali jsme před 10 lety...

23.3.2008

RECENZE TURISTICKÉ CHATY "TESÁK"
Ale koukněme na něj, na uličníka, vloni jedna recenze a letos už na nás vyblil svou třetí? No hezky se nám rozchlastal chlapec. Tentokrát nám Los zaslal recenzi své oblíbené restaurace Tesák, kterou už zrecenzoval v roce 2006. Letos je hodnocení o poznání nižší a pokud jste zvědaví proč, tak si nenechte ujít Losovu aktuální recenzi. (Turistická restaurace Na Tesáku je dlouhodobě jedna z nejoblíběnějších zastávek porotců při jakémkoliv výletu tímto směrem, bez ohledu na to, zdali její hodnocení v našich recenzích kolísalo směrem nahoru či dolů. O její oblíbenosti svědčí i to, že k dnešnímu dni jsme tuto hospodu zrecenzovali již 10x! - pozn. red.).


Recenze hospody v Sehradicích

18.3.2018 by Los
Zlínské hospody

Sehradice, nenápadná průjezdní dědinka kousek od Luhačovic, směr na Valašské Klobouky. Nenápadná až moc, ani kostel tu nemají a věřící musí chodit buď do vedlejší Dolní Lhoty, anebo do Slopného. Ale mají tu hospodu, a to ne nedajakou, tu nejlepší ve Zlínském kraji v roce 2016. A to bylo, aby Los nedostál své pověsti, a nešel po více než roce prověřit, jestli jsou kvality této hospody stále na vysoké úrovni, anebo v něčem polevili. Dnes tedy koukněte na Losovu recenzi Hospody v Sehradicích, kam zavítal i s bývalým přispěvovatelem a účastníkem křtu knihy Pajzly, Trpajzlikem.

Počet recenzí celkem: 509


Napsali jsme před 10 lety...

16.3.2008

RECENZE KNAJPY "DODO PUB"
Kdo chodí po bystřickém náměstí, určitě tuto hospodu zná minimálně zvenčí. Někteří z nás pak byli i uvnitř. A jedním z nich byl i věčný rebel Rumcajs, který se dva roky neozve, a pak zplodí skvělou recenzi. Protentokrát v jeho hledáčku byla zaměřena hospoda Dodo Pub a jak to tak vypadá, její kvality se pomalu, ale jistě zvedají z šedi průměrnosti, což je určitě dobře. Mimochodem, Rumcajs se stává už asi potřetí čekatelem na členství do poroty, tak snad se mu letos návrat mezi pivní elitu konečně podaří.


Napsali jsme před 15 lety!!!

14.3.2003

RECENZE HOSPODY "U KRÁLŮ"
První výjezdní recenze za hranicemi města Bystřice pod Hostýnem je hotova. Terčem našich výtek byla pro tentokrát hospoda U Králů, nacházející se v nedalekém Chvalčově. (Hospoda U Králů je aktuálně zavřená, o to více je jakákoli zmínka z minulosti o ní z dnešního pohledu zajímavější - pozn. red.)


Recenze hospůdky "U Aničky" v Přerově

11.3.2018 by Čiva
Přerovské hospody

Po delší době se zase podíváme do Přerova, tentokráte vůbec poprvé v historii srnek do restaurace U Aničky, kterou zrecenzoval Čiva, a která sídlí kousek od autobusového nádraží v objektu spolu s známým květinářstvím nacházejícím se v Čechově ulici.

Počet recenzí celkem: 508


Napsali jsme před 10 lety...

9.3.2008

RECENZE HOSPODY "U NÁDRAŽÍ" ALIAS "U BOBRA"
Ano ano, jak jste si mohli z nadpisu všimnout, naše nádražka změnila název. Zaběhnutý a všem známý název "U Bobra" byl vyměněn za název "U nádraží", což je vzhledem k umístění více než logické. No a do této hospody se vydal Candát, aby zjistil, jestli měla změna názvu vliv na kvality této knajpy. Měla. Bohužel. Více v Candátově recenzi U nádraží.


