Restaurace "Travel Hostel", Český Krumlov


20.12.2015, sepsal Čiva


Restaurace Travel Hostel
Soukenická 43
381 01 Český Krumlov

Tel.: 731 564 144
E-mail: travellers@unios.cz
Web: www.travelhostel.cz
Facebook: hosteltravellers

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

I když začíná Čiva v kastovním systému ČR pomalu ale jistě stoupat vzhůru, přesto se mu moc nechce dávat za obědové meníčko víc než kilo. I proto se na krátké dovolence v turisticky druhém nejprofláknutějším městě naší malé zemičky pokoušel najít knajpu, kde by sehnal krmi za cenu nevysokou, přitom ale aby podnik nebyl někde na předměstí. To se „povedlo“ přímo v historickém centru, konkrétně v ulicích Panská a Soukenická, jelikož, jak je v Krumlově zvykem, se dá do této krčmy vlézt ze dvou stran.


Kvalita piva

V nabídce byla Plzínka 12° a polotmavý Master 13°, zbytek už bylo zřejmě flaškové. Master jsem dosud měl pouze párkrát, čili objednávka byla jasná. Donesen byl v krásné sklenici na stopce, pěna vypadala kvalitně, nicméně po bližším seznámení byla hodnocena jako spíše průměrná. Pivko mělo docela slušný říz i lehce karamelovou chuť, jen mohlo být lépe vychlazené (že by nízká výtoč?)

3.75


Kvalita jídla

Meníčko zde za 95 českých, a to smažené: žampiony, kuřecí řízek, květák, rybí prsty (?!?) a zřejmě ještě vepřový řízek. I tu náš zrak padl na bramborové špaličky s hříbkovou omáčkou – vegetariánské, nesmažené a ještě o 10 káčé levnější. Jídlo vůbec nebylo špatné, jen si s ním mohli daleko lépe „vyhrát“. Bramborové špalíčky vcelku v počtu tří kusů neforemně položené přes celý talíř, přízdoba pouze hlávkový salát a zejména omáčky mělo být daleko víc – takhle jsme si museli dávat bacha, aby nám k těm špalíčkům vydržela až do konce konzumace.

3.00


Kvalita obsluhy

Lidí tu nebylo málo, proto jsme si museli chvíli počkat. Nicméně poté, co se nás dva pánové, jeden velmi mladý a druhý ještě stále mladý, ujali, nám byl tovar donášen v přijatelných intervalech. Stále ještě mladý pán se mi sice stejně jako v krumlovské nádražce pokoušel vrátit půl eura, nicméně včas si toho sám všiml a s omluvou a úsměvem svůj přečin napravil.

3.75


Kvalita prostředí

Že je podnik i hostelem, se promítá např. v tom, že jsou vedle stolů v korytech (!) umístěny knihy všelijaké provenience, to aby se u stolu nenudil ani Angličan, ani Japonec, ani třeba Španěl. K dispozici je hned několik prostor: relativně velká zahrádka ve dvoře, nekuřáský sál, kuřácký sál a pak asi nejhezčí místo hospody, hned za vstupem celodřevěná místnost jak z nějakého plzeňského firemního šenku. Duch hospody tkví samozřejmě v tom, že je umístěna v několik set let starém domě, čili o zajímavé průchody či zákruty v této krčmě rozhodně není nouze.

3.75


Klientela

Na hosty jsme měli smůlu. Nejprve nám pod nos kouřila nějaká japonská turistka (budiž, byli jsme v kuřácké sekci, jelikož v nekuřácké řvala nějaká děcka), pak tam byly nějaké starší báby na kempu a následně nějaká psychopatická rodinka o třech generacích, z jejichž objednávek, být číšníkem, asi spáchám harakiri. Projet nahlas celej jídelák odshora až dolů a pak si dát to, o čem jste se zmínili jako první, to je na dost silnou facku.

2.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Na chvilkové zahnání hladu zdejší oběd stačil, ale kdovíjak šťastni jsme odsud neodcházeli – z toho plyne poučení pro příště, a to že nejlevnějšího jídla bude zřejmě dost malá porce. Pivko chutné, prostředí nadmíru zajímavé, klientela nám dnes však nevyšla vůbec.

3.40


Prognóza

Při takovýchto cenách a poloze v samém centru Krumlova má podnik o budoucnost postaráno, v kombinaci s hostelem se pak jeví jako takřka ideální byznysplán, vždyť zejména Japonců je zde čím dál, tím víc.