Pohostinství "U Lenky", Albrechtičky


22.8.2021, sepsal Pavluscha


Pohostinství Albrechtičky "U Lenky"
Albrechtičky 131
742 55 Albrechtičky

Tel.: 602 508 866
E-mail: lsklenakova@seznam.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Aby se vesnice či obec mohla považovat za opravdovou, tak musí dle mého názoru obsahovat tři základní prvky. Hospodu, kostel a fotbalové hřiště. Albrechtičky v okrese Nový Jičín, všechny tyto tři základní body splňují a hospody tam mají dokonce dvě. Vede tam z Ostravy velmi pohodlná cyklostezka, která má na cca. 20km, které musím z mého bydliště k cíli urazit minimální převýšení a žádný kopec. Takže jedete furt po rovině , rozhlížíte se po kraji a za chvíli jste tam.
Restaurace u Lenky je typická, vesnická hospoda, kde se chlapi scházejí po práci na pivo, zahrát si kulečník, probrat národní bilanci a trumfovat se v hodnocení toho, kdo se lépe oženil. A protože máme tu emancipaci a rovnoprávnost, tak tam smějí i ženy. Také ony pokud jsou samy , chválí své muže a také tu vymoženost, že i dámy v dnešní době mohou pít pivo přímo z půllitru aniž by se tím dostaly do řečí.
No prostě je tady velmi dobře a proto sem vždy rád zavítám.


Kvalita piva

O Radegast 10, Ryze Hořkou 12 i Pilsner Urquell je skvěle postaráno. Pivo kroužkuje, je studené , na míru a za ceny , které byly i před uzavřením hospod, což velmi oceňuji protože u hodně výčepů využili pauzy k tomu aby tu o korunu, tu o dvě, tři či pět. Nemám jim to za zlé, taková je dnes doba a každý se snaží ztráty dohnat co nejrychleji, nicméně je hezké, že jsou i místa, kde tomu tak není.
Velmi příjemným překvapením pro náhodného hosta je to, že pokud si dáte Plzeň, tak vám pan hostinský pivo načepuje do vychlazené sklenice. To je věc , která se vidí jen málokde a v mých očích to jen dokazuje, že tady mají pivo rádi.

5.00


Kvalita jídla

Tahle osvěžovna není o jídle . V nabídce jsou spíše pochutiny jako, chipsy, slané oříšky, mandle ,brambůrky a pro děcka nanuky, sladké blbosti a jiné želé. Jako chuťovky nechybí utopenci a nějaký ten hermelín v oleji, ale to je asi tak vše. Ono to ,ale zas tak nevadí, protože zaměření tohoto podniku je jiné, než gastronomické. Některé restaurace podobného ražení to řeší třeba tím, že víkend zpestří místním i přespolním nabídkou gůláše, nebo nějakým grilováním . Něco takového by Restauraci u Lenky určitě slušelo.

2.50


Kvalita obsluhy

Jedním slovem perfektní. O pivu do vychlazené sklenice jsem se už zmínil. Usměvavý, ochotný, dobře nalazený pan hostinský na kterém je vidět, že ho práce baví a pohostinost je mu vlastní. Není mu zatěžko vyjít ven a hostu přinést sklenici piva klidně na louku před hospodou.

5.00


Kvalita prostředí

Těžko mohu jinak, než pět chválu.
Když vstoupíte do hospody, uvítá vás hned za kulečníkovým stolem přes dvě stěny obraz opěvující krásu Beskyd a kvalitu piva z Nošovic. Vypadá to velmi impozantně a když mi pan domácí zapnul i osvětlení, dojmu z tohoto až živého obrazu, k dokonalosti už nic nechybělo.
Kdo chce posedět venku, tak je možno vypít pivo v příjemném prostředí ať už u masivních kamenných stolů a nebo si jen tak sednout do krátce střižené trávy na louce před hospodou a děti vypustit na hřiště.
Pokud jste fanda všeho co létá (tím nemyslím hmyz), přijdete si také na své, neboť blízkost letiště Mošnov je zárukou, že během popíjení vám nějaký ten přistávající nebo startující stroj proletí nad hlavou.

5.00


Kvalita klientely

Klientela se v drtivé většině sestává z místních a cyklistů. Byl jsem tady několikrát a tak vím, že tady spolu lidé, kteří se vidí prvně, často debatují nad různými tématy. Několikrát se mi stalo, že jsem byl vtažen do debaty o vysoké kvalitě zde podávaného piva, o letadlech které zpestřují jinak tichý ráz obce, o dnech NATO, které tady moc rádi nemají, nebo o kvalitě hry místních fotbalistů.

5.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Restaurace u Lenky je podnik, kde je radost pobýt. Spíše nežli o restauraci se jedná o typickou venkovskou hospodu v tom nejlepším slova smyslu tohoto označení. A takové podniky mám v oblibě. Pokud Vás tedy někdy osud zavede do Albrechtiček určitě se zastavte na jedno či více piv. Jsem přesvědčen, že nebudete litovat. Když tedy vemu v potaz vše co jsem uvedl výše, nemůže být hodnocení jiné než vysoké takže ......

4.50


Prognóza

Myslím, že pokud bude tahle hospoda vedena nadále jako doposud, nemusí se o svou budoucnost a přízeň místních i přespolních bát . Není nutné nabízet exotiku, luxus či být originální za každou cenu. Host v dnešní době čím dál tím víc ocení, milou a poctivou obsluhu, hezké prostředí , dobré pivo a čistý stůl. To vše v Restauraci u Lenky naleznete.