Žíznivá Gumovka, České Budějovice


9.2.2020, sepsal Čiva


Pivnice Žíznivá Gumovka
Panská 173/6
370 01 České Budějovice
Mobil: 607 184 139
Facebook: @ziznivagumovka

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Úvodní slovo

V samotinkém centru nejcentrovatějším, kdež se spájejí ulice Panská a Mlýnská, stojí nejužší domeček v celých Budějovicích, a právě v něm dlouhá léta sídlil music club Mari. Jaké bylo mé překvapení, když jsem se dozvěděl, že podnik byl úplně zrenovován a vznikla zde již třetí městská multipípa. Tak toto se musí honem vyzkóšet!


Kvalita piva

Nebudu pojednávat o jednotlivých pivech, až na pár výjimek, jako byl např. mdlý (ač čerstvě naražený) Clock 10 Hektor, to byly samé laskominy (vyzdvihnout však musím zejména piva od nepomucké Zlaté krávy – Choco stout a Farm APA 11). Kromě již zmíněných zde narazíte na produkty od Ravena (spíše ty tradičnější), Cobolise nebo Permona, stálicí je také ležák od Březí kozy. Celkově je na čepu takřka vždy 8 piv, což za oběma podniky KMP lehce zaostává (a zaostává také to, že aktuální nabídka není zveřejňována denně, ale jen cca dvakrát týdně, i když předpokládám, že piva se obměňují častěji). Teď však něco málo k cenám za tyto dobrůtky: Pokud si dáte ležáka, zaplatíte cca 30 za malé a 45 za velké, v tom je cenová politika s KMP velmi podobná, rozdílu si však hned všimnete u svrchňáků, kde je striktně ohlídáno, aby malé stálo dvě třetiny toho, co velké, velmi často je poměr 49/75. To je, podobně jako u ležáků, ideální poměr oproti KMP, které preferuje pijáky velkých piv poměry např. 59/75, tam se opravdu nevyplatí degustovat a jdete tak nejen po kvalitě, ale i po kvantitě. Suma sumárum – cenová politika Gumovky se z pohledu hosta jeví jako výhodnější.

4.50


Kvalita jídla

Tuším, že je zde nakládaný hermelín, sladké (!!!) i slané palačinky, a ještě nějaké drobnosti jako nachos, ale zatím jsme nic nevyzkoušeli.

x.xx


Kvalita obsluhy

Během několika návštěv jsem zde zaregistroval dva hochy (zřejmě i provozovatelé) a jednu dívčinu (spíše kamarádská výpomoc). Všem šla práce pěkně od ruky, jen občas pivo nehezky zapěnilo, ale to se v začátcích může stávat.

4.50


Kvalita prostředí

Prostředí je velmi útulné, ač by si člověk zvenku řekl, že do takového útlého minibaráčku se hospoda nemůže vejít. Po vystoupání schodů do patra se dáte buď vpravo do velmi útlého „salonku“ pro max. 20 osob, nebo doprava, kde se nachází výčep, lednice a také min. jednou tolik stolů a židlí, resp. židlí ze strany jedné a lavic po obvodu zdí na straně druhé. Interiér je poplatný současnému trendu – sem tam dřevo, sem tam kov, hezky nasvícené, no a jako bonus „gumovka“ přímo na výčepu (pro neznalé – na Moravě tomu říkáme gumáky).

4.50


Kvalita klientely

Klientelu zatím Gumovka spíš hledá, tedy nikoliv ve smyslu množstevním, ale ve smyslu typovém – potkáte zde totiž tak nějak všehochuť – starší, mladší, zamilované párečky, potetované burany, punkery, folkaře a úplné normály, žádní pivní geekové – ostatně takové je často i osazensto KMP.

4.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Knajpa má výborně našlápnuto, ale až čas ukáže, zda to ze strany provozních i zákazníků není jen počáteční euforie. Za mě tady vše šlape, jak má, a k dokonalosti mnoho nechybí.

4.50


Prognóza

V krajském městě, nadto v samotném centru, se třetí multipípa jistě uživí, jelikož lidi jsou (pivně) čím dál rozumnější a ten Budvar už je prostě nebaví. Tak kluci, ať se daří!