Kavárna "Oáza", Jistebník


5.6.2022, sepsal Pavluscha


Kavárna Oáza
Jistebník 308
742 82 Jistebník

Tel.: 602 574 071

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Podnik který jsem na kole často navštěvoval a kde jsem díky Covidu také dlouho nesměl zavítat, se jmenuje Oáza, leží v Jistebníku v okr. Nový Jičín. Oficiálně se jmenuje Kavárna Oáza, ale ať se na mě majitelé nezlobí, jako kavárna mi tato občerstvovna nepřipadá. To už mi zní lépe bar nebo ještě lépe cyklobar, protože cyklisté zde od jara do podzimu tvoří vždy více než 50% klientely. Co se týče druhé části oficiálního názvu Oáza, tak to sedí jako prdel na hrnec. Oáza je místo, kde když jedu kolem, se vždy alespoň na jedno pivko zastavím. Vládne tady klid, pohoda a osazenstvo bývá vždy dobře nalazeno.


Kvalita piva

Nabídka zlatavého moku je tady už několik let stálá a neměnná. Radegast 10°, 12°, Pilsner Urquell a pro dámy tady čepují i černého Kozla. Kvalita piva, je velmi slušná . Dal jsem si Radegast 12° a i když pivo mělo tzv. suchou pěnu, na chuti to poznat nebylo. Pivo zde čepují pouze pěkně po našemu s čepicí, takže ctitelé dnes stále více prosazované hladinky, si tady na své nepříjdou. To, že je tady nabídka už několik let totožná svědčí o tom, že hosté jsou spokojeni. Přesto by možná stálo za pokus místo tmavého Kozla zkusit program Volba sládků či něco z nabídky lokálních pivovarů.

4.50


Kvalita jídla

Nabídka jídel je klasická ve stylu českého fastfoodu. Nějaká ta přesnidávková polévka s chlebem, utopenci, nakládaný Hermelín, párek v rohlíku, chleba s tvarůžkami, smažák s hranolkami a hamburger z polotovaru. Já jsem měl jen toho utopeného a byl správně uleželý, chleba čerstvý . Oáza není podnik postavený na jídle a tomu nabídka odpovídá. Jsou to spíše chuťovky a jídla, která se hodí k pivu a rychlému zahnání hladu.

3.50


Kvalita obsluhy

S obsluhou je to trochu složitější. Systému pořízení objednávek vládne absolutní svoboda a tím tak trochu i nepřehlednost. Pokud nejste znalí prostředí a sednete si na zahrádku, může se stát, že uvidíte mladíka přinášející hostům pokrm a při té příležitosti se zeptá, zdali si chce někdo objednat. V tom případě vám obsluha přinese pití i jídlo. Pokud se však příchodem trefíte do situace, kdy nikdo z hostů nečeká na jídlo, obsluha se na zahrádce neobjeví , musíte si objednat u výčepu. Pokud si objednáte u výčepu, na nápoje čekáte a odnášíte si je sami na zahrádku, jídlo přináší obsluha. Když tak nad tím přemýšlím, je vlastně zábavné tenhle systém pochopit a sledovat. Musím také přiznat, že když host "novic" pochopí, jak to zde funguje, vyloudí se mu na tváří úsměv a s pocitem objevitele jsi jde objednat k pultu.

3.50


Kvalita prostředí

Pamatujete si na seriál o železničářské rodině Dynastie Nováků ? Tak ti by si tady přišli na své. Perfektní výhled a blízkost železničního přejezdu velmi frekventované trati Ostrava-Praha, zajišťuje krásný výhled na Pendolino, Leo express, vlaky pana Jančury, osobáky či nákladní vlaky a to vše ve 3D projekci. Díky tomu je velmi málo pravděpodobné, že uvidíte někoho hledět do mobilu, protože tady je opravdu pořád co sledovat. Co se týče čistoty na zahrádce i uvnitř provozovny, je vše v pořádku. Vedle zahrádky je pamatováno i na děti a na oploceném trávníku na ně čekají prolézačky.

4.50


Kvalita klientely

Ať zde přijedu kdykoliv, je to pořád stejné. Místní a cyklisté se zde setkávají, popíjejí a rozprávějí v naprosté pohodě. Není tady problém narazit na osamělé návštěvníky, kteří zde přišli k pozorovaní vlaků vypít nějaké to pivko, ne naopak. Všude vládne porozumění, pohoda, klid a tak to má být.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Opět se mi potvrdilo, že návštěva téhle provozovny má svůj půvab a po perném pracovním týdnu mi poskytla to, co jsem očekával a to možnost nemyslet na nic a třeba jen pozorovovat jak padají šraňky a rachotí vlaky. Nic víc jsem nečekal a myslím si, že je hodně lidí, kteří v téhle divné době, nechtějí víc, nežli se jen zastavit, popíjet a na chvíli vypnout. Pro tenhle typ relaxace, je Oáza podnik jako dělaný.

4.00


Prognóza

Pokud nepříjdou nějaké další morové rány či jiné neštěstí, bude na zahrádce před Oázou od jara do podzimu vládnout stále pohoda, klid a pořádek. Lidé tam budou dobře nalazeni a dobrou vůli spolu budou mít. O tenhle podnik nemám strach . Tomu věřím a věřit budu.