Hells Bells Rockin' Pub, Praha 5


27.5.2015, sepsal Čiva


Hells Bells Rockin' Pub
Na Bělidle 27
150 00 Praha 5

Tel.: 733 734 918
E-mail: hells@hellsbells.cz
Web: rockinpub.hellsbells.cz
Facebook: Rockinpub

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Popravdě neznám mnoho lepších míst, neřku-li zašíváren, kde si na nějakou tu hodinku odpočinout od všeobecného pražského shonu, než je právě tato rock/metalová knajpa na Smíchově, a proto jsem považoval vhodné seznámit s touto žašívárnou i laskavého čtenáře našich srnek.


Kvalita piva

V nabídce byla nějaká piva z minipivovaru Matuška, tento den jsem však na nějaké inovace neměl náladu a zkusil jsem něco z česko-belgické produkce. Vyskytoval se zde dosti dobrý Staráč 11° za 28, desítka a dvanáctka (černá) pak za 27(?!) peněz, resp. černé zrovna nebylo. Zůstal jsem u velmi dobře čepnuté jedenáctky, která měla sice možná trošku nakyslou chuť, ale v kombinaci s nízkou teplotou mi to přišlo osvěžující a tudíž pro mé chuťové buňky vhodné.

3.75


Kvalita jídla

Než sem půjdete, raději se dobře najezte, jelikož zde s jídlem moc nepochodíte – k mání je, co vím, nakládaný hermelín a pak něco na způsob utopence, jen ve značně pálivé podobě.

x.xx


Kvalita obsluhy

Čiman okolo 40, trošku nerudný, avšak není se co divit – byli jsme krátce po třetí odpolední jeho první hosté, a tak jsme ho de facto vyrušili a uvedli do pracovní reality. Pivka přinášel hbitě, dosti obsáhle okomentoval, co zrovna mají a nemají, takže jinak no problemo.

3.75


Kvalita prostředí

Z ulice to na metalové doupě moc nevypadá, něco s funerální tematikou by však mohla naznačovat hned „vedle“ hospy sídlící pohřební služba. Jak asi dobře tušíte, do knajpy se dostanete po schodech, a to ne nahoru, nýbrž dolů. Jakmile sejdete, po pravé straně je bar s nepřeberným množstvím tekutých pochutin, dále vlevo pak se táhne nudlovitý prostor vybavený jak sprostými lavicemi a stoly jak z nějaké vesanské zábavy, tak i stolečky a židličkami pro dva, to aby bylo učiněno zadost i metalovým romantikům a romantičkám. Vzadu pak se nachází pódium pro občasné hudební produkce. Ještě upozorním na hajzly…nebo raději ne – možná nás čte i nějaký WC eurokomisař. Proč ale to vysoké hodnocení? To mimořádně proto, že jukebox, jsa ještě nespoután přáními zákazníků, přehrával skladby „podle sebe“, a mně (zdarma!) přehrál značnou část jednoho z mých vůbec nejoblíbenějších alb u nás dost málo známé skupiny, což mi naprosto učarovalo.

4.50


Klientela

Krátce po nás začali chodit černooděnci především mladšího věku (tak do 30 plus), a knajpa tak počala značně ožívati. Jojo, takovou klientelu já můžu.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Překvapivě velmi pitelný Staráč za přijatelnou cenu a především nezaměnitelná atmosféra tohoto temného doupěte podpořená výbornou muzikou a stejně či dosti podobně laděnými lidmi, toť je suma sumárum velmi kvalitní hospodský zážitek.

4.00


Prognóza

Na to, že byl pracovní den, tak to zde solidně žilo – pátky a soboty večer jsou pak prý až legendární. Já tomu věřím a rád se o tom přijdu přesvědčit na vlastní játra.