Novinky v roce 2016

Zhodnocení událostí v roce 2016

28.12.2016
Novinky

Je konec roku a to je ideální období bilancovat. nejinak tomu je i na našich stránkách, kde jsme v letošním roce opět ukázali, že jsme aktivní web, a že naši čtenáři mají důvod nás navštěvovat. Proto jsme se rozhodli všechny důležité informace shrnout v samostatném článku Zhodnocení roku 2016. Zároveň jde o poslední novinku pro tento rok, takže vám chci za celou porotu popřát hodně zdaru v novém roce 2017 a slíbit, že se budeme snažit vám v přístím roce opět přinášet spoustu novinek na poli pajzlů.


Recenze sport baru "Maracana" v Přerově

25.12.2016 by Čiva
Přerovské hospody

Čiva konečně zase pořádně rozčísnul naše stojaté vody, a po vzoru našeho názvu "pajzly" navštívil jeden z takových pajzlů v Přerově. Jím recenzovaná knajpa se nachází naproti Tescu a byť nese honosný název Maracana, s přídomkem "Sport bar", tak vězte, že jde o totální pajzlu nejhrubšího zrna, kam mnozí nemají ani odvahu vkročit. O to více tedy chválíme Čivu, že jsa si vědom svých recenzentských povinností do této paluši nejen vstoupil, ale i poseděl, popil a nabyté dojmy převtělil do naší dnešní, sváteční, recenze, která je zároveň poslední recenzí zveřejněnou na našem webu v roce 2016. Halelujah!

Počet recenzí celkem: 447


Recenze bowlingu "Moskva" ve Zlíně

18.12.2016 by Los
Zlínské hospody

Legendárním zlínským hotelem je dozajista Moskva. Spousta jej má v podvědomí jako luxusní místo, kde se schází zdejší smetánka, obohacená o ubytované cestovatele. Málokdo, mimo místní či zasvěcené, ale ví, že se zde nachází prachsprostý pajzl, ukrytý pod názvem Bowling Moskva. Ani Los tohle netušil, ale jako vždy, když je někam pozvaný, tak neváhá, a jde to omrknout. Jeho překvapení a následná pozitivní recenze pak na sebe nenechala dlouho čekat a vy tak máte dnes možnost náhlédnout do útrob tohoto interhotelu a přesvědčit se, že i za zdmi luxusního sídla se může nalézat obyčejná, ale o to více zajímavá, knajpa.

Počet recenzí celkem: 446


Vyšla nám nová tištěná publikace

15.12.2016
Novinky

Dnešní den je pro náš web velmi slavnostním dnem, protože právě dnes nám vyšla nová tištěná publikace, již třetí v pořadí, ročenka pro rok 2017 pod názvem SLAVNÉ DNY aneb hodnocéní moravskéch šenkú! Tato ročenka obsahuje všechny milníky naší činnosti, podrobně popsané události, které se za více než 15 let naší činnosti na našem webu staly. Tyto jsou pak doplněny více než dvěma desítkami nejzajímavějších recenzí z let 2015 a 2016. Cena je 99 Kč + poštovné a objednat si ji můžete na naší e-mailové adrese pajzly@seznam.cz. Věříme, že vás tato publikace pobaví i poučí, proto neváhejte a objednávejte, počet kusů je omezený.


Napsali jsme před 10 lety...

14.12.2006

V naší e-mailové schránce přistála právě dnes zcela nová recenze zcela nové hospody (v tom smyslu, že dosud nebyla na těchto srnkách recenzována) od zcela nového recenzenta. Byť se recenze nepyšní rozsáhlostí ani přehnanou informovaností, naše porota kvituje recenzentovu snahu, hlavně pak to, že si našel chvíli času a recenzi jednak sepsal a jednak zaslal. A o čem to tu celou dobu mluvíme. Mluvíme o recenzi baru (nikoliv pivnice) U Valacha v Rychlově ála Bakon. Díky díky a Bakonovy počiny uvítáme rádi i v budoucnosti. Halelujah!!!


Recenze Kozlovny "Celnice" ve Zlíně

11.12.2016 by Milan
Zlínské hospody

Náš nový recenzent Milan nás dnes poctil svou druhou recenzí, tentokrát přímo ze srdce Zlína, kde se vedle bývalé pošty a naproti městskému úřadu nachází megahospoda s megazahrádkou zvoucí se Kozlovna Celnice. Jak se tedy sedí, popíjí a pojídá v samém centru krajského města, se dozvíte v naší dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 445


Napsali jsme před 10 lety...

11.12.2006

Není ani možné co se událo. Rumcajs na naše srnky nehodil bobek úplně, protože se v něm probudily recenzentské pudy, o které se s námi i podělil (ne podělal). Takže dnes vám s radostí můžeme představit recenzi bystřické knajpy, konkrétně non-stop baru Las Vegas ála Rumcajs. Pokud byste nevěděli, kde se tento bar nachází, tak vězte, že se jedná o bývalou restauraci "U Stejskalů" na náměstí vlevo od Městského úřadu.


Recenze "Kanady" ve Zlíně

7.12.2016 by Kuzmič
Zlínské hospody

A jéje, všichni porotci se vydali směrem Zlín, jinak si neumíme vysvětlit tu smršť recenzí zlínských putyk. Ale to je jen dobře, Zlín byl dlouhá léta opomíjenou destinací, přičemž disponuje stovkami pajzlů, které čekají na zhodnocení. Kuzmič vystoupivše z autobusu na místním nádraží ušel jen pár desítek metrů a zapadl do první knajpy, která se mu naskytla. Jde o legendární "Kanadu" alias oficiálně Canada Pub, do které jsme někteří chodívali před desítkami let v rámci studií. Ano, tato hospoda stále žije, a byť musela zrušit svou pověstnou zimní zahrádku kvůlivá sporům s pozemky pod ní, tak uvnitř je to stále ta stará dobrá hospoda. Takže hurá dovnitř alespoň prostřednictvím dnešní Kuzmičovy recenze!

