Turnovská chata, Příchovice


26.2.2017, sepsal brtník


Turnovská chata
Jan a Marie Staňkovi
Příchovice 1208
468 48 Příchovice

Tel.: 734 327 857, 603 806 473
E-mail: turnovskachata@seznam.cz
Web: www.turnovska-chata.cz
Facebook: Turnovská chata

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Při svých toulkách na běžkách jsme s přáteli zavítali na pomezí Jizerských hor a Krkonoš do Příchovic. Nad touto dědinou se nachází krásná kamenná rozhledna Štěpánka a pod ní chata z 1. republiky Turnovská chata, která byla opětovně otevřena v roce 2015.


Kvalita piva

Na čepu 3 piva. Svijany 10, A pak piva z pivovaru Rezek. 11 světlá a 12 polotmavá. Okusil jsem obě piva z pivovaru Rezek a hlavně polotmavá dvanáctka byla velmi slušná. Lehce nasládlá, ale plná chu?ť. Jedenáctka měla slabší pěnu a chu?ť průměrnou.

3.50


Kvalita jídla

Jídelní lístek napsaný rukou nabízel velmi lákavé pokrmy. Dal jsem si Jizerskou sekanou se sušenými švestkami a zemákem. Skvělé. Dále u stolu byl konzumován kuskus s malinovým přelivem. Tam trošku problém v tom, že jídlo bylo doneseno později a už studenější. Polívka Krkonošská bramboračka s hřibama měla jednu vadu - nebyly v ní téměř zemáky. Tlačenka s cibulí a pórkem byla dost masitá, ale dobrá, na požádání byl donesen ocet na dochucení. Palačinka byla slazená jak javorovým sirupem tak cukrem, což bylo trochu zbytečné.

3.25


Kvalita obsluhy

Obsluhu tvořily dvě děvčata a na množství lidí a jejich rychlou rotaci to bylo malinko poddimenzované, ale snaha byla velká. Mladší děvče bylo trochu od rány, ale velice příjemně.

4.00


Kvalita prostředí

Jedná se o chatu postavenou za 1. republiky a znovuobnovený provoz byl v roce 2015. Nevím, jak dlouho byla chata zavřená. Chata se prezentuje jako určitým stylem alternativní. Na chatě visí tibetská vlajka a motlitební praporky. Trochu profláklé, ale budiž. Vevnitř je zachován původní styl. V jednom rohu je knihova s čtecím koutkem a na druhé straně hospody za rohem je dětský a hudební koutek se spoustou různých hudebních nástrojů, na kterých se děti snažily vyluzovat různé zvuky. Nábytek baru má obložení dřevěné. Na turistickou hospodu akorát.

3.75


Klientela

Turisti, a v této roční době hlavně běžkaři všeho druhu. Rodinky s dětmi, které si užívají ve výše zmiňovaném koutku.

3.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Vcházel jsem a čekal jsem co zažiju. A bylo to ve všech směrech příjemné. Obsluha, prostředí, jídlo i pití prostě fajn. Jenom jsem čekal možná ještě trochu větší alternativu.

3.75


Prognóza

Pokud se bude dařit turismu a nadšení lidí vydrží, snad už nebude potřeba chatu otvírat znovu po nějaké odmlce.