La Špeluňka, Praha 4-Nusle


6.5.2015, sepsal Čiva


Pivnice Špeluňka
Bělehradská 238/9
140 00 Praha 4 - Nusle

Web: www.spelunka.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

„A to je jako co za haluz?“ Něco podobného mi prolétlo hlavou, když jsem se jednoho slunečného dne projížděl sedmičkou po Vršovicích (resp. Nuslích). Oko mé modravé spatřilo totiž na jednom z baráků ceduli s názvem „Špeluňka“. No to snad ne, že bych natrefil na knajpu, která má svou pajzlovitost vetknutou přímo v názvu? To se přece musí zjistit!


Kvalita piva

Pouze a jedině (tankový!) Braník 10°, avšak v kryglech betelných, pěna relativně bohatá (musíte holt rychle slopat, což však zde není problém), chuť zlehka staropramenitě nasládlá, nicméně vše „zahlazovala“ příjemně nízká teplota. Celá tahle sranda byla však za 19 pouhých, vážení! Knajpa se na svých (velmi moderních) stránkách chlubí, že nabízí nejlevnější bahýnko v Praze, což však Čiva investigativně vyvrátil objevením nějakého patoku za 18 českých ve Vysočanech, nicméně i tak je cena parádní!

4.00


Kvalita jídla

 

x.xx


Kvalita obsluhy

Než bych přemýšlel, jak to napsat korektně z hlediska feministického a já nevím jakého ještě, napíšu to raději bez obalu – dělá tady ženská, co vypadá jak Ota Hereš z Alkeholu s tím rozdílem, že Otík nedisponuje tak bujným poprsím jako zdejší obsluha. První pivko jsem si objednal u baru, další mi však již paní Herešová nosila až pod nos, čímž mě velmi (po)těšila.

3.75


Kvalita prostředí

První místnůstka disponuje snad jen dvěma stoly, v zadní místnosti je možná míst o pár víc, celkově by se sem ale vešel tak jeden hokejovej mančaft (bez realizačního týmu ovšem). Televize hrála nějakou opožděnou vánoční pohádku s kutilem Timem, na stěně nějaký ty obrázky s pivní tematikou, vše dřevěné a zelené – zaujal i zapnutý počítač (se spořičem v motivech Špeluňky) umístěný vedle baru, který snad hosty lákal k tomu, aby si šli vyřídit poštu za uplynulý týden (zde strávený). Jelikož mé foto je pouze orientační, doporučuji si hospodu vygooglit – najdete toho požehnaně (např. i úvodní fotku této recenze, která je jistě alespoň rok stará – made by www.hele.cz).

3.50


Klientela

Osazenstvo tvořili postarší a staří pankáči a (zřejmě už) vysloužilí tramvajáci, kteří byli ze zadní místnosti statečně podporováni četou popelářů, kteří sem, co jsem se tak dočetl, chodívají trávit dobu předpracovní, popracovní i pracovní. Sem by takovej Belmondo pasoval jak pověstná prdel na hrnec.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Atmosféru zde za těch pár hodin nasátou lze označit za jedinečnou, pivko, ač nízkovoltážní, bylo překvapivě pitelné (asi na tom má značný podíl i cena), obsluha rychlá, pozorná, klientela naprosto odpovídající tomuto zařízení, jehož minulost by jistě vydala na dlouhá vyprávění, ač je v provozu teprve 7 let. Až někdy pojedu zase kolem, rád sem zajdu a u „jedničky“ zřejmě nezůstane.

3.75


Prognóza

Držet ceny co nejníže, a to, pěkně prosím, ve zlaté (a drahé) Praze? Nějakým způsobem to však fungovat musí, když Špeluňka polyká své zákazníky již 7 járů. Lidí zde bylo na brzkou hodinu docela dost a já věřím, že v budoucnu tomu nebude jinak.