Počet recenzí celkem: 444


Certifikáty pro nejlepší hospody 2016

4.12.2016
Novinky

Certifikáty pro nejlépe hodnocené hospody roku 2016 pro různé kraje a oblasti byly uděleny, originály jsou v obálkách a připraveny na distribuci jednotlivým vítězným pajzlům. A které že hospody jsou těmi top?
Brněnsko: The Error, Los, 21.9.2016, 4.25 b.
Bystřicko: Koliba Čecher Kuzmič, 19.6.2016, 4.25 b.
Holešovsko: Bouda U Čerta Los, 5.6.2016, 4.75 b.
Nádražní: U Krokodýla Čorbutin, 5.10.2016, 4.75 b.
Olomoucko: The Black Stuff Čiva, 18.9.2016, 4.40 b.
Přerovsko: Pivnice Parník Čiva, 31.1.2016, 4.20 b.
Vzdálené: Klub malých pivovarů Čiva, 12.6.2016, 4.75 b.
Zlínsko: Hospoda v Sehradicích Los, 2.12.2016, 4.50 b.
Možná jste si všimli, že nebyl udělen certifikát žádné hospodě z Meziříčska ani ze zahraničí, ale je to tím, že v roce 2016 žádná ze zrecenzovaných hospod z těchto oblastí nepřesáhla v celkovém hodnocení hranici 4 bodů, což je základní podmínkou pro udělení certifikátu.


Recenze "Hospody v Sehradicích"

2.12.2016 by Los
Zlínské hospody

Los se nám docela rozjezdil po Zlínském kraji a za svými přáteli zaskočil i do malé dědinky u Luhačovic, a sice do Sehradic. Zde se nachází jediná hospoda nesoucí jednoduchý název Hospoda v Sehradicích, kterou samozřejmě Los nemohl minout a zastavil se tu pro zhodnocení její kvality. Zapůsobilo to tu na něj natolik pozitivně, že Los udělil svelmi vysoké hodnocení, a tak se tato sehradická hospoda může počínaje dnešním dnem právem pyšnit titulem "Nejlepší hospoda roku 2016 na Zlínsku". Gratulujeme!

Počet recenzí celkem: 443


Recenze hostince "Horní" v Malenovicích

30.11.2016 by Milan
Zlínské hospody

Dnes máme pro vás další specialitku - máme nového přispěvovatele Milana, a podobně jako Beer Belly je taktéž ze Zlína. Jeho první recenzentský počin je ze zlínské čtvrti Malenovice, kde zhodnotil místní hostinec Horní, ve kterém doporučuje se určitě napojit, ale vzhledem k obrácené přípravě pokrmů raději nejíst. Více čtěte v dnešní Milanově recenzi.

Počet recenzí celkem: 442


Recenze hospůdky "Mačák" v Olomouci

27.11.2016 by Beer Belly
Olomoucké hospody

Náš nový přispěvovatel Beer Belly poprvé vyvalil svůj pivní pupek mimo brány Zlína a vydal se až do Olomouce, kde navštívil, a pro naše čtenáře zhodnotil, kvality a nekvality pivovarské hospůdky Mačák, což byla původně vlajková loď místního pivovaru z Hodolan, který je bohužel již nenávratně uzavřen. Namísto piva Mačák zde ale najdete více než dostatečné pivní substituty na to, abyste se tady zastavili, což Beer Belly díky své pozitivní recenzi nepřímo naznačuje.

Počet recenzí celkem: 441


Recenze hospody "U Bezy" ve Zlíně

23.11.2016 by Los
Zlínské hospody

Los začal pravidelně vyrážet se svými známými do zlínských putyk, a tak se počet zlínských recenzí každotýdenně zvětšuje přímo raketově. Dnes pro vás máme jeho recenzi na hospodu "U Bezy", oficiálním názvem Star Club Podvesná XIV, která se nachází ve 14. ulici této čtvrti, konkrétně zezadu haly na stolní tenis. Jedná se o hospodu dvou tváří a prostředí, přičemž "Los navštívil tu "pivní"; ta bowlingová teprve čeká na své zhodnocení někdy do budoucna.

Počet recenzí celkem: 440


Recenze "Líšeňského pivovaru" v Brně

20.11.2016 by Myšák
Brněnské hospody

Neuvěřitelné, Myšák se ozval. Od roku 2010 je to teprve jeho druhá recenze, a to už je na pováženou. Dnes nám nicméně zaslal zajímavé hodnocení restaurace Líšeňský pivovar z Brna, kam vyrazil i s paní Myšákovou.

Počet recenzí celkem: 439


Recenze hospody "Holajka" v Holešově

16.11.2016 by Los
Holešovské hospody

I když už je zima, tak máme pro vás ještě jednu čistě letní recenzi. Los se vydal na kole do okolí a skočil až v Holešově v legendární hospodě "Holajka" alias U Cabiša, kde se náležitě občerstvil a prověřil na vlasní kůži, zdali má tato hospoda status legendy zaslouženě či nikoliv.

Počet recenzí celkem: 438


Recenze ozdravovny "Atomic" v Praze

13.11.2016 by Oliver
Vzdálené hospody

Dnešní Oliverova recenze na naše stránky vlastně nepatří, protože se nejedná o recenzi hospody, nýbrž o hodnocení pražského klubu Atomic, kde se lidé scházejí za účelem zvyšování své fyzické kondice a požíváním nealko nápojů i poživatin. Oliver se letos prostě oprostil od alkoholu a začal žít údajně zdravým stylem. Nebýt toho, že je Oliver členem stálé poroty našeho webu, tahle recenze by nikdy nespatřila světlo světa. Proto vy, kdož se nebojíte vniknout do tajů ozdravných zažízení, čtěte, vy ostatní ruce pryč.

