Vzorkovna, Praha 1 - Staré Město


13.5.2015, sepsal Čiva


Hospoda Vzorkovna
Batolomějská 309/13
110 00 Praha 1 - Staré Město

Web: Vzorkovna
Facebook: Vzorkovna

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Úvodní slovo

Když mi kamarádka oznámila, že mě hodlá vzít do punkového klubu, myslel sem si, že si dělá legraci. Když mi sdělila, že je to na Bartolomějské, přímo naproti fízlárně, věřil jsem jí ještě méně. Když dodala, že se to jmenuje „U vlkodavů“, a já nic podobného na netu nenašel, začal jsem ji podezřívat ze soustavy nejapných žertů. Jak se nakonec ukázalo, „U vlkodavů“ je pouze přezdívka tohoto podniku a troufám si tvrdit, že zdaleka ne přezdívka jediná. Mimochodem – tato hospoda vlastně hospoda není. Jak je to možné? Jen čtěte dále.


Kvalita piva

Únětická desítka a dvanáctka – vyzkoušel jsem obě, rozdíl zase takový není, přece jen však dvanáctka je zapamatovatelnější. Horší je to se sklenicemi (obyčejné se slabým sklem) a zejména s cenou – desítka za 35 a dvanáctka za 40, obávám se. Jelikož ale cena není chybou pivka, ale provozního, tak za výraznou kvasnicovou chuť, která se v závěru měnila na lehce nasládlou (s dlouhou výdrží) celkově hodnotím pozitivně.

4.00


Kvalita jídla

Zahlédl jsem cosi jako nakládaný hermelín (ten mají snad v Praze všude), nicméně odolal jsem, jelikož hygiena je zde sprosté slovo.

x.xx


Kvalita obsluhy

Za barem milá slečna, která vám vcelku rychle připravý požadovaný tovar a počne obsluhovat dalšího ve frontě, což znamená, že si pro vše chodíte sami a sami si to taky odnášíte – platí se hned po jednotlivé objednávce – zřejmě to tak mají vychytané.

3.50


Kvalita prostředí

Teď něco blíže k celému zařízení. Tato nálevna prý figuruje v nejednom průvodci pro zahraniční mladistvé aneb „Places you have to visit in Prague“, což bylo patrné z mluvy zdejšího osazenstva. Zřejmě aby bylo možné zachovat „stylovou syrovost“ (za to spojení pardon) tohoto místa, je tato knajpa pro účel knajpy nezkolaudována a oficiálně funguje pouze jako vzorková prodejna únětického pivovaru, čili se zde oficiálně nikomu nic netočí, nevaří atd. atp. – to vše přímo naproti fízlárně!!! A pak že pod svícnem nejni tma. Ihned po vstupu vás přivítá minimálně jeden obrovský vlkodav (odtud přezdívka knajpy) a vy můžete buď rovně do některého z chilloutovějších punkových „pokojíčků“ nebo doprava do „decentnější“ dlouhé místnosti s ohništěm, hudebním pódiem a nábytkem sestávajícím z dřevotřísky a vyřazených kanclů (v Praze říkají „ofisů“). Jakmile se však zhasne a nechají se svítit pouze po zdech zapálené svíce a středověce působící lustr, atmosféra dostává hned lepší grády.

3.75


Klientela

Pražská punková galerka a zejména anglicky hovořící omladina do třiceti let, co se přišla pokochat nečím, co zřejmě v životě neviděli. Zajímavá směska lidí nijak se vzájemně nerušících.

3.75


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Čas zde strávený (zejména díky výtečnému, i když drahému pivku) rozhodně za promarněný nepovažuji, ale že by to byla nějaká bomba, na kterou lákat zahraniční hosty? Na vyřazená kolečková křesla a smradlavý hajzl s plastovým kbelíkem pod pisoárem? To se mi nezdá. Jako punkový doupě poblíž absolutního centra Prahy dobrý, jako věhlasná atrakce podivný.

3.75


Prognóza

Jelikož je putyka známá i mezi lidmi ze zahraničí, těžko očekávat úbytek popularity. Snad jen kdyby se na Barťáku naproti konečně probrali a zatnuli tady tomu tipec.