Hodnocení piv v několika větách


Po kliknutí na obrázek se vám foto objeví v plné velikostiArgus 11° pšeničný - Bernard Ale - Černý orel 11° - Ferdinand 13° a 15° - Green Gecko IPA - Chang 12° - Jižan 12° - Karpat IPA - Leffe 16° Brune - Litovel 13° - Lobkowicz 11° - Matuška 12° Ale - Lech - Maxmilian 14° RedMax - Maxmilian 14° tmavý - Ottakringer - Primátor 24° - Primátor Stout - San Mig - Skalák 12° řezaný - Svatokopecké 12° Pale Ale - Syrovar 13° - Uh. Brod 11° Patriot - Zlínský Švec 12°Green Gecko IPA

17.8.2016 - Čiva

V Anglii uvařená IPA se zajímavými cestami dostala až do marketu LIDL, který ji prodává za 25 Kč půllitr! Proto neváhejte a rychle si pořiďte nějakou zásobu této karamelové, příjemně hořké a tropicky ovocné mňamky!


Ottakringer aj.

9.8.2016 - Čiva

Zakončujeme rakouskou pivní poznávačku, tentokrát lahvemi i plechem - vlevo pivo typu märzen, avšak v pojetí průmyslového pivovaru jde o obyč euroležák - žízeň tím však zaženete. Třetinkový lahváč je pivo stylu doppelbock, výrazně sladké s hřejivou alkoholovou linkou (9,6 vol.!!!) a kořenitostí, ale dobré. Poslední lahváč je sice koupen ve Vídni, ale je to kvalitní mnichovská pšenice ;-) Úplně vpravo pak průmyslový řezaný (!) Ottakringer, opět dobrý hlavně na zahnání žízně, takový jemnější euroležák (půllitry stály lehce přes 1 euro, ona třetinka cca 1,6 eura).


Karpat IPA

14.7.2016 - Čiva

Jakkoli to vypadá divně, tak TESCO prodává přímo pod svou značkou vynikající záležitost v podobě IPA: až extrémně hořké, květinové, citrusové (grepy). Pro Tesco tuto mňamku vyrábí pivovárek Karpat ze Slovenska - doporučuji!!!


Jižan 12°

7.6.2016 - Čiva

V Přerově funguje již třetí pivovar, knajpa "Na Jižní" udělala vlastní pivovárek "Jižan"! Vše mají ve verzi nefiltr, ochutnána polotmavá 12° (bez fotky) a světlá 11° (vpravo), obojí chutné - jistě se sem brzy recenzentsky vrátíme!


Uh. Brod 11° Patriot

18.3.2016 - Los

Zpočátku jsem udělal strategickou chybu, a to když jsem tohle pivo začal pít při teplotě čerstvě vytažené z lednice; nic zvláštního jsem na něm neviděl, prostě (pod)průměr. Naštěstí mně napadlo nechat jej odstát a zkonzumovat si jej při teplotě "ze sedmého schodu"; v tomto stavu jsem krásně vychutnal jeho hořkost a na patře mi spočinul příjemný chmelový dozvuk. Mňam, určitě doporučuji.

Hodnocení: 4,25 z 5


San Mig

11.3.2016 - Oliver

Tohle pivo dámy a pánové vyrábějí na Filipínách. Nebylo by na něm vlastně vůbec nic, kdyby to nebylo pivo typu Pilsen. Pěnu sice nemá žádnou. Ale chuť má zajímavou. Barvu potom světlou protože Pale. Připomínalo mi místy hořkou limonádu mixlou pivem a po 23 hodinách v letadle mě dokonale uspalo. Na fotce můžete vidět plechovku. Dávám 4/5, protože prostě Pilsen na Filipínách.

Hodnocení: 4,00 z 5


Lech

12.2.2016 - Los

Při návštěvě polského Cieszyna jsem neodolal a pořídil si tamní známé pivo Lech. Chuť nasládlá, europivová, ale ne nepříjemná a pivko tak je lehce pitelné. Bohužel barva chcánek lehce kazila dojem, stejně tak i přehršel bublinek. Nicméně krásná plechovka s vystouplými reliéfy je daleko krásnější než u našeho nejdražšího piva Pilsner a tak je dojem zase zpátky na normálu. Jojo, dá se to kdykoliv pořídit a vlastně si i pochutnat.

