Hostinec U Viléma, Praha-Bubeneč


22.4.2015, sepsal Čiva


Hostinec U Viléma
Čs. Armády 276/3
160 00 Praha - Bubeneč

Tel.: 728 916 241

E-mail: uvilema@seznam.cz


Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Dejvice, ty já mám rád, a co na tom, že níže recenzovaná hospa je už vlastně v Bubenči. Jelikož návštěva Dejvické Sokolovny, jak laskavý čtenář ví z dřívějška, podobá se ruské ruletě (aneb obsluha může být v pohodě, nebo taky úplně na hovno), zvolil jsem s kamarádem pro dýchánek při zápasu Liverpoolu právě podnik U Viléma (cca 250m za Sokolovnou) a nebojím se říct, že to byla (i když na „blind“) trefa do černého.


Kvalita piva

Svijany za 28 peněz je cena na zdejší poměry vcelku lidová. Pivo bylo nošeno v nízkých, betelných kryglech, chuť tradičně zlehka nasládlá, pěna bohatá, teplota nižší – ideální konstelace.

4.25


Kvalita jídla

S jídlem se zde toho večera operovalo nemálo, smažák sem, kuře tam, jídlo, kam se podívám. Nicméně my přišli na fotbal, a tak nám (možná právě proto?) nic nenabídli. Nevadí. Přístě snad.

x.xx


Kvalita obsluhy

Obsluha sestávala z výčepáka a výčepní. Nás měl na starost zejména výčepák a vše bylo absolutně v pořádku. Ani očkem nemrknul, že (snad jediní z celé hospy) nebudeme jíst, ale že jen u kopané zůstaneme, samé „prosím a děkuji,“ při závěrečné fotoseanci se dokonce snažil nezaclánět za barem tak, aby bylo dobře vidět na jeho nemluvného kolegu v plynové masce a maskáčích. Paráda.

4.25


Kvalita prostředí

Vedle knajpy nachází se prostorná zahrádka od cesty oddělená prořídlým živým plotem, nicméně v létě by tu mohlo být fajn. Po sestoupení do suterénu je k dispozici menší místnost s výčepem, dále pak velká s obrazovkou a pak zřejmě ještě jedna, jelikož tam obsluha stále chodila s talířema plnýma jídla. Zdejším prostorám vládne oranžová a jakýs hudební duch ve stylu retro, no proč ne, i když to jde absolutně mimo mě, tak sem si tu připadal dost komfortně.

4.00


Klientela

Starší, mladší, mladé slečny, oslavující snad konec pracovního dne a pak třeba taky my dva, „nevinní“ Liverpool fans. Tady se snoubí klientela širokého záběru bez nejmenšího zádrhele. Šumí to a klokotá jako někde v centru, co na tom, že jsme skoro na periferii.

4.00


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Výborné pivko za přijatelnou cenu, originální prostředí, příjemná obsluha a lidi nerušící váš fotbalový zážitek, toť prostě ideální konstelace pro xy žejdlíků zde vyklopených. Přiznávám, že lepší knajpu sem v Práglu nevychytal.

4.13


Prognóza

Vim já? Vzhledem k počtu lidí zde v pracovní večer bych však tomuto podniku rád věštil budoucnost příznivou.