Počet recenzí celkem: 437


Recenze občerstvení "U Madony" na Hostýně

6.11.2016 by Los
Bystřické hospody

Svatý Hostýn je místo jak napojit duši, tak napojit tělo. Kromě hned třech restaurací je možno zahnat žízeň u mnoha stánků, nacházejících se podél schodů ke kostelu. Jeden z těch top stánků se nachází po levé straně od schodů, cca pátý stánek odshora. Oficiální jméno neznáme, pro občasné návštěvníky úplně bohatě postačí všeříkající název "občerstvení", nicméně Los jej nazval U Madony, protože tak se údajně provozovatelce říká. Jde již o druhou Losovu recenzi, tu první napsal před dvěma lety, a tak můžete s odstupem času posoudit, kam se tento občerstvovací stánek ubírá. Letošní recenze je navíc doplněna o spoustu fotografií, podle kterých ke stánku trefíte i bez džípíesky.

Počet recenzí celkem: 436


Recenze nádražky "Poutník" v Jindř. Hradci

2.11.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Dnes tu máme další z řady Čivových vzdálených recenzí, které se povětšinou váží k jeho cestování vlakem. Tentokrát se za ryze turistickým účelem dostal až do Jindřichova Hradce, malebného to města v jižních Čechách, odkud je i recenze na nádražku jménem Hostinec Poutník.

Počet recenzí celkem: 435


Recenze "Hockey baru" ve Zlíně Lesní čtvrti

30.10.2016 by Berr Belly
Zlínské hospody

Beer Belly si opět odskočil "na jedno" do oblasti zlínské Lesní čtvrti, kde se u točny místního trajflu nachází hospoda Hockey bar. Máme tak jedinečnou příležitost poodhalit kvality další zlínské putyky kritickým okem našeho nového připěvovatele.

Počet recenzí celkem: 434


Recenze nádražky "Na dráze" v Jaroměři

26.10.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Jaroměř je městečko, kam se laskavý čtenář srnek zřejmě jen tak běžně nedostane – a nedostane se tam běžně ani Čiva, kterému se však přesto podařilo pro vás zmapovat kvality zdejší nádražní restaurace. Nejednalo se přitom o návštěvu běžnou, ale v rámci velkého metalového festu, takže metly – šup sem!

Počet recenzí celkem: 433


Recenze restaurace "Tacl" v Holešově

23.10.2016 by Los
Holešovské hospody

Již podruhé vám letos přinášíme recenzi na restauraci Tacl v Holešově, a již podruhé od Losa. K opětovné recenzi jej vedlo ujištění aktuálních provozovatelů, že jídlo se zde o moc zlepšilo, aspoň oproti první letošní Losově recenzi. A tak se Los obětoval a párkrát se do Taclu znovu podíval, aby zjistil, jestli je jejich tvrzení pravdivé.

Počet recenzí celkem: 432


Recenze klubu "Jazz Tibet" v Olomouci

19.10.2016 by Čiva
Olomoucké hospody

Dnes tu pro vás máme recenzi z hanácké metropole, konkrétně v podobě restaurace Jazz Tibet club. Nebyl by to Čiva, aby neochutnal v zájmu váženého čtenářstva zase nějaký ten nový pivovar nebo alespoň méně obvyklý typ piva – tentokrát jde o jeden z olomouckých minipivovarů, jehož sláva bezesporu přesahuje hranice kraje.

Počet recenzí celkem: 431


Recenze motelu "Zátopek" v Ratiboři

16.10.2016 by Los
Meziříčské hospody

Los se vydal na kole s brněnským kamarádem, a protože se chtěl pochlubit krásami Hostýnských vrchů se vším všudy, tak jej protáhl nejen hospodou na Tesáku a na Trojáku, ale taktéž Ratiboří, kde se přesně mezi dědinkami Ratiboř a Hošťálková nachází motel Zátopek, který shodou okolností Los zrecenzoval v roce 2014. Co se tady změnilo si přečtěte v dnešní rozsáhlé recenzi, doplněné o dosud nikde nezveřejněná fota interiéru této megaknajpy.

Počet recenzí celkem: 430


Recenze hostince "U Henschů" v Křešicích

12.10.2016 by Čorbutin
Vzdálené hospody

Nás slovenský dopisovatel se nám v krátké době ozval podruhé a poslal své krátké hodnocení typické vesnické knajpy U Henschů z Křešic, což je od Litoměřic co by kamenem dohodil. Atmosféru vesnického pajzlu můžete tedy dnes nasát z Čorbutinovy recenze.

Počet recenzí celkem: 429


Recenze pivnice "Boston" ve Zlíně

9.10.2016 by Beer Belly
Zlínské hospody

Nový zlínský přispěvovatel Beer Belly hned na úvod své recenzentské kariéry solidně zkritizoval pivnici Boston, nacházející se ve spleti ulic a uliček ve zlínské Lesní Čtvrti. Je vidět, že v něm dřímá velký potenciál a už teď se těšíme na jeho další hodnotitelské výtvory.

Počet recenzí celkem: 428


Recenze nádražky v Litoměřicích

5.10.2016 by Čorbutin
Nádražní hospody

Dnes máme pro vás extra specialitku. Napsal nám nový dopisovatel Čorbutin, který nám zaslal recenzi nádražky v Litoměřicích pod názvem U Krokodýla. Zajímavá je recenze nejen proto, že je písaná po slovensky, že je vtipná a trefná, ale hlavně díky na nádražku nezvykle vysokému hodnocení, které zajistilo této knajpě první místo mezi dosud hodnocenými nádražkami. Díky a těšíme se na další Čorbutinovy výtvory.

Počet recenzí celkem: 427


Druhá recenze bystřického "Dodo Pubu"

2.10.2016 by crappynickname
Bystřické hospody

Nový přispěvovatel pod pseudonymem crappynickname nám zaslal svou verzi recenze na Dodo Pub, nacházející se na náměstí v Bystřici p. H. Jde již o druhou letošní recenzi, a tak máme příležitost aktuálně porovnat dva názory na tento bar.