Hodnocení: 3,50 z 5


Matuška 12° Summer Ale

20.11.2015 - Čiva

Podobně jako svatokopecká APA je první dojem na patře výrazně citrusový, po polknutí se však dostavuje mocná hořkost, která by už některým mohla činit problémy (co do pitelnosti). Opět výrazně chmelené, značně těžké pivo na to, že je propagováno jako „vhodné na letní osvěžení“. I přesto laskomina, aby taky ne, když 0,75 l stojí cca kilečko!

Hodnocení: 4,25 z 5


Svatokopecké 12° American Pale Ale

13.11.2015 - Čiva

Pivko je prodáváno v litrových PET lahvích za cca 75 českých. Při prvním doušku vás přivitá náruč citrusových plodů jak co do chuti, tak vůně, výrazná, ale ještě příjemná hořkost a výrazné chmelové aroma. Pěny si moc neužijete, což ale vůbec nevadí. Pivo je nebezpečně pitelné!

Hodnocení: 4,50 z 5


Černý orel 11°

11.9.2015 - Los

Na toto pivko jsem se těšil, protože mi šlo o dosud neznámou značku z mikropivovaru na kroměřížském náměstí. Bohužel, pivo bylo mdlé chuti i barvy; barvu přičítám tomu, že bylo nepasterizováno a nefiltrováno, ale i přesto chutnalo jako ty nejlevnější šunty vyráběné pro suprmarkety za 4,90 Kč. Nebrat!

Hodnocení: 1,00 z 5


Maxmilian 14° - RED MAX

4.9.2015 - Los

Mělo se jednat pouze o Velikonoční polotmavý speciál, ale vzhledem k úspěchu lze zakoupit po většinu roku. A není se čemu divit, načervenalá barva mně neodradila a já byl odměněn výtečnou polosladkou chutí, výrazným chmelovým buketem i nahořklostí a nevtíravým pocitem na patře po polknutí. Výborné pivko, byť silné voltáže, tak osvěžující.

Hodnocení: 4,25 z 5


Skalák 12° řezaný

8.5.2015 - Los

Polotmavý ležák z pivovaru Rohozec byl naprosto skvěle pitelný. Jemný, bez jakéhokoliv rušivého elementu sklouzávající do krku, na jednu stranu jemně nasládlý a na stranu druhou s chutí chmele, mňam!

Hodnocení: 4,50 z 5


Primátor Stout

24.4.2015 - Čiva

Toto pivko o voltáži 4,7% patří do kategorie svrchně kvašených anglo/irských laskomin; hned první doušek laká na sladkost, která se ale v mžiku změní na chuť hořkou, jejíž ocásek je velmi, ale velmi dlouhý (až by to možná někoho mohlo rozladit, ne tak mě). Pokud máte trochu fantazie, krom výrazného chmelového aroma se vám může vybavit i např. hořká čokoláda.

Hodnocení: 4,25 z 5


Leffe 16° Brune

5.4.2015 - Los

Tmavé belgické pivo s voltáží 6,5% alkoholu. Tmavá piva nemám rád a tak jsem měl určité předsudky. Nicméně chuť byla vynikající, hutná, svěží, jemňoučká, žádný ostrý ani sladký ocásek, ale jen příjemné sklouznutí moku do krku. Být o něco levnější, tak si je kupuji běžně, ale za ty nekřesťanské peníze šlo, jde a půjde spíše jen o výjimečné potěšení po dobrém jídle.

Hodnocení: 4,50 z 5


Argus 11° pšeničný

4.4.2015 - Čiva

Svrchně kvašený pšeničný speciál z Lidlu (hehe) o skoro desítkové voltáži (4,3%) zprvu chutnal jako pšeničná voda. Postupem času se ale drala na povrch pšenice a ovocná příchuť, a pivko tak nakonec docela příjemně osvěžilo. Za tu nízkou cenu fajn.

