Restaurace "MonTexas", Dolní Újezd - Staměřice


8.5.2022, sepsal Pavluscha


Restaurace "MonTexas"
Staměřice 52
751 25 Dolní Újezd - Staměřice

Tel.: 608 733 354
E-mail: michalvejmola@email.cz
FB: MonTexas

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Byla sobota, slunce svítilo z ostra a hnalo nás z Ostravy ven kajsi na výlet. Po mnoha návrzích kam že to pojedeme, zvítězil ten, který sliboval, že se podíváme tam kde jsme ještě nebyli a to k pramenům řeky, která protéká našim městem a dále si to pak šine přes Polsko a Německo až do Baltského moře. Ano, správně, vím, že už víte..... je to Odra. Výlet se vydařil, prameny jsme našli, pořídili fotky a šťastní, jako Venclovský když přeplaval kanál La Manche, jsme uháněli k restauraci v obci Kozlov, kde jsme se chtěli občerstviti kvalitní zvěřinou, jak slibovaly webové stránky místní restaurace. Bohužel a to jim nikdy neodpustím, měli zavřeno. Protáhlé ksichty děcek, které byly najednou strašně hladové a žíznivé mě nutily, rychle vymýšlet náhradní plán. Naštěstí jsem si vzpomněl, že těsně před příjezdem do Kozlova, jsme projížděli obcí, kde u hlavní cesty stálo cosi, připomínající motorest či snad motel. Takže honem do auta a pár minut jízdy a co myslíte ..... ? Byl tam. V malebné obci mezi kopci zvané Dolní Újezd stál Motel MonTexas.


Kvalita piva

Měl jsem fakt velkou žízeň a to občas svádí k tomu, přehlédnout nějaké ty menší zaváhání na kvalitě piva ať už chuťové či servírované. Tady však musím říci, bylo vše naprosto v richtiku. Nabídka čepovaného piva se tak jako při fotbale skládala z dvou jedenáctek. K Holbě Šerák mám tak trochu nedůvěru a tak jsem zvolil Zubr Grand, který jsem před nějakou dobou ochutnal z láhve a nebyl zlý. Neudělal jsem chybu, pivo bylo jemně hořké, příjemně vonělo, ideálně vychlazené s typickou moravskou čepicí a krásně na sklenici kroužkovalo. Padlo do mě velice rychle takže to druhé jsem už jen tak zlehka popíjel.

5.00


Kvalita jídla

Nabídka je široká, kromě stále nabídky vyvedené na jídelním lístku sloužící také jako ubrus, je možno obědnat i z nabídky menu, které podávají také o víkendu. Měl jsem chuť na nějakou klasiku a objednaný hovězí gulášek splnil naděje do něj vkládané a spolu s pivem vytvořil ideální kombinaci výletového obědu. Ceny přijatelné většinou v relaci 150-200 Kč.

4.00


Kvalita obsluhy

Pár minut (cca 10) trvalo, než si nás děvčata všimly a přišly se optat, co že si dáme k pití. Vzhledem k tomu, že bylo pravé poledne restaurace plná hostů a byly na cca12-15 stolů jen dvě z toho jedna stála většinou za výčepem. Dá se to omluvit. Jinak pak už bylo vše v pořádku a nakonec při placení, nás obdarovaly úsměvem.

4.00


Kvalita prostředí

Z venku se na první pohled restaurace netváří nijak honosně a působí spíše tuctově. Pokud by slabší povahy mohla venkovní vizáž podniku trošku nalomit v rozhodnutí se zastavit, tak vnitřní vybavení a uspořádání MonTexasu se mi hodně zamlouvalo. Dostatek světla, čisto, jednoduché, ale účelné uspořádání stolů na mě působilo velmi příjemným dojmem. Na oltář, či chcete-li výčep bylo dobře vidět ze všech stran restaurace, což jak říká základní zákon optiky, pokud já vidím na obsluhu, musí obsluha vidět i na mé potřeby, můj prázdný stůl, talíř, skleničku či půllitr a podle toho se zařídit.

4.00


Kvalita klientely

Restauraci jsme navštívili v době poledne, stojí u hlavní silnice a její základním úkolem je napojit a nasytit turisty, projíždějící motoristy. Osazenstvo podniku v tomhle smyslu přesně korespondovalo s jeho posláním . Mladí manželé s batoletem, třígenerační rodinka na výletě, osmičlená četa v červených vestách vonící po asfaltu z nichž 4 měli smažák, druhá půlka guláš a řidič pil kofolu. Dva důchodci, kteří byli místní a nechtělo se jim vařit a pak zajímá čtyrčlená rodinka, kde se všichni místo konverzace, bavili zkoumáním svých mobilů.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jak to shrnout.....? Tuš dobře tam bylo. Žádná velká paráda či navoněná bída, ale poctivý motorest. Tohle označení MonTexasu mi sedí nejlépe a nejtrefněji jej vystihuje. Mám rád jednoduché, ale poctivé osvěžovny, kde si na nic nehrají a hned při vstupu člověk ví, že se nemusí bát usednout. Lidovka v tom nejpozitivnějším smyslu slova a přesně ten typ podniku, který si zapamatujete hned po první návštěvě. Já si to teda pamatovat budu.

4.00


Prognóza

I když tuším, že než před léty kousek vedle dostavěli dálnici, zažil podnik díky své poloze u tehdy velmi frekventované silnce i vytíženější časy. Přesto jsem přesvědčen, že se o budoucnost bát nemusí. Věřím tomu, že spoustě řidičů, kteří uhánějí po D1 z Ostravy na Olomouc by mohlo stát za to, si udělat malou zajížďku a MonTexas navštívit. Pokud jde o můj názor, rozhodně doporučuji.