Počet recenzí celkem: 426


Recenze "Ve dvoře" v Rajnochovicích

30.9.2016 by Los
Bystřické hospody

Dnes vám mimořádně přinášíme recenzi v pátek namísto středy. Důvodem bylo, že se nám ozval holešovský Rotkader, který nás požádal o pozdržení s tím, že chce k Losově recenzi na ubytovací hostinec Ve dvoře v Rajnochovicích připojit i své poznatky ze svých návštěv. Jak Rotkader slíbil, tak i splnil a tak vám dnes můžeme doporučit společné Losovo Rotkaderovo hodnocení této rajnochovické knajpy.

Počet recenzí celkem: 425


Recenze minipivovaru "Krajinská 27" v ČB

25.9.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

Kolem tohoto podniku Čiva několik měsíců procházel, aniž by nahlédnul dovnitř, jelikož nemá příliš důvěru ve věhlasné restauračky, které mnohdy jen těží ze svého jména a skutek přitom utek. Krátce byl pak podnik uzavřen, no a když znovu otevřel, bylo to jakýmsi signálem, že minipivovar Krajinská 27 prostě zrecenzován býti musí – už kvůli té pivní osvětě.

Počet recenzí celkem: 424


Nově i "brněnské" a "zlínské" hospody

23.9.2016 by Los
Novinky

S ohledem na rostoucí počet recenzí z Brněnska a ze Zlínska byly naše recenze rozšířeny o sekce Brněnské recenze a Zlínské recenze. Věříme, že tento krok přispěje k lepší orientaci čtenářů našeho webu.


Recenze restaurace "The Error" v Brně

21.9.2016 by Los
Brněnské hospody

Los si to štrádoval autem po dálnici z Prahy směrem na Brno, když tu se na dálnici (nečekaně ;-) vytvořila kolona. Tu se Los i se svými kumpány snažili objet přes brněnskou část Bosonohy, kde všichni hladoví zakotvili v místní nové restauraci The Error. Název sice vypovídá o tom, že se mohlo jednat o chybu se zde zastavit, nicméně dle dnešní Losovy pozitivní recenze je opak pravdou.

Počet recenzí celkem: 424


Recenze baru "Black Stuff" v Olomouci

18.9.2016 by Čiva
Olomoucké hospody

Že se na našich srnkách objevují krom zarytých pajzlů a špeluněk i recenze lepších restaurací, to už asi čtenáře moc nepřekvapí. Málokdy se však v našich recenzích dostaneme k hodnocení zahraničního pivka, dnes dokonce až z „daleké“ Belgie (a Stella Artois to fakt není). V srdci hanácké metropole nachází se bar Black Stuff, kam se tedy dnes (nejen) na kousek té Belgie podíváme.

Počet recenzí celkem: 423


Napsali jsme před 10 lety...

17.9.2006

Na našich srnkách jsme si již zvykli, že Čiva s Ozzym zasílají pravidelně dvojrecenze z hospod nacházející se v okolních dědinách a vesnicách. S tím je ovšem konec. Tito dva noví členové poroty se rozhodli, že z důvodu zvýšení počtu recenzí budou recenzovat každý sám za sebe. A jak slíbili, tak provedli. Proto vám dnes s hrdostí představujeme první samostatnou recenzi ála Čiva, konkrétně pak recenzi restaurace S-Club v Dřevohosticích. Již dopředu prozradíme, že se jedná o jednu z nejhůře hodnocených knajp na našich srnkách, což si můžete ověřit v sekci Recenze, a nebýt stabilně příšerného Renna, tak by se jednalo o nejhorší hodnocenou knajpu vůbec.


Recenze restaurace "9evítka" ve Zlíně

11.9.2016 by Los
Zlínské hospody

Moc často se nám nestává, že recenzujeme "in memoriam", ale dnes tomu tak je. Los letos několikrát navštívil zlínskou restauraci i bowling 9evítka, ze které si odnesl ne zrovna ty nejlepší dojmy. Své hodnocení si ovšem nosil jen ve své hlavě, a nebýt toho, že se tento podnik zavřel, možná bychom se jeho recenze ani nedočkali. Takhle vám tedy dnes přinášíme Losovu "posmrtnou" recenzi této hospody, kterou si bohužel ověřit v reálu (anebo dle Losova hodnocení asi spíše bohudík).

Počet recenzí celkem: 422


Recenze nádražky "U Cafourků" Náměšť n. O.

4.9.2016 by Pilchowski
Nádražní hospody

Dnes máme pro vás recenzi "nádražní" restaurace v Náměšti nad Oslavou, celým názvem restaurace U Cafourků, kterou nám zaslal zcela nový externí dopisovatel Pilchowski. Děkujeme a věříme, že spolu se svým kamarádem Čorbutinem budou v návštěvách lokálů pokračovat, a hlavně že nám budou i nadále zasílat své recenze.

Počet recenzí celkem: 421


Recenze "Skákavého poníka" v Ostravě

28.8.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

Čivova pracovní cesta do Ostravy se neobešla bez návštěvy některé z místních putyk, a také si Čiva uvědomil své povinnosti a zaslal nám svou recenzi. Dnes vám tedy přinášíme hodnocení ostravské restaurace U skákavého poníka, která je součástí pivního komplexu zvaného "Pivovarský dům".

Počet recenzí celkem: 420


Napsali jsme před 10 lety...

23.8.2006

Mr. Ozzy, co by čerstvá posila mezi stálou porotou našich srnek, se po slibu daném na 2. setkání poroty opravdu vydal do krajů to nedalekých, kam oko ani žaludek bystřičáka jen tak nenakoukne, čímž vám tudíž můžeme s hrdostí představit unikátní (skoro výjezdní) recenzi hospody U Frydrychů v Líšné, kterátož v sekci Recenze budiž pro vás do budoucna navěky archivována bude jest.