Recenze pizzerie "Einstein" na Letné

4.3.2018 by Beer Belly
Pražské hospody

Beer Belly opět navštívil hlavní město a neopomněl se tam napojit a občerstvit. Jeho kroky se Praze ubírají často na uzemí Dejvic a Bubenče, proto nepřekvapí, že jeho dnešní recenze je na bubenečskou pizzerii Einstein, nacházející se v jedné z uliček blízko parku na Letné, takže odskočit si sem na gábl po příjemné procházce či projížďce není od věci. Tedy pokud vám nebudou vadit některé nedostatky, které Beer Belly při své návštěvě odhalil.

Počet recenzí celkem: 507


Napsali jsme před 10 lety...

2.3.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE HOSPODY "U KOLA" V BRNĚ
Taktéž Los si občas vyrazí za hranice Bystřice, a byť v životě nebyl dál než v Holešově, protentokrát si vyrazil nebývale daleko, až do hlavního moravského města, do Brna. A nebyl by to Los, aby neotestoval nějaký brněnský pajzl. V jeho pivním periskopu se objevila typická čtyřka, ani nevěřil, že se na něj uprostřed velkoměsta obrátilo štěstí čelem. Nebo následně Los své návštěvy litoval? To si přečtěte ve výjezdní recenzi brněnského pajzlu, U Kola, nacházejícího se kousek od vlakového nádraží Brno-Židenice.


Napsali jsme před 15 lety!!!

2.3.2003

RECENZE HOSPODY "NA KAMENCI"
Navštívili jsme hospodu Na Kamenci. Naše letošní hodnocení (ve srovnání s těmi předchozími) potvrzuje skutečnost, že kvalita této kdysi dobré hospody neustále klesá. Určitě však existuje skupinka spoluobčanů, kterým se zde líbí a toto místo vyhledávají. Kteří to jsou? Přečtěte si naši recenzi.


Napsali jsme před 15 lety!!!

28.2.2003

RECENZE HOSPODY "U LUĎKA"
Konečně je hotova letošní recenze hospody U Luďka. Nutno podotknout, že se i tento rok drží její bodové hodnocení stejně vysoko, a to zejména díky Kuzmičovi, který si ji velmi oblíbil. Ještě bychom případné návštěvníky rádi upozornili na existenci diskuzní díry, do níž mohou psát své poznatky z návštěv bystřických hospod.


FB stránky "Publikace pajzly.cz"

Facebook

Máme novou FB stránku pod názvem Publikace pajzly.cz, kde budeme všem zájemcům postupně poodkrývat tajmství vzniku i obsahu všech našich dosud vydaných knih a ročenek. Nejnovějším přírůstkem na naší FB stránce je zajímavá informace ohledně původu, vzniku, autorství i využití kompilace fotografií, které byly využity jako obal naší první publikace - knížky PAJZLY. Doufáme, že tato z celé řady připravovaných novinek vás potěší a budete ji šířit dále mezi své známé, příbuzné i neznámé...


Recenze pivovaru "Pegas" v centru Brna

25.2.2018 by Myšák
Brněnské hospody

V samotném centru Brna se nachází hotel, pivovar a pivnice v jednom, nesoucí název bájného koně Pegas. Jestli je ovšem tak bájná i návštěva tohoto pajzlu, to nám dnes přináší Myšák ve svém hodnocení.

Počet recenzí celkem: 506


Napsali jsme před 10 lety...

24.2.2008

RECENZE NEJNOVĚJŠÍ HOSPODY "NA KLEMPÍRNĚ"
Nejnovější přírůstek na bystřickém pivně-hospodském poli neunikl pozornosti naší poroty, a tak vám můžeme přinést aktuální recenzi na hospodu Na Klempírně ála Ozzy. (Hospoda Na Klempírně je i v dnešních dnech stále v provozu a zařadila se tak pevně na bystřické hospodské pole - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

19.2.2003

RECENZE HOSPODY "BEST"
S ohledem na skutečnost, že v roce 2003 byly webové stránky aktualizovány velmi sporadicky, a nezřídka byly mezi novinkami i několikaměsíční odstupy, tak nám přijde velmi úsměvný níže uvedený komentář ohledně rychlosti zveřejnění tehdejší recenze na pajzl Best, však posuďte sami. Nic to ovšem nemění na tom, že tu máme další 15 let starou recenzi od Kryšpína a Hajdaláka, která nám opět nostalgicky nastavuje zrcadlo tehdejší hospodské kultuře.
Další recenze, tentokrát hospody s neobvyklým názvem "Best" sice proběhla již před dvěma dny, ale z nedostatku času Vám ji předkládáme až nyní.


