Dejvická sokolovna, Praha 6


4.3.2015, sepsal Čiva


Restaurace Dejvická sokolovna
Dejvická 181/2
160 00 Praha 6 - Dejvice

Tel.: 222 931 993

E-mail: info@dejvickasokolovna.cz
Web: www.dejvickasokolovna.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Při svých toulkách Prahou jsem si jednoho večera v tramvaji vzpomněl, že se ten večer přece hraje ostře sledovaný fotbal Sparta – Plzeň. Jelikož tento duel však hostily Štruncovy sady v Plzni, mohl jsem něco málo z toho vidět tak akorát v televizi. To je nápad – mrknu někde v hospodě! Nacházeje se zrovna na dopravním uzlu Hradčanská, padl můj zrak na velký nápis Restaurace Dejvická Sokolovna, která by při zavření obou očí mohla být považována (ve Vágusově terminologii) i za nádražku 3. kategorie. Jelikož pohled oknem dovnitř naznačoval volná místa, nebylo dál co řešit a vzal jsem za klučku.


Kvalita piva

Mají tu několik druhů Gambáče (kterému zde, opravdu, říkají láskyplně Gábinka!!!) a pak samozřejmě Plzeň. Já zvolil dvanáctkový nefiltrovaný Géčko, které bylo doneseno v super betelném kryglu. Teplota, pěna i mírně nahořklá chuť vysoké kvality, až jsem byl překvapen. Vypadá to, že čím blíž městu Plzeň, tím jsou tato na Moravě nic moc piva lepší a lepší.

4.00


Kvalita jídla

Podle různých internetových diskusí zde vaří velmi dobře, tak jim budeme věřit. Soudě podle členky personálu, která něco dlábila přímo na place, to tak asi opravdu bude.

x.xx


Kvalita obsluhy

Dělá zde zřejmě brácha výčepáka z nedaleké dejvické nádražky. Poté, co jsem dosedl ke stolu s rezervačkou (ne mojí) začínající za hodinu, ke mně tento pikolík naklusal a suše mi sdělil, že za hodinu ten stůl obsadí někým jiným. Žádný pozdrav nebo snaha o šetrné přemístění mé maličkosti, prostě za hodinu končím. Odvětil jsem, že s takovou se dlouho nezdržím (to zřejmě nepochopil, neboť spokojeně zakýval hlavou) a zažádal jsem o géčkový tovar. Nošení pak probíhalo standardně, jen s placením mě nechal cca 10 minut čekat a raději se věnoval donášce k jiným stolům, byť sem seděl hned vedle. Humus, vážení, humus.

1.50


Kvalita prostředí

Trochu jako třeba U Hanuša – vše masivně dřevěné, kombinace dlouhých lavic i „klasických“ židlí, minimálně dvě místnosti, přičemž já byl pouze v té úvodní, tam, kde je i bar, vedle něhož hltala svou krmi již zmíněná servírka. Zvláštností je tlustá zlatá roura na výčepním zařízení, nejsem si jist, zda je to kvůli tankové Plzni, ale asi ano. Další zajímavostí budiž dřevěný sud umístěný před barem, u něhož se „na stojáka“ vyskytovala taková pražská variace na Belmonda. Fotografie najdete na www.dejvickasokolovna.cz.

4.00


Klientela

Krom výše zmíněného týpka spíše klidnější lidé středního věku (mezi nimi nejeden cizinec), kteří svým projevem nerušili, na druhou stranu tu však vůbec nebylo mrtvo. Lidé, kteří mě měli vystřídat u stolu, kam sem se „nedopatřením“ posadil, mě dokonce při příchodu ke stolu moc hezky pozdravili. Nečekané a pozitivní.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výtečný (!!!) Gambrinus dvanáct, kvalitní dřevěné prostředí a příjemné osazenstvo devalvuje hajzlovitý číšník, který by měl vzít nějaké doučování ze základů slušného chování.

3.40


Prognóza

Restaurace se nachází na frekventovaném místě, sází na „českou klasiku“ a plzeňská pivka, a tak si myslím, že přísun hostů má a mít bude stálý, uškodit jí může snad jen nevycválaná obsluha, o které lze na internetu najít mnoho zajímavého!