Pivovar "Eggenberg", Český Krumlov


17.1.2016, sepsal Čiva


Restaurace Eggenberg
Latrán 27
381 01 Český Krumlov

Tel.: 607 521 202
E-mail: restaurace@eggenberg.cz
Web: www.eggenberg.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Jelikož má (nejen) jih Čech beznadějně obšancován Budvar, je vždy výhra natrefit na nějaké neprofláklé, a přitom dobré pivo (tedy žádný Kozel, Gambáč, Plzeň). To se nám podařilo právě přímo u zdroje piva Eggenberg v restauraci situované ve zdejším pivovaru, což, přiznávám dopředu, bylo jako výhra ve Sportce.


Kvalita piva

V nápojáku nebyl, já to však přece jen zkusil a švarné dívčiny se zeptal na přítomnost „nakouřeného Šviháka“ – a vyšlo to! Toto tmavé pivo je podobné např. pivu Guinness nebo pardubickému Porteru, plné, nasládlé chuti a konzistentní pěny – bylo opravdu lahodné. Nepasterizovaná, kvasnicová dvanáctka rovněž skvělá a jen o jedenáctce se dá říct, že byla „pouze“ velmi dobrá. Cenově je pivo na úrovni Plzně nebo Budvaru 12°, ale je daleko zajímavější!

4.50


Kvalita jídla

Široká nabídka jídel jistě osloví každého, s cenami to také není zlé, zvážíme-li lokaci tohoto podniku (a vlastně i Krumlova samotného). Objednali jsme smaženého kapra s bramborovým salátem a kapra na kmíně a česneku s prostým bramborem – obě jídla byla skvělá. Tady není co řešit.

5.00


Kvalita obsluhy

Za výčepem jedna až dvě osoby, na place jich pak bylo asi 6 či 7!!! Nás obsluhovaly většinou milé, mladé slečny, piva však nosil klučina, kterému skoro teklo mléko po bradě. Jeho způsob servírování piv, kdy to občas vypadalo, že se nám je chystá na stůl hodit z metrové vzdálenosti, nám trochu dělal vrásky, ale vše dopadlo dobře.

4.00


Kvalita prostředí

Po schodech vystoupáte nahoru k dlouhé, převážně dřevěné chodbě, na níž je i pár stolků a židlí pro kuřáky. Samotná restaurace s obrovskými, goticky klenutými stropy, je pak nekuřácká. Vkusně, přitom bohatě zdobený výčep, uprostřed pro pár stolů vyvýšený stupínek, kolem dokola tlustého zdiva pak je mnoho stolů a židlí v rozmanitých rozloženích, většinou 4 židle + 1 stůl. Osvětlení rovněž ideální (ani málo, ani moc), jen docela brzo „načichnete kuchyní“, čemuž i přes vysoké stropy kvůli tolika hostům holt neujdete. Plný počet však nedávám zejména proto, že dát jej dvakrát v jedné recenzi jaksi nezvládám.

4.75


Klientela

Malí, velcí, mladí, staří, bílí, žlutí, černí i americký ragbyový mančaft. Až na skupinku neukázněných děcek a stůl (zřejmě) Japonců, kteří si objednali kuřecí křídla ne kvůli jídlu, ale kvůli focení, byla klientela nerušivá, nicméně vytvářela příjemný ruch poukazující na to, že tady je to fakt hodně oblíbené.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Vynikající pivo, které bych rád na každém rohu místo těch eurosraček, vynikající jídlo za rozumnou cenu, obsluha celkově velmi kompetentní, jen tovaryšův učeň si na vyšší hodnocení bude muset ještě chvíli počkat. Prostředí v historické (a navíc průmyslové) budově pivovaru rovněž bez chybičky a klientela? Vzhledem k množství návštěvníků můžu konstatovat příjemný hospodský cvrkot. Nedělám to často (spíš skoro nikdy), ale tohle zařízení můžu doporučit úplně každému.

4.50


Prognóza

Budoucnost tohoto podniku je zářivá, alespoň v sezoně a kolem hlavní sezony se zde jistě dveře nezastaví; snad zdejší majitele nepoloží konkurence v podobě europiv, to by byla hrozná škoda.