Restaurace Veselka, Litomyšl


15.10.2017, sepsal Čiva


Restaurace Veselka
T. Novákové 64
570 01 Litomyšl

Tel.: 464 601 710
E-mail: veselka@lit.cz
Web: www.litomysl-veselka.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Pracovní vítr zavál Čivu jednoho srpnového týdne roku 2017 do malebné Litomyšle, kde se vždy přes den čile konferovalo a večer pak čile chlastalo. Několikrát byla za tímto účelem využita i Veselka, tedy restaurace kousek od centra s vlastním pivovárkem.


Kvalita piva

K mání zde bylo několik druhů domácího piva Bedřich, a sice 11° a 12° světlé a 11° polotmavá. Zkusil jsem polotmavou a byl to fajnový kousek, jak se sluší a patří karamelový, sladší sladový, zlehka i nahořklý (4 body). Dále jsem zkusil ještě pšenici od Faltuse z České Třebové, která však byla hodně kvasnicová, zakalená, dokonce možná mírně odstátá (2,5 bodu). Do třetice všeho dobrého pak padla volba na summer ALE ze Svitav – bylo to pivko čisté, bez vad, ale rovněž bez nějakého zapamatovatelného momentu, jen lehce citrusové (3,5 bodu). Domácí pivo stojí mezi 26 a 30 korunami, cenu dovozového pivka jsem pak nezaznamenal, ale bude to podobné.

3.40


Kvalita jídla

S jídlem tady byla docela legrace – kolega si objednal bramborák plněný masem a asi po půl hodině mu bylo řečeno, že bramboráky došly. Zkusil to tedy s buřty na pivě, ale tam také nepochodil. Napotřetí mu to vyšlo s vývarem a chlebem, což ale za večeři moc nepovažuju. Já si objednal poněkud nezvykle, a sice smažený hermelín se šťouchanými brambory – bylo to chutné, syté tak akorát, cena okolo stovky, takže za mě (a snad i za většinu spolustolovníků) spokojenost.

3.60


Kvalita obsluhy

Mladý čiman, okolo třiceti járů. Působil docela bodře, proti čemuž já v hospodě v zásadě nic nemám, jenže když vám bodře oznámí, že natočit pšenici bude trvat asi 20 až 25 minut, tak už to není taková paráda. Jak řekl, tak i konal, a na pšenici se muselo čekat ukrutně dlouho, navíc výsledek nebyl moc kvalitní – to však bude spíš problém piva než obsluhy. Každopádně horší bylo to, že s úderem desáté večerní začal ohlašovat konec zábavy, tedy poslední objednávky – to vhledem k tomu, že měl v hospě cca 25 konzumentů, vůbec nechápu.

3.00


Kvalita prostředí

Je to spíš taková vesnická knajpa, rozdělená průchodem do dvou místností s dřevěnými stoly, židlemi i lavicemi, na stolech pak s kostkovaným, látkovým ubrusem. Sice jsme si mohli stoly jakožto početná grupa uspořádat podle sebe, ale na druhou stranu závan smaženého z kuchyně celé posezení poněkud rušil. Vzadu za hospou je pak prostorná, z části zastřešená zahrádka.

3.50


Klientela

Vesměs jen naše konferenční parta, jelikož se sem už moc dalších lidí nevešlo. Někteří se sice jali pít minerálku, což lze v minipivovaru pokládat za něco na způsob zločinu, nicméně většina se bavila dobře a pěňáky konzumovala poctivě.

3.50


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Žádný zázrak se nekoná. Pivko je zde fajn, netradiční, takže odpadá dilema, zda si dát drahou Plzeň či hnusnýho Kozla, nicméně světlý pivo ještě nemají úplně vychytaný. Už vůbec to pak nemá vychytaný třebovská pšenka, ale s tím Veselka asi nic neudělá. Sedělo se tady fajn, ale končit s úderem desáté je zhovadilost.

3.40


Prognóza

Řekl bych, že vzhledem k relativně nízkým cenám a neobvyklému sortimentu, hlavně co do piv, tady tento podnik ještě nějakou dobu vydrží – na několika věcech by se ale slušelo zapracovat.