Sportbar Pohoda, Praha 1 - Staré Město


14.5.2023, sepsal Pavluscha


Sportbar Pohoda
Dlouhá 729/37
110 00 Praha 1 - Staré Město

Tel.: 704 440 720
Web: sportbarpohoda.metro.bar
Facebook: Sport bar pohodar

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Tak se to nějak sešlo, že mě osud a jarní prázdniny po krátké době znovu zavály do hlavního města. Slíbil jsem si, že kromě návštěv památek a jiných lákadel města nad Vltavou, návštívím nějakou tu hospůdku. Hospůdkou myslím spíše hospodu, nálevnu, klidně i pajzl v tom nejlepším slova smyslu. Vím, že Praha je plná podniků a restauračních zařízení, které lákají na speciality, netradiční a řemeslná pivka, místa kde to voní uměním všeho druhu a studentskou nekonformností . Vím také, že je zde plno sterilních pizzerií a podniků, které svým leskem a proslulostí hostů kteří je navštívili, lákají k návštěvě. Pro mě však mají tato místa přitažlivost nemocniční ambulance. Hledal jsem místo které voní lidmi, lokál kde mě atmosféra při vstupu chytne za klopy a praští se mnou o zem. A co se nestalo ? Podnik tohoto ražení, jsem nalezl cca. 28 m přes cestu od mého dočasného, týdenního domova.


Kvalita piva

Stará pravda říká, že čím větší výtoč, tím lepší kvalita piva. Návštěva Pohody mi tuhle pravdu jen potvrdila. Nabídka pivní klasiky v podobě Pilsner Urquell, nepasterizované Gambrinus 11 a Gambrinus 10 by možná mnohým zaváněla tuctovostí, já však mohu jen dodat, že........ jsem byl spokojen. Ochutnal jsem jak Urquell, tak nepasterizovanou jedenáctku. Pivo bylo v perfektní kondici. Ideálně vychlazené, kroužkovalo a také na první pohled znatelná spokojenost kolem sedících hostů, mi nedovoluje ohodnotit jinak než plným počtem .

5.00


Kvalita jídla

Jídlo nemůžu objektivně zhodnotit, protože jsem nic z nabídky pochutin neochutnal, ale tenhle podnik není o jídle.

x.xx


Kvalita obsluhy

Přišel jsem, usadil se a než jsem si stačil přečíst, co si mohu z nabídky piv objednat, byl u mě vládce lokálu. Tím myslím pana výčepního, vrchního, možná vedoucího provozovny. Co já vím ? Jedno vím však jistě. Tím jak rychle a přitom s rozvahou se objevil u mého stolu, si mě získal. Když jsem pak při popíjení pivka sledoval, jak se chová k hostům, že si s mnohými tyká a s některými probírá i více než politickou situaci, stoupající inflaci či jak si momentálně stojí pražské "S", doznal jsem, že ten muž, je více než-li na svém místě.

5.00


Kvalita prostředí

Když jsem otevřel dveře Pohody, okamžitě zasáhla mé čichové receptory vůně piva Romaduru a nakládaných tvarůžek. Úplně mě ta atmosféra vtáhla a první co mě napadlo bylo, že tak silný vjem jsem po příchodu do lokálu měl v Praze naposledy U Vystřelenýho oka, když mě tam před lety kamarád přivedl. Pokud bych měl prostředí ohodnotit co možná nejvýstižněji, tak mě napadá, pivnice v tom nejlepším slova smyslu. Krásně umazaná pivem !

4.50


Kvalita klientely

Hospodu dělají také lidé, kteří ji navštěvují. A v Pohodě to lidmi vonělo ! Seděl jsem tam schovaný u zdi a jen pozoroval. Pánové čtoucí, rozprávějící, sledující sport v TV anebo jen tak s pohledem upřeným na pivní sklenici a pocitem, že na světě je přece jen hezky. A když za sebou uslyšíte objednávku ‚‚Dám si malou Plzeň a rum", víte, že tady je svět ještě v pořádku.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Jen jedna věc mě mrzí a to, že jsem nemohl pobýt déle. Před návštěvou matičky stověžaté, jsem si slíbil, že se na chvíli trhnu od rodiny a nějaký podnik podobného ražení navštívím. Byť třeba jen na čas rovnající se délce trvání fotbalového zápasu, který by stačil k tomu abych vypnul a načerpal energii pro další dny plné návštěv kultůrních a jiných atrakcí, které jen Praha dokáže nabídnout. Splnilo se mi mé přání a jsem spokojen.

4.75


Prognóza

Tady není nad čím moc rozmýšlet. V době kdy máte pocit, že se svět točí stále rychleji a není kam uniknout, budou lidé potřebovat podniky kde je pohoda nejen v názvu. Místa kde se svět jakoby zastavil či minimálně zpomalil, navíc místa které vám dají pocit, že to co sledujete na TV nad výčepem se vás nějak moc netýká protože vy jste v oáze klidu. Tyhle podniky budou stoupat na ceně protože je ještě dost těch, kteří místo aby zvolili kostku ve skluzu, si dají raději utopence a nechtějí býti rušeni pozlátkem luxusu.