Recenze bufetu "Na koupališti" na Rusavě

21.8.2016 by Los
Bystřické hospody

Los se vydal po stopách Drásala na kole, ale tropický den ho spolu s ostatními donutil zastavit se v bufetu Na koupališti na Rusavě. Jak je z dnešní recenze zřejmé, Los svého rozhodnutí hořce litoval, ale aby se ostatní návštěvníci vyhnuli podobnému zklamání, zaslal Los svou recenzi aktuálně ještě před koncem prázdnin.

Počet recenzí celkem: 419


Napsali jsme před 10 lety...

15.8.2006

Po dlouhé předlouhé době absence jakékoliv novinky na našich srnkách způsobené Losovou dovolenou vám nyní přinášíme absolutní bombu špicu. Ozval se nám jistý Plachťák žijící ve Spojených státech Amerických (!!!), který nám zaslal výjezdní recenzi jako řemen. Neše porota je ráda přeráda, že informace o našich srnkách pronikla i do USA a tak vám tímto hrdě představujeme Plachť ákovu zcela nepochybně zajímavou výjezdní recenzi na Dragon Bowling v Severní Karolině, konkrétně v městě Fayetville, doplněnou o zajímavé fotografie a komentáře. Díky člověče a drž se v tej Amekurvarice!!!


Recenze bystřické "Zahájky"

14.8.2016 by Děda Lebeda (Fr.)
Bystřické hospody

Ha, Dědek Lebedú ještě žije! Tak to jsme nesmírně rádi, že se ještě do pivního nebe neodebral náš přestarý porotce. Ba co víc, stále brouzdá po pivních místech v Bystřici p. H., odkud nám zaslal svou recenzi na hospodu Zahájené. Jde o druhou letošní recenzi této knajpy, a o 12 recenzi celkem. Proto neváhejte, čtěte dnešní recenzi, a pokud budete mít dostatek času, tak si můžete srovnat i hodnocení let předchozích, máte z čeho vybírat.

Počet recenzí celkem: 418


Recenze nádražky Bufet ve Svinově

7.8.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Čivu opět zavály do Ostravy nějaké ty pracovní povinnosti, a tak se cca po roce zjevil na nádraží Ostrava-Svinov, kde fungují, jak si čtenář našich srnek jistě pamatuje, hned tři nádražky. Jelikož dostanete ve všech skoro totéž, stalo se toho dne kritériem něco nestandardního, a to prosluněnost interiéru – zde jednoznačně vítězil provoz zvaný Bufet, proto Čiva zaparkoval právě tam.

Počet recenzí celkem: 417


Druhá recenze boudy "U Čerta" v Holešově

10.7.2016 by Kuzmič
Holešovské hospody

Dnes máme pro vás opravdovou lahůdku. Kuzmič na základě Losovy pár týdnů staré recenze navštívil osobně holešovskou boudu U Čerta, a svým megavysokým hodnocením potvrdil špičkové kvality této hospody. Tímto jsme neváhali a již v polovině roku jsme udělili titul nejlepší hospody Holešovska právě Boudě U Čerta. Gratulujeme a nyní již šupšup na Kuzmičovu recenzi!

Počet recenzí celkem: 416


Napsali jsme před 10 lety...

9.7.2006

Brněnští obyvatelé a návětěvníci musí nyní opět zaplesat radostí, protože Myšák pro ně připravil výjezdní recenzi nově otevřené knajpy v místní části Židenice pod zajímavým názvem "Stálá pohoda". Jestli je v této restauraci opravdu pohoda a ještě k tomu stálá, to vám Myšák prozradí ve své aktuální recenzi restaurace Stálá pohoda. Protože neopomněl zaznamenat i ceny piv zde točených, doplnili jsme obratem taktéž náš Pivní ceník. Jen pro připomenutí, do budoucna bude Myšákova recenze archivována v sekci Výjezdní recenze.


Recenze hospody "Na třináctce" v Henčlově

3.7.2016 by Čiva
Přerovské hospody

Čiva vyrazil kousek za Přerov do první dědinky zvané Henčlov, kde se zastavil v čísle popisném č. 13 v hospůdce zvané Na třináctce. Jeho dojmy a pojmy z další přerovské hospody si tedy můžete dnes přečíst v Čivově další recenzi.

Počet recenzí celkem: 416


Napsali jsme před 10 lety...

2.7.2006

Po několikatýdenním recenzentském suchu vám s potěšením představujeme další z řady dvojrecenzí našich v současnosti nejaktivnějších recenzentů Ozzyho a Čivy. Dámy a pánové, na našich srnkách byla opět zrecenzována hospoda, která za celých 5 let existence našich srnek nebyla dosud ohodnocena, konkrétně vám tedy přinášíme dvojrecenzi na dřevohostický pajzl Na špici, kterýtož, byť se nejedná o bystřickou knajpu, budiž navěky zaarchivován v sekci Recenze. Voilá.


Recenze "Retro" baru v Holešově

26.6.2016 by Los
Holešovské hospody

Dnešní hodnocený podnik je asi zakletý, od doby, kdy to tu přestal provozovat majitel budovy, už to tu má pod palcem několikátý pronajímatel. V současné době se o café bar Retro stará paní z nedaleké Bystřice p. H., která byla taktéž provozovatelkou tamního baru Majky. Los se vydal na výzvědy, jestli to v jeho oblíbené hospodě opět klape vše bez problémů a v jeho recenzi se dozvíte, jestli se sem vyplatí jít nebo nikoliv.