Napsali jsme před 15 lety!!!

15.2.2003

RECENZE HOSPODY "ČERNÁ HORA"
Kdysi dávno, po Sametové revoluci, vznikl klub, který se jmenoval "City bar", a kterému nikdo neřekl jinak než "Ciťák". Jeho kvality byly mizerné, a proto se rychle odporoučel do pivního hrobu. Strmý nárůst pak hospoda v prostorách bývalé socialistické sauny zaznamenala po příchodu holešovského Tomáše Němce, který ji nazval "Bar Černá Hora". Tento podnik natolik prosperoval, až se to nelíbilo majiteli budovy plachtářovi Štěpáníkovi z Chvalčova, takže Holešovjákovi neprodloužil smlouvu a započal bar provozovat na své triko. A právě z této doby je naše dnešní 15 let stará recenze baru Černá Hora, kam se vydal Kryšpín a Hajdalák. Jejich průměrné hodnocení ještě ukazuje na určité kvality tohoto pajzlu, které šly v následujících letech ovšem strmě dolů a dnes jde o poloprázdné doupě.


Recenze "Local Lokalu" v Olomouci

18.2.2018 by Čiva
Vzdálené hospody

Dnes pro vás máme knajpu olomouckou Local Lokal, která sice byla recenzována před „pouhým“ půlrokem, nicméně za tu dobu stihla změnit provozovatele, a tak to sem Čivu nalákalo znovu, aby zjistil, zda proběhla změna k lepšímu, či k horšímu, a zda se třeba splnilo nějaké to přání z recenze minulé.

Počet recenzí celkem: 505


Napsali jsme před 10 lety...

17.2.2008

RECENZE CHLAŠČOVSKÉ HOSPODY "U KRÁLŮ"
Už bylo na čase, aby se i Los zapojil do recenzentského dění na letošních srnkách. Jeho loňská jedna jediná recenze byla trestuhodně málo, nicméně pro letošek přislíbil výrazné polepšení. Jako první v pořadí si pro vás připravil recenzi hospody U Králů na Chlaščově, kterou navštívil čistě z recenzentských důvodů asi podruhé v životě. Mimochodem, tato recenze byla naposledy zrecenzována Kryšpínem a Ženou se dvěma tvářemi v roce 2003, takže už bylo na čase. (Podle našich nejnovějších informací je tato hospoda k dnešnímu dni již uzavřena, holt potomstvo po nebožtíkovi Královi se nedokázalo postarat o žíznivé Chvalčovjáky, kteří se přesunuli do nedalekých sousedních pivnic U Michala anebo Pod lipami - pozn. red.)


Napsali jsme před 15 lety!!!

15.2.2003

RECENZE HOSPODY "U BOBRA"
Historie našich stránek je opravdu dlouhá, předlouhá, a tak máme tu jedinečnou možnost začít postupně oživovat vzpomínky až 15 let staré! Dnes tedy poprvé máme možnost představit trojrecenzi, což bylo na tehdejší dobu zcela běžné, hospody "U Bobra" alias dnešní hospody "U nádraží", a to včetně dobového komentáře:
Nová recenzentská sezona slavnostně zahájena! Začínáme aktualizovanou recenzí hospody U Bobra. Co se v ní od loňska změnilo a co zůstalo při starém?


Recenze KMP v Budějicích

11.2.2018 by Čiva
Vzdálené hospody

Poslední dobou se to na našich srnkách hemží zejména hospodama ze Zlína nebo z Prahy. Tak si Čiva řekl, že trochu pročísne pěnu a přidá zase něco z jihu Čech – no a kam zajít na inšpekci než do nejlepší budějovické knajpy Klub malých pivovarů alias KMP, ještě k tomu když od minulé recenze uplynul více než rok a půl.

Počet recenzí celkem: 504


Napsali jsme před 10 lety...

