Restaurace Amalia, Valtice


3.9.2017, sepsal Los


Restaurace Amalia
Zámecká 1198
691 42 Valtice

E-mail: amalia@post.cz
Web: www.amalia-valtice.cz

Recenze z předchozích let:
---

Mapa


Los slovos úvodňos

A toš v podvečír po jednom z koloidních véletů po lednicko-valtickým areálu sme sa rozhodli vytáhnúť paty aji z Pančavy, a jali sa prozkúmať aji zbytek Valtickýho mjesta. Na námjestí bylo v tamní picérce ešče docela dosť narváno, a toš sme z námjestí zamířili uličkó kolem kostela, pak doleva, a hnedkaj pár kroků nás přivítala žlutá cedula s pozváním do restošky Amália. Teplo bylo jako v peci, a toš sme šli rovnú doleva za šipkó na zahrádku; jaký bylo překvapéní, gdyž naopak tato byla zcela prázdná. Už sme mjeli strach, že zavírajó (bylo kolem 8 večír), ale opak byl pravdó a bez problémú sme byli pozváni k posezéní. A toš proč ne, poďme to tu vyzkúšať ...


Los pivos kvalitos

A toš totok jest čistě Budvajzrovský pajzl, na výbjér byla desítka a dvanáctka. Zvolíl sem jemňéjšú desítku, páč ožrať sem sa nehodlál. Pjena f pohodě, teplota taky, dokonce to mjelo chuť piva, bublinek trošku víc na můj vkus, toš proč né. Lúsknúl sem hnedkáj tři, abysem nebýl nařknuté z malýho testovacího vzorku, a fšecky byly stejný, pitelný, standardní; enem sem mjél břuch nafúknuté z tých bublín, ale nic vážnýho. Proč ne, aji gdybysem tu šel enem na pivo, toš sa to dá, žádná hrůza sa nekonala.

3.25


Los jídlos kvalitos

A toš tu býl docela výbjér, ale zvolili sme fšeci v zásadě podobný žrádla, a to dajakú smjes s hranclama a obloženú topinku. Obojí chutný, obojího bylo tak akorát, žádný megaporce nečekejte, ale na druhú stranu teho asi bylo tolik, kolik mjelo. Obdobně jako u piva hodnotím to, že jde o standardně chutný jídlo, žádná hrůza sa nekonala.

3.50


Los obsluhos kvalitos

A toš tu už to bylo hórší. Jednak obsluhující blondýna zjevně trpjela dajakú nemocú, páč jí mimika ve tváři nekontrolovatelně hýbala s obličejem, a střídání masek, vypouklých očí apod. působila zvláštně, a byť sme občas mjeli pocit, že buďto mluví a mimikou gestikuluje k nám, anebo trpí němou samomluvou, tak to nebylo nic, co by nás až tak votravoválo. Co byl ofšem průsér, toš byly otevřený dveři do kuchyně, gde zrovna majitélka jebala podřízený, cosik direktívně naka/přika/ukazovala a podřízení sa bránili, tagže nakonec to odsrala ta, kerá nemjela dneskáj službu. No nevim, už taxme viděli skrzevá otevřený dveři až do kychuně, ale že bysme museli poslúchať aj dajaký stesky třesky plesky, toš to už bylo moc.

2.50


Los prostřeďos kvalitos

A toš příjemný to tu bylo, což ide viďéť aji z fotek. Zahrádka jest uzavřená, to znamená, že žádní kolemprocházející vám nečumí do talířa, byl tu klid, pohoda, komorní prostřédí. Tady teho moc vytknúť nejde, teda kromje hodně křivý podlahy, tagže najít správnú polohu stolu a židlí tak, aby sa negiglaly, toš to byl občas nadliské výkon ...

3.75


Los klientelos kvalitos

A toš nigo nigde. Při našem příchodu sice býl ešče jeden stůl obsazené mladšíma ročníkama aj s děckama, ale ti opustili pajzl tak do deseti minut, tagže paxme tu ostali sami úplně, proto je to snáď poprvý, ale klientelu hodnotiť díky tomuto faktu nijak nemožu.

x.xx


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Myslím si, že na příjemné zastavení na jídlo je to tu jako stvořený. Pivo průmjer, ale totok není pivnica, jídlo nadprůmjer a za relativně solidní ceny, i gdyž ide o turisticky atraktivní oblast, obsluha průmjér, ale nekonfliktní a docela spolehlivá a prostřédí komorní, tiché, klidné, občas jest i takové potřeba. Mysím si, že příště sa tu klidně stavím zas, a to jest podle mně docela pozitivní reference.

3.50


Los prognózos

A toš protože jest tato knajpa strategicky umístěná pod Valtickým zámkem, tagže náfštěvníci ju chtě nechtě mosijó minúť, tagže sa o klientelu ani budúcnosť moc nebójím. Možná by neškodilo aktualizovať webový stránky týhle restošky, kerý sú nezmjeňéný od svého vznika v roce 2008, a to je fakt průsér ...