Jídelna Avion, Kroměříž


11.10.2015, sepsal Los


Moravská jídelna Avion
Velké náměstí 111
767 01 Kroměříž

Tel.: 775 005 117, 573 339 446

Recenze z předchozích let:
---

Mapa

Los slovos úvodňos

A toš sem sa jednúc tak vydál do teho Kromjeříža, abysém nasál tú atmosféru teho velkomjesta. Býl sem žíznivý a hladový jako prase, toš gdyž už sem býl na tym námjestí, toš sem si mohl aji hospody vybírať, páč jich tam pár bylo. Místní minipivovár sem vynechál, páč mi tamní pejvo vůbec nechutnalo, a toš sem zkusíl inú hospu. Jaké bylo moje překvapéni, gdyž mi řékli, že už nemajó nic ... ok, idu dál ... a vpadnúl sem do jakési jídelny, kerá zvenku vypadala jak komunistická výkladní skříňa, gde za megaoknama nebylo lautr nic, no jak za komančů ... ale ihned po vstupu sa mi svjet rozjasníl natolik, že sa mosím o svoje zážitky pochlubiť ...


Los pivos kvalitos

A toš Gambáč, Gambáč a enem Gambáč. Co byste taky chtěli po zdejší vývařovně, kerá má za cíl enem nasytiť pevnýma pokrmama svoje náfštěvníky ... ale kurňa dobrý to bylo, buď nemjeli odtočíno, anebo naopak mjeli odtočíno hodně, ale býl sem příjemně překvapén docela lahodnó chuťó ... sklénka byla naplňéna do míry, pjena taká neforemná, ale držéla aspoň do tý doby, než sem si sednúl a bukét byl taky docela pivní. Ale co byste chtěli od Gambáča, prostě europivo, ale o tom to v týhle vývařovně prostě néni ...

3.50


Los jídlos kvalitos

A toš na výbjér teho tadyk bylo požehnaně a fšecko bylo krásně napísaný na velký bílý megatabuli visící za výčepem alias výdejním místě. Jedná se čistě o samoobsluhu, a toš je třeba si vzít podtácek a vézt ho po parapetu od polívek smjerem k výdeji jídla až k pivní pípje. Joj, vrátíl sem se do školních let, gdy sem stávál frontu na hnusný školní objedy. Tadyk to ale bylo o nečem iném. Dali sme si výbornou dršťkovku a ešče lepší gulášovku. Mjeli tu aji vývájek, ale páč sme nebyli po draku, toš na něj nemjél nigdo chuti. Jako hlavní chod sme si dali každý taky neco jiného, abysme mohli od sebe navzájem ochutnať. Smažený kuřecí řízek s brsalátem, přírodní kuřecí s rýžó a svíčková na smetaně. Fše nadstandardně chutné, zasytí, neublíží, ale žádný lupulský hody nečekejte. Ale proč taky? Za ty prachy je teho ažaž.

4.00


Los obsluhos kvalitos

A toš tadyk sa bude asi těžko hodnotíť rychlosť obsluhy, gdyž je to tu sámoška. Ale na druhú stranu paní za pultem poradíla, kerá polívka je suprová a pán u jídla u výčepu zaséj, kerý jídlo je fájn. Usmjevaví byli obá dvá, takže v tym problém taky nebýl, a toš nelze než hodnotiť vysoko.

3.75


Los prostřeďos kvalitos

A toš už enem čekám, gdy sa z dajakýho tlampača ozve, že má dajaký vlakový spoj zpožďéní. Ne, nezbláznil sem se, ale interyjér je typická nádražní restauračka!!! A pro mně je česť, že možu jako prvý zrecenzovať nádražku nacházající sa na hlavním námjestí ve velkým mjestě, cca kilometr vzdušnú čarú od skutečnýho nádru. Z přiložených fotek si možete udělať představu, jak to tu vypadá, ale v krátkosti: přední místnost je plná stolků pro popíječe, pojídače, a pak je tam taková menší místnost smjerem dozadu, gde sa vydávají pitiva a pokrmy. Vymalováno tu je, čisto tu je, megatabula s jídlama nad výčepem jednoznačně evokuje nádražní typ hospody, stoly s relativně čistýma ubrusama a aj za hajzlíky by sa nemoseli styděť v ledaskajým tříhvjezdičkovým pajzlu. Já si to tu užívál a odfčil gdyž budu mít v Kromjeřízu hlad, toš idu sem!

4.75


Los klientelos

A toš super míchanica. Starý babky s vnučkama, starý dědek s babkú, mladá rodinka s děcánama, dvá pivní návštěvníci neurčitýho vjeku a mužskýho pohlaví a pak my. Vhledem k temu, že žrádlo dostanete vlastně ihned, toš fluktuaca tu fakt byla extrémní a mně sa to líbilo, jaxe osazénstvo mjení na tůristy, pak další rodinku, pak další starší mladší skupinka atd. Jojo, opjet mně to připomňélo střídání náfštěvníků na jakýkoliv nádražce podle teho, jak jim jedó vlaky.

4.25


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Já byl nadšen a unešen. Určitě ne každýmu se líbí typ nádražní hospody, ale tady to jaxi pasuje a podle množství návštěvníků si mysím, že to tu je oblíbené nejen kvůlivá čistému prostřédí, ale i kvůlivá lahodnýmu jídlu za opravdu nízký ceny a pak i točený pivko sa vypiť dalo, což ocení i ti, keří nemajó hlad, ale enem žížu. Já doporučuji minimálně vyzkoušet, protože aspoň vypadnete z teho stereotypa bježných restauraček a dobře a rychle se nadlábnete za fakt malý peníz.

4.25


Los prognózos

A toš jak už sem psál výše, já tu pudu už vždycky, gdyž budu v Kromjeřížu. Kašlu na okolní restauračky, kerý sa sice možó zdať vhodňéjší v případě, že chcete pozvať nekeho na luxusňéjší posezéní, ale pro bježný dlabanec klidně aji s malýma děcánama anebo starýma prarodičama je to tu super! Takže chcu, aby to tu fungovalo, a tak to je správne, tak to mosí byť!