Minipivovar Krajinská 27, České Budějovice


25.9.2016, sepsal Čiva


Minipivovar Krajinská 27
Krajinská 27
370 01 České Budějovice

Tel.: 727 957 036
E-mail: info@krajinska27.cz
Web: krajinska27.cz
Facebook: Minipivovar a restaurace Krajinská 27

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Budějovice, to není co do piva jen Budvar a Samson (i když on ten Samson už opravdu skoro není ...). V centru města nacházejí se dva minipivovary (či spíše pivovary restaurační), tím prvním je ne moc zajímavý Beeranek, tím druhým pak Krajinská, kam se dnes mrkneme na návštěvu (z úvodu května 2016).


Kvalita piva

V nabídce je klasická jedenáctka, pak její jantarová verze, dvanáctka, IPA 14° a zabiják v podobě třetinkové 27°! My vyzkoušeli jantar a IPU, přičemž pivka jsou to sice dražší (za půllitr 40 a 55 Kč), nicméně zejména IPA s převládající chutí a vůní červeného grepu je velká laskomina, takže proč ne. (V podstatě) polotmavá 11° byla rovněž svěží, příjemně chmelená.

4.50


Kvalita jídla

V jídeláku toho moc nenajdou ti, kdož jsou zvyklí si místo výběru jídla číst romány v podobě desítek a desítek položek. Zde mají jen od každého něco, ale vybrat by si měl každý. Tedy každý, kdo nemá hluboko do kapsy, jelikož Krajinská patří mezi ty nóblovější podniky. Objednány byly tvarůžky s domácím chlebem a jakási varianta kuřete se zapékanými smetanovými brambory a naše chuťové pohárky tím byly uspokojeny dostatečně.

4.25


Kvalita obsluhy

Číšníků se kolem nás motalo jak agentů STB okolo členů disentu. Vyzdvihnout lze drobnou slečnu, která se ten den zřejmě zjevila v práci poprvé (nebo to byla jedna z jejích prvních směn), naopak její mužští kolegové disponovali jakousi přehnanou bodrostí, tak typickou pro zdejší region, nadto nebyli znalí pravidel servírování pokrmů zprava. Tovar však nosili hbitě, čili nadprůměr.

3.50


Kvalita prostředí

Interiér je velmi zajímavý – pár kuřáckých (?) stolků nachází se hned u vchodu, pokračuje se do průjezdu, který je zakryt skleněnou střechou – tam má host možnost sednout si do pohodlných boxů. Vlevo je pak místnost s výčepem a varnou piva, tam nacházejí se stoly s vysokými židlemi á la barovky. Celý večer by se mi na tom sedět nechtělo, ale jako chvilková záležitost fajn.

4.00


Klientela

V podvečerním čase se hosté teprve trousili, ale dalo se tušit, že bude plno. Je zde možno potkat skupiny zájezdníků, stejně jako občany ze zdejšího kraje, většinou středního věku.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborné jídlo i pitivo za docela vysoké částky, ale jakožto místo pro např. rodinnou oslavu určitě vhodné. Obsluha lehce držkatá, což je ale ve zdejším kraji koloritem. Prostředí na vysoké úrovni, zejména ty vysoké židle.

4.00


Prognóza

Podnik nedávno změnil provozovatele, leč pivo a skoro komplet jídelák zůstaly na svém – zajímavé. Fluktuace lidu je zde značná, proto lze tušit, že Krajinská bude na budějovické pivní a jídelní mapě ještě dlouho.