Počet recenzí celkem: 415


Recenze koliby "Čecher" na Rusavě

19.6.2016 by Kuzmič
Bystřické hospody

Dnes máme na našem webu velký svátek. po neuvěřitelných 13 letech se nám do emailu dostala recenze od zakladatele našich stránek Kuzmiče. Proto vám dnes s hrdostí představujeme jeho recenzi na penzion kolibu Čecher na Rusavě. I když se to nezdá, tak Kuzmič byl v letech 2001-2003 celkem aktivní, což dokazuje jeho 18 recenzí v té době, takže ta dnešní je jeho již devatenáctá!!! Více se o Kuzmičově historii i současnosti můžete dozvědět v jeho profilu porotce. Proto neváhejte a bez dlouhého váhání čtěte Kuzmičovu dnešní recenzi!

Počet recenzí celkem: 414


Recenze "Klubu malých pivovarů" v Budějicích

12.6.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

Čiva se tentokrát rozhodl plácnout přes kapsu a místo toho, aby znovu a znovu dával jako falešný jihočeský patriot šanci europivu s názvem Budvar, zašel si na pár kousků do podniku Klub malých pivovarů, který, jak asi tušíte z názvu, se specializuje na méně známá pivka především z Čech, sem tam i z Německa. Už dopředu prozrazujeme, že návštěva se opravdu vydařila – více jako vždy v naší recenzi.

Počet recenzí celkem: 413


Napsali jsme před 10 lety...

11.6.2006

Dnes pro vás máme jednu super lahůdku. Myšák se nám po delším čase ozval a zaslal nám svou aktuální výjezdní recenzi. Tato recenze je zajímavá hned z několika důvodů. Za prvé se jedná o první výjezdní recenzi po cca půl roce, za druhé se jedná o první opakovanou výjezdní recenzi jedné knajpy mimo Bystřici, za třetí se v recenzované restauračce čepuje 7 (slovy sedm!!!) druhů piv o pěti značkách a v neposlední řadě se jedná o další plněbodové hodnocení, doplněné spoustou fotek včetně jejich komentářů. Proto doporučujeme najít si chvilku a přečíst si v klidu Myšákovu výjezdní recenzi restaurace "U Huberta" v Olomouci.


Recenze boudy "U Čerta" v Holešově

5.6.2016 by Los
Holešovské hospody

Dnešní Losova recenze holešovské Boudy U Čerta je vyjímečná hned z několika důvodů. Tím prvním je neskutečně vysoké Losovo hodnocení, čímž se tato bouda stává kandidátem na hospodu roku. Tím druhým je pak komentář našeho nezávislého novináře Rotkadera, který znalý místních holešovských poměrů neodolal a své znalosti a postřehy uvedl do Losovy recenze formou jeho rozsáhlých poznámek. Proto si dnes najděte opravdu dostatek času ke čtení, protože dnešní recenze je docela obsáhlá, nicméně o to více zajímavá i poučná.

Počet recenzí celkem: 412


Napsali jsme před 10 lety...

3.6.2006

Sice nám to chvíli trvalo, ale přece jenom jsme nakonec přepracovali novou recenzi Dědy Lebedy do interfernetové podoby. Jak jsme psali, Děda Lebeda vstal po dlouhé době nečinnosti "z mrtvých" a dokázal nám, že jednak ještě nepatří do starého železa a jednak mu to ještě docela solidně píše. Takže vám tímto představujeme letošní recenzi baru Seven, alias sídlišťské Sedmičky, Sedmy alébrž "7".


Recenze "Nádražky" v Budějicích

29.5.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Rozcestovaný Čiva si našel i půl hoďky před odjezdem jeho vlaku z Českých Budějovic čas, aby navštívil tamní rozlehlou Nádražní restauraci. Jestli se mu tato fofr návštěva vyplatila či nikoliv, to posuďte sami v jeho dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 411


Napsali jsme před 10 lety...

24.5.2006

Po týdenní odmlce, dané Losovou abstinencí, vám přinášíme další z rozrůstající se série double-recenzí ála Ozzy a Čiva, našich to v současnosti nejaktivnějších přispěvovatelů. Dovolte nám tedy, abychom vám představili double-recenzi hospody U Jurečků v Turovicích, kterátož byť se nejedná o bystřickou knajpu, bude do budoucna k nalezení v sekci Recenze.


Recenze baru "Dodo Pub" v Bystřici p. H.

22.5.2016 by brtnik
Bystřické hospody

Dnešní recenze bystřického baru Dodo Pub je již osmou recenzí této knajpy na našich srnkách a zároveň pátou recenzí od přispěvovatele brtnika. Tímto se brtnik stává členem naší stálé poroty, kam jej zařadíme ihned, jakmile si napíše své kjurikulumvíté. To nic ale nemění na tom, že si jako každou neděli můžete přečíst, co je na hospodském poli nového.

Počet recenzí celkem: 410


Recenze hospody "Na špici" v Holešově

15.5.2016 by Los
Holešovské hospody

Dnes hodnocenou hospodu Na špici v Holešově kousek od Lidlu Los zrecenzoval již vloni a jeho hodnocení nebylo už tehdá vůbec špatné. Nicméně dnes je dnes a máme tu Losovo hodnocení dokonce ještě vyšší. No světe div se! Co tedy způsobilo, že tradiční Losovy kritické výlevy dnes zůstaly skoro zapomenuty? To čtěte v dnešní aktuální recenzi.

Počet recenzí celkem: 409


Napsali jsme před 10 lety...

15.5.2006

Dovolte, abychom vám dnes představili recenzi zcela nové restaurace v BpH, vzniknuvší v našich luzích a hájích teprve koncem loňského roku (2005 - pozn. red.). I když, nejedná se o úplně novou hospu, spíše o nově zrekonstruovanou restauraci v areálu budovy Sušil, která zde byla ještě za dob komančských, nicméně pak se z ní stal špinavý podnik honosící se názvem "Disco Dance Club", který je naštěstí již zrušen, a tak je zde možno opět nerušeně popít a pojíst. Tímto vám tedy přinášíme recenzi restaurace Sušil ála znovuchlastající Candát.