10.2.2008

RECENZE HOSPODY "U VAŠINŮ" KŘTOMIL
Je neděle a tak pro vás máme další ze série bystřických recenzí. Dnes sice úplně slovo "bystřických" neplatí, protože vám dnes chceme představit recenzi hospody U Vašinů nácházející se u cesty v Křtomili. Recenzi nám zaslal nám dosud neznámý David, který udělil této hospodě opravdu nebývale vysoké hodnocení. Jen tak pro úplnost, David se tímto stává novým čekatelem na členství v porotě, takže pokud bude aktivní i do budoucna, rádi ho přivítáme mezi stálou porotou. (K tomu nedošlo, tak jak se David rychle zjevil, tak rychle zmizel, toto byla jeho první a poslední recenze a poté už jsme o něm nikdy neslyšeli - pozn. red.)


Recenze žižkovské pivnice "Radyně"

4.2.2018 by Karel
Pražské hospody

Náš nový přišpěvovatel Karel má opravdu široký záběr, jednou pošle recenzi ze středu Moravy, jindy z Prahy, je to holt cestovatel. Dnes tu máme na řadě další pražskou hospodu, konkrétně pivnici Radyně nacházející se ve změti uliček pražského Žižkova. Jedná se o ten nejtypičtější pajzl se vším všudy a takovéto hospody my prostě můžeme, proto jsme rádi, že alespoň pomocí Karlovy recenze sem můžeme nakouknout.

Počet recenzí celkem: 503


Napsali jsme před 10 lety...

3.2.2008

RECENZE SOKOLKY ÁLA PLACHŤÁK
Jak už začíná být na našich srnkách pravidlem, každou neděli zveřejňujeme novou recenzi. Proto i tentokrát vás neošidíme a naservírujeme recenzi hned jedné z nejstarších, nejznámějších a nejkontroverznějších hospod na bystřickém poli. Ano, kdo hádal, že se jedná o Sokolku, má pravdu. Pro rok 2008 ji zrecenzoval Plachťák, kterému se tam prý velmi líbilo, což se odrazilo i na konečném hodnocení v jeho recenzi.


Recenze smíchovské nádražky "U Váhy"

28.1.2018 by Jan Tejnor
Nádražní hospody

Dnesni recenze je zajimava hned nekolika fakty. Za prve je velmi strucna, ale vystizna, za druhe je napsana bez hacku a carek, za treti ji napsal nam neznamy dopisovatel Jan Tejnor, za ctvrte nemaji jednotlive hodnocene kriteria vlastni hodnoceni, to je az v celkovem hodnoceni hospody, navic vtipne uvedeno nikolik textem, ale poctem hvezdicek (po vzoru blogu Vágus.cz, za pate se jedna o prvni letosni nadrazku, kterych je tu za posledni rok opravdu jako safranu, no a v neposledni rade je potreba si uz rict, o jakou hospodu jde, ne? Tak tedy vam predstavujeme hostinec U Váhy, ktery se nachazi v Praze kousek od smichovkeho nadrazi. No a vzhledem k vysokemu Janovu hodnoceni opet Prazakum muzeme jen zavidet. A pro srovnani si muzete precist recenzi teto nadrazky taktez na blogu Vyvarovna zde.

Počet recenzí celkem: 502


Napsali jsme před 10 lety...

27.1.2008

RECENZE RESTAURACE "RONDO" ÁLA KAFKA
Kafka své slovo dodržel a ještě před zimním setkáním zaslal svou již třetí recenzi, takže jej během krátké doby oficiálně uvedeme mezi stálou porotu. Zatím se můžete pokochat jeho recenzí na restauraci Rondo alias "U Živných", kterou pro vás připravil, a která je o to vzácnější, protože dle jeho slov tento podnik navštívil poprvé a dle jeho finančních možností taky asi naposledy.


Recenze restaurace "PUOR" ve Zlíně

21.1.2018 by Beer Belly
Zlínské hospody

Hm, koukáme jako blázni, ale hned na úvod roku tu máme jasného kandidáta na nejlépe hodnocenou hospodu roku ve zlínském regionu. Ano, Beer Belly si vybírá pro svá občerstvení jen samé specialitky a zánovní knajpy, takže nedávno zavítal do čerstvě otevřené "plzeňácké" restaurace PUOR do 13. budovy areálu Svit ve Zlíně. Pro neznalé, "PUOR" je zkratka pro "Pilsner Urquell Original Restaurant", a jak je vidět z Bellyho skoro maximálního hodnocení, tak je tu fakticky parádně.

