Restaurace "U skákavého poníka", Ostrava


28.8.2016, sepsal Čiva


Restaurace U skákavého poníka
Přívozská 34
702 00 Moravská Ostrava

Tel.: 774 514 198
E-mail: restaurace@pivovarsky-dum.eu
Web: www.pivovarsky-dum.eu
Facebook: Pivovarský dům

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Pracovní povinnosti zavály páně Čivu do Ostravěnky, konkrétně do samotného centra, kde se nachází i komplex zvaný „Pivovarský dům“ – tvoří jej pivotéka, minipivovar Qásek, bar Hobit a restauračka, jejíž recenzi (z půlky května 2016) právě nyní přináším.


Kvalita piva

Ochutnána byla tři pivka ze zdejšího minipivovaru – polotmavá 13° krásně karamelová s pěnou smetanovou, IPA 16° výrazně citrusová, nahořklá tak akorát (nebo i trochu moc) a hlavně ne až tak alkoholová, zabržděno pak bylo zdejším nejprodávanějším tovarem, extra chmelenou 11°. Krom toho zde měli ještě 12° tuším nefiltr a další IPU z jiného pivovaru. Všechna pivka byla velmi chutná, takže nelze než doporučit!

4.75


Kvalita jídla

Chtěl jsem něco trochu hutného, aby byl učivěn základ pro piva vyšší voltovitosti, inu poručil jsem si ňoky s kuřecím, smetanou a zeleninou. Delikatesa!

4.50


Kvalita obsluhy

Žena asi lehce pod padesát (let), za pípou ještě nějaká mladice – mě obsluhovala jen prvně zmíněná žena. I když mě na rozdíl od spousty jiných hostů neznala, byla velmi přátelská a pivka nosila v dobrých intervalech (a dokonce věděla, že IPA nemá mít pivní čepici, hurá!)

4.00


Kvalita prostředí

Interiér je nekuřácký, jednoduššího střihu, po vystoupání několika schůdků okolo dřevěného zábradlí je hned menší výčep, vlevo pak několik málo stolů, vše zejména ve dřevě. V druhé místnosti je pak rovněž klasický stůl a také dlouhý stůl s neméně dlouhými lavicemi, ještě dále pak jakási zahrádečka – jelikož už bylo dost pozdě, zůstal jsem uvnitř.

4.00


Klientela

Nejprve jsem byl (vzhledem k absenci prázdného stolu) pozván k sezení trochu podivným mužem v dámském doprovodu. Tito dva se však hned poté vytratili a ke mně přisedli dva stréci okolo padesátky. S jedním z nich jsem se jal na chvíli probírat kvalitu a rozmanitost svrchně kvašených piv, leč druhý soudruh se moc nezapojoval a tak nakonec přece jen pokračovali v hovoru spolu a mé komunikační pokusy utichly. Jinak vcelku příjemný hospodský šrumec, střídala se zde partička za partičkou.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborné domácí pivko a velmi chutná krmě zapříčiňují dobré hodnocení tohoto lokálu. Ještě by to chtělo k sobě nějakou dobrou kumpanii, ta mi zde tohoto večera chyběla, jinak si nemohu stěžovat na nic.

4.20


Prognóza

I z jedné návštěvy si troufám odhadnout, že tento podnik je i vzhledem k pivu Qásek oblíben nejen mezi domorodci, ale že patří i mezi ostravské pivní atrakce pro přespolní, zvlášť když si chtěji v klidu vypít dobré pivko a ne se proplétat mezi létajícími lahvemi někde na Stodolní.