Recenze pivnice "U třech" v Přerově

8.5.2016 by Čiva
Přerovské hospody

Lidová knajpa U třech je přerovskou stálicí, ostatně takový Myšák by o tom mohl jistě říct svoje. Každopádně tato recenze pochází od Čivy, který sem zaskočil na pár akčních černých ležáků od Litovle a taky trochu zavzpomínat na starý časy. Jak se návštěva vydařila, o tom už více v dnešní recenzi.

Počet recenzí celkem: 408


Recenze bar clubu "Majky" v Bystřici

1.5.2016 by brtnik
Bystřické hospody

Do naší hemailové schránky nám přistála aktuální recenze od brtnika na bar club Majky, kterou tímto mimořádně zařazujeme, protože bystřických recenzí máme v poslední době jako šafránu. Děkujeme brtnikovi, a po zveřejnění jeho přístí, již páte recenze, jej rádi přivítáme mezi členy naší stálé poroty.

Počet recenzí celkem: 407


Recenze restaurace "Pivovar" v Přerově

24.4.2016 by Čiva
Přerovské hospody

Kam zajít v Přerově na kvalitního Zubra? Takhle jednoho dne přemýšlel Čiva, přičemž jako jasnou volbu vyhodnotil zdejší pivní epicentrum, a to Restauraci Pivovar, kde se toho večera dokonce konala jakási kulturní produkce. Zda byly Čivovy choutky uspokojeny, či nikoliv, to se dočtete v aktuální recenzi.

Počet recenzí celkem: 406


Recenze restaurace "Tesák"

17.4.2016 by Los
Bystřické hospody

Před pár týdny si to Los vesele vykračoval po Hostýnských vrcholcích, a jako vždy neopomněl navštívit jeho oblíbenou hospůdku Tesák, která v mnohém prošla razantní interiérovou rekonstrukcí, a tak pojďme tedy díky Losovi nahlédnout pod pokličku této turisty oblíbené legendární hospůdky.

Počet recenzí celkem: 405


Recenze "Big Boss" baru na Filipínách

10.4.2016 by Oliver
Zahraniční hospody

Po delší době se nám ozval i náš čistě zahraniční dopisovatel (a jak víme, i regulérní spisovatel) Oliver, pobývající na Maltě a zasílající nám postupně recenze zahraničních putyk. Dnes s ním nakoukneme do města Dipolog na Filipínách, kde navštívil Big Boss bar se svou snoubenkou. Díky.

Počet recenzí celkem: 404


Recenze "Nádražky" v Přerově

3.4.2016 by Čiva
Nádražní hospody

V případě přerovské nádražky se jedná již o její čtvrtou recenzi a je tak hned po nádražce bystřické nejčastěji hodnocenou nádražní knajpou. Důvodem ale zřejmě nebude vynikající pivko nebo útulné prostředí, nýbrž fakt, že Přerov je holt železniční uzel, a tak se tam porota čas od času vyskytne. Jak tedy dopadlo hodnocení této zauzlované nádražky, to se dočtete v Čivově recenzi. Mimochodem – sice jsme obecně proti nějakým zásadním modernizacím, ale ty hajzlíky, ty by se přece jen hodily.

Počet recenzí celkem: 403


Recenze restaurace "Sport" v Holešově

27.3.2016 by Los
Holešovské hospody

Jak je z posledních Losových recenzí zřejmé, tak bystřické pajzly pro něj asi již po těch letech ztratily své kouzlo, protože stále častěji vyjíždí za bystřické hranice, konkrétně na Holešov. Je fakt, že mezi holešovskými hospodami je v oblasti recenzí zatím pole neorané, a tak nám Losovy výlety nejsou až tak proti srsti. Tentokrát vám přinášíme aktuální hodnocení restaurace Sport nacházející se v budově holešovského Sportcentra. Tuto knajpu zrecenzoval Los již vloni, tak sami můžete posoudit, v čem se kvality tohoto podniku zlepšily a v čem naopak zhoršily.

Počet recenzí celkem: 402


Recenze minipivovaru "Kunc" v Hodoníně

20.3.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

Čivovy cestovatelské eskapády neubírají na síle, a tak tu dnes máme pro vás recenzi hodnonínského minipivovaru Kunc, která je zajímavá nejen svým obsahem, ale hlavně svou strukturou, kdy Čiva zcela ignoroval veškerá předepsaná kritéria pro hodnocení a svou recenzi pojal jako volné vyprávění (po vzoru recenzí ze spřáteleného blogu www.vagus.cz). Změna je to příjemná a recenze se o to lépe čte, takže pojďme na ni!

Počet recenzí celkem: 401


Hodnocení Patriota 11° z Uh. Brodu

18.3.2016 by Los
Hodnocení piv

Los byl obdarován pivkem z nedalekého Uherského Brodu, které se ovšem paradoxně nenachází na regálech okolních obchodů ani suprtrupr marketů. Jak chutná Patriot 11° si přečtěte v dnešním hodnocení.

Počet hodnocených piv celkem: 20


Recenze "Zahájky" v Bystřici

13.3.2016 by Los
Bystřické hospody

Dnešní recenze je výroční, 400. recenze na našich srnkách, a proto jsme dali možnost dlouholetému šéfredaktorovi Losovi k tomu, aby toto výročí oslavil svou recenzí. Los si vybral restauraci Zahájené, která byla před jeho přestěhováním do Končin dlouhá léta jeho domovskou hospodou, a ke které se vážou jeho vzpomínky, nostalgie i desítky tisíc utracených kaček. Jen doplníme, že se jedná o již 11. recenzi této hospodo-restaurace na našem webu, a první čistě bystřickou recenzi v roce 2016.

Počet recenzí celkem: 400


Hodnocení filipínského piva San Mig

11.3.2016 by Oliver
Hodnocení piv

Až z dalekých Filipín muselo dorazit pivo San Mig k Oliverovi, který jej nejen ochutnal, ale i ohodnotil. Zajímavostí určitě je, že i když má v názvu toto pivo slovo "Light", tak jeho alkotonáž je celých 5%; ani raději nechceme vědět, kolik alkoholu je v jejich "ležáku", o speciálech ani nemluvě...