Počet recenzí celkem: 501


Napsali jsme před 10 lety...

20.1.2008

VÝJEZDNÍ RECENZE KNAJPY "U FAJNEGO SYNKA"
Tak první recenze bystřických hospod máme za sebou a tak vám dnes přinášíme změnu ve formě výjezdní recenze. Tuto nám zaslal znovuzrozený Děda Lebeda a jedná se o zcela nově otevřenou knajpu U Fajnego synka v Českém Těšíně. Co v tom městě Děda Lebeda dělal nám není známo, teda kromě toho, že tam zachlastal, a tak mu za to dík. Tato recenze byla zařazena mezi ostatní naše výjezdní recenze a je to 24. výjezdní recenze na našich srnkách.


Vzpomínka

17.1.2018

Třináctka je nešťastné číslo samo o sobě a dnešní den tomu není jinak. Dnes je tomu totiž již 13 let, co dne 17.1.2005 odešel do věčných lovišť ve věku 34 let po dlouhé těžké nemoci náš kamarád, úspěšný podnikatel a pravidelný návštěvník bystřických hospod, pan Petr Piska alias Piďa. Vzpomínka na něj je nicméně stále živá, stejně tak jako jeho životní elán, radost, smích a humor, kterého byl vždy plný, nikdy jej neopouštěl a rád jej rozdával. Prosíme, vzpomínejme na něj jen v dobrém, a to nejen dnes. Děkujeme.


Napsali jsme před 10 lety...

13.1.2008

A ZASE TEN "HANUŠ"
Ozval se nám Kafka - čekatel na členství, že prý mý zájem se zúčastnit zimního setkání poroty. A že prý nám pošle obratem dvě recenze, aby splnil podmínku pro přijetí. My říkáme, proč ne. A tak vám v tuto chvíli můžeme představit druhou Kafkovu recenzi, tentokrát na knajpu U Hanuša. Tato hospoda byla a je v naších luzích hájích jedna z nejkontroverznějších, alespoň co se hodnocení týče, nehledě na to, že je to již šestá recenze za dobu existence našich srnek. A to je dobře, protože můžeme srovnávat. Jak si vedla tudíž hospoda U Hanuša v roce 2008? To si nenechte ujít v Kafkově recenzi.


Recenze "U bílého koně" na Rusavě

7.1.2018 by Los
Bystřické hospody

Dnes máme na našem webu svátek, protože dnes zveřejňujeme již 500. recenzi! Dosažení takového milníku si zaslouží i odpovídající recenzi, a tak jsme Los přichystal velmi pozitivní hodnocení penzionu a restaurace U bílého koně na Rusavě, kde se konaly již dva křty našich ročenek, a letos tomu bude asi stejně tak. Los to zde navštívil i mimo křty několikrát, takže jeho recenze není jen dílem jednoho odpoledne či večera zde stráveného, ale jakožto souhrn pojmů a dojmů z mnoha návštěv, což činí jeho recenzi o to víc zajímější a objektivnější.

Počet recenzí celkem: 500


Napsali jsme před 10 lety...

6.1.2008

RECENZE RUSAVSKÉ MYSLIVECKÉ CHATY "GRŮŇ"
První recenze roku 2008 patří protentokrát nejnovějšímu přírůstku v naší porotě, a sice Plachťákovi. Ten se vydal na Rusavu, kde je dost hospod, nicméně dosud málo zrecenzovaných a tudíž i málo známých co se do pivních kvalit týče. Tentokrát si vzal na paškál mysliveckou chatu Grůň, nacházející nalevo od silnice kousek od chatek před přehradou.


Zhodnocení událostí v roce 2017

1.1.2018 by Los
Novinky

Vítejte v nové roce 2018! Hned na úvod roku jsme pro vás připravili obsáhlé šéfredaktorovo Zhodnocení událostí, které se na našem webu udály v roce 2017.