Pivnice Pivrnec


13.9.2020, sepsal Pavluscha


Pivnice Pivrnec
Výškovická 2614/124
700 30 Ostrava-Zábřeh

Tel.: 608 010 977
E-mail: info@alexandrialod.com
Web: www.alexandrialod.com

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Úvodní slovo

Tak jako Ostrava procházela v 90.letech obdobím změn a různými turbulencemi , tak tahle pivnice je přímo ukázkovým příkladem, jak si zachovat duši 80.let a atmosféru oblíbené dělnické hospody, kterou díky své strategické poloze na sídlišti a kousek od zastávky MHD vždy byla. Tady každý den svážela linka č.31 chlapy z Donbasu ( NHKG ) a linka č.2 valcíře z VŽKG. Tady padaly díky rivalitě mezi zaměstnanci obou hutních gigantů závazky a rekordy (týkající se většinou konzumace alkoholu) , ostřejší slova a občas došlo i na pěstní vyjasnění kompetencí. Pokud vím, vždy bez ztrát na životech.

Nedílnou součástí pivnice byl i bufet, kde jsem často chodíval pro knedlík k nedělnímu obědu. Tato část byla někdy v letech 1994-6 zrušena a dnes na tomto místě sídlí taxi služba.


Kvalita piva

Tady není co řešit. Čepuje se tady pouze jeden druh piva a to v téhle oblasti hodně oblíbený a preferovaný Radegast 12°. Také se tady potvrzuje to, co mi vždy vtloukal do hlavy otec. Na pivo jdi vždy tam, kde je velká výtoč. Tam se kvalita piva udrží na vysoké úrovni i když zrovna nesanitovali. Radegast zde je perfektní.

5.00


Kvalita jídla

Je to pivnice, takže i když tenhle podnik není postavený na jídle a kromě kombinace BraTyChi (brambůrky, tyčinky, chipsy) nabízejí utopence, které pokud mohu sloužit chutnají výborně. Pokud by někdo z místních štamgastů zatoužil po cizojazyčné krmi, tak je možno objednat pizzu, kterou upečou v peci a doručí ze spřátelené pizzerie sídlící nad pivnicí. Pokud hodnotím jen nabídku pivnice, tak 3,5 (alespoň nakládaný hermelínek by přidáti mohli).

3.50


Kvalita obsluhy

V tomhle punktu píšu hned 5 bodů, protože skoro ještě dříve než se usadíte je u Vás obsluha s pivem. Ano, neptají se co si dáte, protože 96% zákazníků jde do pivnice s tím, že si dá...... pivo. A ty 4 % ...??? Ti nestojí za zmínku.

5.00


Kvalita prostředí

Stoly i podlaha čisté. Dezinfekce všude kam jen oko dohlédne. Ale protože vím, že néjen pivem živ je člověk, tak díky kresbám a karikaturám páně Urbana rozvěšených po zdech pivnice je i o péči kultůrní duše postaráno. Navíc je zde možnost šťouchnout si kulečník.

4.00


Kvalita klientely

Tady je různorodá, záleží v jaké hodině pivnici navštívíte, ale i tady se projevila restruktualizace průmyslu a lid je zde dnes většinou klidný. K mému milému překvapení, hodně lidí čte.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Pokud jste milovníkem dobrého moku a rádi si u piva přečtete třeba knihu nebo noviny, je to hlavně po poledni skvělé místo. Ve večerních hodinách je tady rušněji, ale tak to má v dobré pivnici být. Hluk , hospodské kecy a ťukání koulí o sebe je kulisa , která se neomrzí. Tahle pivnice má duši a kdo zavítá, nebude zklamán.

4.25


Prognóza

Tahle pivnice, pokud se jí nějaký nerozumný dobrodruh z řad budoucích nájemců nebude snažit přeměnit k obrazu nesmyslnému, má šanci přežít i rouškám navzdory minimálně 4-5 funkčních období prezidenta ČR.