Počet hodnocených piv celkem: 19


Recenze "Staré Budvarky" v Hodoníně

6.3.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

V poslední době jsou v módě tzv. pivotéky, tedy obchody, kde se dají sehnat pivka od těch z minipivovarů českých až po exotické kousky (nejen) z Evropy. Dále jsou pak v módě hospody, kde taková pivka neprodávají v lahváčích, ale kde je točí. A právě takto zaměřeným podnikem disponuje i juhomoravský Hodonín v podobě pivnice Stará Budvarka, která je známa rovněž pod názvem Restaurace U Pošty.

Počet recenzí celkem: 399


Recenze restaurace "Tacl" v Holešově

28.2.2016 by Los
Holešovské hospody

Los v období nedávných vánočních svátků navštívil známé v Holešově, se kterými zašel na pokec do vyhlášené restaurace Tacl. Vše bylo fajn, ale pokud je tato restaurace vyhlášená svým jídlem, tak tady nastal nemalý problém. Ale více čtěte v dnešní Losově recenzi.

Počet recenzí celkem: 398


Recenze nádražky v Hodoníně

21.2.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Čivovo putování po jižní Moravě dnes pokračuje nádražkou v Hodoníně, která upoutala zejména tím, že daleko víc než hospoda funguje jako potraviny, kam si v nedělní poledne chodí maminy všeho věku pro knedle. O tom, jestli se zde dá pořídit k snědku i něco jiného, jakých kvalit dosahuje zdejší Braník a klientela po jeho konzumaci už více v samotné recenzi.

Počet recenzí celkem: 397


Změny v Taclu v Holešově

17.2.2016
Novinky

Oslovil nás nový provozovatel restaurace Tacl v Holešově s tím, že nás zve k návštěvě a zpracování nové recenze, protože k novému roku zde došlo jednak k rekonstrukci a jednak k výměně personálu i vedení. Důvodem prý je, že (citujeme): "...předchozí provozovatel neměl zájem o to dále restauraci rozvíjet a v průběhu roku 2014-2015 začal Tacl upadat..." (konec citace). S tímto tvrzením můžeme jedině souhlasit, což potvrdí i naše negativní recenze připravená na příští neděli, nicméně se do Taclu určitě co nejdříve, abychom si nového provozovatele a personál otestovali na vlastní kůži...


Recenze nádražky "Lokálka" v Břeclavi

14.2.2016 by Čiva
Nádražní hospody

Čiva se rád projíždí vlaky, to už je všeobecně známo, nicméně tentokrát byla jízda specifická. Ani ne tak proto, že se svezl zcela novým typem vlaku, ale spíš proto, do jaké nádražky se dostal, uvážíme-li, že většina nádražek jsou už od pohledu pořádný pajzly. Ne tak nádražka břeclavská, kde to novotou všecko až září. Zda jsou na tom dobře i ostatní prvky této nádražky, o tom více v recenzi.

Počet recenzí celkem: 396


Hodnocení polského piva Lech

12.2.2016 by Los
Hodnocení piv

Los jel přes Cieszyn a tak zakoupil i nějaká polská pivka, které hodlá postupně podrobit hodnotitelskému procesu. První je na řadě polská legenda Lech. Proto nyní máte jedinečnou možnost skrze Losovo hodnocení trošku proniknout do tajů chutí polských zlatavých moků.

Počet hodnocených piv celkem: 18


Recenze restaurace "Elko" ve Hvozdné

7.2.2016 by Los
Zlínské hospody

Tak tímto směrem jsme se ještě nikdy nevydali a tak je dnešní recenze z Hvozdné vlastně taková místní premiéra. Los se tady objevil ve společnosti místních obyvatel a tak je samozřejmě přemluvil, aby navštívili i místní restauraci Elko. V prázdné hospodě bylo fajn a tak zpracování recenze byla logickým vyústěním této návštěvy.

Počet recenzí celkem: 395


Recenze pivnice "Parník" v Přerově

31.1.2016 by Čiva
Přerovské hospody

Pro přerovské a okolní obyvatelstvo je synonymem pro pivo jednoznačně Zubr. Kdo si však chce rozšířit své obzory, měl by se rozhodně vypravit do zdejšího minipivovaru Parník, který již nějakou dobu brázdí přerovské pivní moře. Zda je to plavba stabilní a klidná či zda se tato bárka kymácí nebo jí dokonce hrozí potopení, o tom se sem několikrát zašel přesvědčit Čiva.

Počet recenzí celkem: 394


Recenze pivovaru "Holendr" ve ValMezu

24.1.2016 by Cop
Meziříčské hospody

Dnes tu máme jednu specialitku. Svou recenzi nám zaslal náš nový recenzent Cop, který navíc tak trochu zkopíroval formu recenzí ze spřáteleného webu Vágus.cz, tzn. že se nejedná o hodnocení dle předem připravených kritérií, ale o volně sepsaný hodnotící text. Cop nám zaslal recenzi nového minipivovaru Holendr z Valašského Maziříčí a my jen doufáme, že nezůstane tato jeho recenze jen ojedinělým recenzentským počinem, ale bude nám přispívat i nadále.

Počet recenzí celkem: 393


Recenze pivovaru "Eggenberg" v Krumlově

17.1.2016 by Čiva
Vzdálené hospody

Dnešní recenze je závěrem Čivovy českokrumlovské trilogie, avšak po mírných zklamáních v podobě nádražky a restaurace v hostelu tu máme vskutku lahůdku hodnou této jihočeské architektonické perly – pivovarskou restauraci Eggenberg. Jaká škoda, že se toto pivko v moravsko-slezských končinách nevyskytuje!

Počet recenzí celkem: 392