Klub malých pivovarů, České Budějovice


12.6.2016, sepsal Čiva


Klub malých pivovarů
Husova 119/103
370 05 České Budějovice

Tel.: 721 769 711
E-mail: janlehen@gmail.com
Web: www.kmpcb.cz
Facebook: KMPCB

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jelikož se z Budvaru všech stupňovitostí stává pomalu ale jistě eurosračka, museli jsme se ženou začít hledat v ČB něco, kde se Budvar netočí. I když úkol to byl nelehký, nakonec se nám to povedlo právě v podobě recenzovaného podniku, jehož základna je mimochodem v Plzni, pobočka pak právě v jihočeském krajském městě. Konkrétně tato návštěva proběhla na přelomu dubna a května 2016.


Kvalita piva

Zapomeňte na Zubra a spol., zde se návštěvníkovi otevírá pravý pivní ráj! Každý den (kromě neděle, to je zavříno) mají na čepu 7 piv, přičemž se za jeden večer mohou objevit i tři piva nová po vypití těch předchozích. My měli zrovna tu čest s bánánově vonící bavorskou pšenkou Aldersbacher Weisse, dále s Javořickým kozlíčkem, což je (netypický) polotmavý vídeňský ležák, dále jsme potkali (kroměřížského!) Maxmiliána 12° polotmavého a z „ejlů“ to byl výborně citrusový, osvěžující Permon summer ale 10° a přece jen až trochu moc hořký Karel Nomád IPA 16°. Piva byla krásně ošetřená a byla jedna radost je usrkávat. Bravo!

4.75


Kvalita jídla

Nakládaný hermelín s domácím chlebem naprosto splnil svůj účel a i tady panuje velká spokojenost.

5.00


Kvalita obsluhy

Obsluha piva znalá, dokonce se u nás i přes velký frmol zastavila a vysvětlovala specifika Javořického kozlíčka. Brzy po dopití u nás byla zase (ať žena či muž) s dotazem na další objednávku – no problemo.

4.75


Kvalita prostředí

Absolutně nekuřácká hospoda je rozdělena na dvě části, v první nachází se i bar, u kterého je možno posedět na několika barovkách – tam se také nachází i průběžně mazaná a dopisovaná tabule se soupisem piv na čepu. Vedlejší místnost, daleko rozlehlejší, disponuje snad i 60 místy k sezení u mnoha větších či menších stolů. V létě je snad k dispozici i zahrádka. Jediné malé minus je v malé kapacitě toalet a v tom, že tabule s pivy není přítomna i v oné druhé místnosti.

4.50


Klientela

Starší i mladší, celé rodiny, skupiny přátel či jen dvojice, jako např. ta naše. V knajpě byl znatelný příjemný víkendový cvrkot, přičemž nikdo výrazně akusticky nevyčníval – tak to má být.

4.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Podnik je trochu bokem od centra, nicméně ani to nemá za následek malou návštěvnost – kdybychom neměli rezervačku, tak si nesedneme. Na čepu rozmanitá piva zblízka i zdaleka za ceny poměrně vyšší, avšak korespondující s vysokou kvalitou pěnivého moku – i když u těch „ejlů“ (naštěstí) o pěně moc hovořit nelze. Obsluha znalá řemesla, v nabídce pochutiny k pivu a to vše v prostředí, kde vám nikdo nehulí pod nos. Paráda!

4.75


Prognóza

Tady to určitě pofrčí i v budoucnu, o tom nemám sebemenších pochyb – značná část lidu chce totiž za svůj peníz raději kvalitu než kvantitu, a to je jedině dobře.