Stará Budvarka, Hodonín


6.3.2016, sepsal Čiva


Restaurace U pošty - Stará Budvarka
Velkomoravská 463/21
695 01 Hodonín

Tel.: 608 328 266
E-mail: milanesterka@seznam.cz
Web: Pivovar Mazák
Facebook: Restaurace U pošty

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jak píší mí oblíbenci na www.pivnici.cz, je v Hodoníně zřejmě v módě nazývat jednu hospodu hned několika názvy – stejně tak tomu je i u této knajpy, která se specializuje na nabídku piv, pivek i piveček z různých méně známých pivovarů. Čili podnik přesně pro Čivu!


Kvalita piva

Z cca sedmi druhů piv okamžitě padla volba na Rebel IPA 14°, zřejmě tedy Havlbrod. K našemu zklamání však servírka prohlásila, že toto pivo právě došlo! Nu což, jde se vymýšlet náhradní plán. Volíme tedy mírnější střelivo, extra hořký Mazák z Dolních Bojanovic, kteréžto pivko se nachází na pomezí jedenáctky a dvanáctky. Tekutina je to překvapivě světlá, čirá, po napití ucítíte chuť sladu, následně se však dostaví chmelová extáze v závěru doprovázená značnou hořkostí – super záležitost, výborně pitelné (4,25). Dále jsme si poručili Jantar 11°, opět od Mazáka. Tento byl o něco méně dobrý, než jak ho známe např. z přerovského Parníku, nicméně lehce karamelová, chmelová chuť byla velmi příjemná (3,75).

4.00


Kvalita jídla

Byli jsme již po večeři, přesto jsme chtěli okusit něco z jihomoravských dobrot k pivku. I padla volba na nakládaný hermelín s bagetkami a dále na bramboráčky se zelím. Obojí bylo v dané cenové relaci naprosto výtečné, jen bychom toho, tuším, zvládli klidně dvakrát tolik.

4.25


Kvalita obsluhy

Obsluha byla velmi čilá, sestávající z mladého číšníka a rovněž mladé servírky, kterážto poutala pozornost nejen značnou rychlostí, ale i fialovo-stříbrnou (?) barvou vlasů. Sice se vše odbývalo, jak už jsem předeslal, ve značné rychlosti, na druhou stranu jsme ale byli v podniku prvně, takže těžko čekat osobnější přístup. Vše ale naprosto profesionální, čili musím hodnotit vysoko.

4.00


Kvalita prostředí

První místnost, ve které je i bar ve tvaru půlkruhu, je kuřácká. V této je však paradoxně lepší vzduch, než v podlouhlé místnosti zadní, jakési zábavní zóně s fotbálkem nebo jukeboxem, kde se nekouří. Protože se zde nekouří, nefunguje tu ale ani odsávání vzduchu, čili jen z cesty na hajzl a zpět jsem seznal, že v zadní místnosti je na padnutí. K interiéru nemám výhrad – masivnější nábytek, zdi světlejší, nepřeplácané, jen mezi naším stolem a barem bylo poměrně málo místa na průchod, čili někteří hosté dle pohybu vypadali, že se nám brzy usadí na stůl.

4.00


Klientela

Až na jednoho podivína baru v naší blízkosti to v hospodě příjemně bzučelo, lehce po osmé večerní bylo skoro plno. Zábavné bylo sledovat, jak se ve zdejším podniku objevují lidé, které jsme pár minut před tím potkali v Minipivovaru Kunc, „vyhlášeném“ to podniku. Inu, existuje evidentně jen pár míst, kam se tady dá večer zajít na jedno.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborné pivo z Mazákovy produkce, ač toto bylo zvoleno jako náhražka vytočené IPY. Kmitající obsluha, výborné pochutiny k pivu, příjemné prostředí a, až na drobné výjimky, pohodová klientela. Tady se nám fakt líbilo.

4.00


Prognóza

Vzhledem k fluktuaci lidu tipuju, že zdejší podnik je na hodonínském žebříčku hned číslo 2, což ale bude dáno jeho nižší kapacitou (oproti Minipivovaru Kunc). Pivo se zde jistě prodává lepší, to je bez debat, a tak nezbývá doufat, že se zde ještě dlouho prodávat bude.