Restaurace Pizza Sicilia, Netolice


9.6.2019, sepsal Čiva


Restaurace Pizza Sicilia
Václavská 82
384 11 Netolice

Tel.: 731 015 443
Facebook: Pizzerie Sicilia

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

A tož dorazila návštěva z Moravy a při té příležitosti došlo i na návštěvu malebného městečka Netolice, zhruba na půli cesty mezi Budějovicema a Prachaticema. Při přemýšlení, kde se tady najíst, zase tak moc možností není, a když nás přepadla chuť na pizzu, byla volba jasná – vyrážíme na Sicílii!


Kvalita piva

Naštěstí tady netočí žádné sicilské patoky, nýbrž – a teď pozor, vážený čtenáři – dvanáctku Holbu a brněnskou jedenáctku Moravia! Dvanda je nějaký nový hanušovický speciál, sladovější, kořeněný, příjemně hořký s tóny perníku (perníku jako cukrovinky, ne perníku jako přibližovače konce života). Brněnská Moravia nemá nic společného se Starobahnem, nýbrž s Lucky Bastardem, zárukou kvality – ležák řízný jako břitva, křišťálově čistý, ze kterého čiší čerstvý chmel na míle daleko. Výborná dvojka. Pro nealko maniaky je zde jako bonus točená Vinea!

4.25


Kvalita jídla

Cca 30 druhů pizzy, jinak v jídeláku najdete již jen jedny gnocchi. Žampionová i tuňáková byly super ve všech parametrech a prý i šunková a žampionová pálivá chutnaly.

4.00


Kvalita obsluhy

Chlápek 40+ byl milý, rychlý, neustále kontroloval, zda nám nějaký tovar nedošel, a dokonce bez mrknutí oka přešel kolegovu poznámku o tom, že nemusí moc spichat.

4.25


Kvalita prostředí

Uvnitř je to taková nudle poněkud málo prosvětlená, s kapacitou okolo 30 míst a moderním zařízením. My se usalašili na dvorku, jelikož nás doprovázela i nějaká ta ratolest a tady disponují pískovištěm a nějakými těmi hračkami. Pokud by na vás svítilo, jsou připraveny tomu učinit přítrž dva obrovské slunečníky. Pozitivně hodnotím židle s opěradly i na dvorku a relativně stabilní stolky.

4.00


Klientela

Osazenstvo záměrně nehodnotím – nejprve jsme zde byli nějakou dobu sami, pak začali přicházet zřejmě domorodci, kteří se kolem nás snažili vytvořit kouřovou clonu. Vzhledem k malým rozměrům dvorku si myslím, že to úplně nejde dohromady se zdejším dětským koutkem, ale to už je každého věc, jak si to nastaví.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Velmi chutná pizza, příjemné prostředí, ochotná obsluha a také dva druhy výtečného a na zdejší lokaci dosti vzácného piva. Tady není co dodat, snad jedině udělat nekuřácký i dvorek.

4.12


Prognóza

Myslím si, že podniku se bude dařit, jeho pizza se i rozváží a je prý v okolí vyhlášená – snad se bude dařit i krčmě samotné, neboť sehnat v okolí Moravii a Holbu je takový malý zázrak.