Hodnocení: 3,50 z 5


Primátor 24° Double

31.3.2015 - Čiva

Toto pivko s vražednou voltáží 10,5 %, tedy něco na způsob červeného vína (s kofolou), je nutno (víc než u jiných piv) pořádně vychladit. Na rozdíl od podobných „mocných“ polských piv trochu překvapí, že alkoholová složka tomuto pivku nevládne (dostavuje se až v úplném závěru), spíše je příjemně cítit karamel. Co nepřekvapí, je přílišná sladkost tohoto moku.

Hodnocení: 3,75 z 5


Bernard Bohemian ALE

28.3.2015 - Čiva

Pomocí speciálních kvasnic svrchně kvašené pivko o voltáži 8,2% vyniká plně chmelovou, až ovocnou chutí. Ač s výrazným obsahem alkoholu, tak naštěstí vůbec nedisponuje „lihovou“ příchutí. Mírně připomíná např. bavorský pšeničný (a též svrchně kvašený) Paulaner. Doporučuji pít z lahváče a nepřelévat do sklenice – pěna ihned zmizí a bublinky vyprchávají!

Hodnocení: 4,00 z 5


Lobkowicz 11°

23.3.2015 - Los

Toto pivko je pro mně vždy příjemným zpestřením lahvové zásoby v ledničce a tak jsem se na jeho požití vyloženě těšil. Jeho svěží chmelová chuť je nicméně degradována dozvukem, který mají v supermarketech běžně dostupná europiva.

Hodnocení: 3,50 z 5


Syrovar 13°

9.3.2015 - Los

Speciál z Těmic kousek od Uh. Hradiště je správně hořkosladký, chutí připomínaje vyškovského 14° Generála. Skvěle pitelné, chutné, hutné a silné. Škoda, že není k dostání v půllitrech, po vypití 1,5 litrové PETky jsem měl fakt dost.

Hodnocení: 4,00 z 5


Chang 12°

13.2.2015 - Los

Thajské pivo bylo zakoupeno v Lidlu. Prvotní docela solidní chuť byla rázem změněna na zatuchlinu, připadalo mi to jako chuť "myších ocásků". Pivo se dá vypít, ale raději na ex, aby byl pič ušetřen oné odporné pachuti, jež v ústech po polknutí zůstává.

Hodnocení: 1,50 z 5


Litovel sváteční 13°

21.1.2015 - Los

Od svátečního piva jsem čekal peckoidní říz, chuť chmele a hořký ocásek na patře; říz odpovídá spíše jedenáctce, chmelu taktéž, naštěstí příjemný ocásek na patře zůstal. Prostě srovnatelné s jakoukoliv dvanáctkou nějaké neprofláknuté značky.

Hodnocení: 3,50 z 5


Ferdinand 13° a 15°

14.1.2015 - Čiva

Pivka Ferdinand 13° a 15° (testovaná v Pivní kavárně v Praze-Dejvicích) si byla chuťově velmi podobná, samozřejmě 15° je ještě sladší než 13°, obě piva mají velmi jemnou, takřka smetanovou pěnu. 13° je polotmavá, má být s příchutí bylin, ty však byly již zřejmě vyčpelé, avizovaná hořkosladká chuť byla v reálu pouze chutí sladkou. 15° má disponovat ostrým řízem, což se v reálu taky nedělo, mohl jsem se tak kochat pouze opravdu jasně zlatavou barvou (viz foto). Pivka tak potěšila pouze vysokým obsahem alkoholu, ale to už jsem si mohl raději dát dvojku vína (kecám, samozřejmě).

Hodnocení: 2,00 z 5


Maxmilian 14° - tmavý speciál

7.1.2015 - Los

I když výrobce tvrdí, že není sladký, tak úvodní skvělá chuť sladu je následně nemilosrdně přebita odpornou přesládlostí. Brrr, ani jsem nedopil.

Hodnocení: 1,00 z 5


Zlínský Švec 12° - nefiltrovaný světlý ležák

29.11.2014 - Los

Úžasně pitelný nefiltrovaný ležák, který zanechá po polknutí na patře příjemný nasládlý ocásek. Mňam!!!

Hodnocení: 4,75 z 5